Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2013., 17:40   #41
Hvala Tobit, ići ću tim redosljedom koji si predložio,imam strongov resiver kupljen nedavno u pošti a tv mi je stari lg 72 ekran, slika mi je odlična ali naravno HD ne mogu gledat ali radi se i na tome da se ponovim u novi tv, pozdrav!
Jim Corbet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 17:47   #42
Quote:
Jim Corbet kaže: Pogledaj post
Hvala Tobit, ići ću tim redosljedom koji si predložio,imam strongov resiver kupljen nedavno u pošti a tv mi je stari lg 72 ekran, slika mi je odlična ali naravno HD ne mogu gledat ali radi se i na tome da se ponovim u novi tv, pozdrav!
Eto probaš od toga što sam ti napisao pa češ vidjeti što i kako.Ono sad sumljam da češ riješiti zima stiže ali ok kad budeš mogao.
Vjerujem da češ s dizanjem antene ili ulaganjem u antenu i pojačalo dobiti željene programe.Još je bolje da ti netko od prijatelja proba posuditi pojačalo i to pa da vidiš ako imaš takve prijatelje.
No vidječeš sam što i kako ti je najbolje.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 19:13   #43
Quote:
Jim Corbet kaže: Pogledaj post
Hvala Tobit, ići ću tim redosljedom koji si predložio,imam strongov resiver kupljen nedavno u pošti a tv mi je stari lg 72 ekran, slika mi je odlična ali naravno HD ne mogu gledat ali radi se i na tome da se ponovim u novi tv, pozdrav!
Ja sam prije nabavke svog risivera malo čitao po netu....
imaš ovdje link
na recenziju ovog kojeg sam ja kupio (kupio sam ga baš zbog te recenzije) jer kažu da ima duplo jači - bolji prijem od tog Stronga za evo-tv

No kako već imaš risiver najbolje ti je malo antene pokušati dovesti u red
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:24   #44
Primijećujem da mi na Pink-u malo slika i ton zatrzavaju povremeno.
ostali programi idu fino.
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:54   #45
Quote:
cardar kaže: Pogledaj post
Ja sam prije nabavke svog risivera malo čitao po netu....
imaš ovdje link
na recenziju ovog kojeg sam ja kupio (kupio sam ga baš zbog te recenzije) jer kažu da ima duplo jači - bolji prijem od tog Stronga za evo-tv

No kako već imaš risiver najbolje ti je malo antene pokušati dovesti u red
Pročitao sam recenziju,taj resiver zaista djeluje moćno bez obzira na navedene nedostatke, dobro bi mi došao za hvatanje signala sa F. gore al šta je tu je,tek sam poćeo otplaćivati ovaj strongov resiver koji sam uzeo u pošti radi evotv kanala, bio sam iznimno zadovoljan sve dok nisam čuo da mnogi hvataju još 10-11 kanala iz Srbije a ja ne mogu...grr ali ok,vidjet ćemo koliko će se isplatit ulaganje u antenski sustav,pozdrav!
Jim Corbet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 02:54   #46
Ma ja otvorio onaj link gdje si stavio kartu i pois odašiljača u Srbiji.
Imam sobnu DVB-T antenu. Probao prvo uhvatit taj 30 kanal sa Čota mada mi je predaleko.Iz Baranje sam. Onda pogledam da je Subotica na 47.kanalu namjestim na taj kanal .Podesim antenu položaj. Vidim na 47 kanalu jačina 100 kvalteta 70-80 posto. Pomislim to imat ću još par programa. Kad ono mu uhvati Mađare i to njiova dva tri fre i nekih 15-20 pay pay programa.
Josip Miško B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 08:05   #47
Quote:
Josip Miško B kaže: Pogledaj post
Ma ja otvorio onaj link gdje si stavio kartu i pois odašiljača u Srbiji.
Imam sobnu DVB-T antenu. Probao prvo uhvatit taj 30 kanal sa Čota mada mi je predaleko.Iz Baranje sam. Onda pogledam da je Subotica na 47.kanalu namjestim na taj kanal .Podesim antenu položaj. Vidim na 47 kanalu jačina 100 kvalteta 70-80 posto. Pomislim to imat ću još par programa. Kad ono mu uhvati Mađare i to njiova dva tri fre i nekih 15-20 pay pay programa.
Teško če ti iči DVBT iz srbije tj sa Crvenoga Čota sa sobnom antenom.Za to treba imati krovnu antenu usmjerenu prema Crvenom Čotu a po potrebi ako neide i pojačalo ili bolja antena.
Što se tiče Subotice od kako su mađari počeli mislim da je ta frekvencija u prekidu te če se najvjerjatnije dodjeliti nova ali to treba sve proči i dogovoriti.Tako da ti ostaje i dalje s Crvenog Čota gledati DVBT Sribija.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 08:07   #48
Quote:
Jim Corbet kaže: Pogledaj post
Pročitao sam recenziju,taj resiver zaista djeluje moćno bez obzira na navedene nedostatke, dobro bi mi došao za hvatanje signala sa F. gore al šta je tu je,tek sam poćeo otplaćivati ovaj strongov resiver koji sam uzeo u pošti radi evotv kanala, bio sam iznimno zadovoljan sve dok nisam čuo da mnogi hvataju još 10-11 kanala iz Srbije a ja ne mogu...grr ali ok,vidjet ćemo koliko će se isplatit ulaganje u antenski sustav,pozdrav!
Moj ti je savijet da probaš od nekoga nači pojačalo samo za probu da vidiš dali če ti to pomoči.Ima pojačala od 17 db oko 100kn ali prije nego što uložiš trebalobi provjeriti da ne bacaš pare bezveze.

