Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 22:26   #481
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Brijem da si pomiješao ovaj film sa 007 licenca za ubojstvo

Deckard je bio polupijani probisvijet kojeg je nakantao i prokužio tko je poželio a trebu je uspio osvojiti jedino kad su je programili za to svejedno podjednako su ispali on i K uspješni u svojim detektivskim zadacima.
pa ja samo odmah rekao da su njih dvoje (deckard i rachel) svojevrsni ciljani eksperiment

replikanti bi trebali biti slični ljudima u svim porama, to je poanta, ne može se on iza četiri zida ponašati drugačije.

ili nek se odma isključi i metne na punjenje kad dođe kući, čemu glumatanje u svoja četiri zida?

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : Jučer at 22:41.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:38   #482
Kao ne postoje povučeni i asocijalni ljudi koji doma briju na virtualna druženja, a da su istovremeno uspješni u svom javnom poslu. Niš ćudno za sterotip profi ubojice. Uostalom njega svi znaju kao kožnatog, androda sa kojim nitko ne želi imati posla. Niš ćudno ako ima doma virtualnu sobzirom da je odbačen od društva, svako malo resetitan i svijestan svoje umjetne tvorevine. Kaj bi trebO biti poslušni i istovremeno doma imati curu...meni je film sa manje mana od prethodnika.

https://m.youtube.com/watch?t=184s&v=xfQvngEXob4
Old Danas, 00:26   #483
Quote:
Kao ne postoje povučeni i asocijalni ljudi koji doma briju na virtualna druženja, a da su istovremeno uspješni u svom javnom poslu. Niš ćudno za sterotip profi ubojice. Uostalom njega svi znaju kao kožnatog, androda sa kojim nitko ne želi imati posla. Niš ćudno ako ima doma virtualnu sobzirom da je odbačen od društva, svako malo resetitan i svijestan svoje umjetne tvorevine. Kaj bi trebO biti poslušni i istovremeno doma imati curu...meni je film sa manje mana od prethodnika.

https://m.youtube.com/watch?t=184s&v=xfQvngEXob4
Ovaj video je jedan od glupljih, jedno 5-6 zamjerki opravdano kao svojevrsne nelogičnosti u priči, ostalih preko 100, su bezvezarije tipa zašto koriste novine u budućnosti ili ta i ta scena je meni preduga i sl.
Što se tiče drugog dijela, definitivno je prerazvučen i romantični dio je rip-off iz Her, pa uopće ne vidim smisao tog dijela. Ali sve u svemu film je dobar, ali ipak malo pretenciozan u nekim stvarima, i zato je ipak original puno bolji film.
kawaguchi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 05:48   #484
A gle, ak se ide cjepidlačiti onda idemo cjepidlačiti
Old Danas, 08:13   #485
Quote:
Belzeb kaže: Pogledaj post
Precijenjeni su redatelji oni koji bi bili smatrani među najboljima. Scott je dobar redatelj, zasigurno bolji od Villeneuvea.

Shvaćaš, tip ima top 5 sf i horor film. Blade Runner i Alien. Villeneuve nema niti jedantop 5 film. Shvaćaš, govorim o tome kako su im filmovi prihvaćeni. Svaka top sf/horor lista ima pri vrhu Blade Runnera i Aliena. Villeneuve nema takav film, a ovaj ima dva u dva različita žanra. Sad, ti možeš reći da je precijenjen, ali jebemu miša to je velik podvig kakav Villeneuve nema.

Tu još dodaj niz dobrih filmovap oput pad crnog jastreba, duelista, gladijatora... Ne znam, meni Sicario i šuplji Prisoners nisu bolji od ta tri filma, a kamoli od Blade Runnera i Aliena.

