Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 09:42   #61
na koncu konca, ne moraš biti stručnjak da vidiš da nije ok premlaćivat ženu, cugat, kockat, kartat za lovu do zadnje lipe, biti nesposoban za obiteljski život, za uspješnu vezu, stalno pronalazit dlaku u jajetu, ponašati se nelogično i totalno u neskladu sa situacijom. to se može opravdati nekim konkretnim stresom, svako od nas je to doživio. ali ako to traje godinama, i ima reperkusije za cijelu obitelj ili okolinu, onda ipak nešto nije u redu. samo je bed, takve osobe uvijek misle da su u pravu. neprikosnoveno. psihijatar? kaj će on? pa nisam ja lud! svi drugi su ludi!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 16:41   #62
Quote:
eternis kaže: Pogledaj post
Meni je prečesto smiješno kad se ovdje nađu ljudi koji se igraju takvih stručnjaka,pa jedni drugima dijele etikete ko da smo na placu.
Slazem se, a u RL je jos bolje. "Psihopat" je u kolokvijalnom govoru postalo uvreda, za koju se ne treba puno truditi da bi se zaradila.
Mene je sestra nazvala psihopatom kad smo nesto pricali o sirocadi, a ja rekla da biti siroce osim mana ima i svojih prednosti. A mama nije sa mnom taj dan razgovarala.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 08:32   #63
Quote:
eternis kaže: Pogledaj post
Neznam odakle nekim kolegama takva sigurnost u definiranju "simptoma" (mislim prije svega na Alexandrinhu.Mogla je bar navesti izvor svojih "spoznaja")kad je to doista nesigurno i nedovoljno definirano područje.No dobro,ovdje se svi igramo psihijatara,čini se,a shvatiti nećemo baš ništa.Umoran sam..

