Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 12:24   #81
ona je bila na policiji ali oni su joj savjetovali da ne radi dramu neg da fino ode k starcima ili se vrati muzu

ne moram napominjati da su se rastali.... ali tek nakon 7 godina koliko je sudu trebalo (zaposleni su jako pa je potrajalo )

imam jedno pitanje za tebe... a ti se nebi vratila da ti je dvoje djece ostalo s njim u kuci? od toga jedno mala beba....

on se na sudu jako borio protiv rastave... cak je ucjenjivao djecom
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:32   #82
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje za tebe... a ti se nebi vratila da ti je dvoje djece ostalo s njim u kuci? od toga jedno mala beba....
Normalno da bih se vratila po djecu.
Ali taj dio nisam vidjela u tvom postu, stoga sam tako i odgovorila.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:38   #83
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
a sto bi bilo da zena otkrije da joj muz seksualno zlostavlja djecu... ona nema kud otici (stan je od njenih roditelja) a izbaciti ga ne smije...

s obzirom kako je mlitava ruka zakona kod nas i koliko su brzi sudovi ta djeca bi se prije pozenila nego sto bi on otisao

zasto je pravo na stanovanje od vece vaznosti nego pravo na nemaltretiranje i ne zlostavljanje.. nisu li malo ti prioriteti pobrkani


to mi je u rangu onoga kad je provalnik tuzio vlasnika kuce koju je pljackao kad je pao i slomio nogu
sexualno zlostavljanje je krivicno djelo i vjerojatno bi po prijavi dobio pritvor 48h, pa mjesec dana, pa onda vjerojatno i duze...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:39   #84
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
on se na sudu jako borio protiv rastave... cak je ucjenjivao djecom
kako je on nju mogao ucjenjivati djecom?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:41   #85
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
A slušaj, on ima pravo na stanovanje tamo. Čim su ga pustili da uđe, dali su pristanak i to je gotova stvar.
Iselit ga mogu jedino sudskim putem, koji traje. Izbacit ga ne smiju. Tako to ide...
trebali su (po mom) napraviti tako da roditelji satro prodaju kucu...
obitelj se iseli na drugo mjesto, naprave promjenu boravista (da sve bude evidentirano i nakon toga se ona sa djecom vrati u taj stan (on vise nije prijavljen na toj adresi, nema pravo uci)... npr...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:42   #86
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
sexualno zlostavljanje je krivicno djelo i vjerojatno bi po prijavi dobio pritvor 48h, pa mjesec dana, pa onda vjerojatno i duze...
a zasto se to isto ne moze primijeniti kad je u slucaju zlostavljanje zene od strane muza.. jel se potpisom kod maticara odricemo svojih ljudskih prava?
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:43   #87
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
kako je on nju mogao ucjenjivati djecom?
tako sto je trazio da ih sud dodjeli njemu, defilirao gomile svjedoka koji su svjedocili za njega .. zato je tako dugo i trajalo
a to je radio samo zato da ona odustane, djecu i tako nije nikad ni htio ni volio.. ne zna im ni rodjendane niti ga zanima ista o njima
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:47   #88
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post
Primjer br.1.
Muž i žena su podstanari, ona je teško bolesna i radi na crno, on je alkos i u stalnom radnom odnosu, imaju dvoje maloljetne djece. Nakon još samo jednog vrijeđanja i naguravanja jednostavno ju je fizički izbacio iz kuće. Samo tako.
Sva sreća što je žena do tada već došla do krajnje granice, pokupila klince i neko vrijeme živjela kod prijatelja dok se ne snađe. - To je bilo prošle godine! Još uvijek se vodi parnica na sudu a gospon muž je netaknut!

Primjer br. 2.
Vrlo sličan primjeru broj jedan osim što su živjeli u kući njegovih roditelja. Žena je neko vrijeme provela u Caritasovom domu za zlostavljane žene, sada je podstanar sa svojim klincima. Parnica je u tjeku; izbacio ju je iz kuće na Badnjak 2006.

Za nepovjerovati, jel da?
A opet se događa unatoč svim zakonima.
ovak, ja ne znam da li se ljudima ne svidjaju zakoni, ili im se ne svidja njihovo neprovodjenje ili bi da svako zakon kroji po svom...
naime:

1. slucaj:
- muz je netaknut? a sto mu je trebalo biti? ne kuzim, pa zivjeli su kao podstanari (vjerojatno neprijavljeni)... dakle, on ju nije izbacio iz njene/zajednicke nekretnine, nego iz (vjerojatno) neprijavljene adrese...