Ima loših filmova, ali gle imaao ih je i Hitchcock pa se i dalje smatra najboljim redateljem.
gdje sam ja usporedjivao villeneuvea i scotta? samo sam rekao da sva sreca da se scott ovog nije dohvatio obzirom na nedjela koja snima vec pun k godina ... spominjes blade runnera i aliena, ali jel shvacas da je to bilo prije 30+ godina (i ovo sto ti je deckard rekao, ti filmovi tada nisu imali status kakav imaju dns) ... gledajuci ostatak njegove filmografije imam vise osjecaj da su mu se zalomili ti filmovi nego da je takav majstor - 30+ godina nije vise snimio tak dobre filmove ... sto, trebali su mu dati i novog blade runnera, kao nekakav popravni, pa mozda iz 10. pokusaja snimi nesto zbilja dobro (kao sto mi se cini da radi s alienom)? a pogledajmo sto je snimio zadnjih 10 godina - counselor, alien covenant, prometheus, exodus, good year, robin hood - ma da, sve remek djelo do remek djela ...

mogao je biti i neki drugi redatelj, nije bas da sam neki villeneuveov obozavatelj al mislim da je kao redatelj jos mlad, djeluje tek par godina al sve sto sam pogledao od njega za sad mi je bilo dobro (sicario i arrivali su mi mrvicu precijenjeni ali i dalje dobri) ...
ulceroz kolitis is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:24   #486
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
sam početak mi se učinio obečavajućim, onaj prvi replikant mi je bio jak lik, s tarantinovskim uvodom u obračun....
kakav crni tarantinovski uvod u obracun? gdje si ti u ovom filmu vidio tarantina?

nemoj me krivo shvatit, tebi se nije svidio film, meni je i nije da te uopce zelim uvjeravati u svoje misljenje, dao si svoje vidjenje i sve ok, al ti si forumas s najvecim upisom potpunih bedastoca i gluposti... alien covenantu i prometheusu oprastas tolike greske i rupetine (usput toliko spamajuci te teme da ih ljudi vise ni ne zele citati) a ovdje trazis dlaku u jajetu ... da pogodim, da je ovo rezirao ridley scott rekao bi da je ovo remek djelo 21. stoljeca?
ulceroz kolitis is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 09:22   #487
Neki kažu da je to izjava Alberta Einsteina..."Nestanu li pčele, ljudi mogu preživjeti još najviše četiri godine" ali nije ni bitno tko je to rekao, već činjenica da bez pčela nema oprašivanja, a bez oprašiva je nema biljaka, a bez biljaka nema...života.

Zanimljiv je i Villeneuveov osvrt na tu činjenicu kojim pokazuje da ipak gaji nade u život unatoč sveopćoj apokalipsi čovječanstva i čovječnosti. Isto tako onaj cvijetak na grobu (Deckard bio tamo?).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 10:06   #488
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Isto tako onaj cvijetak na grobu (Deckard bio tamo?).
Brijem da ne, Bautista obilazi redovito što je ispalo neodgovorno jer to okidač kasnijih događaja. Ono cvijet u pustinji koji je i tako super rijedak, dobro da nije stavio nadgrobni spomenik
Old Danas, 10:13   #489
Quote:
Brijem da ne, Bautista obilazi redovito što je ispalo neodgovorno jer to okidač kasnijih događaja.
Ljubav tjera ljude da se ponašaju na način da ne razmišljaju o mogućim posljedicama svojih postupaka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 10:54   #490
Quote:
Belzeb kaže: Pogledaj post
Villeneuve nema niti jedantop 5 film. Shvaćaš, govorim o tome kako su im filmovi prihvaćeni. Svaka top sf/horor lista ima pri vrhu Blade Runnera i Aliena. Villeneuve nema takav film, a ovaj ima dva u dva različita žanra. Sad, ti možeš reći da je precijenjen, ali jebemu miša to je velik podvig kakav Villeneuve nema.

Tu još dodaj niz dobrih filmovap oput pad crnog jastreba, duelista, gladijatora... Ne znam, meni Sicario i šuplji Prisoners nisu bolji od ta tri filma, a kamoli od Blade Runnera i Aliena.

Ima loših filmova, ali gle imaao ih je i Hitchcock pa se i dalje smatra najboljim redateljem.
Netko nije gledao Incendies...
Old Danas, 11:25   #491
On za sada u karijeri nema takve promašaje poput Scotta, no tek je počeo.
Old Danas, 11:29   #492
Quote:
Brijem da ne, Bautista obilazi redovito što je ispalo neodgovorno jer to okidač kasnijih događaja. Ono cvijet u pustinji koji je i tako super rijedak, dobro da nije stavio nadgrobni spomenik
Stablo je spomenik
A ima i datum.

Mogao ju je sahraniti bilo gdje i ne ostaviti ni traga, ali očito je osjećaj ljubavi, ili poštovanja, ili tuge, bio jači.

Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Netko nije gledao Incendies...
Očito.
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.