Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 21:14   #21
jednostavniji naziv bi bio manipulatori
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 21:24   #22
Odlična tema.

Preživjela sam dvije - histrionske vampirice.

Ispričavam se na izrazima imam za njih novu terminologiju.

Retardirana krmača ( ta je presklatka) i malograđanska droca ( ta je lažni psiholog).

Ne manje destruktivna uloga u životu - nije to dobro.
Prokinuti nogom i zgaziti glavu - pa to i učinih.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 12:49   #23
stvarno zanimljiv post.

mozda objektivno gledajuci oni nisu zli, ali za mene su zli i manipulativni. buduci da pise da ih je tesko otkriti, mogu samo pretpostavljati da nemam nijednog u blizini. mislim da nesto debelo ne stima s takvim osobama. i makar ne znaju sto cine, mislim da su jako svjesni da to nije ispravno jer ne bi trosili toliko vremena u prikrivanju svojih motiva i zato ih se slobodno moze nazvati zlima.

u svakom slucaju, tesko onom u cijoj se blizini nadju. moras biti posebno jak da bi se nosio s emoc. vampirom. a mozda zato izabiru samo odredjene osobe koje ce se duze vrijeme opirati i nece ih moci odmah savladati.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 12:54   #24
odličan tekst

gdje se može nabaviti knjiga?
Kay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 13:40   #25
Mene zanima kakva je vrsta vampira netko tko se druži s tobom jer ne zna kako upotpuniti vrijeme, ljudima je dosadan kada im govori o svojim ljubavnim problemima s djevojkom (inače se s njima ne druži; dakle, samo radi sebe). Onda ti laže u glavu kako će se i dalje družiti s tobom (kada nađe curu, nakon što je prekinuo s ovom s kojom je bio 7 godina), a kada nađe konačno tu curu, onda opet po starom.
Mislim da bi sve te vampire trebalo kolčiti glogovim kolcem, prethodno ih našopavši češnjakom .
Živio Van Helsing!
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 13:51   #26
divno! ljude koji muku muče sa poremećajima nazivati vampirima! kako krasno!! djeco draga.. pitam se šta je onda za vas jedan shizofreničar? hannibal lecter?
osim toga, ova tema je već bila... i nervira me. maknite je!!!
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 14:20   #27
To su većinom ljudi koji ne muče muku s poremećajima. Ne žele poraditi na svojim problemima. A zove ih se vampirima upravo zato što crpe životnu energiju iz drugih. Majke ti, memona, sigurno si naletila nekad na nekoga s kime si imala osjećaj da samo izvlači iz tebe, a ne daje ništa nazad. Nakon susreta s takvima se ne osjećaš super kao nakon susreta s prijateljima, nego baš suprotno: iscrpljeno i prazno.
fat slut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 14:27   #28
Quote:
Kay kaže: Pogledaj post
odličan tekst

gdje se može nabaviti knjiga?
to su tipovi psihopatskih poremećaja


inače ja sam vampir-energetski i dok se ne nasišem
energije kolko trebam, nije mi dobro,
kad usišem dovoljno, kolko trebam, mogu i do 3 dana funkcionirat
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 17:21   #29
Quote:
blured kaže: Pogledaj post


inače ja sam vampir-energetski i dok se ne nasišem
energije kolko trebam, nije mi dobro,
kad usišem dovoljno, kolko trebam, mogu i do 3 dana funkcionirat
Pretpostavit cu da je ovo istina. Ako nije, zanemari pitanja. Uvijek su me fascinirali takvi ljudi. Kako se ti osjecas kad nekome isises energiju? Zasto ti to predstavlja zadovoljstvo? Je li to jace od nekog zadovoljstva kad nesto postignes, npr. das neki ispit na faksu, ili sklopis vazan ugovor na poslu? Ima li nesto sto ti cini vece zadovoljstvo u zivotu?
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 17:51   #30
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
Postavite granice.
na to se svodi cijela prica o "emocionalnim vampirima" i ne treba, mislim, nis drugo rec
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 18:53   #31
Quote:
fat slut kaže: Pogledaj post
To su većinom ljudi koji ne muče muku s poremećajima. Ne žele poraditi na svojim problemima. A zove ih se vampirima upravo zato što crpe životnu energiju iz drugih. Majke ti, memona, sigurno si naletila nekad na nekoga s kime si imala osjećaj da samo izvlači iz tebe, a ne daje ništa nazad. Nakon susreta s takvima se ne osjećaš super kao nakon susreta s prijateljima, nego baš suprotno: iscrpljeno i prazno.
vidiš kako nemaš pojma, poremećaji se ne mogu liječiti, nitko nema poremećaj zato što želi niti ga se može riješiti čarobnim štapićem. to samo mogu malo ublažiti lijekovi, i to samo neke poremećaje... vidiš ja opće nemam problema sa tavkim ljudima , a ako ti imaš vjerojatno je problem u tebi. treba znat pronaći zajednički jezik sa poremećenim ljudima
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 18:55   #32
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Pretpostavit cu da je ovo istina. Ako nije, zanemari pitanja. Uvijek su me fascinirali takvi ljudi. Kako se ti osjecas kad nekome isises energiju? Zasto ti to predstavlja zadovoljstvo? Je li to jace od nekog zadovoljstva kad nesto postignes, npr. das neki ispit na faksu, ili sklopis vazan ugovor na poslu? Ima li nesto sto ti cini vece zadovoljstvo u zivotu?
e vamipri ne postoje, to je sve u vašim malim glavicama, zapitajte se koliko ste poremećeni
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 19:02   #33
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
vidiš kako nemaš pojma, poremećaji se ne mogu liječiti, nitko nema poremećaj zato što želi niti ga se može riješiti čarobnim štapićem. to samo mogu malo ublažiti lijekovi, i to samo neke poremećaje... vidiš ja opće nemam problema sa tavkim ljudima , a ako ti imaš vjerojatno je problem u tebi. treba znat pronaći zajednički jezik sa poremećenim ljudima
Gdje sam ja rekla da oni odbijaju liječenje?

