Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 21:10   #61
Quote:
Pantelija kaže: Pogledaj post
Što će reći da ti demoni actually ni ne postoje?
Pa u svakom slučaju ne onakvi kao iz 'Egzorcista'
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:47   #62
Mislim stvarno kakav debil moraš biti da vjeruješ kako molitve i kojekakva vodica može istjerati takozvanog demona iz nekoga. Znači neko je biće toliko moćno da može preuzeti drugo tijelo, čitati tuđe misli i šta ja znam šta sve ne, a ne može se obraniti od nekih riječi i par kapljica vode? O bože svašta
Po toj logici boga možeš savladati psujući ili?
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:27   #63
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Mislim stvarno kakav debil moraš biti da vjeruješ kako molitve i kojekakva vodica može istjerati takozvanog demona iz nekoga. Znači neko je biće toliko moćno da može preuzeti drugo tijelo, čitati tuđe misli i šta ja znam šta sve ne, a ne može se obraniti od nekih riječi i par kapljica vode? O bože svašta
Po toj logici boga možeš savladati psujući ili?

Ha čuj,recimo da ima tako nešto..

Molitva zna biti jako moćno sredstvo kao i razni posvećeni predmeti, tako bi i sveta vodica mogla biti efektivna u tom slučaju.
Magijski rituali se također sastoje od riječi odnosno mantri te se koriste posvećeni predmeti i ti rituali su efektivni u većoj ili manjoj mjeri...ovisno o nekoliko faktora pa i o samom magu i njegovoj 'kondiciji'.

Mise u crkvi su također magijski rituali, koliko god možda to netko poricao..
Posebna odjeća koju svećenik oblači, rekviziti poput kaleža, tamjana, kipovi (makar se idolopoklonstvo brani u crkvi se upravo to dešava big time usredotočena molitva svećenika i prisutnih u crkvi itd..

Što se logike Boga i psovanja tiče..ne možeš ga savladati jer je on vrhovno i svemoćno biće kojem njegova kreacija nemože ništa..jedino te on može u datom trenutku dok ga psuješ pogoditi svetom munjom u prkno

Zadnje uređivanje Katayama : 04.12.2014. at 14:30. Reason: kaj vas briga
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 16:05   #64
Quote:
Pantelija kaže: Pogledaj post
Što će reći da ti demoni actually ni ne postoje?
Moguće, vrti mi se u glavi još jedna teorija ali morati ću napsiati neki copyright kako mi je new age pagani ne bi upotrijebili u nekoj knjizi
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 18:28   #65
Pre jedno 5-6 godina na srpskoj televiziji B92 je bila emisija "kulturni nokaut" gde se obrađuju teme u svakoj emisiji ponaosbo uz učešće više komentatora.

I tema je bila naravno "egzorcizam" , a gosti emisije koja je koncepcijski ide u sečenim montiranima komentarima su bili jedan katolički svećenik pri beogradksoj nadbiskupiji , pravoslavni pop-seljak iz nekog sela kod Mladenovca , i novinar i politčki komentaror Teofil Pančić(naravno liberal i ateista).

I naranvno Teofil Pančić kaže da ne veruje u gluposti i da je to igranje bolesnim ljudima , ali da je đavo ipak ulazio tamo gdee je hteo , pa je tako ušao u frižidere,zamrzivače,televizore,...spaljenih sela po Hrvatskoj i snagov svoje đavolske namere skočio zajedno sa svojim domaćinom(frižiderom) u kamion ratnog profitera.

Ali ne lezi vraže , tu nastupa katolički svećenik koji sav onako moderan i razuman kreće sa naučne strane objašnjavati fenomen egzorcizma , ma ono čovek da mu poveruje koliko deluje akademski.
I onda je on govorio kako je gledao okretanje glave za 180 stepeni , onda enormnu fizičku snagu opsednutog , .....ma sve ono što smo gledali po filmovima , ali tako upakovano u njegove rečenioce referišući se na psihologiju,psihijatriju,...ma sve nauke , pa da se čovek na momenat i zapita imali tu nečega.

E onda nastupa pop-seljak iz okoline Mladenovca koji kaže da mu je zadihan došao komšija i probudio mu celu familiju vičući kako mu je ženu đavo uhvatio pod svoje i da ne zna šta da radi.
Pop ode kod komšije i nađe ženu i veli da sa sva naduvala i od nadutosti se gotovo udvostručila govoreći nešto nepovezano.
I pop ne bude lenj i pored nje očita molitvu govoreći na kraju molitve "Iš sotono".

