Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o NLO-ima?
Zemaljskoga su podrijetla 18 22.50%
Zemaljskoga su i vanzemaljskog podrijetla 44 55.00%
Neutralan sam. 18 22.50%
Glasovatelji: 80. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 00:50   #81
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Ne. Pa ni internet...
...
Ok, oprošteno. Ali si bar u postu pogao napisati da je to bilo prije 20 godina.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 00:53   #82
Ovako, meni su baka i deda pričali da su bili tražili gljive po šumi i da su u sred šume na jednom proplanku naišli na krug utaknut u zemlju. Krug je bio promjera 15-ak metara i oko metar i nešto duboko u zemlji. Bio je to savršeno pravilni krug i utisak je bio vrlo vrlo glatak. Kroz šumu ništa tako veliko nije moglo doći do tamo jer je pregusta, jedino iz zraka. To je bilo pred dosta godina, možda čak i 20 kada su oni to vidjeli.

Ovdje nije upitno jesu li oni to vidjeli ili ne jer nisu osobe koje bi izmišljale.
Znači krug je sigurno bio tamo, još je tamo samo što ga je vrijeme polako načelo i zarastao je vjerovatno u raznom bilju i travama, ali pričali su mi da dosta dugao tamo ništa nije raslo jer oni često beru gljive i prolaze onuda.

Krug je bio tamo, baš ovako kako sam ga ja opisao, nije upitno da li je on bio tamo, samo je pitanje što ga je napravilo.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 00:58   #83
http://www.youtube.com/watch?v=MdK2Q...eature=related
__________________
''It demands alot of reflection every day to understand life''
Sensei Yoshigasaki
supergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 01:10   #84
Ovaj je najebo
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 02:38   #85
Quote:
2012 kaže: Pogledaj post
snajper aj probaj sa svojim mobitelom pa javi jel to istina...
biseru
Probao bi, ali sam prestao vjerovati u paranoične američke propagandne kampanje negdje kad sam navršio 6 godina.
__________________
Želio bih da mogu opraštati poput Isusa.
Snajper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 11:26   #86
ako imate neka pitanja i nije vam jasna situacija sa vanzemljacima, obratite se direktno
http://www.svemirci.org
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 12:35   #87
Neznam u čemu je štos,ali glava tog stvorenja je kao napravljena i na pravoj visini za jedan šut nogom ....djeluje preglupo da bi bilo istinito,cijeli ovaj filmić
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:26   #88
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
Spomenula si maltuzijanizam, Socijalni darwinizam je grozna stvar, ali hmm, dali je teorija u krivu... pitanje je.
Kako se uopće možeš tako nešto pitati? Onda bi i druge bolesne teorije koje su provođene u praksi, poput nacističkih i fašističkih, mogle dobiti svoju opravdanost.
Henry Alfred Kissinger, vrlo zao i loš čovjek, bio je oduševljen maltuzijanizmom i iskoristio ga je u provođenju svojih bolesnih interesa, te 1975. godine nagovorio blesavog Geralda Forda da potvrdi potrebu američke kontrole nad pitanjima svjetske populacije, a sve u smislu sigurnosti SAD-a.
Što je to značilo, a i još znači, za tucet zemalja koje je Kissinger stavio u svoj popis, vidjelo se kroz povijest. Sjeti se samo kako su u Brazilu provodili "preventivno- zdravstveno" cijepljenje djevojčica i žena- ali samo u reproduktivnoj dobi, a zapravo sa svrhom da ne mogu zanijeti; pa masovno proizvodili modificirani kukuruz koji je kod muškaraca izazivao sterilitet; pa masovna korištenja siromašnih Indijaca za eksperimentiranje s novim lijekovima- nakon čega su ili umirali ili ostajali u vegetativnom stanju, a za sitne novce i bez rizika od tužbi.....
To je toliko grozomorno i monstrumsko ponašanje, da mi je neshvatljivo da ga itko može i pomisliti opravdati. A ovo što si rekao " socijalni darwinizam"- po meni ne odgovara u potpunosti, jerbo narodi koji su bili izabrani za sprovođenje ideja maltuzijanizma nisu ni imali šansu, jer su napadnuti prikriveno i umjetno stvorenim neprijateljem.
Zato kad Icke kaže da je Kissinger reptil, spremna sam mu povjerovati.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 16:27   #89
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Kako se uopće možeš tako nešto pitati? Onda bi i druge bolesne teorije koje su provođene u praksi, poput nacističkih i fašističkih, mogle dobiti svoju opravdanost.
Henry Alfred Kissinger, vrlo zao i loš čovjek, bio je oduševljen maltuzijanizmom i iskoristio ga je u provođenju svojih bolesnih interesa, te 1975. godine nagovorio blesavog Geralda Forda da potvrdi potrebu američke kontrole nad pitanjima svjetske populacije, a sve u smislu sigurnosti SAD-a.
Što je to značilo, a i još znači, za tucet zemalja koje je Kissinger stavio u svoj popis, vidjelo se kroz povijest. Sjeti se samo kako su u Brazilu provodili "preventivno- zdravstveno" cijepljenje djevojčica i žena- ali samo u reproduktivnoj dobi, a zapravo sa svrhom da ne mogu zanijeti; pa masovno proizvodili modificirani kukuruz koji je kod muškaraca izazivao sterilitet; pa masovna korištenja siromašnih Indijaca za eksperimentiranje s novim lijekovima- nakon čega su ili umirali ili ostajali u vegetativnom stanju, a za sitne novce i bez rizika od tužbi.....
Prije svega zelim rascistiti jednu stvar:
Ja ne podzavam, niti zagovaram Maltusove teorije.
Sto vise, nesvidjaju mi se; isto kao sto se tebi gade.
...ali nekako se bojim da svijet ide u tom pravcu.