(izvor:Psihologijski rječnik,uredio Boris Petz)
Dragi Eternis ne želim se pravit pametna ali ipak mislim da se ova tema ne zove "VAŠE STRUČNO mišljenjeoje osobine imaju psihopati?".....da ne duljim... nisam ni psihijatar ni psiholog već laik..sa istim takvim mišljenjem...i sa poprilično životnog iskustva......i zato se oslanjam više na svoje "spoznaje " u hodu,od nečijih direktnih navoda....Nisam te osobno uvrijedila ako sam napisala da si opisao primjerke koji su manje inteligentni,jer činjenica je da popriličan broj psihopata nikad ne završi na psih. kauču ili zatvoru,što priznaju i sami stručnjaci,pa u skladu s tim nisu ni dostupni kliničkom proučavanju,a oni na temelju kojih su stručnjaci došli do spoznaja su morali negdje u nečemu napraviti grešku...što je načelno vezano i uz inteligenciju.........
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 09:47   #64
fakat je, a to potvrđuju i zatvorska ispitivanja da oni koji su ulovljeni ne moraju biti i neinteligentni u klasičnom smislu. naprosto su asocijalni, dakle nesposobni se držati uobičajenih društvenih normi zbog svojih poriv. no još gori su, a neprepoznati, oni inteligentniji, koji shvaćaju posljedice svog ponašanja i vide loše rezultate, ali ne shvaćaju da se oni loše ponašaju. oni samo svojom inteligencijom kamufliraju svoje impulse. znači da su u tom vidu sposobni organizirati ponašanje u svoju korist, a da ne budu društveno osuđeni. to je primjer svih onih koji se naloču, ali ne svađaju sa svojim šefom, nego odu doma i premlate ženu. susjedi ih smatraju vrlo ugodnim, pametnim, dragim i lljubaznim, obično su i vrlo uspješšni na poslu, ali nesposobni za osobne bliske kontakte. bez obzira jesu li pazivno-agresivni,što su najčeće, ili svrstani u bilo koji drugi oblik i kategoriju, najčešće su neprepoznati. i nikome ne pada na pamet da ih pošalje psihijatru na vještačenje, jer su izvana uj, iznutra fuj, samo to osjete isključivo oni bližnji. takvi obično imaju i oružni list, pa onda, kao, iz čista mira propucaju sebe ili nekoga. ili mrtvohladno lažu na hekte, i to tako uvjerljivo da nemreš lverovat. ah, ima ih svakakvih. i tu ne treba puno mudrolija. to osjeti obično onaj koji s takvom osobom živi. itekako osjeti
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 21:10   #65
ja sam osobno upoznala psihopata...ne bih preporučila nikome!
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 03:11   #66
Zanimljivo... Sve mi se više čini da moj brat graniči s tim...
fandango is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 10:40   #67
Quote:
dijaa kaže: Pogledaj post
ja sam osobno upoznala psihopata...ne bih preporučila nikome!
a zbog cega???
x_Mala-Crna_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 10:57   #68
Quote:
meallan kaže: Pogledaj post
Mislim da oni koji su "tihi, mirni, povučeni ljudi koji ugl. nisu imali neku kvalitetnu ljubavnu vezu" postaju "psihopate" od podnošenja predrasuda kakve si ti iskazala ovdje.
Slažem se s tvojim mišljenjem i dodajem da oni obično postaju žrtvama psihopata, a to su upravo oni koji im te svoje predrasude naturaju na nos.
Ako se njoj ne sviđa što je netko miran i povučen, bez "kvalitetne ljubavne veze", neka ga ostavi na miru i nađe nekog koji nije takav. E ali psihopat se zapikne za svoju žrtvu i ne pušta.
VioletStorm_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 10:58   #69
Quote:
dijaa kaže: Pogledaj post
ja sam osobno upoznala psihopata...ne bih preporučila nikome!
Kakav je bio?
VioletStorm_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 05:22   #70
Quote:
x_Mala-Crna_x kaže: Pogledaj post
a zbog cega???
ako voliš život onda radije ne
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 05:26   #71
Quote:
VioletStorm_ kaže: Pogledaj post
Kakav je bio?
manipulira, bezosjećajan, hladan, ali bome dobro i glumit zna, ništa mu nije sveto, sebičan, vjerno i konstantno laže i kad imaš dokaze da laže vjeruje u svoju 'istinu', i dakako poremećaj ličnosti, ima toga još, nekih događaja i postupaka.. osoba je baš neka vrsta psihopata
ee da @maher18 - kao da si opisala dotičnu osobu koju ja opisujem! ne mogu vjerovat... a ja sam mislila da je najgori..
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 23:38   #72
Quote:
dijaa kaže: Pogledaj post
manipulira, bezosjećajan, hladan, ali bome dobro i glumit zna, ništa mu nije sveto, sebičan, vjerno i konstantno laže i kad imaš dokaze da laže vjeruje u svoju 'istinu', i dakako poremećaj ličnosti, ima toga još, nekih događaja i postupaka.. osoba je baš neka vrsta psihopata
ee da @maher18 - kao da si opisala dotičnu osobu koju ja opisujem! ne mogu vjerovat... a ja sam mislila da je najgori..
ne, to je samo tipična slika ponašanje takvih osoba, ogledni klinički slučaj. ima takvih puno, samo je teško prepoznati ako nisi s njjim duže u društvu. tu i tamo ih malo više pukne, pa se i pred drugima ponašaju nesuvislo. ima jedan koji se stlano svađa. ali proračunato pazi s kim, nedajbože sa svojim nadređenim. takvima se uvlače u guzicu ko čepići za hemeroide. nego znaju prasnut na ljdue koji su im trenutno na putu, a nižeg ranga, ili zapravo bezopasni. na takve drvlje i kamenje. ah. imam muno primjera. i nastaavit ću kad bude prilike. profil psihopata, border-line, poremećaji ličnosti, poglavlje x,y,bljak
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 14:51   #73
A) Odstupanje od društvenih normi u smislu kršenja zakona
B) Laganje, varanje drugih osoba radi osobne koristi ili zadovoljstva
C) impulzivnost ili nemogućnost planiranja i posljedica svojih postupaka
D) Iritabilnost i agresivnost (npr. česte tučnjave)
E) Zanemarivanje sigurnosti sebe samoga i drugih osoba
F) Konzistentna neodgovornost (npr. teško zadržavaju radno mjesto).
G) Nedostatak žaljenja, suosjećanja, empatije

A) Neke stvari koje se meni čine normalne nisu, ja ih radim (ako je to to o čemu se priča)
B) Da
C) Nemogučnost koncentracije?, planiram kolko tolko OK,
D) Tučnjave nikad, ali agresivnost je prisutna često, PSIHIČKA agresija takoreč
E) Sebe ne, a ni drugih DO KOJIH MI JE STALO, a malo ih je
F) radno mjesto držim dosta dugo, ali kao što sam već rekao, problem je koncentracija i obavljanje stvari kako spada...
G) Suosjećam više sa životinjama nego s ljudima, naravno s onima koje poznajem i do kojih mi je stalo, suosjećam s njima, s ostalima nikako

jel može netko malo protumačiti ove moje odgovore,...

imam par dodatnih pitanja;

- takodjer vjerujem u SVOJU "istinu" kada se radi o nečemu što bi mi škodilo (ne priznajem PRAVU istinu, ako priznam, priznam RIJETKO)
- Nisam agresivan u fizičkom smislu, ne rješavam stvari tučnjavom, ali psihički bi pojeo nekoga kada mi se digne tlak, što također ne mislim da je dobra stvar
- "iskrivljavam" istinu u svoju korist, makar ZNAM da to NESMIJEM radit, ali jednostavno je jače od mene i svjestan sam što pričam i u sebi mislim "PA JESI TI NORMALAN"

eto malo sam se raspisao, dugo tražim neko mjesto ili neki sajt gdje bih mogao postaviti ovakva pitanja, pa ako se nađe netko tko misli da bi znao odgovoriti na par mojih pitanja neka mi malo pomogne... što se iz ovoga može zaključiti...
mista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:26   #74
Quote:
chupava88 kaže: Pogledaj post
apsolutno netočno!!!