Osjećam kako mi oduzimaš energiju i postavljam granicu.
fat slut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 19:05   #34
Quote:
fat slut kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja rekla da oni odbijaju liječenje?

Osjećam kako mi oduzimaš energiju i postavljam granicu.
hahah bolje biti poremećen nego ograničen nja nja
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:08   #35
Kakvi vampiri, kakvi bakraci.

Nitko vam ne moze "isisavati energiju" a da vi sami to ne dozvolite.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:24   #36
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
divno! ljude koji muku muče sa poremećajima nazivati vampirima! kako krasno!! djeco draga.. pitam se šta je onda za vas jedan shizofreničar? hannibal lecter?
osim toga, ova tema je već bila... i nervira me. maknite je!!!
znas sta, sad bi te najrade poslala odakle si i dosla ali cu zaradit ban pa cu se suzdrzat!
kako se samo usudujes branit ih?! odakle ti pravo, se tako obracat recimo meni, koja sam nakon 2 godine veze s takvim vampirom dotakla psihicko dno. nakon sta sam se jedva izvukla i postavila ponovno na noge... i postavila sam ovu temu da ljudi procitaju, shvate i na vrijeme pobjegnu, da ne dozive sto sam ja dozivila... tim ljudima koji "muku muce s poremecajima" a mi ih zovemo vampirima je krasno u zivotu! oni samo idu s jednog na drugog, ne kuze sto rade, niti ih je briga za ikoga osim njih samih, gaze i preko leseva ako treba da bi zadovoljili sebe i svoje potrebe, i nakon sto te iskoriste i ne osvrcu se da pogledaju sta su iza sebe ostavili... i da zovem ih vampirima, jer to i jesu! (i zato sta ih tako nazivaju u literaturi) a mozda si i ti jedna od njih kad ti toliko smeta ovaj topic! jesi se prepoznala u tekstu na prvoj strani pa sad to ne mozes prihvatit...

ovaj topic je za ljude koje zanima i koji su se nasli na meti "vampira", a doticne dusebriznike molim da se drze podalje i ne moraliziraju oko naziva teme!
ispricavam se sta ovaj topic shvacam preosobno, ali ne mogu drugacije...
mala s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 18:08   #37
Quote:
mala s mora kaže: Pogledaj post
a mozda si i ti jedna od njih kad ti toliko smeta ovaj topic! jesi se prepoznala u tekstu na prvoj strani pa sad to ne mozes prihvatit...
Ako se je prepoznala, onda se na nju valjda odnosi sljedeći pasus iz tvog posta:


Quote:
mala s mora kaže: Pogledaj post
Nemojte se zabrinjavati ako ste se prepoznali u nekom od ovih tipova vampira. Svatko od nas ima ponešto od njih, ali nitko nikad nije svaki od njih. Jednostavna činjenica da ste mogli prepoznati ova ponašanja kod sebe, govori da niste emocionalni vampir.

Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 18:23   #38
@ Apemant
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 19:02   #39
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ako se je prepoznala, onda se na nju valjda odnosi sljedeći pasus iz tvog posta:

ma znam... nego zivciraju me falseta moralisti ko ona... a i inace, rekla sam, ovu temu shvacam malo preosobno...
mala s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 19:26   #40
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Pretpostavit cu da je ovo istina. Ako nije, zanemari pitanja. Uvijek su me fascinirali takvi ljudi. Kako se ti osjecas kad nekome isises energiju? Zasto ti to predstavlja zadovoljstvo? Je li to jace od nekog zadovoljstva kad nesto postignes, npr. das neki ispit na faksu, ili sklopis vazan ugovor na poslu? Ima li nesto sto ti cini vece zadovoljstvo u zivotu?
nije mi dobro ak se ne nasišem
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.