Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2016., 11:30   #21
Super da su nalazi dobri..~~~~~ i da je štitnjača ok

Ja isto nema ništa pametno z anapisat, prvi put čujem da se to događa sa kosom.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 11:55   #22
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Super da su nalazi dobri..~~~~~ i da je štitnjača ok

Ja isto nema ništa pametno z anapisat, prvi put čujem da se to događa sa kosom.
i ja se nadam da ce stitnjaca biti ok...moram se jos strpiti 10ak dana dok ne dođu nalazi na kucnu adresu

I ja se prvi puta susrecem sa takvim problemom, da mi je netko prije pricao o tome i sama bi rekla da prica basne jer mi sve tako zvuci nevjerojatno...sto je tu je.... smo treba strpljivosti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:26   #23
Nemam ni ja ništa pametno za napisati ali eto čisto radi utjehe pišem.

Mi u obitelji (sve žene) imamo katastrofa kosu - mekanu, svilenkastu i tanku za ne povjerovati ma ko metla užas živi. Eto i ja imam kćer i kosa joj je isto takva ma gozno moram joj onu malešnu gumicu koliko puta omotati da bi nešto držalo jer ne mogu joj ostavii da se stalno to po očima motaju te dlake i onda se samo trlja po okicama i ne vidi kuda ide.

Nikada ništa nisam primjetila da mi je zbog zdravlja kosa takva jer jednostavno je takva šugava sva neka.

I da napomenem sve pretrage sam napravila i sebi tijekom života i naravno i roditelji meni kad sam bila mlađa i ja svojem djetetu ali eto sve je ok ali kosa nam je katastrofa
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:36   #24
Wedding a šta su vam sve vadili iz krvi? Ja još nisam otišla do dm-a pogledati onaj šampon.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:49   #25
Sjetila sam se nekidan tvoje male i pitala tetu (80+ godina), koja ima takvu nikakvu kosu cijeli život. Rekla je da su kad je ona bila 3-4 godine stara smatrali da trajna ojačava kosu, pa su ju napirlitali ko janje Nije pomoglo
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 13:45   #26
Quote:
bembolina 09 kaže: Pogledaj post
Nemam ni ja ništa pametno za napisati ali eto čisto radi utjehe pišem.

Mi u obitelji (sve žene) imamo katastrofa kosu - mekanu, svilenkastu i tanku za ne povjerovati ma ko metla užas živi. Eto i ja imam kćer i kosa joj je isto takva ma gozno moram joj onu malešnu gumicu koliko puta omotati da bi nešto držalo jer ne mogu joj ostavii da se stalno to po očima motaju te dlake i onda se samo trlja po okicama i ne vidi kuda ide.

Nikada ništa nisam primjetila da mi je zbog zdravlja kosa takva jer jednostavno je takva šugava sva neka.

I da napomenem sve pretrage sam napravila i sebi tijekom života i naravno i roditelji meni kad sam bila mlađa i ja svojem djetetu ali eto sve je ok ali kosa nam je katastrofa
sve mi je jasno ali nebi mene to mucilo da je njoj stanje isto nego se stanje pogorsava

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Wedding a šta su vam sve vadili iz krvi? Ja još nisam otišla do dm-a pogledati onaj šampon.
kks, zeljezo, jetrene probe, minerale i jos nekaj..sve je to ok.... jos moramo vidjet sto cemo sa pretragom na vitamine

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se nekidan tvoje male i pitala tetu (80+ godina), koja ima takvu nikakvu kosu cijeli život. Rekla je da su kad je ona bila 3-4 godine stara smatrali da trajna ojačava kosu, pa su ju napirlitali ko janje Nije pomoglo
imam filing da bi mojoj maloj kosa otpala od trajne
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 09:46   #27
Spominjala si tinkturu. Moj mlađi je pio tinkturu za bronhitis, pitala pedicu, rekla da je količina alkohola zanemariva a stvarno mu je znalo pomoć kod težih bronhitisa.

Jeste probali masažu tjemena?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 17:01   #28
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kks, zeljezo, jetrene probe, minerale i jos nekaj..sve je to ok.... jos moramo vidjet sto cemo sa pretragom na vitamine
B vitamine obavezno provjerite, zna kosa opadati i biti beživotna ako fali.

