Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2012., 12:16   #81
Sara, i što sad? Kad si u postupku?

Ja idem 30.10. po protokol, mengu očekujem 3.11. Jeeeeeej, jedva čekam opet se bost u stomak i bit napuhana i malaksala!!! Al stvarno jedva čekam!
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 14:10   #82
evo cure da i ja prijavim da sam prije 5 dana imala transfer 2 komada tj 5 i 6 stanični zametak pa sad čekam. ovaj put je miksala biologica Ana pa čemo viditi je li bila sretne ruke!
CANOSSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 14:44   #83
Po protokol idem 22.11. a mengu očekujem od 24.11. do 30.11. u tom nekom periodu. Da vas pitam cure. Moja gin mi je prepolovila mjesec kontracepcije na dva mjeseca tj, pijem sad 18 dana prvu kutiju pa onda 7 dana stanke i menga i onda 18 dana druga kutija pa ciklus u postupku. Rekla mi je da bi mi bilo puno produžavati ovaj ciklus do iza protokola da dobim mengu, da je to puno tableta u jednom ciklusu,načelno bi ih trebala popiti 40 zaredom a to su gotovo dvije kutije. Mene zanima da li je uredu tako popiti 18 umjesto 21 koliko ih ima u blisteru? To bi bili nekakvi ciklusi od recimo 25 dana. Jel to ok? Niakd nisam imala tako kratke cikluse.

CANOSSA draga sretno i dao Bog da ti se ako ne obje bar jedna ta mala mrvica uhvati!!!
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 13:41   #84
Sara, ne brini se ništa, ciklus od 25 dana nije kratak. Sretno, javi kakav ti je protokol.

CANOSSA želim ti za koji dan zadnji post na ovom podforumu u kojem ćeš objaviti veliku betu!
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 11:05   #85
Quote:
CANOSSA kaže: Pogledaj post
evo cure da i ja prijavim da sam prije 5 dana imala transfer 2 komada tj 5 i 6 stanični zametak pa sad čekam. ovaj put je miksala biologica Ana pa čemo viditi je li bila sretne ruke!
Canossa, koliko si cekala na postupak?
pitam jer ja sad napokon imam sve nalaze i narucena sam kod dr.Marusic za 06/11, pa ne znam hoce li mi odmah dati neki protokol ili cu jooooos cekati...
koji tebe dr. vodi?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 12:31   #86
molim vas pomoć. jučer smo bili u dr. tandare na konzultacije ( nakon 3,5 g pokušavanja ). Rekao nam je da mm napravi spermiogram i nalaz je - asthenozoospermia. preporučio je urološku obradu. ima li netko od prisutnih isto ovu dijagnozu.... ono.... da se barem nečemu nadamo.
jojo555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 12:57   #87
draga jojo, ne brini, nama je prvo bilo astheno a sad je oligoastenozoospermia, pa opet ne ocajavamo jer sam toliko slucajeva nasla di su ljudi ostali trudni pa cak i prirodnom putem dok su cekali na postupak...

mm je ponovio spermiogram, napravio briseve (sve ok), spermio i urinokulturu (takodjer sve ok) sad jedino cekamo uzv testisa da napravi da jos iskljucimo eventualno varikokelu...

