Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2003., 00:13   #21
Quote:
Winona kaže:
to je previse za dnevnu dozu pa se dogodi da se ostatak da oprostis ispisa

Malo je drugacije s c vitaminom s onim "dugim" djelovanjem.

Kako uzimas zink?
Upravo to - vishak ispishas i nema beda. Istina, nije preporucljivo uzimati takve doze duze vrijeme.

Glede cinka, imas dobru kombinaciju C vitamim+Zn u shumecim tabletama. Dugorocno ga ne treba dodatno uzimati, ali dobro je prije sezone gripe.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 00:15   #22
Re: Re: Re: Imunitet...

Quote:
atlantis kaže:
hm... a da prestanem sa stresom?



Upravo to. U-p-r-a-v-o t-o-o!!!!

A j... ga, znam i ja da to ne funkcionira u praksi samo tako .
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 01:06   #23
Re: Re: Re: Imunitet...

Quote:
atlantis kaže:
secer nula bodova... popijem ga u negaziranim sokovima... ness pijem bez sechera, kolace i cokoladu ne obozavam bash previshe... na kruh sam slaba ali to je 2 snite dnevno ako nema tijesta ili krumpira kao priloga...
124 nacina na koje secer moze ugroziti zdravlje - vidi, sto je to na prvom mjestu? Secer je secer, nalazio se on u negaziranim sokovima ili Coca Coli ili u kolacima. Ako ne mozes bez kruha, obavezno jedi kruh od integralnog brasna - bijeli kruh je najgori kruh.

Quote:
eeee od riba nista... svakih dva-tri tjedna lignja przene, ali i to izbjegavam jer mi je premasno...
60% ljudskog mozga su masne kiseline DHA (jedna od dvije kiseline koje se zajednicki nazivaju Omega-3) i AA (ako sam dobro zapamtio). Omega-3 masne kiseline ljudsko tijelo ne moze sintetizirati, a nalaze se u masnoj ribi i orasima (i valjda jos nekim takvim slicnim plodovima). Bez dovoljne kolicine Omega-3 kiselina propada ti mozak. Obavezno moras prehranu nadopunjavati ili ribljim uljem ili perlama (ja koristim one od Natural Weltha - ispadnu mnogo jeftinije od Belupovih i dnevno popijes jednu veliku - od Belupa moras tri male). A posto vec imas manjak Omega-3 kiselina, ne bi bilo lose da nekoliko mjeseci ili cak cijelu godinu pijes 2 velike perle.

Quote:
hm... a da prestanem sa stresom?
Da... I stres je bitan faktor. Moras se i njega rijesiti.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 08:18   #24
Re: Re: Imunitet...

Quote:
MaxB kaže:
Kak stojis sa secerom - mislim s konzumacijom secera? Secer u dobroj mjeri smanjuje imunitet.
Prvi glas! Za ime svijeta - kako bi to bilo moguce?!
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 08:40   #25
Ma funkcionira vama imunitet sasvim dobro. Da tome nije tako, sad nebiste imali temperaturu.

A to što se ne pazite, te se svaku subotu vani napijete, to spada u olakotne okolnosti.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 12:56   #26
Quote:
Sandra October kaže:
sok od Aloa Vere, imaju ga skoro u svim ljekarnama ili ovim dućanima zdrave hrane, čuda radi nakon korištenja 2-3 mjeseca.
I nije opće tako strašno šugava okusa
Informacija iz prve ruke
a kaj je sa kapsulama Aloa vera, jel netko cuo jesu li one isto dobre kao i sok???
ja uzimam neke od Pyrusa, 2x1 na dan, moram primijetiti da sam manje bolezljiva nego inace...
matilda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 14:52   #27
Re: Re: Re: Imunitet...

Quote:
Pallas kaže:
Prvi glas! Za ime svijeta - kako bi to bilo moguce?!
To je nesto sto Coca-Cola, Kras, Nestle, Milka i svi ostali proizvodjaci secernih proizvoda ne zele da znas. Malo detaljnije. Ma imas toga ne Netu koliko hoces - samo ides na Google i trazis sugar bad health ili sugar immune health.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 16:18   #28
Re: Re: Re: Re: Imunitet...

