Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2015., 11:19   #121
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nemoj joj kamilicom brisati okice, kamilica isušuje oko i samo otvara na taj način vrata raznim bajama da se nakote. AKo već brišeš s nečim briši sa prokuhanom vodom ili fiziološkom.

A kakve su boje ti krmeljići? Gle, nekima se malo više krmeljići stvaraju, možda je tvoja curka jedna od njih. Ako joj ujutro ne bude poljepljeno, ako oči nisu iziritirane i crvene, ako joj ne suze oči, ako krmeljići nisu čudne boje tu i tamo što se stvori koji mislim da nije neki problem. Ja bi na tvom mjestu pustila i ne bi s ničime ni mazala ni kapala, samo bi je umila i pratila bi kroz neko vrijeme šta se događa.

Kod konjuktivitisa nakon par dana to bukne pa svrbe oči, suze, budu krvavo crvene, stvaraju se krmelji u velikim količinama, skontat ćeš jel je konjuktivitis ili ne.

Uvijek možeš tražiti uputnicu za oftalmologa ako si jako zabrinuta i otići i vidjeti šta će ti oni reći.
neću više kamilicom jučer sam dva puta i onda sam prešla na fiziološku.

A iskreno za boju krmeljića e sad jutros je bio onako bjelkasto žućkast jedino onako na vrhu je kao malo bio zelenkast ali to je bio onaj sasušeni dio ma skroz malena mrvica ne mogu reći da je skroz žut i to je bio onako malo oveći ali nije ništa bilo sljepljeno ona se probudila malo protrljala oko i sve ok ja to pobrisala dva puta sa blazinicom namočenom u fiziološku i gotovo otišla malena u vrtić.

Nisam primjetila da je nešto smeta u očima ili da je svrbi ili da sad ona nešto posebno trlja oči. Iskreno nije joj oko ni nešto posebno crveno ili da suzi ne samo se tu i tamo pojavi taj bjelkasti krmeljić čak niti nije neki žuti već više bjelkasti.

Neću ni ja još kapati jer mislim da 3 ili 4 manja krmeljića dnevno koji nisu ni izašli već ih vidim jedino kad joj se zabuljim u oko i onda natopim blazinicu fiziološkom i počistim (naravno odmah oba oka ali svako sa svojom blazinicom).

Jer ja sam to skužila na jednom oku u subotu navečer i to se povuklo sa jednog oka i sad je na drugom pa se nadam da će se sad jednako tako povući i sa ovog drugoga a opet s druge strane strahujem da se ne stvori neka bakterija a ja odugovlačim sa primjenom torbexa. A ako mi ipedica rekla da to nije ništa i da se ne može nazvati konjuktivitisom da jedino ako se sljepe ujutro oči a ništa riskirati ću pa ću pričekati.

A iskreno strah me jer već smo naručeni kod oftamologa ali brate mili tko će dočekati taj termin to je tek za mjesec i pol do tad mi može dva puta to preboliti i iskreno strah me da joj te kanale ne budu propuhivali to mi je odvratno jer ona je sad već veća i sve kuži to će joj biti nenormalna trauma.

Iskreno i ja ću tako prebrisavati prokuhanom vodom i fiziološkom i to oba oka barem 5 puta dnevno ili više ako uspijem i uvijek ja probam malo i tu suznu kesicu onako malo stisnuti kad brišem oko pa valjda ne može odmoći a sinoć sam joj malo jače to stisnula pa se rasplakala ali ništa nije izašlo i kad je počela plakati ono suze normalno idu kao da joj ništa nije i eto na očima se vidi pokoja kapilara alti to isto kad svoj nos staviš na njen pa se nenormalno zagledaš

Ma iskreno ne znam više me to nenormalno izluđuje ajde da imaš pitati nekog oftamologa ali kad ti pedijatri tako kažu pa nemojte ništa tretirati a ti ga vidiš da se stvara a nemaš koga pitati ma užas samo se ubediram
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 13:22   #122
Odakle ti da će joj propuhivati kanale? To se radi samo ako su začepljeni, a ako su začepljeni jebiga onda postoji razlog zašto se propuhuju.

Nemoj joj toliko često brisati ni sa fiziološkom. Sama kažeš da se pojavi tu i tamo nekakav krmeljčić, nema potrebe da joj brišeš oči ako joj se ne stvara sekret u očima. Pobriši jednom, dvaputa dnevno kad ti se učini da se skupilo i gotovo. Skidaš na taj način i onu dobru zaštitu što svi imamo na očima. To ti je nešto slično kao i tuširanje, ne valja prečesto jer se sa kože skidaju i dobre bakterije.


Kažem ti, promatraj kroz par dana i vidi hoće li se pogoršavati, pojačavati, hoće li imati još nešto osim pokojeg krmeljića. Ne valja ti ni antibiotike stavljati bez razloga, em se stvaraju rezistentni sojevi bakterija em se kote gljivice.

Vodila si kod pedijatrice, ona je rekla da se to njoj ne čini upaljeno, valjda žena zna šta priča. Kapi si dobila vjerojatno da te smiri i da ako se krene pogoršavati da ne moraš opet dolaziti već da kreneš odmah kapati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 13:40   #123
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Odakle ti da će joj propuhivati kanale? To se radi samo ako su začepljeni, a ako su začepljeni jebiga onda postoji razlog zašto se propuhuju.