jesi ti ok ili se i ti lijecis od neplodnosti?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:02   #88
kod mene je sve ok. a mm je već radio spermokulturu, to mu je bilo u redu,, sad sam ga naručila kod urologa. nije mi jasan taj spermogram, radili smo ga 2009. tu u kbc - bio je katastrofa, nakon 3 miseca u cita - odličan, sad opet još gori nego prvi put??? mirna 85 kakva je kod tebe dijagnoza?
jojo555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 14:56   #89
Kod nas sam ja problem (PCO, anovulatorni ciklusi, ciste koje se vrate niti mjesec dana nakon uzimanja terapije....).
Mm je prvi spermiogam radio u Sibeniku - asthenozoospermia, slijedeci u Splitu nedugo nakon je vec bio oligoastheno...ponovio nedavno u Sibeniku, opet je bolji nego u Splitu...
Ne znam vise, ja se nekako vodim za onim - najbitnije je da ih ima
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:07   #90
mirna 85 ja sam čekala postupak 7 mjeseci ali ne zato što nisam mogla doć prije na red nego što meni nije odgovaralo radi sezone i posla,ako te je naručila na dogovor u 11 mj vjerovatno če ti tad napisat što ti još fali i koje još nalaze trebaš obavit i onda oni procjenu koliko još pacijentica uzimaju za 12 mjesec jer onda imaju uglavnom pauzu za praznike i do sredine prvog mjeseca pa onda ako te hvata menstruacija do sredine prvog onda vjerovatno tek u postupak u drugom mjesecu ali ne mora značit,možda kreneš i ranije. i mene vodi također dr.Marušić
CANOSSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:16   #91
a kod koga su te prebacili sad kad nje nema?
isto kod dr.Sunj?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 16:31   #92
Quote:
mirna85 kaže: Pogledaj post
Kod nas sam ja problem (PCO, anovulatorni ciklusi, ciste koje se vrate niti mjesec dana nakon uzimanja terapije....).
Mm je prvi spermiogam radio u Sibeniku - asthenozoospermia, slijedeci u Splitu nedugo nakon je vec bio oligoastheno...ponovio nedavno u Sibeniku, opet je bolji nego u Splitu...
Ne znam vise, ja se nekako vodim za onim - najbitnije je da ih ima
tako je i meni dr. rekao - bitno da ima barem nešto.....očekivala sam da će mene poslat na hsg, ali za sada ništa!
jojo555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 16:42   #93
ja sam bila prosli cetvrtak na hsg-u, preodusevljena, rekla sam mom doktoru da ako mu zatreba netko za vjezbanje, da cu doci opet kad god...super je sve proslo
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 16:49   #94
Quote:
mirna85 kaže: Pogledaj post
ja sam bila prosli cetvrtak na hsg-u, preodusevljena, rekla sam mom doktoru da ako mu zatreba netko za vjezbanje, da cu doci opet kad god...super je sve proslo
a koliko si čekala da napraviš hsg, mislim koliko si se prije naručila ( da znam kombinirat s poslom)
jojo555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 21:10   #95
mirna85 zašto misliš kod koga su me prebacili kad nema dr Marušić? ona je meni neki dan vodila sve uzv i punkciju,transfer i rekla je da tek sad počinje gužva, da ima pun plik protokola za 10 mj,dr.Šunj nije imala nikog,samo je šetala po bolnici.
CANOSSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:53   #96
Jojo - ja sam HSG radila kod nas u ob Sibenik, samo sam se najavila na ginekologiji s uputnicom 2 dana prije...a za Split mi je dr.Marusic objasnila ovako : 1. dc nazvati 551-211 i naruciti se na pretragu 5.-15 dc (rade se utorkom i cetvrtkom). Uzeti uputnicu i meni je prepisala 3x500mg Sumamed i Betadine vaginalete da uzmem prije. Kako mi je rekla, kod njih se jednu noc prenoci, u Sibeniku su me vratili u sobu oko 10, zaspala sam (onako nadrogirana) i oko podne ipo vec isla kuci

Canossa - pa ne znam, meni je sestra rekla da mi mora otkazati pregled kod dr.Marusic i da je nece biti do iza nove god. ... pa me zapisala kod dr.Sunj, da se bar konzultiram s njom...nista mi sad nije jasno...
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 15:28   #97
e pa onda nije ni meni jasno,vjerovatno je nešto neplanirano,ali glavno da radi dr.Šunj pa svejedno ti je.
CANOSSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 18:16   #98
Drage moje,
Planiramo drugo dijete pa su na preporučili Kbc Split ( uglavnom blizi je nego Zg).
Pa me zanimaju Vaša iskustva?
I kakvi su im uspjesi?
Jel mi netko može opisati ukratko čitav postupak?
I koji je doktor bolji?
Zahvaljujem svima i želim Vam puno sreće.
Može i na pp
Puno hvala
__________________
..hodaj nebo strpljive voli..
anavi82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:22   #99
Jojo - ja sam HSG radila kod nas u ob Sibenik, samo sam se najavila na ginekologiji s uputnicom 2 dana prije...a za Split mi je dr.Marusic objasnila ovako : 1. dc nazvati 551-211 i naruciti se na pretragu 5.-15 dc (rade se utorkom i cetvrtkom). Uzeti uputnicu i meni je prepisala 3x500mg Sumamed i Betadine vaginalete da uzmem prije. Kako mi je rekla, kod njih se jednu noc prenoci, u Sibeniku su me vratili u sobu oko 10, zaspala sam (onako nadrogirana) i oko podne ipo vec isla kuci


hvala ti puno! mi sad moramo ˝otkrit˝ zašto je mm tako sluzav spermigram pa tek nakon toga ja idem na hsg!
jojo555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 11:34   #100
Sretno i bez straha!
Ja sam se nacitala svega, da sam se skoro tresla prije pretrage (a nisam inace strasljiva i prag tolerancije na bol mi je zbilja oooogroman)...dali su mi Doalntin (od kojega sam bila kao u oblacima, doslovno ) i zbilja me nista nije bolilo..i gotovo je za tren
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.