većina klasičnih psihopata su ispodprosječne inteligencije....i po zatvorima...
Mislim da nisi u pravu, a bilo bi lijepo da pogledas video od Roberta Harea ako te zanima misljenje struke.
__________________
Svaki vrijedni HDZovac će širiti glas da je glasao za Možemo i da je razočaran by Prime Radiant.
esqella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 20:17   #75
družite se sa mnom i saznajte
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 20:49   #76
recimo da se osoba nađe u prostoriji sa nekim društvom od kojih recimo 2-3 ljudi ne poznaje, recimo da je situacija takva da je osobi u interesu znati može li ljudima koje u grupi ne poznaje ograničeno vjerovati, ili naprosto okrenuti im leđa, dakle imati u njih onoliko povjerenja koliko je realno imati prema nepoznatom čovjeku koji nije agresivan ili očigledno opasan
recimo da se jednan od nepoznatih malo sumljivo ponaša, prijatan je, pristojan i sve stoji, ali nešto smrdi

postoje li neki obrasci ponašanja, a koji su vidljivi u kratkom vremenu, dakle bez da se čovjek dulje upoznaje, karakteristični za takve ili slične ličnosti, dakle ljude kojima ne želiš okretati leđa?
naravno da laik nemože postaviti diagnozu naprosto promatrajuči drugu osobu, ali pretpostavljam da postoje neki upadljivi "znakovi", ponašanja, radnje, držanja, karakteristični oblici interakcije i reakcije, koji imaju dovoljnu statitstičku korelaciju sa takvim osobama, da mogu bilokome poslužiti kao prvo upozorenje, bez da se neko vrijeme druži sa nekim tko je potencialno opasan?

mislim čini mi se kao korisno pitanje, znam da je dosta opčenito ali možda postoji neki sažeti odgovor

također, u slučaju da se takva osoba upozna, kako minimizirati opasnost, ili na koji način se te osobe efikasno riješiti bez da se sebe dovodi u opasnost, a pritom ne krši zakon(recimo da nije dosta naprosto ne družiti se snjim ili njom, jer recimo sudjeluje u nekoj organizaciji iz koje ne želiš iziči, poslu koji ti je bitan, ili se mješa u nešto do čega ti je stalo, ili se naprosto neizbježno snjim/njom često susreče)?

Zadnje uređivanje kor-im : 28.11.2009. at 20:57.
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 19:56   #77
malko bih nadopnil istu za provjer psih. strukture sobnosti

-Varanje i manipulacja
-grandiozna samouvjerenost
-slatkoriječivost i površinski šarm,iza kojeg se nerijetko krije razočaranje na duge staze.
-potreba za bizarnom stimulacijom ili tkzv.običnom,te sklonost ka dosadi
-Patološko laganje,koje prelazi u kroničnu fazu
-Varanja i manipulacija bez ikake grižnje savjesti
-Nedostatak kajanja
-plitke emocije te osječaji
-neosjetljivost i nedostatak empatije
-Izrazito loša kontrola ponašanja
-parazitski životni stil
-promiskuitetno seksualno ponašanje
-Rano otkriveni problemi u ponašanju(kao devijacije,mučenje životinja idr..)
-Besciljnost,kao i nedostatak realno dugoročnih ciljeva
-Impulzivnost
-neodgovornost,što osobna,što duštvena
-Neodgovornost,za preuzimanje odgovornosti za vlastite postupke
-maloljetnička delikvencija
-mnogobrojne kratkotrajne bračne veze
-opoziv uslovnog puštanja na slobodu(često kršenje zakona ,krivičnim dijelima)
-kriminalna višeslojnost

-ako osoba ispunjava više od polovice navedenog,rekao bih da ozbiljno gravitira ,ka psihopatskoj strukturi osobnosti-psihopata...te mogu biti izrazito inteligentni,što olako može zavarati žrtvu.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 20:03   #78
Nemam pola.
Ali blizu!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 03:52   #79
kor-im@, jednostavno nemožeš odokativno, na prvu prepoznati psihopatsku osobnost,ako si to mislio pitati,ali možeš otkriti koji od simptoma,a ne mora opet biti riječ o psihopatu...a opet i može.
Npr.može imati problema sa nemarnošću radnoga mjesta isl. ili se raditi o sasma drugim poremečajima.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:18   #80
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
-ako osoba ispunjava više od polovice navedenog,rekao bih da ozbiljno gravitira ,ka psihopatskoj strukturi osobnosti-psihopata...
Možeš li nam dati savjet kako se riješiti nekoga takvog ko ti sjedne za vrat i ne pušta te?
__________________
.

Zadnje uređivanje Soul sister : 30.11.2009. at 10:23. Reason: Izbacila inteligenciju, ovdje se ne radi o tome...
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.