Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 20:25   #1221
Ovom liku nijedan odgovor nije valjao.
ivoo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:05   #1222
Quote:
ivoo20 kaže: Pogledaj post
Ovom liku nijedan odgovor nije valjao.
Je li to onaj koji nikada nije čuo za žad a ni znao tko je napisao "Knjigu i džungli"? Pa, neka mu!
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:46   #1223
Prvi krug, starijem čoiku dati pitanje o nekakvoj kate perry, bzvz
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:47   #1224
Zašto više ne piše koliko je točnih i u kojem vremenu imao novi natjecatelj?
rudlavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:50   #1225
jel oni ne čuju kako škripi ovo dok se vrti?
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:10   #1226
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
Prvi krug, starijem čoiku dati pitanje o nekakvoj kate perry, bzvz
Recesija na HRT-u?

U novoj sezoni već prvi krug prilično muči natjecatelje. A kako je dotore iskusan kvizaš, slučajno mu gurnu pitanje pred kojim blene ko tele u šarena vrata.
I na sve to mu još i sreća okrene leđa pa od četiri moguća odgovora, triput odabere krivi.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 06:45   #1227
Sinoć nešto zanimljivija emisija od prethodne dvije, barem meni. No, nešto mi je tu čudno, zar je vrijeme za analizu ograničeno, pa svi nekako brzaju. Recimo ono pitanje s tipkovnicom. Da sam ja kojim slučajem bio ondje, drvio bih do besvijesti. Valjda bih se podsjetio položaja tipki u srednjem redu: ASDF ... JKLČ .. što pamtim, ali tko bi ga znao zašto. Možda je mladac razmišljao a gdje je LJ na tipkovnici, pa je to odmah isključio.

Inače je pitanje prilično lukavo sastavljeno, što bi rekao Dean Kotiga, to vam je onaj lovac iz Potjere, ako niste znali. Reklo bi se baš primjereno za analizu, u sklopu 60 sekundi, teško je iznaći odgovor.
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:28   #1228
Sinoć natjecatelj govori kako voli posjećivati vjerske objekte , uz svoju sliku iz Međugorja, a Joško pita: A da ili ste bili i negdje i van granica Hrvatske?
minci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:19   #1229
Nova sezona, nova pitanja, opake situacije.... hebiga, znaš 9 od 10 (ponekad i 14 od 15) ali, strefi te neko "muuu" pitanje i aj doma praznih džepova. Još si sretnik ako iskamčiš nekakav sitniš. Pet stotina tisuća kuna... how, yes, no!

Otkrivamo nove horizonte kviz formata - situaciju gdje je uspješnost nagađanja ilitiga sretnog nabadanja važnija od znanja.

I, da, ovogodišnja snimanja završena. Ostaje termin iza Nove godine pa, nema nam druge doli redovito provjeravati e-mail tijekom prosinca u nadi kako će stići poziv.
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 30.09.2017. at 11:46.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 14:22   #1230
ma najgluplje je što se šifra na hrt portalu opisuje kao kviz s privlačnim audiovizualnim rješenjima koji spaja strategiju i rizik. Niti slova a od audiovizualnog rješenja. Kviz je i dalje mračna scena u kojemu je 99% vremena kadar na lokasovom ili natjecateljovom licu bez ikakve popratne glazbe, melodije - zanemarit ćemo škripanje kotačića kao u nekom seoskom kazalištu, a to je jedini izvor zvuka kad lokas ili natjecatelj ne pričaju. jesu li i tu potrošili stotinu tisuća kuna na scenske elemente.

A postoji bezbroj načina da se poradi na vizualnom i audio doživljaju kroz sama pitanja. Ali čini se da te bitne stvari za gledateljstvo nisu odlučili promjeniti. Staviše zato video blog s obiteljskim pozdravima s jedinim ciljem da se dodvoravaju fejsbuk generacijama. I to je sve što imamo od audiovizualnosti
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:21   #1231
čini mi se kako su se odlučili na taktiku imati što više natjecatelja pa prva 2 po emisiji (ako startaju od početka) dobiju puno teža pitanja, a posebno prvo ili drugo, pa su tako odlučili stegnuti kesu. Dosta neujednačenosti kod pitanja između natjecatelja.
Ako smo tražili da vidimo kako su svi s klupe rješili pitanja natjecatelja, sad smo dobili to da nit vidimo rezultat točnih, ni vrijeme najboljeg posebno mi je glupo kad na početku sljedeće emisije kaže tko je bio najbrži, pa se nit sjećaš koja su bila pitanja.
luka_fc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 11:03   #1232
Pa dobro, gleda li tko tu Šifru.

O njoj ni tuc ni muc dok su se nekad, na temu kvizova, pisale dvije do tri plahte dnevno.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:16   #1233
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Pa dobro, gleda li tko tu Šifru.
meni taj kviz baš i nije zanimljiv za gledanje, da budem iskren... Milijunaša, pa i 1vs100 praktički nisam propuštao.
nadam se da će sljedeće sezone staviti Šifru četvrtkom, a nedjeljom neki novi kviz (da se imam na što prijaviti! )
BurazovBrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:33   #1234
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Pa dobro, gleda li tko tu Šifru.

