Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2005., 19:50   #1
Upala crvuljka slijepog crijeva (apendicitis)

Mladji sinček mi je danas prosel operaciju uklanjanja akutne upale slijepog crijeva, a ima samo 3,5 godina. Kažu mi doktori da upala crvuljka ne bira godine, ali meni se čini da je on ipak premali da to dobije. Operacija je dobro prošla, doktori kažu previše rutinski i da unazad godinu dvije su imali više desetaka slučajeva kod tako malene djece.

Nego ima li tko među vama tako male djece recimo do 5-6-7 godina s takvom upalom da su išli na operaciju?

Kažu mi doktori da će oporavak u bolnici trajati točno 10dana, 7 dana pod koncem, a nakon vađenja konca čekati 2-3 dana u bolnici (tako bude ukupno 10dana) a onda može ići doma pa će potom 1-2 dana primati posebnu prehranu a nakon toga će početi primati jaču prehranu, a barem mjesec dana ne bi morao ići u vrtić.

Ima li tko kakvog takvog iskustva ili boljeg savjeta da si umanjim paniku....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 22:03   #2
Re: Upala crvuljka

Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Mladji sinček mi je danas prosel operaciju uklanjanja akutne upale slijepog crijeva, a ima samo 3,5 godina.


Kažu mi doktori da će oporavak u bolnici trajati točno 10dana, 7 dana pod koncem, a nakon vađenja konca čekati 2-3 dana u bolnici (tako bude ukupno 10dana) a onda može ići doma pa će potom 1-2 dana primati posebnu prehranu a nakon toga će početi primati jaču prehranu, a barem mjesec dana ne bi morao ići u vrtić.
jadno malo
nadam se da ce sto prije ozdraviti

nisam cula za takve slucajeve, ali evo sam nasla na netu

http://www.medicina.hr/clanci/upala_...pendicitis.htm

posebno me ovo zabrinulo:

Upala crvuljka kod dojenčadi i male djece

Kod djece se upala crvuljka pogrešno dijagnosticira u 25-30% slučajeva, a taj je postotak veći što je dijete mlađe. Najčešća je pogrešna dijagnoza upala crijeva i želuca, gastroenteritis, koja slijedi nakon upale gornjih i/ili donjih dišnih putova. Kod djece s pogrešnom dijagnozom češće se javljaju povraćanje prije nastupa boli, proljev, zatvor, otežano mokrenje, znakovi infekcije gornjih dišnih putova, letargija i razdražljivost.
U ovoj dobi apendicitis se rjeđe javlja jer je relativno širi nego kod odraslih pa se teže začepi. Zbog nemogućnosti komunikacije s djetetom ne mogu se od samog bolesnika dobiti opisi simptoma niti opisati reakcije na fizikalni pregled. U ovoj dobi bolest brzo napreduje jer se zbog nedovoljne razvijenosti imunološkog sustava infekcija ne može lokalizirati. Rano se javljaju povišena tjelesna temperatura, bol u trbuhu, povraćanje i lokalna bolna osjetljivost u donjem desnom kvadrantu trbuha. Ovi simptomi mogu varirati od pacijenta do pacijenta. Akutni apendicitis se može javiti i uz druge pedijatrijske bolesti pa ga uvijek treba imati na umu.
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 01:26   #3
Dešava se... i sam sam to obavio sa nekih 8 godina...
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 07:54   #4
Kazu doktori iz bolnice da je dijagnoza bila sigurna jer je sincek bio pregledan ultrazvukom pa su bili jako sigurni u to. Kada su otvorili trbuh, vidjeli su da je stanje bilo takvo. Ali to su mi doktori tako rekli. Ja nisam nista vidio niti su mi nalaze pokazali. Kako se radi o doktorima iz Klaiceve, mogu njima vjerovati, ali opet malo mi je sve cudno sto je zaista tako.

Meni preostaje da mi se sincek sto prije oporavi i da ide sto prije doma...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 07:57   #5
Quote:
Ibiza kaže:
Dešava se... i sam sam to obavio sa nekih 8 godina...
Razumijem i sam sam vidio prostoriju s nekoliko takvih djeca, neka su velika oko 12-13 godina, a neka su manja recimo oko 6-7-8- godina, ali moj je tako mali, najmladji od svih. Ima svega 3,5 godina.

Poanta je u tome sto je to velika razlika u godinama, djeca s 8 godina lakse prolazi kroz takvo stanje nego djeca s 3-4 godine...