Inače bila sam u dm-u i tražila onaj šampon, nisam našla, ima samo onaj od afrodite od koprive (ja sam koristila taj, nije mi loš, al nije to taj na koji sam mislila). Za ovaj sam isto čula da je dobar: http://www.olival.hr/proizvodi/kosa.

edit: sad vidim da stavlja link na sve proizvode, mislila sam na čičkov šampon. Razmišljam i sama da si ga kupim, koliko sam skontala to bi trebale biti prirodne linije šampona.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 12:18   #29
Javljam da su nalazi stitnjace super i priznam da mirnije nekako spavam... sada se forkusiramo dalje na mogucu avitaminozu (u sto sumnjam jer se stvarno pravilno hrani i obozava povrce ali nikad se nezna - mozda postoji problem metabolizma) i krecemo kod dermatologa pa da vidimo i njegovo stajaliste.



Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Spominjala si tinkturu. Moj mlađi je pio tinkturu za bronhitis, pitala pedicu, rekla da je količina alkohola zanemariva a stvarno mu je znalo pomoć kod težih bronhitisa.

Jeste probali masažu tjemena?
sa masazom nismo probali ali sve opcije su otovrene... ida svakako razmisljam i o tinkturi od koprive

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
B vitamine obavezno provjerite, zna kosa opadati i biti beživotna ako fali.

Inače bila sam u dm-u i tražila onaj šampon, nisam našla, ima samo onaj od afrodite od koprive (ja sam koristila taj, nije mi loš, al nije to taj na koji sam mislila). Za ovaj sam isto čula da je dobar: http://www.olival.hr/proizvodi/kosa.

edit: sad vidim da stavlja link na sve proizvode, mislila sam na čičkov šampon. Razmišljam i sama da si ga kupim, koliko sam skontala to bi trebale biti prirodne linije šampona.
hvala na trudu... sada smo zadovoljni sa samponom koji koristimo ali imat cu na umu i taj tvoj
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 13:49   #30
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Javljam da su nalazi stitnjace super
odlično
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 10:48   #31
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
odlično


za cca 2 mjeseca idemo na salatu kod specijaliste za probleme sa kosom pa cemo vidjeti sto dalje i koje cemo specijalsticke pretrage morati jos uciniti.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 04:04   #32
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post


za cca 2 mjeseca idemo na salatu kod specijaliste za probleme sa kosom pa cemo vidjeti sto dalje i koje cemo specijalsticke pretrage morati jos uciniti.
Sorry kaj dizem temu, al zanima me dal se kosa oporavila i kaj je bio uzrok?
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 11:38   #33
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
Sorry kaj dizem temu, al zanima me dal se kosa oporavila i kaj je bio uzrok?
koiprati cu odgovor iz poruke i ovdje:

Na zalost ne, apsolutno svi nalazi su negativni i sada idemo sistemom eliminacije, prvo smo izvadili 2 mlijecna zuba koji su bili osteceni ali cak nisu bili za vađenje, a sada cekamo datum operacije krajnika.
Kupili smo opet novi sampon i dobili smo preporuku za vitaminske pripravke. Uglavnom tapkanje u mraku.
Ono sto je najsmijesnije je to da nitko ne moze iskljuciti to da je njoj tek sada sa nepunih 9 godina otpala ona prva kosa, naime ona je dobila kos tek sa cca 2 godine i do prije otprilike godinu dana joj je kosa jako sporo rasla i nije presla duzinu vrata.

Ustvari nakon ovog hodocascnje po Šalati maloj se kosa oporavila, ali se je prije cca 3 mjeseca pocela rapidno prorijeđivti - nakupovala sam se preparata i preparata.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 12:29   #34
wedding ne znam jesi vidjela post ove forumašice?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...3&postcount=14

da li je to to kaj tvoja mala ima?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 09:22   #35
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
wedding ne znam jesi vidjela post ove forumašice?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...3&postcount=14