Nemoj joj toliko često brisati ni sa fiziološkom. Sama kažeš da se pojavi tu i tamo nekakav krmeljčić, nema potrebe da joj brišeš oči ako joj se ne stvara sekret u očima. Pobriši jednom, dvaputa dnevno kad ti se učini da se skupilo i gotovo. Skidaš na taj način i onu dobru zaštitu što svi imamo na očima. To ti je nešto slično kao i tuširanje, ne valja prečesto jer se sa kože skidaju i dobre bakterije.


Kažem ti, promatraj kroz par dana i vidi hoće li se pogoršavati, pojačavati, hoće li imati još nešto osim pokojeg krmeljića. Ne valja ti ni antibiotike stavljati bez razloga, em se stvaraju rezistentni sojevi bakterija em se kote gljivice.

Vodila si kod pedijatrice, ona je rekla da se to njoj ne čini upaljeno, valjda žena zna šta priča. Kapi si dobila vjerojatno da te smiri i da ako se krene pogoršavati da ne moraš opet dolaziti već da kreneš odmah kapati.

znam da ali eto već sam se poprilično zabrinula kad je tako često a iskreno mala ovako skroz zdrava jedino zbog čega se i viđamo kod pedijatrice je to glupo krmeljenje.

Hvala na savjetima valjda mi i treba malo da me netko primiri jer sam luda i zabrinuta. Još sam za vikend imala dogovoreno sa nekim roditeljima da se s djecom dođu igrati kod nas i kad sam rekla da sam djetetu našla taj dan tri krmelja u oku svio pobjegli od nas kao da šugu imamo. Mala mi baš bila tužna i meni bilo prežao a eto na kraju ispalo može u vrtić

I da imaš pravo neću više toliko ni brisati jedino ako se pojavi koji pa ću ga maknuti i prije spavnja jer je sad ne volim ni umivati ono rukama da ne širim sve to okolo po njoj

Valjda bude bolje samo da ne moramo opet kapati i mazati joj to je muka živa
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 09:24   #124
leeloo27 hvala na savjetima evo cijeli tjedan izdržali bez kapi. Dnevno se stvori nekih tri krmelja ja ih pobrišem prokuhanom mlakom vodom a ujutro ništa od krmeljića eto jedino ti preko dana i gotovo.

Samo eto valjda bez kapi treba duže da prođe a sad već 5 dana tako pomalo izađu samo da joj se ne zakomplicira. Ali onda se mislim pa da je se nešto upalilo onda bi barem ujutro oko bilo sljepljeno ili nešto.

Ali ugoavnom eto i nije neki strašni bauk tako da dok god bude išlo ja ću samo kupiti kad se stvore i gotovo.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 11:17   #125
Eto baš gledam kada sam pisala da mi se malenoj opet pojavili krmeljići znači već g+desetak dana tako svaki dan po malo izlaze po jedan dva puta nekad sasušeni nekad malo sluzaviji (mislm da to ovisi i o količini deranja i plakanja večer prije) i jutros vidim u uglu oka onako izvana da je na oba oka onako izažlo nešto kao malo svjetlo žuto i sluzavije ali ono oke niti suze ni ništa. Ja to pobrisala prokuhanom vodom i onda opet fiziološkom i dijete otpeljala u vrtić a što ću drugo??

Sad više ni sama ne znam kako to svaki dan po malo nešto se pojavi a pedica rekle da ne kapam sve dok ne zakrmelja do tolike mjere da joj oko se ujutro slijepi, iskreno malo se bojim da to već toliko traje a ja praktički ničim ne tretiram???
Onda si mislim da se stvarno upalilo nešto pa valjda bi se zacrvenilo jače ili natekli ili jako krmeljalo?? Iskreno ne znam možda kompliciram ali s jedne strane ne želim ju pedici voditi da pogleda da tamo nešto ne pokupi ili kad ju zovem ona će reći pa ako ne krmelja jako ne dirajte....

I tako onda u krug a dok dočekam red na oftamologa trebamo čekati još mjesec i pol i nekako mi to puno.......... više ni sama ne znam zašto se javlja je li od nosa ili haldnoće pa se sve to tako pomalo skupi ja ne znam više kako da postupim
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 07:15   #126
dižem temu jer nam je aktualno

znate kako se bebama od 6 mj. liječi upla oka?
smiju li uopće kapi za oči kao veća djeca?

pitam, jer ako ne smiju, da ju ne vodim pedijatrici jer će u čekaonici još pokupiti nešto puno gore :/
__________________
Siromašna država se treba sramiti svojih bogataša a bogata država svojih siromaha
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 08:42   #127
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
dižem temu jer nam je aktualno

znate kako se bebama od 6 mj. liječi upla oka?
smiju li uopće kapi za oči kao veća djeca?

pitam, jer ako ne smiju, da ju ne vodim pedijatrici jer će u čekaonici još pokupiti nešto puno gore :/
Nazovi pedicu i opiši joj što je. Je li oko krmelja ili je samo crveno i suzno?

Najvjerojatnije će ti dati torbex kapi i/ili mast to ti se kapa po 5 dana ali ja sam uvijek 7 davala jer kad bi samo 5 onda bi se za tjedan dana sve vratilo. A i mast nisamo mogli aplicirati pa ja svojoj 4 puta dnevno kapam i kad navečer zaspe nekako joj tom masti natrackam oko pa šta uđe uđe

Nisu te kapi baš nešto štetne to mi i oftamolog rekao jer time ispiru oči novorođenčadi u bolnici i to toliko da im znaju po pola bočice uštrcavati dok ispiru a to mi rekla isto osoba koja radi u rodilištu

ali mislim da ti je najbolje nazvati i pitati pedicu prije nego bilo što probaš jer ipak je to oko
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.