O njoj ni tuc ni muc dok su se nekad, na temu kvizova, pisale dvije do tri plahte dnevno.
Gleda se, ali ... Što bi trebalo? Kritizirati natjecatelje koji su zalutali na kviz pa ne znaju notorne stvari ili nemaju pojma da je sastavni dio Šifre taktika. Evo primjera ( u nedjelju) kako se s 2/5 može dogurati do 5/5 uz malo sreće naravno!
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:30   #1235
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Pa dobro, gleda li tko tu Šifru.

O njoj ni tuc ni muc dok su se nekad, na temu kvizova, pisale dvije do tri plahte dnevno.
Slabo. Moram priznati da sam više očekivala, format je bio obećavajući
Uglavnom mi je dosadno gledati pa okrenem na nešto drugo.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:11   #1236
Da baš niko nema muda ići dalje nakon trećeg kruga...
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 07:07   #1237
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post
Da baš niko nema muda ići dalje nakon trećeg kruga...
Za ići dalje u treći krug treba biti prilično siguran u odgovor na prvo pitanje. Ako nisi, što drugo već odustati. Teško im je zamjeriti odustajanje u takvoj situaciji. Nešto drugo bih zamjerio ponekima, kada u euforiji oko osvojenog u sljedeći krug uđu posve dekoncentrirani, kada zapravo zadovoljni osvojenim odgovaraju tek toliko da nešto odgovore. Primjer je onaj "doktor znanosti nečega" (pišem tako jer nisam ubrao područje) kojemu su pitanja dva do pet bila prilično odgovorljiva. A čini mi se da je točno odgovorio na presudno prvo pitanje. Tako je to u Šifri, što igra više odmiče, treba sve više biti smiren i koncentriran, to uspijeva rijetkima.

No kako reče Joško, barem je razbijeno prokletstvo drugog kruga i to tri puta.
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:36   #1238
Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
Nešto drugo bih zamjerio ponekima, kada u euforiji oko osvojenog u sljedeći krug uđu posve dekoncentrirani, kada zapravo zadovoljni osvojenim odgovaraju tek toliko da nešto odgovore. Primjer je onaj "doktor znanosti nečega" (pišem tako jer nisam ubrao područje) kojemu su pitanja dva do pet bila prilično odgovorljiva. A čini mi se da je točno odgovorio na presudno prvo pitanje.
Iz jučerašnje emisije? Dr. geografije. Bio sam na tom snimanju i lika je jako prala trema, vrlo dobro se to vidjelo i na TV. Mislim da o tremi dovoljno govori činjenica da je zemljopisac koji svoja ljeta provodi na Hvaru Lastovo smjestio zapadnije od Šolte.

Ovo oko (de)koncentracije - koliko god ti to zamjeraš natjecateljima, oni si to nakon emisije zamjeraju još više Sto puta ti ljudi iz produkcije kažu, vodi računa o prvom pitanju, pazi na to, to je najvažniji dio strategije, prvo pitanje, prvo pitanje... pazi gdje staješ, nemoj na ove krugove koji se vrte, nemoj preblizu rubu, stani, kreni, pauza, ponavljamo ovo ili ono... Neke to skroz izbaci iz takta, naročito ako ti uleti bar jedno pitanje koje ti nikako ne leži. I onda pomisao da bi mogao kući s 0 kn... bilo bi dobro kad bi barem za treći krug imali "zlatni padobran", npr. da prolaskom 3. kruga imaš "obranjen" 2. krug i 25k kn.
BurazovBrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:59   #1239
Quote:
OnajKojiJeDošao kaže: Pogledaj post
Da baš niko nema muda ići dalje nakon trećeg kruga...
Pa sad, ako je baš netko 100% siguran kako zna točan odgovor na prvo pitanje trećeg kruga, vjerojatno će i ići dalje. S druge strane, ako nije, preostaje mu analiza (ako zna bar nešto od ponuđenog) ili puko nagađanje. Obzirom na dosad viđenu "uspješnost" u nagađanju, nemam im što prigovoriti jer, čemu vući vraga za rep.

U Šifri je sve preko 50.000 veliki uspjeh a i to tek u kombinaciji znanja i puke sreće (nitko ne zna sve) jer, Šifra je zajebana, možeš u prvom krugu imati 14 od 15 pa ipak otići doma praznih džepova. Ovdje nema džokera pa je i oprez sasvim razumljiv.

S druge strane, za zajamčenih 25 tisuća (pa i manje) u Potjeri bi gotovo svi redom potpisali (daj što daš) suglasnost, rijetko tko bi posegao za višom.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:23   #1240
mislim da sam jučer prvi put gledao u novoj sezoni, najviše me živcira glasno otvaranje/zatvaranje prstena, zvuk je katastrofa

pitanja ko pitanja, to će uvijek biti što kome odgovara, pojedini setovi lakši, pojedini teži, ali ponavljam kako kome, znam se čuditi kako neke stvari neznaju, a onda dođe pitanje gdje pojma nemam, a natjecatelj odgovori kao 'opća kultura'
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.