Na ovome linku http://www.rts.rs/page/rts/sr/Digita...re%C5%BEa.html

postoji i krata DVBT ali to može biti odstupanja manje ili više tako da nije 100% točno ali može poslužiti što sve pokriva signal tj odašiljač sa Crvenog Čota.

Ono što kaže jedan kolega da Pink malo prekida to je do njih navodno nešto link nije ok koji vodi od Pinka do emitera ali to nije zabrinjavajuče važno je da je signal konstantan i bez prekida.

Zadnje uređivanje soundvision : 26.11.2013. at 20:18.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 14:35   #49
Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
Moj ti je savijet da probaš od nekoga nači pojačalo samo za probu da vidiš dali če ti to pomoči.Ima pojačala od 17 db oko 100kn ali prije nego što uložiš trebalobi provjeriti da ne bacaš pare bezveze.
Ma nije mi problem izdvojiti za pojačalo 100kn,uzet ću i antenski kabl novi jer ću podići antenu a postojeći kabel mi je prekratak,našao neke željezne cijevi na tavanu pa ću štiklat postojeću cjev na kojoj su antene,zvat ću da mi to netko dođe zavarit..i tako eto posla i zanimacije
Jim Corbet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 14:38   #50
Quote:
Jim Corbet kaže: Pogledaj post
Ma nije mi problem izdvojiti za pojačalo 100kn,uzet ću i antenski kabl novi jer ću podići antenu a postojeći kabel mi je prekratak,našao neke željezne cijevi na tavanu pa ću štiklat postojeću cjev na kojoj su antene,zvat ću da mi to netko dođe zavarit..i tako eto posla i zanimacije
Eto da posla samo ni to nije garancija da češ dobiti dvbt iz srbije.No pokušaš pa češ vidjeti ako ništa malo češ se zabaviti u ove zimske dane
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 14:48   #51
Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
Eto da posla samo ni to nije garancija da češ dobiti dvbt iz srbije.No pokušaš pa češ vidjeti ako ništa malo češ se zabaviti u ove zimske dane
ako ništa drugo imat ću bolji signal za evotv kanale koji mi je sada 46-24 na sport klubu a srpske ako ulovim dobro,ako ne odustat ću..privremeno
Jim Corbet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 22:40   #52
Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
postoji i krata DVBT ali to može biti odstupanja manje ili više tako da nije 100% točno ali može poslužiti što sve pokriva signal tj odašiljač sa Crvenog Čota.

Kad smo kod toga zvao sam na besplatni broj hrvatskih odašiljača i javio mi se jedan susretljiv lik (Htio sam ih pitati što se dešava sa 21 kanalom sa Borinaca)

Kad sam rekao točnu adresu lik mi pravilno kaže da sam kao zaklonjen brežuljkom u odnosu na Borince - i u pravu je zaista je tako.
On tamo ima valjda neki precizni prikaz rasprostiranja signala

još uvijek nemam 21 kanal
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 22:45   #53
Quote:
cardar kaže: Pogledaj post
Kad smo kod toga zvao sam na besplatni broj hrvatskih odašiljača i javio mi se jedan susretljiv lik (Htio sam ih pitati što se dešava sa 21 kanalom sa Borinaca)

Kad sam rekao točnu adresu lik mi pravilno kaže da sam kao zaklonjen brežuljkom u odnosu na Borince - i u pravu je zaista je tako.
On tamo ima valjda neki precizni prikaz rasprostiranja signala

još uvijek nemam 21 kanal
Šteta da nekada bude takav položaj kuće da ništa nemože samo malo dalje sve ok.NO to je tako
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 22:48   #54
Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
Šteta da nekada bude takav položaj kuće da ništa nemože samo malo dalje sve ok.NO to je tako
Baš tako, lik mi je točno pitao jesam li na tom i tom križanju- ja kažem Da
on kaže da sam baš u toj nekoj rupi i da mi je zgrada 30 metara dalje da bi imao super signal