Pa da informiramo one koji neznaju o cemu pricamo:

Thomas Robert Maltus 1766-1834 - Britanski demograf i teoreticar politicke ekonomije koji kaze otprilike ovo:
a) Jedinke ljudske rase se mnoze geometrijskom progesijom
b) Resursi koji podupiru opstanak ljudskih jedinki proizvode se aritmetickom progresijom
i to je uzrok drustvene nejednakosti, siromastva, itd, itd... Smatrao je da prirast ljuskih jedinki treba dovesti u ekvilbrij sa kolicinom raspolozivih resursa, koji podupiru zivot doticnih...
Ovo je jako pojednostavnjeno, koga interesira vise: http://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_maltus

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
To je toliko grozomorno i monstrumsko ponašanje, da mi je neshvatljivo da ga itko može i pomisliti opravdati. A ovo što si rekao " socijalni darwinizam"- po meni ne odgovara u potpunosti, jerbo narodi koji su bili izabrani za sprovođenje ideja maltuzijanizma nisu ni imali šansu, jer su napadnuti prikriveno i umjetno stvorenim neprijateljem.
S ovime se slazem u potpunosti, o socialnom darviniznu sam razmisljo u kontekstu ukidanja socijalne drzave i prelaska na neoliberalizam.

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Zato kad Icke kaže da je Kissinger reptil, spremna sam mu povjerovati.
Kissinger ipak nije reptil, ipak je samo covjek, a sve ovo sto si opisala; jedna grupa ljudi radi drugoj. Kad kazes da se radi o reptilima, rekao bih da se ne zelis suociti s istinom.

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
... Iako smatram da su NLO-i dosta povezani sa WO.
Medjutim, hajmo se vratiti na temu, zapoceli smo o NLO-ima u mainstream medijima... jako me zanima ovo o elijenima vs. NWO
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 18:36   #90
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Neznam u čemu je štos,ali glava tog stvorenja je kao napravljena i na pravoj visini za jedan šut nogom ....djeluje preglupo da bi bilo istinito,cijeli ovaj filmić
Ma to je bila zajebancija cista pa mislim daj ga pogledaj lol
__________________
''It demands alot of reflection every day to understand life''
Sensei Yoshigasaki
supergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 20:17   #91
Quote:
Snajper kaže: Pogledaj post
Probao bi, ali sam prestao vjerovati u paranoične američke propagandne kampanje negdje kad sam navršio 6 godina.
Snajper bi probao ali se boji surove istine, uspjeha američke propagande i da ga na kraju ne pojede mrak
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 17:50   #92
Talking

Quote:
madamoiselle kaže: Pogledaj post
Snajper bi probao ali se boji surove istine, uspjeha američke propagande i da ga na kraju ne pojede mrak
A surova istina bi bila koja? Da okolo naokolo našeg planeta već nekoliko stotinjak godina lebde mali zeleni? ili su to mali sivi? I da uz sve to rade misteriozna polja u žitu i otimaju mlade i naivne ljude? Mislim da vjerovanje u postojanje NLO-a, odnosno u TAKVU vrstu NLO-a graniči sa onim u vjerovanjem u Isusa Krista - toliko puno "dokaza", a zapravo jako malo, čak nimalo.