Kad je to učinio od sa komšijom da sedne u dnevni boravak , kad eto žene dolazi za pola sata i nadutosti više nema i ona sećajući se ničega samo odjednom reče :"Oče hoćete kafu".

Veliki pesnik Njegoš u svom Gorskom Vijencu pre gotovo 200 godina je dobro znao bar kako folirante osloboditi vraga.
Metod baš i nije u skladu sa današnjim civilizacijskim normama , ali bi bio odličan za novu generaciju devojaka(znate na koje mislim).



Bješe mi se snaha pomamila,
bez putah je ništa održati!
Otvara'joj knjige na proroke;
neki kaže: "Na sugreb je stala",
neki kaže: "Splele je madjije".
Svud je vodi po manastirima
i čita' joj masla i bdenija;
kumi vraga u sve manastire
da ostavi snahu Andjeliju,
kumi vraga - ništa ne pomaže!
Te ja uzmi trostruku kandžiju,
uženi joj u meso košulju:
vrag uteče nekud bez obzira,
a ozdravi snaha Andjelija.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 06:49   #66
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Mislim stvarno kakav debil moraš biti da vjeruješ kako molitve i kojekakva vodica može istjerati takozvanog demona iz nekoga. Znači neko je biće toliko moćno da može preuzeti drugo tijelo, čitati tuđe misli i šta ja znam šta sve ne, a ne može se obraniti od nekih riječi i par kapljica vode? O bože svašta
Imao sam par susreta sa entitetima, te iz iskustva znam da riječi pomažu. Voda lako upija vibracije i mijenja se u skladu s time. Stoga vjerujem da posvećena voda također može pomoći.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 13:35   #67
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Imao sam par susreta sa entitetima, te iz iskustva znam da riječi pomažu. Voda lako upija vibracije i mijenja se u skladu s time. Stoga vjerujem da posvećena voda također može pomoći.
Hoćeš nam pobliže objasniti o čemu se radilo?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 18:15   #68
Nije nikakav veliki problem u savladavanju tih "vragova, demona" (drugih oblika svjesti)
najjednostavnija stvar je uskladjivanje nasih i njihovih energetskih vibracija...kad se to dogodi svjest se uravnotezuje i druga svjest se moze otpustiti od nase svjesti jer se nema za sto drzati kad je jednaka...

opet ko i sa svim drugim problemima u potpunom prihvacanju je kljuc...

sveti predmeti, molitve, rjeci i sva druga pomagala imaju odredjene frekvencije u svojim energetskim vibracijama i te vibracije imaju moc uravnotezivanja nekih drugacijih viobracija...

jednostavno funkcionira taj princip
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 02:22   #69
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Moguće, vrti mi se u glavi još jedna teorija ali morati ću napsiati neki copyright kako mi je new age pagani ne bi upotrijebili u nekoj knjizi
....mislim da ako Baphomet ikada dođe na vlast, barem u Istri, da su new ageri nadrapali prvi
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 06:46   #70
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Hoćeš nam pobliže objasniti o čemu se radilo?
Ukratko: osjetio bih u snu ili stvarnosti naglu pojavu neke negative. Ne znam kako to objasniti, kao da sam zrak ispunjava snažna negativna energija. Budući da se bavim lucidnim snovima, znam kada nešto nije element mojih snova jer ga ne mogu promijeniti mislima.

Obično nakon toga uočim entitet. U snu zna izgledati kao neki demon gadnog izgleda, te redovito kreću u fizičke napade. Ali nije to udaranje i da grizu, više kao da guraju ruke prema meni i time oduzimaju energiju. U stvarnosti je to bila biče crnog isijavanja. Ne znam kako drugačije objasniti. Kao da su od najtamnije tame, koja nekako svijetli.

Prvi puta kad sam ga vidio u stvarnosti, radilo se o mračnom umu, ali osjećao sam da je iznimno smiren i inteligentan. Ništa mi nije napravilo, pa nemam pojma zašto se pojavio. Drugi puta sam osjećao manje zla i gotovo nikakvu inteligenciju. Vidio sam ga kako sjedi na rubu mog kreveta, te doslovno osjećao njegovu težinu. Kad sam ga uspio otjerati, pola sata kasnije čula se neka čudna buka u sobi.