Quote:
MaxB kaže:
To je nesto sto Coca-Cola, Kras, Nestle, Milka i svi ostali proizvodjaci secernih proizvoda ne zele da znas. Malo detaljnije. Ma imas toga ne Netu koliko hoces - samo ides na Google i trazis sugar bad health ili sugar immune health.
E, e, to dvoje nije isto: secerni proizvodi i secer (= saharoza).
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 16:19   #29
Quote:
lahor kaže:
Upravo to - vishak ispishas i nema beda. Istina, nije preporucljivo uzimati takve doze duze vrijeme.

Glede cinka, imas dobru kombinaciju C vitamim+Zn u shumecim tabletama. Dugorocno ga ne treba dodatno uzimati, ali dobro je prije sezone gripe.
od koje firme ? Bas sam danas pitala u apoteci, samo sumece s C vitaminom, pa se bojim da kod nas nema te kombinacije

Inace kroz cijelu godinu pijem vitamine za jacanje imuniteta. Jle djeluju ili ne, ne znam ali se osjecam sigurnije.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 16:59   #30
Re: Re: Re: Re: Re: Imunitet...

Quote:
Pallas kaže:
E, e, to dvoje nije isto: secerni proizvodi i secer (= saharoza).
Da se onda ispravim: proizvodi koji sadrzavaju secer i secer - zadovoljan? Zbilja ne znam po cemu se secer (saharoza) iz Milke ili Coca Cole razlikuje od obicnog secera... Ma ni ne mora biti saharoza - i fruktoza i med spadaju u istu kategoriju (za njih se ljudi vole samozavaravati da su "prirodni" pa da su zbog toga nestetni).

Quote:
Winona kaže:
od koje firme ? Bas sam danas pitala u apoteci, samo sumece s C vitaminom, pa se bojim da kod nas nema te kombinacije
E, pa imas toliko tih proizvoda... Mozes jednostavno uzet tablete Plivita C i recimo Natural Wealthov cink u tabletama. Ja vise volim tu kombinaciju nego sumece tablete zasladjene sorbitolom (ili ciklamatima) i saharinom koje u kombinaciji s visokom dozom vitamina C mogu dovesti do proljeva. Bljak. Koliko god kritiziram secer, bogami radije bih pio sumece zasladjenje secerom nego tim prokletim umjetnim sladilima. Zato jedine sumece koje koristim je magnezij koji sam nasao samo u obliku sumecih tableta. Hm... Ima ga uopce u obicnim tabletama?
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 17:32   #31
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Imunitet...

Quote:
MaxB kaže:
Da se onda ispravim: proizvodi koji sadrzavaju secer i secer - zadovoljan? Zbilja ne znam po cemu se secer (saharoza) iz Milke ili Coca Cole razlikuje od obicnog secera...
Link koji si stavio sugerira da je trik u brzini resorpcije secera koji postoji u hrani.

Iskreno, sumnjam da postoji hard core istrazivanje koje bi potvrdilo da je saharoza imunosupresivna.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 18:14   #32
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Imunitet...

Quote:
Pallas kaže:
Link koji si stavio sugerira da je trik u brzini resorpcije secera koji postoji u hrani.
Ne znam sto si time tocno mislio... Na onom linku: One of sugar's major drawbacks is that it raises the insulin level, which inhibits the release of growth hormones, which in turn depresses the immune system. - dakle, jedan faktor je dizanje inzulina.

Drugi faktor je sprecavanje ulaska vitamina C u stanice: If there is more glucose around, there is going to be less vitamin C allowed into the cell.

Quote:
Iskreno, sumnjam da postoji hard core istrazivanje koje bi potvrdilo da je saharoza imunosupresivna.
Sigurno postoji jer inace nutricionisti i lijecnici (oni koje nije platila "secerna industrija" ) ne bi toliko napadali secer. Malo cu potrazit pa cu ti javiti.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 18:15   #33
Re: Re: Re: Re: Imunitet...