Znači slažeš se da je to uspjeh američke propagande, a vjeruješ u postojanje malih sivih? Hm. Zanimljivo. To je isto kao da ja kažem da vjerujem u boga, makar znam da ga je izmislio čovjek.

Nemam ništa protiv da me pojede mrak. Dapače. Volim mrak. I da mi dođe taj jedan vaš "alien" pokazao bi mu koliko mrak može biti opasan za njegovo malo sivkasto dupe
__________________
Želio bih da mogu opraštati poput Isusa.
Snajper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 18:09   #93
Quote:
madamoiselle kaže: Pogledaj post
Ja sam vidila NLO na Žnjanu. I ja mu lipo mirno kažem 'Eno NLO', a on se smije. Pitam ga ja šta je onda? Pa nije NLO. Pa šta je? (3 točkice u pravilnoj formaciji se kreću čudnovatim putanjama) Pa nije NLO...
Mislim, hallo...znamo da postoje, u pećinama su ih crtali neandertalci, lete ima 2000 godina oko nas, svih vrsta, oblika, boja i veličina. Čemu zgražanje, nevjerica i šokiranje???

Mene više zanima npr. imaju li oni kućne ljubimce...Zamisli kako izgleda mačka jednog malog zelenog(nije sprd, stvarno me zanima)
Ja bi radije vidio nekog iz UFO ekipe u TVstudiju na informativnom razgovoru kad je već to sasvim normalna pojava, nego da se zanimam da li imaju papagaje i da li hrana s kojom ih hrane ima dovoljno vitamina.I je li ta hrana u zadnjih godinu dana poskupila.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:21   #94
idite na dan-dva u mexico. Njima su NLO-i tamo svakodnevna i normalna pojava, pa vam onda možda više neće bit čudno...
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 02:00   #95
http://www.youtube.com/watch?v=amWFuw24NHw
Screamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 02:34   #96
kao sto sam vec reko jedanput ..daj mi recite kako objasnjavate dizaj letjelica ufo-a od 50 pa do danas koji je skroz usskladu za hollywoodskim dizajnom iz filmova ... i sve do 70 tih nema ufo letjelica aerodinamicnog oblika cak su neki ufo izgledali i ko cigara tj ko cepelini .. sto zakljucujem da je to plod ljudske maste ili svemirci dobro prate trendovi i ravnaju se po nama ..
2 .ako vec mislite da su to oni i da imaju jebenu tehnoglogiju e pa nabijem im ja tehnologiju kad ih svako malo netko vidi ..
3.ako zele da budu vidjeni i ako su inteligentni onda koji k.. ne odu ljepo na oprah show i nek kazu ko su i kaj hoce...
dakle logike nema a jedina logika po meni je da su ufo proizvod prirode ili covjeka koji zeli manipulirat na neko nacin ljudima isto ko i crkva bogom isto ko i amerika teroristima isto ko i komunizam laznim ideologijama i nista vise od toga..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 03:03   #97
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
kao sto sam vec reko jedanput ..daj mi recite kako objasnjavate dizaj letjelica ufo-a od 50 pa do danas koji je skroz usskladu za hollywoodskim dizajnom iz filmova ... i sve do 70 tih nema ufo letjelica aerodinamicnog oblika cak su neki ufo izgledali i ko cigara tj ko cepelini .. sto zakljucujem da je to plod ljudske maste ili svemirci dobro prate trendovi i ravnaju se po nama ..
2 .ako vec mislite da su to oni i da imaju jebenu tehnoglogiju e pa nabijem im ja tehnologiju kad ih svako malo netko vidi ..
3.ako zele da budu vidjeni i ako su inteligentni onda koji k.. ne odu ljepo na oprah show i nek kazu ko su i kaj hoce...
dakle logike nema a jedina logika po meni je da su ufo proizvod prirode ili covjeka koji zeli manipulirat na neko nacin ljudima isto ko i crkva bogom isto ko i amerika teroristima isto ko i komunizam laznim ideologijama i nista vise od toga..
nije sve tako crno/bijelo !
možda neznaš, ali neki "NLO-i" su ljudski proizvod, napravili su ih po receptu od pravih "NLO-a"...
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:43   #98
Quote:
uforadio kaže: Pogledaj post
Povodom dogadjaja u Texasu, Larry King ce emitirati 3. specijal o NLO-ima na CNN-u u zadnjih 5 mjeseci.

