Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2007., 12:08   #641
hm, ja jos nemam dovoljno iskustva i godina da bi mogla rec da zivot bez potomaka bas i nema smisla. imam nekoliko gay prijatelja kojima je jako tesko pomiriti se s tim da mozda nikad nece imati vlastitu djecu.
kitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 12:14   #642
Quote:
cherryblossomgirl kaže: Pogledaj post
postavlja se pitanje: zelimo li svijet i prirodu toliko izigrati da za stotine godina unaprijed muški parovi odgajaju male djevojčice?
pa curica dobije stvari u 11. godini i misli da će umrijeti jer nikad nije vidjela kod tate da ima nešto slično.....
ma dajte ljudi, saberite se, o čemu mi pričamo?!
slažem se s danchyjem, jako dobro govori.
ako su homoseksualci različiti, nek prihvate svoju različitost i ne pokušavaju sebično svijet prilagoditi sebi.

Hm... ne kuzim smisao... A koja curica vidi kod mame menstruaciju? I koliki je postotak zena koji svojim kcerima objasni sto je to menstruacija?
I ko da samohrani ocevi ne objasnjavaju svojim kcerima oko menstruacije... A sto je s tatekima koji siluju svoje kceri??
I po cemu su to homosexualci razliciti od heterosexualaca? Jedino sto u homosexualnoj vezi ne mogu imati potomaka... Pa postoji i dosta hetero veza u kojima potomci nisu moguci...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 12:20   #643
argumenti gay populacije su uvijek tipa "tateki koji siluju kćeri", "samohrani očevi", "nasilje u obitelji" - pa nije to ono čemu društvo teži!!!???
sad bih ja mogla po toj logici reći : idem ja ukrast žvakaču iz dućana, neki ljudi čak pljačkaju banke!

ne može argument za usvajanje djece od homoseksualaca biti "a neki roditelji siluju djecu, zašto mi onda ne bismo mogli...."
vratit se malo u gimnaziju i ponovit logiku.....
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 12:40   #644
A cuj, obicno su argumenti ljudi koji su protiv usvajanja - ko ce curicama objasnit zenske stvari, i problem silovanja muske djece, kao i neprihvacanje okoline djece koja imaju dvije mame ili dva tate... Isto argumenti koji ne piju vodu...

Treba uzeti kao primjer zemlje u kojima su dozvoljena posvajanja djece, kao što je Danska... Nedavno sam čitao neki članak u kojem piše da su u danskoj homoseksualci izgubili svoj identitet, naime, toliko je to postalo normalno u društvu, da nitkom nije važno kojeg je spola tvoj partner...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 14:11   #645
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Naravno da parenje nije sve, ali ono je osnova na kojoj se sve ostalo gradi. I onaj koji govori drukčije, po meni živi u iluziji. Par koji ima djece a živi neskladno ima osnovu, ali ne i nadgradnju, dok onaj koji živi skladno ali nema djece, a želi ju imati, ima nadgradnju koja je utemeljena na veoma klimavoj osnovi koja veoma laka puca.
Ne bih se s time složio, no to je opet stvar osobnog mišljenja za koje je bespredmetno govoriti koje je ispravnije. Kao da raspravljaš koja ti je hrana bolja, i odavno postoji latinska poslovica baš o tome... Veliki broj ljudi i upadnu u probleme kad shvate da ih djeca više ne trebaju, a upravo cijeli život posvete baš djeci. Ostare, djeca ih napuste, ljudi gube smisao... baš zbog našeg načina i shvaćanja života. Živi s roditeljima dok ne crkneš...
balrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 14:14   #646
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Slazem se s Danchyem55. Zato homosexualni parovi i zele posvajanje djece, upravo da veza dobije neki visi smisao... Neki visi smisao povezivanja dvoje ljudi, kao sto je briga oko djece.