Quote:
MaxB kaže:
Ma imas toga ne Netu koliko hoces - samo ides na Google i trazis .....
U tom grmu i lezi zec.
Ima na internetu svega i svačega što apsolutno NE znači da je to ujedno i istina.
Internet kao medij, dušu je dao za razne stvari koje se inače ne bi lako moglo progutati, pogotovo što neki više vjeruju internetu nego nekim drugim, klasičnim, provjerenim medijima.

[da ne bi bilo zabune, ovo više govorim općenito, ali to nažalost vrijedi. Sjetimo se samo zadnjeg gafa Jutarnjeg s "pušenjem" i rakom dojki ]
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 18:50   #34
Sefe, razumijem te ja i predobro. Na svakom od nas ostaje da ocijeni istinitost neke informacije. Naime, ne mozes vjerovati ni novinama. Ne mozes uvijek vjerovati cak ni "znanstvenim" studijama jer njih obicno placa onaj tko misli da ce imati neku korist od toga. Recimo, "znanstvenici" su u jednoj od zadnjih vecih studija zakljucili da djeca nisu debela zbog secera, iako postoji mnogo dokaza i studija koje su pokazale da je debljini djece najcesci uzrok upravo secer! Tu studiju koja je "pokazala" suprotno i cije ce istrazivanje koristiti americka vlada kao legitimno istrazivanje (cak ce i doktorica koja je provodila istrazivanje biti jedna od osoba koje ce odlucivati kakve ce biti preporuke za koristenje secera) financirale su kompanije koje se bave "stavljanjem secera u svoje proizvode", da se tako izrazim. Mi do pravih informacija mozemo samo preko Interneta jer ovo sto do nas dolazi klasicnim medijima su filtrirane informacije - nekad su tocne, a nekad namjestene. Shvacas sto zelim reci?
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 20:46   #35
Quote:
Winona kaže:
od koje firme ? Bas sam danas pitala u apoteci, samo sumece s C vitaminom, pa se bojim da kod nas nema te kombinacije

Inace kroz cijelu godinu pijem vitamine za jacanje imuniteta. Jle djeluju ili ne, ne znam ali se osjecam sigurnije.
Ne sjecam se proizvodjaca, ali jednom sam bas naletila na tu kombinaciju.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 21:44   #36
vidim ja da se napravit dobar biznis sa vama
daklem, ja radim u jednoj farmaceutskoj tvrtci gdje se proizvode vitamini na tone
nista, evo otvaram stand sa ovim sta imamu ormaru,a za ono sta nemam u zalihama,primam narudzbe
bez guranja,svi ce te doc na red

a sad za ozbiljno, bas u ove hladne dane pojacana je potraznja za vit. C ,omega 3 (doduse cijele godine),A-Z vit,echinacea te kombi vit.C+zink depo kapsule
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 22:25   #37
Quote:
MaxB kaže:
Shvacas sto zelim reci?
Ma sve ja to shvacam.

Moja poanta je u biti tebala biti da svatko SAM treba AUTONOMNO donijeti sud da li je neka informacija istinita, a ne slijepo vjerovati onome sto negdje pise.
A znamo vrlo dobro da se neki lako povode za tzv. autoritetima.
i ne samo u adolescentskoj fazi
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 23:25   #38
Ma činjenica je samo jedna: Danas na svijetu ima previše hipohondera. A tome možemo zahvaliti samo studijama koje govore da će dijete biti pametnije ako duže siše majčino mlijeko, da je loše jest krumpiriće pečene na ulju jer mogu izazvat rak i da mobiteli mogu izazvat rak mozga, iako ništa od toga nije dokazano već su to samo statističke obrade nekakvih podataka prikupljenih na populacijama od 1000 ljudi u uvjetima koji nisu idealni i gdje bi svim tim analitičarima i statističarima dobro došla jedna mala poduka iz teorije kaosa.