Po CET vremenu to je subota 19.01.2008. u 03:00 h ujutro i u 11:00 h repriza.

<snip>
Fenomenalna recenzija legendarnog Billy Coxa iliti "usamljenog mainstream UFO bloga" na zadnji Larry King;

Source: http://www.heraldtribune.com/article...238330&start=1

Monday, Jan. 21, 2008 at 2:46 p.m.
Larry King needs a new format
By BILLY COX


Friday night, for the third time in six months, Larry King went to the formula again on CNN: nutty graphics, a panel of nongovernment experts, eyewitnesses being dismissed by a designated skeptic, and a silly logo that asks something like, “Do You Believe in UFOs?” As if belief were a prerequisite to legitimacy.

This is fun entertainment, maybe, but it’s not news. News is stuff like this: Last summer, Jimmy Carter told a podcast called The Skeptics Guide to the Universe that he had never heard stories about his efforts to gain access to classified UFO data being blocked by former CIA director George H.W. Bush. But California attorney Danny Sheehan has gone around the country arguing that this is exactly what he was told by Marcia Smith of the Congressional Research Service.

Somebody’s lying. Get Carter, Sheehan and Smith to figure it out on the show. That’s news.

Get a real live Air Force spokesman to explain what Brig. Gen. C.H. Bolender, USAF deputy director of development, meant in 1969 when he wrote: “Reports of unidentified flying objects which could affect national security are made in accordance with JANAP 146 or Air Force Manual 55-11, and are not part of the Blue Book system.”

Get that person to explain why, if the USAF isn’t investigating UFOs anymore, they’re itemized as potential national security threats under Communication Instructions for Reporting Vital Intelligence Sightings. In the 1995 edition of Manual 10-206, for instance, you can find references in Chapter 5.7.3 of the Air Force Operational Reporting System.

That’d be news.

Get CIA historian Gerald Haines to explain his 1997 analysis — “A Die-Hard Issue: CIA’s Role in the Study of UFOs, 1947-90” — which ascribed more than half of all UFO reports in the late 1950s and early 1960s to U.S. spy planes. Ask him why his conclusions don’t mesh with Air Force data to the contrary. Haines doesn’t return phone calls.

Veteran UFO researcher/author Stan Friedman, who was featured on King’s Friday night panel, has a few suggestions for CNN, too. Invite a representative of the National Security Agency to the show. Ask him or her why 156 of its UFO documents generated between 1958 and 1979 remain largely redacted after years of legal wrangling.

“They say it protects sources and methods, and that may be true,” Friedman says from his home in New Brunswick, Canada. “But it always amazes me when I run into people who still can’t conceive of the idea that government secrets can’t be kept.”

If his mental and physical abilities are still intact, why not invite former Secretary of Defense and USAF Secretary Harold Brown on the show? “Here’s somebody,” says Friedman, “with an extraordinary career, who got a Ph.D. in physics, became director of Livermore Lab, and as a scientist became secretary of defense. He’s a policy guy, and I’d love to hear what he has to say.”

The list goes on and on. On the other hand, it’s a lot easier and safer for CNN to stick with the format. Even though it doesn’t make much sense.

“I don’t know why they have to keep wasting airtime with a skeptic who knows nothing about the event in question,” Friedman says. “If you have a show about a new treatment for heart disease, why would you put somebody on who says, ‘I don’t believe in it’?”
uforadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:33   #99
Quote:
uforadio kaže: Pogledaj post
Fenomenalna recenzija legendarnog Billy Coxa iliti "usamljenog mainstream UFO bloga" na zadnji Larry King;

Source: http://www.heraldtribune.com/article...238330&start=1

[...]”
@uforadio:
Ovdje smo krenuli razvijati interesantnu tezu o NLO fenomenu u mainstream medijima, obzirom ta mozemo reci da si ti jedan od vecih domacih poznavatelja tematike, bilo bi zanimljivo cuti tvoje misljenje.

A sto se tice Koxovog clanka... nist posebno, baba rekla - baba porekla...
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:32   #100
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
@uforadio:
Ovdje smo krenuli razvijati interesantnu tezu o NLO fenomenu u mainstream medijima, obzirom ta mozemo reci da si ti jedan od vecih domacih poznavatelja tematike, bilo bi zanimljivo cuti tvoje misljenje.

