Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2008., 20:28   #81
pa pitala sam te prije da li ti je ono OS iz nicka osijek pa me zato zanimalo, jer sam rekla da nemam neko mišljenje o njima, osim o šefu.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 21:00   #82
Joj oprosti, zaboravila sam na to odgovoriti... da, ja sam iz osijeka.... nisam otišl u bolnicu ,jer nisam ni ja nešto oduševljena kako tamo rade, pa sam otišla u sunce na pregled.....
Joj, nadam se da neču morati n kolonoskopiju, svi kažu da je to katastrofa bolno
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 21:22   #83
bolno je, ali gore je meni bilo čišćenje prije nego kolono jer sam si stavila u glavu da to moram odguliti, a od dr u bolnici jedino bi se ponovo dala mihaljeviću za kolono
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 09:40   #84
chronova bolest

Zanima me mora li u chronovoj bolesti nužno mora biti krvi i sluzi? I zanima me jesu li proljevi svakodnevni ili bude pauza par dana pa opet? Koji dio trbuha boli?
Otkad sam se vratila s mora (tj. i pol), a uhvatilo me na moru (kao i sve tamo, samo je njima prošlo u roku par dana) malo malo pa imam proljev (svijetlo smeđi, nigdje krvi i sluzi) i boli me želudac (rijetko trbuh, a kad boli boli jedva osjetno). Kad jedem tost i čaj proljeva nema (pogotovo kad češnjak), nema par dana i dođe opet. Brine me jer traje tako dugo, a na netu svašta pročitala, pa sam se jako zabrinula. Bila kod liječnice koja me poslala da dam uzorak stolice na salmonelu jer eli da se ona zna tako manifestirati nekada. Ništa drugo nije napomenula da bi moglo biti. Što vi mislite o tome?
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 09:47   #85
moraš prvo isključiti zaraze, cronova,ulcerozni i iritabilno crijevo su sumnja tek kad su sve ostale zaraze i paraziti isključeni, nisu to bolesti koje su tako raširene, a ako su i drugi imali proljev, a tebi samo duže traje, vjerojatno je tvoja zaraza jača ili organizam slabiji
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:18   #86
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
pa pitala sam te prije da li ti je ono OS iz nicka osijek pa me zato zanimalo, jer sam rekla da nemam neko mišljenje o njima, osim o šefu.
Jedno je sigurno što se tiče osječke gastroenterologije. Kod dr Horvata sigurno nećeš ići........makar ne u narednih par godina
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:36   #87
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Jedno je sigurno što se tiče osječke gastroenterologije. Kod dr Horvata sigurno nećeš ići........makar ne u narednih par godina
opet neki sud ili?
inače, ne sviđa mi se njihov odabir, dr s hitne dođe raditi kolonoskopije, nažalost na bliskoj osobi smo vidjeli kako je to velika pogreška- rasparao mu je debelo crijevo

gore navedenog dr M bi pustilla da mi radi kolono, a ostalo niš, vidjela sam njegovog pacijenta koji je ležao do te moje bliske osobe - ima krvave proljeve i 5 litara sokića na stolu-nitko, niti dr niti sestre mu nisu rekle da kod crona i ostalih bolesti crijeva je prvo da izbaci sve pizdarije iz prehrane, uglavnom užas, a nažalost sam im jako blizu i viđam ih svakodnevno
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:59   #88
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
opet neki sud ili?
inače, ne sviđa mi se njihov odabir, dr s hitne dođe raditi kolonoskopije, nažalost na bliskoj osobi smo vidjeli kako je to velika pogreška- rasparao mu je debelo crijevo
svira doco klavir...čopilo ga zbog Dijagnoze2...bilo u medijima prije mjesec-dva....

Kakav doktor sa hitne da radi kolnoskopije? To je neka urbana legenda, ko bi nekom ko nema pojma o ničemu dao fiber u ruke?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:16   #89
maknula jer ima svašta

Zadnje uređivanje Tatsha : 08.08.2008. at 12:22. Reason: oftopic
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:27   #90
Uh...napisa ti svašta...malo mi nerazumljivo pa ide PM jer smo oboje malo offtopic.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:03   #91
i ja imam slicnih problema, kod mene ide sluz, bez ikakve krvi, i cesto me tjera na wc. a onda nema stolice, vec samo ta sluz...
barakuda12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 20:08   #92
Evo ovako, danas sam dobila nalaze stolice, sve je u redu.... hvala Bogu.
Kažu doktori da je to sindrom iritabilnog crijeva, ali ako se sluz nastavi lučiti još 2-3 tijedna da obavezno odem na kolonoskopiju.....
Sluz mi je bila izrazito rijetka, a od jučer je baš dosta gusta...... šta to znaći, jel se crijeva oporavljaju pa je zato gusto????
I mene tako tjera na wc, pa nema stolice, samo sluz, danas nešto manje nego jučer...
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 22:28   #93
Quote:
Ivanicaos kaže: Pogledaj post
Evo ovako, danas sam dobila nalaze stolice, sve je u redu.... hvala Bogu.
Kažu doktori da je to sindrom iritabilnog crijeva, ali ako se sluz nastavi lučiti još 2-3 tijedna da obavezno odem na kolonoskopiju.....
Sluz mi je bila izrazito rijetka, a od jučer je baš dosta gusta...... šta to znaći, jel se crijeva oporavljaju pa je zato gusto????
I mene tako tjera na wc, pa nema stolice, samo sluz, danas nešto manje nego jučer...

Nikakvih bakterija, parazita u stolici?