da li je to to kaj tvoja mala ima?
vidjela sam to, hvala - ma ne znam sto da kazem - kada smo prvi puta imali problema tada joj kosa nije reagirala na test povlacenja, a onda se nakon nekog vremena jednostavno prorijedila ali ne na cijelom vlasistu. Sada cemo vidjeti nakon vađenja mandula kako ce se ponasati pa cemo po tome ici dalje.
Njoj se kosa lagano oporavlja ali s obzirom da ima vrlo tanki kosu tada taj oporavak djeluje jos sporije.
Vidjet cu kako dalje pa javim.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 09:46   #36
Sretno u svakom slučaju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 00:05   #37
Hvala na odgovoru
Sretno u buducnosti. Nazalost, nemam nista pametno predloziti jer vjerujem sa ste vise manje sve isprobali.
Nemam pojma moze li pomoci, ali bioenergeticar Zigolic zna otkriti centar problema. Ne kosta puno, a moze puno donijeti...
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 16:05   #38
Pozdrav svima.
@Wedding, ima li kakvih naznaka poboljšanja situacije? Moja je starija kći imala fazu tako jakog opadanja kose, pramenovi gotovo, točno s osam godina jer joj je kosa iza prvog rođendana krenula izrazito rasti. Sva ta gusta lijepa kosa je opala u kratkom razdoblju, prepolovila se u količini, ali nakon par mjeseci bilo je puno antenica koje su stršale na sve strane. Sad joj je opet super, gusta, brzo raste i kvalitetna.

No, imam curicu od 4 godine i 4 mj., slabu, rijetku, krhku kosicu ima koja vrlo sporo raste i sad opet pojačano ispada. Trenutno nema niti vidljivih novih kratkih dlačica da izbijaju
Potpuno je zdrava, i trepavice, obrve, zubići, nokti - sve je u redu.

U obje familije imamo izuzetno dobru gustu kosu.
Gledala sam dosta o tom loose anagen sindromu, pa ne znam baš je li to u pitanju. Njoj ne opadaju vlasi u anagen fazi, čak i kad je malo povučem vidi se da su to telogen korjenčići. Uh. Jako sam zabrinuta zbog ovoga :/
hours is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 15:08   #39
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
@Wedding, ima li kakvih naznaka poboljšanja situacije? Moja je starija kći imala fazu tako jakog opadanja kose, pramenovi gotovo, točno s osam godina jer joj je kosa iza prvog rođendana krenula izrazito rasti. Sva ta gusta lijepa kosa je opala u kratkom razdoblju, prepolovila se u količini, ali nakon par mjeseci bilo je puno antenica koje su stršale na sve strane. Sad joj je opet super, gusta, brzo raste i kvalitetna.

No, imam curicu od 4 godine i 4 mj., slabu, rijetku, krhku kosicu ima koja vrlo sporo raste i sad opet pojačano ispada. Trenutno nema niti vidljivih novih kratkih dlačica da izbijaju
Potpuno je zdrava, i trepavice, obrve, zubići, nokti - sve je u redu.

U obje familije imamo izuzetno dobru gustu kosu.
Gledala sam dosta o tom loose anagen sindromu, pa ne znam baš je li to u pitanju. Njoj ne opadaju vlasi u anagen fazi, čak i kad je malo povučem vidi se da su to telogen korjenčići. Uh. Jako sam zabrinuta zbog ovoga :/
Stanje se hvala Bogu popravilo..... e sad dal je to bilo zbog mandula ili zbog vitminskih pripravaka i sampona to ne znam...zadnji sampon koji koristimo je Phytokeratin i stavrno je super

Nama je u zadnjem stanju ispadanja ispalo dosta kose ali sve je nekako izgledalo kao da je to ona prva kosa tj. kosa od rođenja - ta kosa koja je ispala bila je skoro duplo duza od ostale kose... cak se i dermatolozi rekli da nebi bilo nista cudno da je to prvorođena kosa jer se i to događa + sto je mojoj maloj jako kasno pocela kosa rasti (do 2 godine je imala par dlaka na glavi. A u 1. razredu me uciteljica izgrdila da zasto sisam kcer i ne pustam joj kosu, tada je imala duzinu samo do vrata)

Ja se sada nadam da je nasa afera sa kosom zavrsila
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 15:21   #40
Baš mi je drago, pogledat ću taj šamponić iako se bojim da je moja premalena za to jer uvijek malo završi u očima...
Ja svojoj dajem Kangavites, ne znam bih li trebala još kakvog željeza ubaciti? Što ste vi koristile?

Uživajte u češljanju, nadam se da će dogodine curka imat prave lijepe debele pletenice :-)
hours is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.