Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2014., 07:28   #81
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Uvijek postanem jako sumnjičav kada se demone počne opisivati u smislu fizičke, materijalne pojave..
Razumijem to. Da mi je život drugačiji, vjerojatno si sam ne bih vjerovao. Ovako me već ništa ne čudi, pa niti mogućnost postojanja demona.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život

Zadnje uređivanje zoki89 : 07.12.2014. at 07:34.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:55   #82
Quote:
lupus_est kaže: Pogledaj post
I kako je izgledao taj anđeo?
Stajao je i gledao onoga tko ga je zvao. Ja sam samo nadgledao proces
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:01   #83
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Stajao je i gledao onoga tko ga je zvao. Ja sam samo nadgledao proces

.......a ti si gledao mlađahnu satanisticu
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:07   #84
...i eto, nisam završio na egzorcizmu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 18:53   #85
mislim da demonima nije prepametno pokazivati se previše u javnosti jer ljudi koji bi ih vidjeli bi odmah povjerovali (a ako već vjeruju bi povjerovali još i više) u Boga što ovima nije cilj..
što se tiče posvećenih predmeta,vjerujem u njihovu snagu bez sumnje..iako sam slabog razumijevanja u auru i slično,mogu osjetiti njihovu snagu i uvijek imam taj "osjećaj" kada dođem u crkvu..pogotovo vjerujem i u snagu Tijela Kristovog..
nezziRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 23:01   #86
Quote:
nezziRI kaže: Pogledaj post
mislim da demonima nije prepametno pokazivati se previše u javnosti jer ljudi koji bi ih vidjeli bi odmah povjerovali (a ako već vjeruju bi povjerovali još i više) u Boga što ovima nije cilj..
Zasto bi? Puno je vise kultura i izvornija je religioznost politeistickih bozanstava, demona, entiteta - kako god, nego sto je to slucaj sa monoteistickim religijama. Nema posebnog razloga da jedno uvjetuje drugo.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 17:43   #87
pa zato naravno,jer živimo u katoličkoj zemlji,tako da ako prosječni Hrvat vidi vraga automatski će povjerovat u Boga.isto tako da se dogodi i u saudiskoj arabiji,Saudijac ateista će povjerovat u Alaha,ili u prašumi Amazone tamošnji Indijanac će povjerovat u neku dobru protusilu jer je takva ljudska psihologija.a pošto se u ni jednoj od religija dobro i zlo ne slažu i zlo uvijek želi čovjeka odvratiti od dobra,mislim da se demoni ne bi trebali samo tako naivno pokazivat..bar ne u bilo kakvom fizičkom obliku
nezziRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:58   #88
.....a što ako ta dualnost ne postoji zapravo...nego je to sve jedna te ista sila...i onda ovi konvertiti opet bijelo gledaju
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 19:16   #89
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
.....a što ako ta dualnost ne postoji zapravo...nego je to sve jedna te ista sila...i onda ovi konvertiti opet bijelo gledaju
onda mi detaljnije to objasni i potkrijepi argumentima i činjenicama
nezziRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 20:31   #90
Quote:
nezziRI kaže: Pogledaj post
onda mi detaljnije to objasni i potkrijepi argumentima i činjenicama
Jednostavno, demoni su dio Sile od koje svi oblici ovdje, pa tako i mi, potječu.

Ona je neutralna, niti dobra niti loša.
To je osobina demona također, odnosno njezinih manifestacija, kod nekih prevladava više yin kod drugih yang; no nisu apsolutno zlo.

Činjenice..hm, eto sjetio sam se da sam nedavno negdje pročitao da po staroj židovskoj predaji Samael izvršava volju Boga, odnosno on je u službi Boga.

Eto, ovako na brzinu..iz rukava
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 20:30   #91
Svaka (nad)biskupija ima dva (u slučaju potrebe može i više) egzorcista. Jedno "ime" je poznato "javnosti", a drugo "ime" je tajno.
Ivan Pavao II. odobrio je 1998. obnovljeni Obrednik egzorcizama (kao dio Rimskog obrednika), a objavljen je Dekretom Kongregacije za bogoslužje i disciplinu sakramenata iste godine. Crkva je u dvadeset stoljeća postojanja relativno rijetko preko svoga učiteljstva davala izjave i dokumente strogo dogmatskog karaktera u svezi s demonologijom. No ona je uvijek na temelju Biblije ispovijedala vjeru u postojanje anđela i demona.

