Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2014., 19:20   #321
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Mislim da su mizantropi većinom ok ljudi koji su jako voljeli druge i u jednom trenutku su im se tolko zgadili da se sve preokrenulo.
Lagano idem tim smjerom.Mislim da je mizantropija posljedica iskrene ljubavi i povjerenja prema ljudima općenito.
Mislim ono govna smo kakvih nema a za sebe imamo pozitivne izraze kao što je humanost.Ljudi su sve samo najmanje humani.
+1
Tako bih i ja opisala mizantropiju.
Mizantropom se ne rađaš nego postaješ.
dobroćudna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 01:36   #322
Mizantropija je kad nemas previse povjerenja u ljude.Sto ih vise upoznajem i vidim kakvi su sve vise i vise postajem mizantrop. Nije da ih mrzim (mnoge i mrzim), vec nemam povjerenja u ljude. Rezultat konstantnog razocarenja. Zar je moguce da danas ljudi su toliki ljigavci i gadovi? Ili je to oduvijek tako bilo?
StatiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 16:59   #323
zato forum. bolje nego režati na ljude u prometu ili na poslu.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 21:47   #324
Mislim da je to zapravo okrenuto ka sebi ali se projicira na druge.
Može biti odraz visoke svjesnosti o sebi životu ljudima, ali i nekih nedostataka i mana koje se tako poriču.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 11:39   #325
obrambeni mehanizam?
orah-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 14:07   #326
Ako je filozofskih uvida u ljudsku bit, vjerojatno je u pravu i tu nema obrane od.. činjenica.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 14:38   #327
Pravi mizantrop je narcis. Misli da je bolji od svog ljudskog roda. Čak i oni koji misle da su postali mizantropi negativnim iskustivima s ljudima su takvi, samo što toga nisu svjesni. Svjesno biraju samo negativna iskustva kako bi sebe uzdigli iznad svih ostalih, zaboravljaju situacije u kojima su ljudi bili dobri prema njima, zaboravljaju situacije u kojima su oni bili kurvini sinovi, generaliziraju i selektiraju.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 20:52   #328
"Pravi mizantrop", realist je sposoban za racionalnu samokritiku (spoznaju jednako kao i tuđe, svoje dvoličnosti, dualnosti pozicije ili selektivnosti svega u svoju, namjensku korist sebstva.. govnjivosti, kurvasinovnosti, trivijalnosti, smiješnosti..) ne baš (ikako moguće) racionalnog sumaruma iste. Mrzitelj ne čovjeka.. senzibilne životinjice u sinkronicitetu s prirodom.. koje je bez samosvijesti, samo dio.. već ljudske biokinetičke čahure, ispunjene umjetnim obrascima koji su prije, za vrijeme i nakon svega, povodom svega, unutar svega.. u službi prvenstveno individualnog ega, koji zatim, kao takav, krajnje individualan, samo kotačić velikog, kolektivnog ego stoja.. čini se, u službi neke devastacijske prirode.
Savršeno programirani karcinom koji je preko svojeg bivanja "materijalizirao" tehnološki napredak, tehnološki, evolucijski pomak.. te sad (danas/sutra), kao pravi, savršeni karcinom.. može se proširiti na terminalnoj razini, po cijenu ili možda bolje, u ime vlastitog opstanka, razvoja, širenja.. terminirati "hosta" i izbrisati ga/se iz treptaja oka dužine postojanosti.
"Pravi mizantrop" moguće, ne mrzi niti životinjicu niti frustraciju, iz nikako mu moguće pojmljivosti "osobne" (pred)kodiranosti. Divi se savršenoj ljepoti mizantropije. Bez obzira na sebe kao samo stanice (ili fragmenta iste) karcinoma, u svojoj halucinaciji spoznaje, možda daleko veći "pozitivac" od svih pozitivom, ljubavi, humanizmom, empatijom.... halucinacijom jednostavnih loop-ova unutar samosvijesti, nabijenih stanica (ili fragmenata iste) tumorne, zloćudne mase.