Sindrom iritabilnog crijeva - to će ti se vjerojatno smirit, ne brini. Samo oprezno s ishranom i nemoj se nervirati. Jedi hranu koja je blaga. Ništa ljutog, vrućeg, jako hladnog. Umetni u ishranu rižu kuhanu na vodi s puno sluzi i kad možeš svježi sir.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:32   #94
Meni ova sluz traje vec duze vremena, posto je osim toga stolica normalna, nema ni krvi ni bolova, nisam isao provjeriti to. Ali mislim da hocu ovaj tjedan, bilo bi vrijeme. Iako sam primjetio da kod pojedinih tipova hrane bude sluzi, a nakon neke ne (zato nisam ni otisao doktoru jer mi se bilo smirilo)
barakuda12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 11:43   #95
Nema nikakvih ni parazita i virusa niti bakterija.... samo ta gusta sluz i bolovi s desne strane trbuha, premda ti bolovi traju već mjesecima, dokt. je rekao da je na tom mjestu gdje su bolovi smješten izlaz iz tankog u debelo crijevo, a zašto me to boli i krći često, to nije rekao... ja već ludim, pokušavam biti sabrana, ali dosta je teško kad osjetiš neku bol, a neznaš šta ti je.... pošto su mi savjetovali da ako se ne smiri za par tjedana to, da odem na kolonoskopiju, ja sam se odlučila i naručila za sl. subotu privatno, pod anestezijom i gastro i kolono, pa da ja budem na miru, odlučila sam se za anesteziju, jer sam veliki paničar i prag boli mi je dosta nizak i neznam kako bi psihički podnjela te pretrage na živo, kontam da bi mi to bio dodatni šok za psihu i tijelo...
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 12:46   #96
A što kada boli u cijelom trbuhu? Sad mi se proljev smirio, ali neka mala lagana bol, jedva osjetna i skoro da ne smeta.
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:07   #97
Quote:
Ivanicaos kaže: Pogledaj post
Evo ovako, danas sam dobila nalaze stolice, sve je u redu.... hvala Bogu.
Kažu doktori da je to sindrom iritabilnog crijeva, ali ako se sluz nastavi lučiti još 2-3 tijedna da obavezno odem na kolonoskopiju.....
Sluz mi je bila izrazito rijetka, a od jučer je baš dosta gusta...... šta to znaći, jel se crijeva oporavljaju pa je zato gusto????
I mene tako tjera na wc, pa nema stolice, samo sluz, danas nešto manje nego jučer...

čitam cijeli topic...nalaz stolice???
on nije presudan u postavljanju dijagnoze, za to trebaš ići na kolonoskopiju ili pasažu.

Taj predio gdje tanko crijevo ulayi u debelo je MISLIM terminalni ileum, cesto mjesto ya Chron, meni se tamo pojavio...

Meni su nakon kolono roditeljima rekli da sam živčana i da imam iritabilni kolon a imala sam Chronovu u teškoj fazi sa komplikacijama..pred operaciju

Tako da sam vrlo skepticna po pitanju gastroenterologa..i njihovoj procjeni i iskustvu

meni ti tvoji problemi slice na UC..

cuvaj se i obavi dodatne pretrage ako bude potrebno...
preporucila bi ti KBC Rebro ali tamo se nesto opasno dogadja...nema doktora..svi termini gstroenterologa su puni do kraja godine, strasno, ya staviti u novine
. ja se lijecim privatno i jedva sam dobila termin u 9 mj jer mi nije dobro

sretno!!!
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 23:05   #98
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
A što kada boli u cijelom trbuhu? Sad mi se proljev smirio, ali neka mala lagana bol, jedva osjetna i skoro da ne smeta.
Ovisi koliko dugo boli i kako. Ako si imala neku crijevnu infekciju i imala proljeve naravno da su ti crijeva iziritirana i da osjećaš bol i nelagodu po cijelom trbuhu. Treba vremena da se stvar smiri.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 14:19   #99
Ma joooooj, već mi je toga svega dosta... naručila sam se u medikal.... sve pod kratkotrajnom općom anestezijom... sada me muće te pripreme, kažu svi da su ajme jako koma, a ja imam 45 kg, dosta sam mršava i slabašna, pa se sada bojim jer mi moža naškoditi taj jedan dan što nejedem.... i neznam dali trebam obaviti neke pretrage zato jer idem na opću ????????
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 15:22   #100
Quote:
Ivanicaos kaže: Pogledaj post
Ma joooooj, već mi je toga svega dosta... naručila sam se u medikal.... sve pod kratkotrajnom općom anestezijom... sada me muće te pripreme, kažu svi da su ajme jako koma, a ja imam 45 kg, dosta sam mršava i slabašna, pa se sada bojim jer mi moža naškoditi taj jedan dan što nejedem.... i neznam dali trebam obaviti neke pretrage zato jer idem na opću ????????
Čekaj.inače si tako sitna ili si sada smršavila..
ma nema tu ništa strašno, u pravilu čišćenje crijeva je neugodno zbog proljeva ali ništa bitno ti se neće dogoditi ako ne jedeš jedan dan...
Ne znam da li radiš..učiš...ali bilo bi dobro da taj dan-dva ostaneš doma i odmoriš poslije kolono ..zbog anestezije..
i poslije pretrage puštaj vjetrove..biti će ti lakše..

Ne brini nije to ništa strašno i sve ćeš saznati..ne čitaj i ne razmišljaj puno..ja sam radila puno kolonoskopija i svatko to drugačije doživi..

drži se i javi kako je prošlo
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.