2. parnice za iseljavanje iz kuce traju do godinu dana... ovisno o brzini lokalnog suda...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:49   #89
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
a zasto se to isto ne moze primijeniti kad je u slucaju zlostavljanje zene od strane muza.. jel se potpisom kod maticara odricemo svojih ljudskih prava?
koka, kad ti moram reci, seres sada kao foka..

prvo kazes da je sexualno zlostavljao djecu, pa onda da je nju...
ako su djeca sexualno zlostavljana, a ona to nije prijavila, onda djeca zasluzuju razvod od roditelja (udomiteljsku obitelj), a njih dvoje nek ostanu zajedno... da ih se lakse prati...

a sto se mene tice, za navedeni slucaj sad ocekujem da ces reci i da je nju zlostavljao... djecu... mamu... tatu... sve... mislim, kakve su to sad price, svaki post, druga verzija...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:51   #90
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
tako sto je trazio da ih sud dodjeli njemu, defilirao gomile svjedoka koji su svjedocili za njega .. zato je tako dugo i trajalo
a to je radio samo zato da ona odustane, djecu i tako nije nikad ni htio ni volio.. ne zna im ni rodjendane niti ga zanima ista o njima
to se poprilicno lako da kao dokaz na sudu:

- gospodine optuzeni, kada vam je rodjeno dijete??
- ovaj... u 2. mjesecu
- koji dan?
- pa ovaj... zar je to vazno?


majke dobivaju djecu UVIJEK, a samo ne u slucajevima:
- zanemarivanje/nebriga oko djece
- psihicki bolesnik
- narkomanka, prostitutka
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:51   #91
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
trebali su (po mom) napraviti tako da roditelji satro prodaju kucu...
obitelj se iseli na drugo mjesto, naprave promjenu boravista (da sve bude evidentirano i nakon toga se ona sa djecom vrati u taj stan (on vise nije prijavljen na toj adresi, nema pravo uci)... npr...
Zezaš se ti s ovim ili?

U slučaju da se ne šališ:
- prodaja "satro" isto košta
- iseljavanje i preseljavanje isto košta, npr. živaca najviše
- s evidencijom boravka možeš napravit znaš šta
- on cijelo vrijeme zadržava pravo boravka u toj kući

- da nisi mislio da cijelu tu paradu naprave s njim???
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:53   #92
T

daj citaj prije nego pocnes ti srati ko foka...

ja samo pitam koja je razlika sto se tice provodjenja zakona...

da je zlostavljao djecu bio bi udaljen.. s obzirom da je maltretirao svakojako "samo svoju zenu" nije ucinjeno nista

pitanje je bilo zasto je zakon toliko licemjeran
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:54   #93
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
to se poprilicno lako da kao dokaz na sudu:

- gospodine optuzeni, kada vam je rodjeno dijete??
- ovaj... u 2. mjesecu
- koji dan?
- pa ovaj... zar je to vazno?


majke dobivaju djecu UVIJEK, a samo ne u slucajevima:
- zanemarivanje/nebriga oko djece
- psihicki bolesnik
- narkomanka, prostitutka

... pa nije on ni htio dobiti djecu.. htio je da duze traje.. u tom i je poanta .. s tim je ucjenjivao... nije htio razvod pa je ucjenjivao s odugovlacenjem
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:55   #94
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Zezaš se ti s ovim ili?

U slučaju da se ne šališ:
- prodaja "satro" isto košta
- iseljavanje i preseljavanje isto košta, npr. živaca najviše
- s evidencijom boravka možeš napravit znaš šta
- on cijelo vrijeme zadržava pravo boravka u toj kući

- da nisi mislio da cijelu tu paradu naprave s njim???
ne mislim prodaja gdje se zaista prodaje stan i placa porez... nego da ga se pravno ukloni sa te adrese.

iseljavanje i preseljavanje isto kosta? a dobro, ajte se vi nemojte niti razvoditi od takvih likova... mislim, ono, to kosta... zivaca najvise...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:56   #95
i daj se smiri malo s tim prepotentnim patroniziranjem jer ti narusava status inteligentnog sugovornika u diskusiji

nisam ti ni koka nit serem ..... ali da ne citas s razumjevanjem.. ocito ne citas
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:00   #96
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ne mislim prodaja gdje se zaista prodaje stan i placa porez... nego da ga se pravno ukloni sa te adrese.

iseljavanje i preseljavanje isto kosta? a dobro, ajte se vi nemojte niti razvoditi od takvih likova... mislim, ono, to kosta... zivaca najvise...
Pravno ga se može uklonit samo na jedan način, ne nekom fiktivnom prodajom.

