Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2008., 02:30   #81
nemrem ja plakat. mozda ako me ulovi peemes al to nije onaj pravi plac nego bezvezni oko niceg.

pa jesam rekla da ja ni za mrtvima ne znam zalit. a di cu onda za icim drugim kak?
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 02:34   #82
sta se tice toga s pet godina ne znam sto se tocno desilo u tom trenutku ali svijet se raspao i nista ga vise nije moglo popravit. probudila sam se ujutro i cula jednu pjesmu... nije pomoglo sto su mi odmah okrenuli kazetu da cujem jednu drugu, veseliju. otada sam uzivala u melankoliji. uzivala u placu. razvila cijeli set psihosomatskih smetnji zbog kojih su me cak naslikavali po bolnicama, sve organe su mi ispresnimili i nikad nista nisu nasli. jednostavno je ona vesela zabavljacka ja umrla ili otisla i otad je nema. a ranije sam u vrticu bila prava frajerica samo da znate, bila sam glavna. i onda vise nisam bila.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 02:35   #83
ja bih htjela da mogu plakati. prije sam stalno plakala, no vise ne mogu odkad pijem tablete. i jako mi fali jer mi milijun puta bude uzasno i znam da bi mi bilo bolje da se isplacem, al ne mogu.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 02:35   #84
a mozda sam oduvijek bila s greskom pa sam samo sve krivo zapamtila.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 02:37   #85
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
sta se tice toga s pet godina ne znam sto se tocno desilo u tom trenutku ali svijet se raspao i nista ga vise nije moglo popravit. probudila sam se ujutro i cula jednu pjesmu... nije pomoglo sto su mi odmah okrenuli kazetu da cujem jednu drugu, veseliju. otada sam uzivala u melankoliji. uzivala u placu. razvila cijeli set psihosomatskih smetnji zbog kojih su me cak naslikavali po bolnicama, sve organe su mi ispresnimili i nikad nista nisu nasli. jednostavno je ona vesela zabavljacka ja umrla ili otisla i otad je nema. a ranije sam u vrticu bila prava frajerica samo da znate, bila sam glavna. i onda vise nisam bila.
ovo je tako fascinantno. taj trenutak koji ljudi zapamte, mogu vidjeti svoj pocetak kraja. dobro, ne doslovno. i vjerujem potpuno da ti je bilo bas tako. imam i ja nes slicno u glavi samo necu sad. inace u knjizi prozac nation je nesto e.wurtzel spominjala kako joj se to dogodilo s 12 god.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 02:40   #86
moji su se kasnije razveli, mozda su se svadili vecer ranije a da sam to zaboravila. ali da, bilo je nbas tocno tako, mogu ti i pjesmu rec a i kazetu cak mozda jos uvijek imam isto.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 02:42   #87
ja to nemam, ne sjecam se, sjecam se traumica iz djetinjstva,al ne presudne. jedino ova sa 18, to je bio pocetak kraja.
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 02:49   #88
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
moji su se kasnije razveli, mozda su se svadili vecer ranije a da sam to zaboravila. ali da, bilo je nbas tocno tako, mogu ti i pjesmu rec a i kazetu cak mozda jos uvijek imam isto.
tu bi ti moglo pomoć "Inner child therapy", to je da se u glavi vratiš u to doba i odreagiraš drugačije. opcenito je inner child therapy jako iscjeljujuća. ja kad sam to probala plakala sam tako jako, tako sam osjetila da mi srce puca, zacjeljuje, baš sam osjetila jecanje u sebi tog unutarnjeg djeteta..

posudi knjigu john bradshaw oslobodite se stida koji vas izjeda.. pred kraj knjige imas tehnike zacjeljivanja tih trauma.


to ti funkcionira kao da se vratis u traumu i pomognes svom unut djetetu da drugacije odreagira na traumu, jer nije problem u dogadaju nego u tvojoj reakciji koja nije bila dovoljno obrambena da te ne slomi.


zato will hunting u onom filmu jeca i place ko kišna godina, jer je stupio u kontakt sa napacenim djetetom u sebi.
plać će ti pomoć.

to je bilo nevjerojatno kad sam probala, kad sam zamisljala da grlim samu sebe kad sam imala 4-5 godina, jer mi je ocito to falilo, osjetila sam kao da sam sama sebi dala toplinu, toliko iscjeljujuce.. i osjetis kako to unutarnje dijete pati, kad vidis kolika je njegova patnja, nevjerojatno.
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:01   #89
ali kad se ja ne mogu sjetiti sta je bilo shvacas nije da me netko tukao ja ne znam sta je meni falilo i kako da si to vratim? samo puf! i odjednom bude tako kako je ali ne znam zasto.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:02   #90
Jel budan neko ???????????
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:03   #91
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
ali kad se ja ne mogu sjetiti sta je bilo shvacas nije da me netko tukao ja ne znam sta je meni falilo i kako da si to vratim? samo puf! i odjednom bude tako kako je ali ne znam zasto.
sjeti se neke druge traume, kad si bila nesretna itd. vidit ces u knjizi instrukcije. pliz je posudi sutra, imas i na books.google.com ali fale stranice i na eng je..


nikad se ne mozemo sjetit glavne traume odmah, ali polako, mozda dodjes do te boli.
to ti je tako da to tvoje unutarnje dijete koje je nestalo tih dana zeli ljubav, i jako pati.. moras mu dat ljubav i da oslobodi patnju.
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:13   #92
na gnki? koga?
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:19   #93
na kog te podsjecam?
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:21   #94
Quote:
samonesto kaže: Pogledaj post
meni je odlicno sto se princess pravi pametna jer se ima cime praviti, tj. cujes puno stvari o kojima mozes razmisliti.
Hm da pametnija od mene svakako,ipak ja nemam faks nit sam kroz njega prošetala.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:22   #95
na koga te podsjećam?
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:27   #96
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Hm da pametnija od mene svakako,ipak ja nemam faks nit sam kroz njega prošetala.
a ne dusice, nije to do faksa, ja sam načitana, puno znam o tome..... probaj i ti, mozda me nadmašiš
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:28   #97
Sreća je unurašnje zadovoljstvo a to niko ovdje nema.Možda ja polovično ali nisam skroz.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:29   #98
Quote:
vanity_princess kaže: Pogledaj post
a ne dusice, nije to do faksa, ja sam načitana, puno znam o tome..... probaj i ti, mozda me nadmašiš
Jebeš načitanost bitnija je praksa. E tu imam doktorat.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:32   #99
Jebeš sve.
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 03:38   #100
pa jbt mene fakat niko ne doživljava tu
Punoglafka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.