Crkva poziva na oprez kada je riječ o egzorcizmu. Potrebno je da se učini solidna diferencijalna dijagnoza u kojoj će se točno razlučiti đavolsko opsjednuće od psihičke bolesti. Potrebno je da se svaki egzorcist savjetuje s psihijatrom pri utvrđivanju stanja određene osobe. Moralna sigurnost o tome da se zaista radi o opsjednuću dobiva se kada: kad se radi o provali neke druge osobnosti koja se snažno protivi svemu što je sveto i povezano s Crkvom; kad se kod iste osobe očituju izvanredna fizička snaga i razne parapsihološke sposobnosti neprotumačive znanstvenim putem i kad psihofarmaci nemaju nikakvu djelotvornost u uklanjanju spomenutih simptoma. Crkva takva stanja liječi blagoslovinom koja se zove egzorcizam, tj. obredom oslobođenja od zloduha.

Obred se sastoji od: Uvodni obred – Litanije svih svetih – Recitiranje psalma – Čitanje Evanđelja – Polaganje ruku – Ispovijest vjere ili krsna obećanja – Molitva Gospodnja (Očenaš) – Znak križa – Istjerivanje dahom – Obrasci egzorcizma: Prozbeni obrazac i Zapovjedni obrazac – Zahvala – Završni obred.

Svaki put kada sam u Rimu odem na predavanja takozvane Vatikanske škole za egzorciste.

Osim toga, ako ti treba, poznajem neke svećenike koji se egzorcizmom bave u fušu.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 20:35   #92
Realno nesta da vam kazem oko ovog. Moc autosugestije je zestoka u ovim furkama. A i ovo pali samo kod osoba koje su pobožne, kod osoba u koje je religija usadila taj strah switch. Hajvan koji ne vjeruje u religiju kao takvu nikad frke sa ovim stvarima nece imat jer da bi ovo uticalo na psihu, treba prije svega to validovat i bojat se tog nametnutog boga i ovoga. Ne kazem da nema ovoga i da je laz, ima tu nesto ali kao po pravilu to se desava samo jako religioznim osobama i labilnim psihama koje pushe prepade i servirane price oko religije

"Bee wewy wewy afflaid" by Elmer Fudd
__________________
"Al nije ker rođen da bude dingospo. Džaba im sve. Navukli odijela. Voze ih šoferi. A kad mu kažeš dobar dan, on zalaje."
DocSportello is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 20:48   #93
Quote:
DocSportello kaže: Pogledaj post
Realno nesta da vam kazem oko ovog. Moc autosugestije je zestoka u ovim furkama. A i ovo pali samo kod osoba koje su pobožne, kod osoba u koje je religija usadila taj strah switch. Hajvan koji ne vjeruje u religiju kao takvu nikad frke sa ovim stvarima nece imat jer da bi ovo uticalo na psihu, treba prije svega to validovat i bojat se tog nametnutog boga i ovoga. Ne kazem da nema ovoga i da je laz, ima tu nesto ali kao po pravilu to se desava samo jako religioznim osobama i labilnim psihama koje pushe prepade i servirane price oko religije
Slažem se s ovim u potpunosti.

I još bi dodao da su mnogi "zaraženi" time jer su još kao djeca od malena u školi išli na vjeronauk i jednostavno su isprogramirani odavno. A znamo da djeca sve upijaju kao spužve... Onda, kad se desi neki šok u životu prvo što im je u umu je zazivat Boga i Krista upomoć...itd.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 20:53   #94
Klasika, ima onaj citat u true detectivu kad rusty kaze, religija ti je kao mentalni virus koji napada kriticku misao i rasudjivanje. Fakat je tako jbga.

"Bee wewy wewy afflaid" by Elmer Fudd
__________________
"Al nije ker rođen da bude dingospo. Džaba im sve. Navukli odijela. Voze ih šoferi. A kad mu kažeš dobar dan, on zalaje."
DocSportello is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 23:22   #95
Quote:
DocSportello kaže: Pogledaj post
Realno nesta da vam kazem oko ovog. Moc autosugestije je zestoka u ovim furkama. A i ovo pali samo kod osoba koje su pobožne, kod osoba u koje je religija usadila taj strah switch. Hajvan koji ne vjeruje u religiju kao takvu nikad frke sa ovim stvarima nece imat jer da bi ovo uticalo na psihu, treba prije svega to validovat i bojat se tog nametnutog boga i ovoga. Ne kazem da nema ovoga i da je laz, ima tu nesto ali kao po pravilu to se desava samo jako religioznim osobama i labilnim psihama koje pushe prepade i servirane price oko religije

"Bee wewy wewy afflaid" by Elmer Fudd
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 23:50   #96
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Svaka (nad)biskupija ima dva (u slučaju potrebe može i više) egzorcista. Jedno "ime" je poznato "javnosti", a drugo "ime" je tajno.
Ivan Pavao II. odobrio je 1998. obnovljeni Obrednik egzorcizama (kao dio Rimskog obrednika), a objavljen je Dekretom Kongregacije za bogoslužje i disciplinu sakramenata iste godine. Crkva je u dvadeset stoljeća postojanja relativno rijetko preko svoga učiteljstva davala izjave i dokumente strogo dogmatskog karaktera u svezi s demonologijom. No ona je uvijek na temelju Biblije ispovijedala vjeru u postojanje anđela i demona.