A sto se tice Koxovog clanka... nist posebno, baba rekla - baba porekla...
Hi.
A ne znam sto vas zanima. Sve je vrlo jednostavno. Prije svega Larry King je radijski voditelj starog kova - podsjeca na medijske veterane poput Waltera Cronkitea. Aktivan je jos od 60-ih kada je NLO tema imala drugaciji tip rasprave u medijima, a ono sto se zna, tema ga i privatno zanima. Poznata je jedna anegdota dok je bio radijski voditelj i dok je vodio nocni program, da je jedne noci izisao iz studija i kada je vratio rekao je slusateljima "da ga nije bilo jer su ga oteli izvanzemaljani"

Tijekom 90-ih napravio je jedan veliki UFO specijal pred Areom 51, kada je upravo izisla prica o Bobu Lazaru. Svoju praksu interesa nastavio je i na CNN-u. Osim NLO-a ponekad se kdo njega provucu i emisije o ostalim paranormalnim temama. Dosadasnja praksa bila je da svake dvije godine negdje emitira jednu emisiju i o ufologiji. No, donekle se sve promijenilo kada je u zadnje tri emisije sudjelovao i James Fox - emisija o 60. obljetnici Roswella i o konferenciji u National Press klubu probile su sve rekorde gledanosti tako da se i kuca jos vise zainteresirala za cijelu pricu. Fox je ovu emisiju o NPC konferenciji iz studenoga prakticki i organizirao i imao je upliva u scenariju. Nesto oko atmosfere na CNN-u nakon Foxovih intervencija mozete procitati ovdje;

http://hostanje.net/~transfer/uforad...l#foxaftermath

Uglavnom cilj tih ufoloskih inicijativa je jos od Greerovih nastojanja u Clintonovoj administracji - potaknuti novu kongresnu istragu oko NLO-a (zadnja je bila 1966. sto je dovelo do studije Sveucilista Colorado i konacnog rjesenja UFO pitanja tj. "Condonove studije".)

Sto se tice Coxa on je jedan od rijetkih mainstream novinara koji vec dugo godina prati ufologiju. Prije je pisao za Florida Today i clanci su mu legendarni. Sada pise za Herald Tribune. Suradjuje nekoliko desetljeca s Grantom Cameronom i vrlo dobro poznaje temu. Posebno su zainteresirani (Cox i Cameron) oko tragova koji ukazuju da su Gerald Ford i Reagan imali predsjednicki NLO briefing (ovdje ne govorimo o nedavnim transkriptima od Victora Martineza). Ford je prije svoje smrti to i potvrdio "off the record" jednom od Cameronovih kontakata koji poznaje Forda. Pokusali su od njega iscijediti da li je vidio film slijetanja u bazi Holloman. Potvrdio je "off the record" da je imao briefing, no na spomen "Hollomana" rekao je "don't go there - don't go there" (parafraziram). Anyway Cox je tocno otisao u centar zadnjih rasprava u ufoloskoj zajednici, a to je gostovanje Cartera u nedavnoj podcast radio emisiji gdje ga je konacno netko eksplicitno pitao za njegov pokusaj NLO istraga unutar administracije. Ono sto je rekao izravno negira informacije koje dugo godina kruze u ufoloskoj zajednici oko informacija koje dolaze od Marcie Smith (koja je jos uvijek aktivna u istrazivackom odboru Kongresa) i Daniela Sheehana koji je i dalje aktivan i radi sada u Edwardsovoj predsjednickoj kampanji (imao je nedavno i intervju na Art Bellu - preporucam za poslusati - evo download linka;

http://tinyurl.com/2c7d7a

I tak...ma ima svega...Uglavnom pritisak se vrsi na sve strane, a medijima - prvenstveno CNN-u je to trenutno i privlacan savez.

Sto se tice politicara i sve zescih istupa u medijima oko teme, evo bas sam producirao DVD koji sadrzi preko 60 raznih clipova iz zadnjih 60 godina gdje politicari komentiraju ufologiju.

Evo linka:
http://www.presidentialufo.com/ufos_and_politicians.htm

DVD ce biti predstavljen na medjunarodnoj UFO konferenciji u Laughlinu u Nevadi u veljaci, a tijekom godine bude i na ostalim konferencijama.

Pozdrav
uforadio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.