Nakon sto se probudio nakon operacije jucer vec je htio ici doma. Druga djeca nemaju problema s time i znaju sto moraju.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 10:18   #6
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
K Kako se radi o doktorima iz Klaiceve, mogu njima vjerovati, ali opet malo mi je sve cudno sto je zaista tako.
Možeš im vjerovati, ali to ne znači da su nepogrešivi.


Moje dijete starosti oko 7 g. nisu htjeli operirati iako se grčio i urlalo u bolovima. Tada i nije bilo neke velike mogućnosti pretrage, ali nakon razgovora s nama o jelu, a i dijete nije imalo temperaturu, jednostavno su nas uputili na čajeve...i bilo je ok.


Naime, baka je u sred ljeta dala djetetu jučerašnje varivo od graška, fižider je bio slab....
i tad nam je susjed liječnik a ne pedijatr rekao kako je takva hrana (grahorice) opasna i kako često izaziva "lažne" napade, a time i hitne nepotrebne operacije kojima je bio prisutan davno na praksi na dječjim odjelima.....


Tad sam se jako ljutila na baku, jer joj je izgovor bio da je dijete baš to htjelo....pored svježe kuhanog laganijeg povrća.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 10:53   #7
Goldi, a kakve je tvoj sinak imao simptome?

Zelim mu brzo ozdravljenje, a vam apuno strpljenja..
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 11:03   #8
Ja sam cesto razmisljao da je operacija mozda bila nepotrebna, ali eto kazu da UZ ne laze. Sincek nije imao veliku temp. jedino 36,9 C kada su ga primili u bolnicu, a neposredno prije operacije imao je 37,5 C, pa onda im je rekao da mu ne boli desni dio trbuha. Medjutim rekao glavni kirurg da je imao crvuljak izokrenut iza crijeva u unutrasnjosti pa nije zato osjetio veliku bol, inace kada bi bio crvuljak uspravan prema vanjstinu tijela onda bi bol bio vrlo jak. Tako je UZ ukazivao ne akutnu upalu crvuljka koji je bio izokrenut u trbuh.
Sve su mi to rekli tek nakon operacije.
Mislio sam da bi moglo alternativnim metodama izbjeci operaciju, prethodno nije jeo slicno grahu, ali je dosta jeo neka druga jela. Medjutim, kaze mi gl. kirurg da za takvo stanje najbolje i najbrze se rjesava operacijom.

Meni je to predrastcno rjesenje, no sada je sve gotovo, cekamo da se sto prije oporavi...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 11:05   #9
Quote:
manc kaže:
Goldi, a kakve je tvoj sinak imao simptome?

Zelim mu brzo ozdravljenje, a vam apuno strpljenja..
Cijeli dan nije htio jesti, boljelo mu desni dio trbuha, bio je slab, nije se htio puno se kretati, vise je spavao nego se htio igrati i temp oko 36,5 do 36,9 C, skoro je htio povracati ali nije mogao nista povracati, tek nakon drijemanja odjednom je zaplakao i jako mu je boljelo desni dio trbuha pa smo odlucili odmah u Klaicevu...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 11:49   #10
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:

Meni preostaje da mi se sincek sto prije oporavi i da ide sto prije doma...
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:18   #11
podižem temu
sinek mi je ostao večeras u Klaićevoj na operaciji crvuljka
koliko se dugo ostaje u bolnici poslje operacije?Koliko traje oporavak?hvala
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 08:55   #12
Quote:
marre30 kaže: Pogledaj post
podižem temu
sinek mi je ostao večeras u Klaićevoj na operaciji crvuljka
koliko se dugo ostaje u bolnici poslje operacije?Koliko traje oporavak?hvala
moja curka je bila na rebru tjedan dana, nakon toga (mislim) još mjesec-dva smo pazili na klopu, niš posebno samo ne nešto što napuhava,
prije operacije smo je uvijek morali tjerati na klopu, nakon što tamo prvi dan ništa nije dobila za jesti, drugi samo 3 žlice juhe (bez rezanaca ili povrca), djete shvatilo da je bolje biti sit za svaki slucaj, od tad klopa bez peoblema ,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:01   #13
tanita hvala ti puno
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 18:51   #14
evo da se i ja javim sad iz bolnice sumnjaju da mi je slijepo crijevo progledalo. zanima me kakav je oporavak za odrasle nakon operacije i koliko traje?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.