Crkva poziva na oprez kada je riječ o egzorcizmu. Potrebno je da se učini solidna diferencijalna dijagnoza u kojoj će se točno razlučiti đavolsko opsjednuće od psihičke bolesti. Potrebno je da se svaki egzorcist savjetuje s psihijatrom pri utvrđivanju stanja određene osobe. Moralna sigurnost o tome da se zaista radi o opsjednuću dobiva se kada: kad se radi o provali neke druge osobnosti koja se snažno protivi svemu što je sveto i povezano s Crkvom; kad se kod iste osobe očituju izvanredna fizička snaga i razne parapsihološke sposobnosti neprotumačive znanstvenim putem i kad psihofarmaci nemaju nikakvu djelotvornost u uklanjanju spomenutih simptoma. Crkva takva stanja liječi blagoslovinom koja se zove egzorcizam, tj. obredom oslobođenja od zloduha.

Obred se sastoji od: Uvodni obred – Litanije svih svetih – Recitiranje psalma – Čitanje Evanđelja – Polaganje ruku – Ispovijest vjere ili krsna obećanja – Molitva Gospodnja (Očenaš) – Znak križa – Istjerivanje dahom – Obrasci egzorcizma: Prozbeni obrazac i Zapovjedni obrazac – Zahvala – Završni obred.

Svaki put kada sam u Rimu odem na predavanja takozvane Vatikanske škole za egzorciste.

Osim toga, ako ti treba, poznajem neke svećenike koji se egzorcizmom bave u fušu.

Ok, u redu.

Uzevši u obzir da ideš na ta predavanja u Vatikan, molim te lijepo, opiši nešto ovdje, identitet ti je skriven ovdje ionako...

Da li si ti doživio nešto, odnosno prisustvovao takvim manifestacijama kako Crkva i neki mudraci ovdje opisuju?

Koji Demon najviše opsjeda?

Da li se netko od tih službenih egzorcista sreo sa npr. Samaelom?

Postoji li kakav video-materijal unutar Vatikana koji je nastao na pravom egzorcizmu?

Najvažnije pitanje, da li bi mogao JA prisustvovati na SVOJU ODGOVORNOST takvom nečem kao promatrač? (volim postavljati glupa pitanja, mislim da mi je to lagano neki fetiš)

Da li si ikada barem razgovarao/la sa nekim 'ozbiljnim egzorcistom' koji ti se može zakleti u takve manifestacije kakve se na veliko i na široko trube okolo?

Onako iskreno, molim te

Zadnje uređivanje Bat Kol : 20.12.2014. at 15:42. Reason: Q
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:39   #97
I ja bi volio to gledat titami malo potpucavat demona da u mene udje lolol jbo bi dan kad je i pomislio tako nesta. Ono udje, skonta se gdje je i bjezh bjezhonja dok te noge nose lolol

"Al nije ker rođen da bude dingospo. Džaba im sve. Navukli odijela. Voze ih šoferi. A kad mu kažeš dobar dan, on zalaje."
__________________
"Al nije ker rođen da bude dingospo. Džaba im sve. Navukli odijela. Voze ih šoferi. A kad mu kažeš dobar dan, on zalaje."
DocSportello is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 19:46   #98
Bez obzira što mi je identitet ovdje skriven, ne mogu ti na svako pitanje odgovoriti detaljno. Neke stvari bih voljela i ja sama da ne znam jer kad nešto saznaš ne možeš prestati "kopati" po tome.

Ako misliš jesam li ja osobno bila pod utjecajem Zla ili kako je uobičajeno pisati zloduha, nisam. Jesam li se susrela sa ljudima koji jesu (za koje se pretpostavljalo da jesu i oni koji su sami vjerovali da jesu), jesam. Jesu li to uistinu bili ili ne, ne želim znati.

Postoji! Sve se snima, te se poslije ponovno sluša s obzirom da sa demonom(ima) nema razgovora. Zbog jezika kojim se služi(e) može se dogoditi da ga egzorcist ne razumije bez obzira što osoba koja bude imenovana za službenog egzorcista jedne (nad)biskupije mora biti svećenik koji izvrsno poznaje Sveto Pismo (znanje), te ima jaku vjeru (pobožnost). Nisam sigurna postoji li video-materijal, ali snimanje zvuka obavezno (cijelog obreda).

