Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2011., 17:06   #21
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Moji dojmovi malo je off jer nisu sve moderni vojni pistolji al eto.Najvece smece sto se tice preciznosti iz kojeg sam pucao je "Argentinac" 9mm,ma jedva bacvu pogodit na 20m i dvostruko veci trzaj od Glocka u istom kalibru i znatno lakseg,a steta preljep pistolj.Glock precizan sa jako malim trzajem za 9mm Para ali nisani debeli kao palci,CZ99 40SW slicno,Makarov i Walter PPK posebno precizni pistolji,pogotovo Walter ipak su to pistolji s fiksnom cijevi slobodni zatvarac.Makarov je naj jaci poluautomatik sa slobodnim zatvaracem ikad napravljen i sa velikom zaustavnom moci a jako mal i taj pistolj jako volim.I sada mogu me neki popljuvati(ni sam nisam vjerovao) naj precizniji pistolj u mom iskustvu "Tetejac",nevjerovatno kako sam pogadjao s tim cudom.Nikad nisam pucao iz revolvera a kazu da su posebno precizni zbog fiksne cijevi i posebno hvale cal 38 spec sto se tice preciznosti ali moj izbor bi ipak bio snazni 357 mag.

Jeli iko pucao iz legendarnog Lugera P- 8,pistolj sa fiksnom cijevi u 9mm dugi kalibru zbog genijalnog bravljenja.To mora biti vraski precizna duga devetka.
Glede Glocka i sličnih s lijevanim plastičnim kućištima, ne hvala, vidio sam kako se plastika odlomi i sve što možeš učiniti je kupiti novi ili se praviti da lom ne postoji. Zato sad u SAD proizvode kućišta od aliminija i čelika http://www.ccfraceframes.com/options.php . Inače, ne volim pištolje samo s udaračem (striker), često imaju i te kakve probleme s opaljivanjem stariji vojnih naboja s tvrđim kapsilama, a i veliko je pitanje što se dešava ako kojim slučajem ulje zađe u prostor igle a temperatura ode dobro ispod nule.

Najgori iz kojeg sam ikad pucao je bio 7,65 Zastava, pogotke je rasipao da ih na 20m nisi mogao povećim tanjurom pokriti. TT je neusporedivo bolji, i dosta poznanika mi je pričalo da nije teško naći zaista preciznog, i pored toga što mu je otponac tvrd kao na topu. Ja sam kao klinac, bez velikog iskustva, s njime s naslona pogađao kamen veličine manjeg televizora na 60-70m, 4-5 puta zaredom, i svi pogotci su bili u krugu od 30cm. Usput rečeno, svaki pogodak je odvalio pristojan komad u inače solidnom vapnencu.

Istina, Luger P08 i Walther P38, naročito prvi, su prilično precizni ali ništa fenomenalno (nemam s njima iskustva, samo po pričanju strijelaca s kojima sam se susretao), ali predratni i oni s početka rata. Oni poslije su bili sve lošiji, naročito P38. Velika im je mana što nisu čvrsti te stoga morate za njih koristiti SAMO PIŠTOLJSKE naboje. Budete li ih pucali s onima za strojnice, neće vam dugo.

Glede revolvera, u prosjeku su nešto manjeg rasipanja nego poluatomati. Jedan od najboljih mi se pokazao 357 S&W 19/66 i 586/686 ali svi serije -3 i iznad. Tada je S&W počeo izradbu svih dijelova na NC-strojevima. Prijatelju ni dan danas ne mogu oprostiti što je prodao svoj 66 a da mi nije rekao da je na prodaju, bio sam vani. Kad je u pitanju preciznost, nisam našao da je 38 Special išta točniji od 357 ako se oba pravilno napune. Prvi može zahvaliti glas preciznog naboja prvenstveno dobrim pištoljima i revolverima koji su posebno rađeni kao natjecateljski. Kad se koriste u standardnim revolverima razlike u rasipanju nema.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:31   #22
Quote:
AMARU kaže: Pogledaj post
Ima li netko da je pucao iz walthera PP, PPK ... to mi je tiha patnja
Imao sam svoj PPK,fenomenalan ,precizan i mal pistoljcic,tako lagan da cak i u 32 acp ima poprilican skok pri pucanju.

Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post

Najgori iz kojeg sam ikad pucao je bio 7,65 Zastava, pogotke je rasipao da ih na 20m nisi mogao povećim tanjurom pokriti.
Njega sam zaboravio,istina
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
TT je neusporedivo bolji, i dosta poznanika mi je pričalo da nije teško naći zaista preciznog, i pored toga što mu je otponac tvrd kao na topu. Ja sam kao klinac, bez velikog iskustva, s njime s naslona pogađao kamen veličine manjeg televizora na 60-70m, 4-5 puta zaredom, i svi pogotci su bili u krugu od 30cm. Usput rečeno, svaki pogodak je odvalio pristojan komad u inače solidnom vapnencu.
Mene je odusevio iako je u mome cak cijev iznutra bila zahrdjala i u prilicno losem stanju,tipicno za zastave,hrdjaju ko ludi.
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Istina, Luger P08 i Walther P38, naročito prvi, su prilično precizni ali ništa fenomenalno (nemam s njima iskustva, samo po pričanju strijelaca s kojima sam se susretao), ali predratni i oni s početka rata. Oni poslije su bili sve lošiji, naročito P38. Velika im je mana što nisu čvrsti te stoga morate za njih koristiti SAMO PIŠTOLJSKE naboje. Budete li ih pucali s onima za strojnice, neće vam dugo.
Cudno,citao sam da P08 zahtjeva samo snaznije streljivo zbog svog specificnog sustava bravljenja i zaglavljuje sa slabijim laboracijama devetke.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 21:21   #23
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
...Cudno,citao sam da P08 zahtjeva samo snaznije streljivo zbog svog specificnog sustava bravljenja i zaglavljuje sa slabijim laboracijama devetke.
Da, znam za to, u SAD su početkom prošlog stoljeća počeli proizvoditi naboje 9x19 sa nešto nižim tlakovima nego standardni europski. I danas su njihovi naboji za 8x57 IS i 7x57 manjih tlakova nego europski.

Glede 9x19, problem su tzv +P naboji:

Quote:
the above response is incorrect.
EAGLE, SAMSON, and IMI as well as several other manufacturers and military suppliers sell "CARBINE ONLY" 9mm luger ammunition.

we stock the EAGLE MATCH GRADE 9MM LUGER +P FMJ CARBINE ONLY MATCH GRADE ammo in standard 50 round boxes. the heads / tips are painted black like armor piercing rifle ammo in order to distinguish it from NATO STANDARD PISTOL AMMO. the case base headstamp is IMI 9MM CARB marked in order to distinguish it from NATO STANDARD PISTOL AMMO.

the primers are "PAINTED" purple. the box states / warns "CAUTION: AMMUNITION MARKED +P ON THE BOX IS LOADED TO MAXIMUM CARBINE PRESSURE AND SHOULD ONLY BE USED IN ARMS DESIGNATED BY THE MANUFACTURER FOR USE THEREWITH..."

while GLOCK states there pistols can handle carbine only ammo, i would not go there.

DO NOT USE CARBINE AMMO IN A PISTOL. its not worth the risk. best regards, mike.

What other dungeon is so dark as ones own heart, what jailer so inexorable as ones own mind.

http://forums.gunbroker.com/topic.asp?TOPIC_ID=104957
Da bi doskočili tom problemu s različitim punjenjima istih naboja, Browning je napravio High Power koji baš rađen da koristi naboje za strojnice. U istu skupinu po čvrstoći spadaju i Colt 1911 i Tokarev u 9x19 (9mm Para). Koliko je Tokarev čvrsto oružje najbolje se vidi iz ovog;

Quote:
I have bought Tokarev pistols for $150 and got a 9x19mm barrel for $39.

I got a 9x23mm reamer from Brownell's for $60.

Put a little oil on the reamer, a few twists of the wrist until the 9x23mm case chambers, and I have a 9x23mm.


I have been shooting twice [double] the max powder charge for 357 mag with 158 gr XTPs but at the shorter OAL of 1.36" [357 mag is 1.59"]. I takes some finesse to get that much powder to fit. Win brass was needed for this trick, it is too high in pressure for Starline 9mm Supercomp brass.

But my loads kick way to hard for normal people, and I just mention it to show how tough my Tokarevs have proved to be.

http://www.thehighroad.org/archive/i...p/t-32653.html
Znači, Tokarev 9x23 je izdržao dvostruko punjenje za 357 Remington Magnum u kraćem naboju, i ne bi me niti malo iznenadilo da su tlakovi bili barem na razini probnih za Weatherby naboje!!!
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:01   #24
Danas sam pucao iz ČZ 100.Sranje.Pistolj kao pistolj nije neprecizan i radio sam dobre grupe na meti ali veceg sr.. od okidaca na pistolju jos nisam vidio.Okidac ima ogroman hod a puca tek na kraju,iznenadi te a za ponovno opaljenje moras vratiti do kraja okidac da ponovno uhvati otponac i dodje do opaljenja.Mozda se neko s vremenom navikne na to ali ja glupljeg i bezosjecajnijeg okidaca na nekom oruzju ne vidjoh.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.