Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2006., 10:50   #1
"In company" radionice i seminari - stvaranje tima edukatora

Pozdrav (poseban ekipi sa "Poduzetničkog duha");

Evo nakon dosta dugog traženja čime bi se mogli neki od nas (vas) pametnih ljudi pozabaviti i dobro zaraditi, potaknut ću stvaranje tima edukatora koji bi provodili tzv. "In company" radionice i seminare.

Radi se o educiranju djelatnika u tvrtkama tamo gdje rade, a ne na seminarima koje tvrtke skupo plaćaju i u pravilu se izvode u edukacijskim centrima.

Danas mnoge tvrtke pravo educiranje počinju tek od nižeg i srednjeg managnenta, a uposlenici, prodavači, djelatnici uglavnom se uče osobnim spoznajama i na vlastitim greškama te usmenom predajom iskusnijih kolega o tome kako bi trebali i što raditi.

"In company" pristup zapravo kreće od potrebe poslodavca da promjene krenu od najniže razine u tvrtki. Tako se prvo napravi analiza svakog djelatnika (upitnik o navikama i afinitetima djelatnika, snimanje njegovog načina rada s komitentima, bukvalno audio i video uređajima (diktafonom, kamerom)) kako bi se uočilo mjesto na kojem mu treba dodati znanje, i onda u radionicama u radu s njim unaprijediti ga na višu radnu razinu.

Tu počinje interakcija predavača - djelatnika, dosta prisan osobni odnos gdje djelatnik kad stekne povjerenje počne i sam tražiti savjete kako bi bio učinkovitiji, bolji, u konačnici uspješniji.

Vodila bi se evidencija za svakog uposlenika u el.obliku (poput dosjea) gdje bi nadređeni uvijek mogao pogledati u čemu je njegov čovjek izučen, što mu treba nadograditi.

Ono što bi vi i ja ovdje nazočni mogli napraviti je formirati tim edukatora koji bi preko jedne od tvrtki koje imamo (a neki imamo, zar ne) ugovarati takve "In company" suradnje s tvrtkama i tamo i raditi gdje živimo. Svaki od nas ima okruženje na koje može djelovati, a sve što je potrebno sada je stvoriti potrebu kod budućih klijenata (tvrtki) da zatraže tu uslugu.

Sa tvrtkama bi se sklopio ugovor o plaćanju takve usluge, ostaje nam odrediti koliko vrijedi takvo znanje i koje teme bi se odredile za noseće. Ono što sam iz prve ruke pronašao, moglo bi biti poput:

• Donošenje odluka
• Image managera
• Individualne razlike važne za uspjeh u poslu
• Javni nastupi – prezentacije
• Kako izbjeći pogreške u procjenjivajnu drugih
• Motivacija suradnika
• Organizacijska kultura
• Poslovna etika
• Poslovno komuniciranje
• Poslovno odlučivanje
• Postizanje životnih ciljeva – samomotivacija
• Povećanje efikasnosti managera
• Povećanje zadovoljstva klijenata
• Psihologija pozitivnog mišljenja
• Psihologija prodaje
• Psihološki i antistres trening
• Rješavanje konflikata
• Rukovođenje
• Slika o sebi i razvoj samopouzdanja
• Timski rad
• Upravljanje vremenom
• Uspješna komunikacija

Pucajte, molim kritički osvrt na prijedlog
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 21:40   #2
zašto to ti ne pokreneš, nije loša ideja
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 19:48   #3
marietta2005, ja već provodim prve korake ka takvom pristupu... htio ssam ovdje vidjeti ima li mojih istomišljenika, ali tvoj komentar je jedini nakon 10 dana, pa to sve govori. Nema veze, tebi hvala na potpori i javi možemo li računati na tebe kao trenera ako nam zaživi ideja
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 00:50   #4
Ovo je super ideja. Hoce li biti što od nje ?
Mirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 09:48   #5
Mirna, bit će kad se prihvatimo biti aktivni sudionici i nositelji ideje. Ja molim i tebe i Marietu i ostale koje zanima sudjelovanje u ovakvom načinu rada u svojstvu edukatora da mi se jave na PM i ostave svoje podatke, tel. i mjesto, kako bih mogao stupiti u kontakt s vama.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 14:53   #6
Ja sam tek diplomirala (ekonomiju poduzetništva doduše), ali nemam nikakvog iskustva, pa opcija mene kao edukatora otpada. Samo sam ti htjela dat podršku u vezi ove ideje.
Mirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 07:18   #7
Evo,
Ja ću za početak ovu ideju prikazati u prilogu Poduzetnik koji izlazi jednom mjesečno u okviru Osječkog Doma. zašto ne, možda se okupi ekipa?
BitiBolji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 10:04   #8
... već postoji nnekoliko kompanija koje pokrivaju ovaj sektor... od one-man-banda pa do ekipe koja je okupila dokazane stručnjake sa tržišta... ideja je dobra i sigurno ima još prostora na tržištu za ovakav tip usluge
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:38   #9
Je Prle69, postoji u Hr "in house" ili "in company" program koji provode neke firme, ali ono što sam ja vidio i na nekima bio, oni "snime" stanje u tvrtki i održe seminar prilagođen pojedinoj tvrtki, sa temama koje procjene da su u tom trenutku potrebne. Bit ideje koju sam iznio je da se uđe nisko, na najniži nivo firme, tamo gdje se stvaraju vrijednosti, i krene u edukaciju tog kadra, jer čini mi se da ta ekipa koja ne upravlja, već izvršava nikada neće vidjeti seminare osim ako ne napreduju do ranga voditelja odjela ili tima. Njima se u nekim tvrtkama istina održavaju tematski seminari ali ex-catedra i tamo su pasivni slušači.