A onda nakon par godina demantiraju sve te navode, te tvrde kako je došlo do pogreške kod statističke obrade jer se nisu uračunavali neki tamo tralala faktori.

Sve je to super. A vrijedi i ovo što priča MaxB. Motor na vodu odn. vodik je navodno davno izmišljen, ali su ti ljudi netragom nestali. Naravno, treba se prvo prodati nafta!

Ispravno je jesti sve, probati sve, pa ako vam nešto ne odgovara nemojte to konzumirati. Ispravno je kloniti se onoga što intenzivno šteti ljudskom zdravlju (cigarete, droga i slično), a sve ostalo konzumirati u umjerenim količinama. Kretati se. A kad se razbolite, ne kukati i pitati glupa pitanja Što nije u redu s mojim imunitetom? nego to fino odležati. A da nešto s vašim imunitetom nije u redu, nebiste imali temperaturu i ne bi bilo reakcije.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2003., 23:40   #39
Quote:
MilkyWay kaže:
Ma činjenica je samo jedna: Danas na svijetu ima previše hipohondera. A tome možemo zahvaliti samo studijama koje govore da će dijete biti pametnije ako duže siše majčino mlijeko, da je loše jest krumpiriće pečene na ulju jer mogu izazvat rak i da mobiteli mogu izazvat rak mozga, iako ništa od toga nije dokazano već su to samo statističke obrade nekakvih podataka prikupljenih na populacijama od 1000 ljudi u uvjetima koji nisu idealni i gdje bi svim tim analitičarima i statističarima dobro došla jedna mala poduka iz teorije kaosa.

Mozda dijete nece biti pametnije, ali ce sigurno biti zdravije i to nije dokazano na studijicama od tisucu djece, nego malo ozbiljnijima.

Visestruko koristenje ulja (sto se uobicajeno radi po fast foodovima) je dokazano kancerogeno. To je isto cinjenica.

Ovo za mobitele je jos uvijek tvrdnja koja nije do kraja dokazana. Barem koliko ja znam, a mozda nisam u pravu.

BTW, kaze se hipohondar, a ne hipohonder.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 00:59   #40
Quote:
lahor kaže:
Ovo za mobitele je jos uvijek tvrdnja koja nije do kraja dokazana. Barem koliko ja znam, a mozda nisam u pravu.
Mislim da svi mi duboko u sebi dobro znamo da mobiteli nisu dobri za nase zdravlje. To se jos nije "dokazalo" vjerojatno zato jer bi uzrokovalo totalni kaos - zamislite si sto bi se sad dogodilo da najedamput zabrane mobitele!? Ma, ionako ne zelimo vjerovati da su mobiteli stetni, zar ne? Smatram da je pitanje "Je li mobitel stetan?" pogresno - pitanje bi trebalo glasiti "Koliko je mobitel stetan?". Slicno je kao situacija s dalekovodima gdje su ljudi dobivali rak - no, nije dokazano (citaj: nije se htjelo dokazati) da elektromagnetsko zracenje moze uzrokovati rak, dakle svi ti ljudi su dobili rak"slucajno, bez nekog razloga - bile su one emisije na TV-u gdje je vecina stanovnika u jednoj ulici dobila rak, a bili su vrlo blizu dalekovoda - krivnja se pokusavala svaliti na vodu pa na druge stvari, a kad su sve mogucnosti iscrpljene (osim dalekovoda), nije se nista zakljucilo - drzava (SAD) bi platila goleme odstete svima onima koji su dobili rak, a zive blizu dalekovoda.

Ne znam koliko ste u tijeku - ova najnovija generacija mobitela navodno kod dobrog dijela ljudi izaziva zdravstvene smetnje, upravo zbog jos jaceg elektromagnetskog (?) zracenja. E, sad, ako je razlika izmedju novih i starih mobitela prakticki samo u tome da ovi novi vise zrace (a jest), onda je stvar jasna.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.