Ma daj se zaustavi.
Zapleo si se pa ti serkaš
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:01   #97
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
T

daj citaj prije nego pocnes ti srati ko foka...

ja samo pitam koja je razlika sto se tice provodjenja zakona...

da je zlostavljao djecu bio bi udaljen.. s obzirom da je maltretirao svakojako "samo svoju zenu" nije ucinjeno nista

pitanje je bilo zasto je zakon toliko licemjeran
hocemo se gadjati hipotetskim slucajevima?
imam li i ja pravo da izmislim neki?
mislim, ne svidja vam se kada dolazim sa statistickim podacima, a ja bi trebao neke price prihvatiti zdravo za gotovo...

sto se tice zakona, frendica mi se razvodila, pa ne mogu reci da je zakon razlicit sto se tice zlostavljanja djece ili zene... nema neke razlike..

no, ako je lik bio alkos i ona se svadjala s njim, tada to spada pod Obiteljski zakon:


Članak 114.

(1) Sud će u izvanparničnom postupku roditelja koji zlorabi ili grubo krši roditeljsku odgovornost, dužnosti i prava lišiti prava na roditeljsku skrb.
(2) Roditelj zlorabi ili grubo krši roditeljsku odgovornost, dužnosti i prava ako:
1. provodi tjelesno ili duševno nasilje nad djetetom, uklju­ču­jući izloženost nasilju među odraslim članovima obitelji,
2. spolno iskorištava dijete,
3. izrabljuje dijete sileći ga na pretjerani rad ili na rad koji nije primjeren njegovoj dobi,
4. djetetu dopušta uživanje alkoholnih pića, droge ili drugih opojnih sredstava,
5. navodi dijete na društveno neprihvatljivo ponašanje,
6. je napustio dijete,
7. ne skrbi dulje od tri mjeseca o djetetu s kojim ne živi,
8. u roku godine dana ne stvori uvjete za zajednički život s djetetom s kojim ne živi, a da za to nema osobito opravdan raz­log,
9. ne skrbi za osnovne životne potrebe djeteta s kojim živi ili se ne pridržava mjera koje je radi zaštite prava i dobrobiti djeteta prethodno donijelo nadležno tijelo,
10. na drugi način grubo zlorabi djetetova prava.


osim toga, postoji novi zakon o sprečavanju obiteljskog nasilja koji je trenutno u proceduri donosenja, a po njemu bi se nasilnike odvajalo iz obitelji na mjesec dana po prijavi
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:06   #98
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
... pa nije on ni htio dobiti djecu.. htio je da duze traje.. u tom i je poanta .. s tim je ucjenjivao... nije htio razvod pa je ucjenjivao s odugovlacenjem
djeca su negdje za vrijeme trajanja postupka (privremeno se dodjeljuju nekome), a to je najcesce zena/majka... (u 90% slucajeva)
za vrijeme trajanja postupka otac (ili drugi clan) ima pravo na vidjanje djeteta... ako se toga ne pridrzava prva strana, tada druga strana moze poslati (jedino) pozurnicu sudu...

zasto to znam? sestricna mi se razvodila... njen (tada bivsi) muz nije vidio sina jedno 5 godina
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:08   #99
jedno je zakon a drugo je njegovo provodjenje...

to smo vec konstatirali jedno pet puta bar na ovoj temi...

sta ti vrijede sve sudske presude kad to nema tko provesti


uostalom ovo je tema o tome kako nasilje nad zenama ne postoji.. mislim da ne treba ni pokusavati dokazati suprotno jer je to cinjenica a ne pitanje
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:11   #100
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ovak, ja ne znam da li se ljudima ne svidjaju zakoni, ili im se ne svidja njihovo neprovodjenje ili bi da svako zakon kroji po svom...
naime:
blablablatruć...

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
1. slucaj:
- muz je netaknut? a sto mu je trebalo biti? ne kuzim, pa zivjeli su kao podstanari (vjerojatno neprijavljeni)... dakle, on ju nije izbacio iz njene/zajednicke nekretnine, nego iz (vjerojatno) neprijavljene adrese...
Po tvojem mu zapravo ne bi trebalo biti ništa.
Nema sad nikakve veze što je on nju fizički i psihički zlostavljao, te na kraju izbacio na cestu - to je kao ne bitno; bitno je da li su bili prijavljeni ili ne, ha?
Da se tebe pita vjerojatno bi joj za kaznu poslao i inspekciju.

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
2. parnice za iseljavanje iz kuce traju do godinu dana... ovisno o brzini lokalnog suda...
Reci to pijanom manijaku sa dobrim radom šaka.
Uistinu, gdje ti živiš?!
Gospođa je vjerojatno trebala duboko udahnuti i mirnim tonom početi recitirati napamet naučene klauzule zakona, a po potrebi i statističkih podataka dok je muž lovi po kući sa jedinom namjerom da je prebije?!

Mora da je lijepo imati takav birokratski programiran mozak bez tračka empatije prema drugom ljudskom biću bez obzira na spol; jer bitno da je sve po zakonu. - Onom napisanom - teško primjenjivom u praksi.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.