Pa jel tebi sad ide šta na 21 kanalu?
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 08:23   #55
Quote:
cardar kaže: Pogledaj post
Baš tako, lik mi je točno pitao jesam li na tom i tom križanju- ja kažem Da
on kaže da sam baš u toj nekoj rupi i da mi je zgrada 30 metara dalje da bi imao super signal

Pa jel tebi sad ide šta na 21 kanalu?
Kod mene normalno ide 21 kanal jer ja sma ipak blizu odašiljača Borici svega 8 km tj radi mi sve na kučnu antenu.Neznam jesi probao prema Belju okretati?
Podizanjem antene neznam koliko bi i to pomoglo?
Treba sve probata pa češ vidjeti kako če to iči.

Što se tiče 30 kanla dvbt iz srbije za sad je konstantan i uradan signal prema ovome djelu Hrvatske.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 08:59   #56
Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
Kod mene normalno ide 21 kanal jer ja sma ipak blizu odašiljača Borici svega 8 km tj radi mi sve na kučnu antenu.Neznam jesi probao prema Belju okretati?
Podizanjem antene neznam koliko bi i to pomoglo?
Treba sve probata pa češ vidjeti kako če to iči.

Što se tiče 30 kanla dvbt iz srbije za sad je konstantan i uradan signal prema ovome djelu Hrvatske.
Ma ako sa Borinaca primam signal na 36 i 44
ne kužim zašto 21 ne prolazi - negdje je greška.
Morat ću danas pogledati ormarić sa pojačalom u zgradi. možda 21 kanalu u stvari ne treba pojačanje-probat ću tako.
Čak mi se čini da ove nove tri-nešto antene mogu biti rješenje za mene tj za zgradu

Zadnje uređivanje cardar : 27.11.2013. at 09:08.
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 09:24   #57
Quote:
cardar kaže: Pogledaj post
Ma ako sa Borinaca primam signal na 36 i 44
ne kužim zašto 21 ne prolazi - negdje je greška.
Morat ću danas pogledati ormarić sa pojačalom u zgradi. možda 21 kanalu u stvari ne treba pojačanje-probat ću tako.
Čak mi se čini da ove nove tri-nešto antene mogu biti rješenje za mene tj za zgradu
Da čudnovato je da ti 21 kanal ne prolazi.HM probaj smanjiti to s pojačalom pa češ vidjeti.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 13:35   #58
Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
Teško če ti iči DVBT iz srbije tj sa Crvenoga Čota sa sobnom antenom.Za to treba imati krovnu antenu usmjerenu prema Crvenom Čotu a po potrebi ako neide i pojačalo ili bolja antena.
Što se tiče Subotice od kako su mađari počeli mislim da je ta frekvencija u prekidu te če se najvjerjatnije dodjeliti nova ali to treba sve proči i dogovoriti.Tako da ti ostaje i dalje s Crvenog Čota gledati DVBT Sribija.
Hvala na odgovoru. Nije mi toliko važno da imam njihove programe. Jer od kad imam evo tv negledam praktički ni naše .Srijedom gledam LP na 2. Nekada na 1. rtl novoj vijesti i to je to.
Probao sam uhvatit prorame iz srbje tek toliko da vidim šta imaju šta nude .Ak nemogu uhvati nemogu nije bed.
Josip Miško B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 22:05   #59
Juče i danas počelo zatrzavati i prekidati ali samo naveče - po danu radi bez problema.
imam snagu signala 100% i kvalitetu cca 20-30% nije stabilno varira
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 22:11   #60
Quote:
cardar kaže: Pogledaj post
Juče i danas počelo zatrzavati i prekidati ali samo naveče - po danu radi bez problema.
imam snagu signala 100% i kvalitetu cca 20-30% nije stabilno varira
Misliš zatrzavati na 21 kanalu s Borinaca ili 30 kanal dvbt Srbija?
Što se tiče kod mene signal s Crvenog Čota dvbt Srbija i dalje stabilan bez imalo kockanja.Nabavio sam Antenu novu http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1150 i testiram ali kako stvari sada stoje pokazala se jako dobar a i nije toliko skupa.No ostajem još detaljnije istestirati.

Sa tom Antenom signal s Crvenog Čota barem kod mene u okolini Vinkovaca trebao bi biti 100 % samo dok snjeg ode da mogu na krov staviti.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.