Druga je strana medalje da to u HR nije moguce legalno ostvariti. Iako znam parove koji su to napravili na neki drugi nacin....
Pa zato se brakovi i raspadaju jer traže smisao u onome u čemu ne bi trebali... I onda stvaraju pritisak na djecu koja odrastaju nesigurna, nesamostalna, ovisna o roditeljima...
balrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 14:34   #647
Pa i sa tobom se slazem... Odnos izmedju dvoje ljudi ne treba graditi samo na djeci. Trebaju biti i neke druge stvari. A posebno je tesko odrzati odnos izmedju dvoje ljudi ako nema djece...
Iako znam da nikad necu imati djecu i odavno sam se s time pomirio, ipak, kad gledam svoje necake, ponekad mi je krivo sto necu imat djecu. Opet, ponekad kad su nemoguci, drago mi je da necu imati djecu...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 14:40   #648
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Pa i sa tobom se slazem... Odnos izmedju dvoje ljudi ne treba graditi samo na djeci. Trebaju biti i neke druge stvari. A posebno je tesko odrzati odnos izmedju dvoje ljudi ako nema djece...
Iako znam da nikad necu imati djecu i odavno sam se s time pomirio, ipak, kad gledam svoje necake, ponekad mi je krivo sto necu imat djecu. Opet, ponekad kad su nemoguci, drago mi je da necu imati djecu...
Mislim da sma ja prije shvatio da ne želim djecu nego što sam shvatio da sam homoseksualac... Ok, i ja imam dva prekrasna nećaka i premedeni su, ali kad počnu plakat, a ja im ne mogu pomoći... prestrašno...prestresno...
A ovo za roditelje... To je moje mišljenje... Znam daljudi imaju gadnih problema kad se usredotoče na djecu, supružnika... I koliko god to sebično zvuči, ispada da si moraš biti na prvom mjestu... Organizirati si život prema svojim željama... Jer, kad na koncu ostaneš sam... Niti prijatelja, niti hobija... A u 60-im je, pretpostavljam, teško krenuti ispočetka... Znam, moja majka je sad u toj situaciji... i koliko god je to teško, sama si je kriva...
balrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 14:51   #649
najvaznije je da dijete odrasta u okruzenju punom ljubavi, brige, mira, razumijevanja i sigurno ce tada odrastati zdravo.
kitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 15:00   #650
Quote:
kitta kaže: Pogledaj post
najvaznije je da dijete odrasta u okruzenju punom ljubavi, brige, mira, razumijevanja i sigurno ce tada odrastati zdravo.
Slažem se, naravno, ali nađi mi ijednu takvu obitelj... Ne u Hrvatskoj, u svijetu...
balrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 15:14   #651
pa ja se iskreno nadam da takve obitelji postoje. al za to nisu vazni uvjeti- otac i majka.
kitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 15:15   #652
Postoje. U američkim ljiga obiteljskim filmovima...
balrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 15:29   #653
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Mozda je problem u tome kaj se gay ljudi cijeli zivot skrivaju od okoline? Ono, ne smijes reci starcima da si gay, ne smijes reci na poslu, frendovima... Ustvari, zivis dvostrukim zivotom... Na van si heterosexualac, a onda kad dodjes doma si gay...

I ovo kaj pisete o muskobanjastim lezbijkama i feminiziranim pederima, to su samo stereotipi... Vidio ja puno zenstvenih lezbijki, i vrlo muskih pedera... Ustvari, u "normalnim" zemljama, u kojima homosexualizam nije tabu, prema vanjskim karakteristikama ljudi ne mozes odrediti tko je gay a tko hetero...
Pazi, pišem o onim ljudima koji se baš trude što vjernije reproducirat stereotipove o vlastitoj spolnoj orjentaciji. A nakon što sam u inozemstvu prisutvovala jednom ogromnom gay prideu i po onome što sam tamo vidjela doista ih je jako mnogo koji su ko ogledalo tih stereotipova.
Normalno da je svaki stereotip samo stereotip, ali ja ti govorim o izvanjskoj uniformiranosti, ne govorim o unutarnjem svijetu tih ljudi.
[Ciara] is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 17:34   #654
Quote:
balrog kaže: Pogledaj post
Ne bih se s time složio, no to je opet stvar osobnog mišljenja za koje je bespredmetno govoriti koje je ispravnije. Kao da raspravljaš koja ti je hrana bolja, i odavno postoji latinska poslovica baš o tome... Veliki broj ljudi i upadnu u probleme kad shvate da ih djeca više ne trebaju, a upravo cijeli život posvete baš djeci. Ostare, djeca ih napuste, ljudi gube smisao... baš zbog našeg načina i shvaćanja života. Živi s roditeljima dok ne crkneš...
istina je da su ljudi previše orijentirani na svoju djecu i općenito jedno na drugo, to je posljedica gubljenja funkcija obitelji, nema više zajedničke proizvodnje u obitelji, velikih porodica, suživota triju generacija itd. pa se među tih nekoliko članova uske obitelji sve svodi na ogromna očekivanja, podršku, ljubav i sl.
ali to ne znači da smisao života ipak nije u ljubavi i prokreaciji, već da ljudi trebaju više raditi na sebi i razvoju svoje ličnosti pa će i djeca izrastati sretna i neovisna, a roditelji neće past u komu kad ovi odu iz kuće...
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.