Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2015., 18:19   #1821
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
I ja imam identičan rezultat...
Evo, onda sa mnom možeš razgovarati.
Jesi još uvijek za razgovor ili si našla nekog glupljeg od mene?
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 18:44   #1822
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Evo moj ispada relativno visok, pa mi nađi posel
Kako ću ti ja pronaći posel kad političari imaju nizak IQ i nisu mladima sposobni osigurati posao.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 19:59   #1823
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Kako ću ti ja pronaći posel kad političari imaju nizak IQ i nisu mladima sposobni osigurati posao.
Možda da onda ja odem u političare i rasturim sve u državi svojim povišenim ajkjuom.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:08   #1824
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Možda da onda ja odem u političare i rasturim sve u državi svojim povišenim ajkjuom.
Tu IQ ne pomaže. Samo jak želudac. A s obzirom na alenfordovski izgled i ponašanje naših političara, očito i anilingus
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:10   #1825
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Tu IQ ne pomaže. Samo jak želudac. A s obzirom na alenfordovski izgled i ponašanje naših političara, očito i anilingus

Vrlo istinito.
AyaFey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:41   #1826
Quote:
AyaFey kaže: Pogledaj post

Vrlo istinito.

Nažalost, da
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 20:48   #1827
Ukratko ovdje nešto pročitao,kroz život analizirao intelekt,inteligenciju i moje mišljenje je da osnovni Mensin iq test pokazuje bazne osnove mogućeg uspjeha u životu odnosno tuge i zavisti zbog vlastitih neuspjeha jer eto pametniji.odn inteligentniji sam od drugih,OSNOVNI temelj je za psihička oboljenja i depresiju.Bezlično stanje samog visokog intelekta je najizraženije.Dubina i polemika oko ovoga je ,smatram daleko dublja..Koliko znam postoji po novome 7 osnovnih mjerenje intelekta od kojih je EMOTIVNA inteligencija vrh i primarna pri zapošljavanju;znam šta ti misliš da ja znam,mislim,pravim se važan,zašto sam ono rekao,dali je krivo shvatila...plus ne gledanje 2 nego 22 koraka unaprijed,nikako se zaustaviti na današnjem danu,udahnuti onaj mješani jesensko-zimski zrak i uživati u njemu.Kako je ovaj post bez početka i bez kraja,zbrkan i čudan,tako nekako i moj život izgleda
ninozg27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:02   #1828
I nekako kroz moj život u traženju odgovora i pitanja...tražeći osobu koja če kroz mene gledati kao moj otac kad sam imao 10 god...intelektualno bar sličnim a znanjem jači da kroz mene gleda kao kroz prozor naletio sam na čovjeka;rekoh mu u depresiji sam,ne nalazim se nigdje.U razgovoru ga zamolim da mi laički objasni moju situaciju pa je laički tako nešto i ispalio.REKAO je ti si na FREKVENCIJI broj 13..ostali-večina 12.12 ide sa 8,6,4,2...mene ostaje samo broj 13.Dolje nemogu ići tako da si teško nalazim adekvatnog sugovornika.jedino što mi preostaje je uhvatit brojku 16 gdje če sve doci na svoje-btw figurativno ali meni zanimljivo
ninozg27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:06   #1829
Koja je razlika između mensinog testa i online testa?
Na online testu mi je IQ 142, meni dosta, s tim da sam to rješavao napušen

Uglavnom smatram se nadprosječno inteligentnim i to mi je koristilo u životu. Uvjek sve analiziram, imam svoje teorije o svemu i svačemu, usudim se razmišljati drugačije od većine.

Prošao sam i depresiju, izvukao se koristeći mozak. Po cijele dane sam istraživao o depresiji ne bi li našao rješenje. Tako da ne mora život uvjek biti sranje kako neki pišu ovdje.
nabijemihsve is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:32   #1830
Quote:
nabijemihsve kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između mensinog testa i online testa?
Na online testu mi je IQ 142, meni dosta, s tim da sam to rješavao napušen

Uglavnom smatram se nadprosječno inteligentnim i to mi je koristilo u životu. Uvjek sve analiziram, imam svoje teorije o svemu i svačemu, usudim se razmišljati drugačije od većine.