Ne! Mogu sudjelovati liječnici, uključujući psihijatra koji također moraju poznavati Sveto Pismo i odlikovati se vjerom, egzorcist, lokalni svećenik, po potrebi još koji svećenik (egzorcist ili ne) kojeg se pozove, teolog laik koji se odlikuje znanjem i vjerom baš kao i svećenici, te ponekad netko od članova najuže obitelji (obično oni koji su zvali svećenika) ako je potrebno upotrijebiti fizičku snagu.
Zapravo, možda bi i mogao kod ovih svećenika koji se time bave u fušu, kao što sam već napisala ima i takvih. Istina, više vani nego u Hrvatskoj.

Da.
I nije bilo potrebno da mi se zaklinju.

Dva pitanja sam kao što i vidiš sam (namjerno) ostavila ne odgovorena.

Zadnje uređivanje BoleynAnne : 19.12.2014. at 19:53.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:22   #99
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Bez obzira što mi je identitet ovdje skriven, ne mogu ti na svako pitanje odgovoriti detaljno. Neke stvari bih voljela i ja sama da ne znam jer kad nešto saznaš ne možeš prestati "kopati" po tome.

Ako misliš jesam li ja osobno bila pod utjecajem Zla ili kako je uobičajeno pisati zloduha, nisam. Jesam li se susrela sa ljudima koji jesu (za koje se pretpostavljalo da jesu i oni koji su sami vjerovali da jesu), jesam. Jesu li to uistinu bili ili ne, ne želim znati.

Postoji! Sve se snima, te se poslije ponovno sluša s obzirom da sa demonom(ima) nema razgovora. Zbog jezika kojim se služi(e) može se dogoditi da ga egzorcist ne razumije bez obzira što osoba koja bude imenovana za službenog egzorcista jedne (nad)biskupije mora biti svećenik koji izvrsno poznaje Sveto Pismo (znanje), te ima jaku vjeru (pobožnost). Nisam sigurna postoji li video-materijal, ali snimanje zvuka obavezno (cijelog obreda).

Ne! Mogu sudjelovati liječnici, uključujući psihijatra koji također moraju poznavati Sveto Pismo i odlikovati se vjerom, egzorcist, lokalni svećenik, po potrebi još koji svećenik (egzorcist ili ne) kojeg se pozove, teolog laik koji se odlikuje znanjem i vjerom baš kao i svećenici, te ponekad netko od članova najuže obitelji (obično oni koji su zvali svećenika) ako je potrebno upotrijebiti fizičku snagu.
Zapravo, možda bi i mogao kod ovih svećenika koji se time bave u fušu, kao što sam već napisala ima i takvih. Istina, više vani nego u Hrvatskoj.

Da.
I nije bilo potrebno da mi se zaklinju.

Dva pitanja sam kao što i vidiš sam (namjerno) ostavila ne odgovorena.
Pa, hvala lijepo što si se potrudila...ali eto, upravo zbog te velike tajnovitosti oko ključnih točaka
samo potvrđuje da Crkva forsira dogmu.

Ako je zaista tako, da su Demoni zaista takva prijetnja, onda bi bila sveta dužnost Crkve da ona svoje stado (ljude) zaštiti na način da razotkrije i stavi crno na bijelo ljudima pod nos dokaze, tako da se zna na čemu smo..razumiješ?

Slično da se doktori ustručavaju pokazati i otkriti neki virus pučanstvu koji 'hara' među nama...ali ne, ne, ne, sakrit čemo mi to od očiju, i samo odabrani ljudi iz struke to mogu znati..

Ne smijem prisustvovati jer nemam znanje i nisam dovoljno pobožan??

Moje mišljenje je da pod dovoljno pobožan smatraš da mora osoba biti dosta psihički čvrsta, je li?
Pa eto, ja jesam dovoljno psihički čvrst bez obzira na to što ne ližem oltare niti mi pada ikada na pamet otiči na svetu misu..

Dovoljno znanja?Za što? Poznavati aramejski jezik..ili latinski? Neznam te jezike ali što če mi to ako vidim Demona u tom smislu pred sobom? Vizualno je dovoljno u tom slučaju

Šta reči?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 21:33   #100
Opet da se nadovezem...Svecenici samo isprovociraju tu svjest koja dodje u nekoga i na silu pokusavaju otjerati to ali nemozes to kad su psihicke i energhetske vibracije te svjesti i necijeg tjela uskladjene u tom trenutku to je koda da te neko nasilu zeli promjeniti u par sekundi sve...naravno da je to povezano i sa fizickim tjelom odma ...

glupa su ta generaliziranja da crkva misli da uvjek neko zlo uslo u nekoga...i da ga se mora iztjerati
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.