Uglavnom, čuo sam dosta teorija tko su/što su, ali ne želim raditi zaključke jer zapravo nemam pojma. Bitno mi je da sam se naučio obraniti, i da me više ne dira ako se pojave.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 14:48   #71
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ukratko: osjetio bih u snu ili stvarnosti naglu pojavu neke negative. Ne znam kako to objasniti, kao da sam zrak ispunjava snažna negativna energija. Budući da se bavim lucidnim snovima, znam kada nešto nije element mojih snova jer ga ne mogu promijeniti mislima.

Obično nakon toga uočim entitet. U snu zna izgledati kao neki demon gadnog izgleda, te redovito kreću u fizičke napade. Ali nije to udaranje i da grizu, više kao da guraju ruke prema meni i time oduzimaju energiju. U stvarnosti je to bila biče crnog isijavanja. Ne znam kako drugačije objasniti. Kao da su od najtamnije tame, koja nekako svijetli.

Prvi puta kad sam ga vidio u stvarnosti, radilo se o mračnom umu, ali osjećao sam da je iznimno smiren i inteligentan. Ništa mi nije napravilo, pa nemam pojma zašto se pojavio. Drugi puta sam osjećao manje zla i gotovo nikakvu inteligenciju. Vidio sam ga kako sjedi na rubu mog kreveta, te doslovno osjećao njegovu težinu. Kad sam ga uspio otjerati, pola sata kasnije čula se neka čudna buka u sobi.

Uglavnom, čuo sam dosta teorija tko su/što su, ali ne želim raditi zaključke jer zapravo nemam pojma. Bitno mi je da sam se naučio obraniti, i da me više ne dira ako se pojave.
Uvijek postanem jako sumnjičav kada se demone počne opisivati u smislu fizičke, materijalne pojave..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 00:06   #72
blago tebi ako si samo sumnjičav, ja sam za takve skoro siguran da moraju na liječenje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 00:36   #73
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
blago tebi ako si samo sumnjičav, ja sam za takve skoro siguran da moraju na liječenje
E vidiš, u ovom boldanom je caka
nikad se nezna
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 01:07   #74
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
E vidiš, u ovom boldanom je caka
nikad se nezna
Za neke ljude se ipak zna

I, uostalom, ne možeš u ništa biti 100% siguran...možda nad nama vladaju reptili, možda je zemlja šuplja i u njoj žive potomci nacista, možda ljudi nisu nikad bili na mjesecu, možda oko Saturna u kripti spava Cthulhu čeka da zvijezde zauzmu pravi položaj, možda su u šumi, možda ćeš upravo sada propasti kroz zemlju jer su se kvanti upravo sada tako poredali .....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 01:26   #75
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
....mislim da ako Baphomet ikada dođe na vlast, barem u Istri, da su new ageri nadrapali prvi
Možda, kasnije, prvo bi povukao neke političke poteze
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 02:01   #76
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Za neke ljude se ipak zna

I, uostalom, ne možeš u ništa biti 100% siguran...možda nad nama vladaju reptili, možda je zemlja šuplja i u njoj žive potomci nacista, možda ljudi nisu nikad bili na mjesecu, možda oko Saturna u kripti spava Cthulhu čeka da zvijezde zauzmu pravi položaj, možda su u šumi, možda ćeš upravo sada propasti kroz zemlju jer su se kvanti upravo sada tako poredali .....

U šumi sigurno jesu
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 02:05   #77
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Možda, kasnije, prvo bi povukao neke političke poteze
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 02:58   #78
Višestruki sam svjedok demonskih očitovanja prilikom molitava za oslobođenje. Normalno da vjerujem svojim očima i ušima.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 03:12   #79
Višestruko sam ih prizivao u svim oblicima i ništa se niej materijalizirao. Nedavno sam u društvu jedne mlađahne satanistice prizivao jednog palog anđela i ništa se nije materijaliziralo. Istina je da sam ga vidio dok sam bio u nesvakidašnjom stanju svijesti. To je normalno. Ali u svakidašnjem svijetu toga nema, tako što može tvrditi samo netko tko ne može razlikovati realno stanje svijesti od magijskog stanja. A takvi moraju na hospitalizaciju jer su opasni za ljude
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 05:17   #80
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Istina je da sam ga vidio dok sam bio u nesvakidašnjom stanju svijesti.
I kako je izgledao taj anđeo?
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.