Prošao sam i depresiju, izvukao se koristeći mozak. Po cijele dane sam istraživao o depresiji ne bi li našao rješenje. Tako da ne mora život uvjek biti sranje kako neki pišu ovdje.
Inteligencija sama po sebi po istraživanjima može ici 20 posto gore zavisno od okruženja(obitelj,školovanje,zainteresiranost)Kore lacija između ljudi koji ljepo crtaju jednaka je 1,odnosno svako ko lijepo crta je inteligentan,što ne znači da onaj koji ne crta nije.Ja jako ružno pišem a opet su nagađanja da visokointeligentni ljudi večinom imaju ružan rukopis.Povezanost matematičke inteligencije i stvarnog života mogu i ne moraju imati veze,matematički genije a nije sposoban analizirati sebe ni situaciju u kojoj se nalazi.Ima jedna:kažete dječaku od 10 god da ima intelekt jednog 30 godišnjaka-genije,a šta ako jednom pedesetogodišnjaku kažete da ima intelekt 80godišnjaka.Vrhunac inteligencije je generalno oko 35 godine(inteligencija-brzo rješavanje nepoznatog problema u nepoznatoj situaciji)Nako 35 brzina shvačanja opada ali se to na skali ne vidi do negdje 65 godine.Jer iako brzina opada njihovo životno iskustvo to nadoknađuje.NPR ako su rješavali 1.2.4.7 razlika u nizu raste za jedan,oni su bili u bezbroj takvih situacija pa to nadoknađuju iskustvom.Za kraj dobro iskorištena inteligencija dovodi do cjelokupnog kulturološkog,industrijskog....napretka za čovječanstvo,loše korišten visoki iq dovodi,početno sa manipulacijom,iskompleksiranošću do zla a postoje i treći po mom mišljenju najzastupljeniji.Spoj visokog IQ-a i nestabilne ličnosti(psihički labilne)osobe koje sebe dovode do samouništenja.
ninozg27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:42   #1831
Je li znak inteligencije platiti testiranje da ti kažu "je, je, ti si jako pametan"?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:45   #1832
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Je li znak inteligencije platiti testiranje da ti kažu "je, je, ti si jako pametan"?
Pa potvrda iskompeksiranoj osobi je.Ako mene pitaš ne,nikad se nisam testirao-ali nikad ne reci nikad,obrnuti psiholože
ninozg27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:50   #1833
Znaš šta je bitno;kad dođeš do onoga-ZNAM DA NIŠTA NEZNAM-prođe malo vremena,shvatiš sam da postoje granice u toj tako maloj čelenki koje nikad neces razumjeti i vratiš se uobičajenim stvarima;dali cu danas burek ili pitu sirnicu ili da odem na kebab
ninozg27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 13:33   #1834
Kolika je razlika, tj. odstupanja od pravog mensinog testa i ovog na internetu?Po ovom na internetu imam 140, koliko bio dobio na službenom testiranju?Možda cca 115-120?
markec2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 13:53   #1835
Quote:
markec2001 kaže: Pogledaj post
Kolika je razlika, tj. odstupanja od pravog mensinog testa i ovog na internetu?Po ovom na internetu imam 140, koliko bio dobio na službenom testiranju?Možda cca 115-120?
Testiranje ti je obično +/- 10% u okciru jednog dana.
Ne znam kolike su razlike između internetskog i realnog testiranja (davno sam polagao i jedno i drugo), ali bi trebali biti dosta slični.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 16:01   #1836
Po testu u skoli sam ispala prosjecno inteligentna, po Mensinom online sam ispala genije.

Mislim da ne moras biti genije da shvatis da te visokim rezultatom online testa zele navuc da se testiras IRL i iskesiras odredjenu cifru da bi dobio "ja sam pametan" papir.
Makar, upitno je hoce se to fakat desit .

Neko vrijeme je bila fora rjesavat te testove i ne poznajem nikog tko je imao manje od 120 na tom online Mensinom.
Pa cak i oni koji bi bili sve, ali ne i pretjerano pametni.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 16:21   #1837
Jedan lik je napisao da na ovom online testu imao 148 a na službenom 120.Razlika je oko 20-30 bodova.Pa kad gledaš svaki idiot može imat 110-120 na službenom testiranju, mislim da je to neki prosjek normalnog čovjeka.
markec2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 16:23   #1838
Ne znam koliko je ovo legit, ali prosjek je 90-100.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...om-dnu/815833/
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 18:35   #1839
Pa kakvi su to onda ljudi?Sudeći po računicama ja bi na službenom testu imao oko 115-120, a ne smatram se nešto pretjerano pametnim, ono idem u srednju strukovnu školu prolazim sa 3(neda mi se učit) a kako imam tako visok iq?

Vrijednosti između 121 i 130 smatraju se visoko iznadprosječnima. Pojedinci s ovakvim vrijednostima lako završavaju fakultet, a u menadžerskim ili kreativnim područjima mogu također postići iznimne rezultate. U populaciji je ova skupina zastupljena sa otprilike 6%.
markec2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:33   #1840
Quote:
markec2001 kaže: Pogledaj post
Jedan lik je napisao da na ovom online testu imao 148 a na službenom 120.Razlika je oko 20-30 bodova.Pa kad gledaš svaki idiot može imat 110-120 na službenom testiranju, mislim da je to neki prosjek normalnog čovjeka.
Treba u obzir uzeti skale. Standardna devijacija na online testu i na pravom Mensa testu nije jednaka, ako se ne varam. Znam da je online test sd=24, a mislim da je pravi unazad ne znam koliko godina sd=15. Tako da je online rezultat od 148+ ekvivalentan rezultatu od 130+ gdje je sd=15.

Za Mensu te kvalificira rezultat koji je preko dvije standardne devijacije iznad 100. Znači ako je sd=24 onda je to preko 148, a ako je sd=15 onda je to preko 130. To je isti rezultat.
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je ovo legit, ali prosjek je 90-100.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...om-dnu/815833/
Ja sam čuo da s tim našim rezultatom ima nekakvih problema i ne bi ga trebalo uzet kao reprezentativnog. Plus što nema apsolutno nikakvog razloga da budemo toliko iza ostatka Europe (uključujući i Slovence).
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.