Možda netko ima i druga iskustva, bit će mi drago date li mi koji konkretni primjer
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 13:46   #10
... postoje firme koje rade i te vrste obrazovanja ... do najnižih nivoa - međutim postavlja se pitanje koliko je to opravdano... Naime njih treba obučavati voditelj tima/odjela.
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 14:34   #11
Da, ali voditelj tima ne radi s ljudima edukaciju, već nadzor, represiju etc. Provjereno. Ajmo naći jednu jedinu firmu u hr gdje je tako kao ti kažeš, da voditelj educira svoje ljude, to rade samo MLM sustavi i direktne prodaje.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 20:22   #12
Prije tri dana sam sudjelovao u jednom trening seminaru za trg.predstavnike. Predavaci su bili iz Micro Grupe Split.

Nisu izdrzali da se ne pohvale koliko imaju klijenata i kako im odlicno ide... a planove iz godine u godinu prebacuju. Obucavaju i davaju smjernice visokom managementu ali i obicnim prodavacima u svim djelatnostima. Bave se konzaltingom, izradom marketinskih planova, istrazivanjem trzista i racunovodstvom takodjer.

Zapamtio sam da slicnih firmi u Zagrebu ima 120 !

Vecina zaposlenih je s fakultetima (ekonomija - smjer marketing i s dubrovackog managementa te po koji informaticar jer sami izradjuju baze podataka), ali su im ipak najbolji predavaci ljudi iz struke, trgovacki putnici koji su se dokazali na terenu, svestrani prodavaci koji mogu prodati burek isto kao i stroj od milijun eura

Cak su dosli u poziciju da ce odhebat vecinu klijenata i raditi marketinske planove i edukaciju (pratiti) samo za 10ak velikih tvrtki u Hrv. i BiH, toliko su ojacali da cak ministri, zupani i gradonacelnici moraju uskladjivat vrijeme za sastanak s njima (peglaju ih za savjete o nacinu kandidiranja projekata za EU fondove).
zajec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 13:20   #13
Evo moga doprinosa ovoj ideji.
U dogovoru sa smilemanom stavit ću ovu ideju u prilog Poduzetnik koji izlazi u okviru Osječkod Doma, Baranjskog Doma, Valpovačkog Doma i od ovog mjeseca u Požeškoj kronici. Želja mi je da prilog zaživi i u Našicama, Đakovu i Vinkovcima..ako netko može pomoći neka se javi.
Neka ideja zaživi....
BitiBolji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 13:44   #14
Pola od onih tema koje si naveo na kraju posta obuhvaćaju znanje koje je potrebno managerima i rukovodećem kadru, a pričas o tome kako bi obučavao uposlenike, prodavače i djelatnike ("najnižu razinu")?! Ili sam ja nešto krivo shvatio?
Michelangello is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 12:46   #15
Smajli,
da ne misliš da se tvoj post nije čitao deset dana..proslijedio sam ga supruzi kojoj se ideja svidjela.
Ja naime pokrećem tvrtku za pružanje usluga edukacije i sl.-supruga osim što predaje na jednoj visokoškolskoj ustanovi ima klijenta za cijelu 2007. godinu-odradila je jedan tečaj krajem prošle godine i toliko su s njom bili zadovoljni da je žele za cijelu godinu. Naglasili su i da žele da baš ona radi a ne netko drugi (radi se o velikom obimu posla).
No ja već razmišljam o budućim angažmanima i prilikama, pa možda bismo mogli surađivati, no sve u svoje vrijeme. Prilika ima dosta-samo treba složiti prioritete i mudro krenuti naprijed.

A siguran sam da ima dosta onih koji su tvoj post pročitali ali mudro šute ;-)
Mi se konkurencije ne bojimo, dapače! Puni smo entuzijazma i uvjereni da onio što radimo radimo izvrsno. Ako ćemo još nekoga prepoznati (recimo vas) kao izvrsne i trebaće nam suradnja, naći ćemo se siguran sam.

pozdrav,
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:28   #16
Mirotvorac,

drago mi je da i nakon 10 mjeseci netko čita stare postove... i primjenjuje ideje. Ja sam u međuvremenu postao jedan od trenera-edukatora jedne od većih tvrtki koja se ovom temom bavi u Hr godinama, pa zato nisam dalje inzistirao na razradi teme.

Naravno da mi je drago što pokrećete obiteljski biznis, samo nastavite i ustrajte, a ukoliko bude potrebe, nudim vam svoje usluge i znanje. Ja živim u Slavoniji, ali mobilan sam i na raspolaganju za rad na području cijele Hr, pa i izvan nje.

Na PM možemo razmjeniti podatke, pozdrav
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.