Razlika između "pravog" i "nepravog" mizantropa, moguće je jedino primjetljiva na razini nijanse, dana, jutra.. u kojem se nekim čudnovatim čudom, određena, možda kolektvno, alarmantno bitna količina samo/svjesno halucinirajućih primata, po strahu za samoopstanak morala prijaviti na hitnu.. te se na globalnoj razini proširenosti manifestacije krajnje upitne "pandemije" različitih vrsta karcinoma pronađenih post mortem u istima, dan/dva kasnije.. u primjetnosti sada već novim, identičnim slučajevima, prenatrpanih bolnica.. u primjetnosti inercije, u primjetnosti neupitnosti, spoznaje "pravog značenja" vremensko-prostornog okvira...... "nepravi" mizantrop našao u histeriji nikad spoznatog ili naslućivanog kao moguće, oblika i razine straha.. dok je "pravi", odškrinuo zavjesu, mutnim ("karcinomom zaraženim") čima no bistrim pogledom, slikom i/ili vizijom.. pogledao u centar radioaktivnog sunca.. i nakon tisuću stoljeća čini se.. ponovno, nasmijao se, iskreno, onako, od/iz ("karcinomom zaraženog") srca. "Dobro jutro".
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 21:18   #329
u osnovi, slazem se s descenderom. pitanje, si i sam mizantrop?

ovakvo shvacanje zahtijeva dosta promisljanja i empaticnosti ukoliko nije primarno u tebi samom.

opaska: prevec "karcinoma" u tekstu koji su me kao hipohondricno-potencijalnog okp-ovca u vise navrata destabilizirali tijekom citanja
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 21:18   #330
Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Misli da je bolji od svog ljudskog roda.
Ne da mislim nego znam.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 21:44   #331
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
u osnovi, slazem se s descenderom. pitanje, si i sam mizantrop?
Mizantropija, mizandrija, mizoginija, nihilizam.... filantropija? Toliko izbora, a tako malo vremena.
Osobno se ne stickam s naljepnicama (post-it) bilo koje vrste, bez obzira na moguće češću, repetitivnu pojavnost istog modela misli. Vrišteće žuto disco stajl odijelo čuđenja, nosim ne iz osobnog odabira koliko iz (meni primjetne) krajnje skromne dostupnosti. Nagost prilikom socijalne integracije nije opcija. Socijalni klub iziskuje uniformu nekog tipa, ili "slobodnijeg stila", neki dress code.
Hrpa informacija je u eteru, u sjećanjima bez sjećanja, u tokovima nekih proteklih nenamjernih usmjerenja... U bivanju divljeg zapada, istoka, sjevera i juga, šarenih điđamiđa perlica, vatrene vode, kokolino mirišljavih dekica zaraženim "velikim bogovima i boginjama".. sudbina (repeticije) je nekako jasna. Povijest se uvijek ponavlja, u izmijenjenim i ne možda toliko - ili uopće - izmijenjenim oblicima. Bez obzira na informacije u eteru; ljudsku samo/svjesnost.. žuto odijelo čuđenja kao konstantni podsjetnik osjeta bivanja u senzornom postojanju koje prati sve, mjeri sve, katalogizira sve.... no osim primarne jednostavnosti, ne koristi ništa.
Logika bi trebala moći pospremiti boravište, no unutar takvog, paradoks svinjca u kojem - namjerno, kolektivno - jesmo.. možda se ne osjeća dobro u opravici čistačice, koju swine pozove i vrednuje samo po nekoj osobnoj, kratkog intervala prolazećoj histeriji, taktilnosti odvratnosti svinjca.. koji je kao takav, sam stilski uredio.. u kojem boravi svo ostalo vrijeme izvan blica krajnje upitnog, nikada spoznatog - ili na isto obraćenog imalo pažnje - "podražaja" histerije. Takav oblik ljudskog poimanja "prijateljevanja" možda ne odobrava. Po boravku u uvjetovanju, nalazi se (u žutom odjelu) mizantropom.. iako to uopće nije. Bit´ će da - je moguće, kako - odabir "sebstva" ne ovisi o "iskonskom" odabiru; koliko/zapravo.. o "odabiru" ("manjeg zla") unutar ponuđenog, dostupnog.. uvjetovanja.
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ovakvo shvacanje zahtijeva dosta promisljanja i empaticnosti ukoliko nije primarno u tebi samom.
Hmmm....
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
opaska: prevec "karcinoma" u tekstu koji su me kao hipohondricno-potencijalnog okp-ovca u vise navrata destabilizirali tijekom citanja
Nehotično, nekome otkrivanje obrazaca koji su mu iz povremene, moguće krajnje intenzivne primjetnosti.. nešto (temeljno) možda za "riješiti". Eksterni interaktivni ukazatelj na moguću "neispravnost" modela odgurivanja, skrivanja, negacije, pometanja pod tepih.... Svaki oblik straha, "bez realne" osnove.. kao derivat ili naredne negativne iskustvenosti nasljeđe, boravka u maštovitosti vlastito dizajniranom odjeljku velikog swinjca. Bez obzira na kastu, na veličinu odjeljka, slobodu kretanja, na većinu i broj porcija napoja, na.... (baš) svi ćemo pod nož. Najfiniji čvarci, neopisivo ukusne kulenove seke i brace, prešane šunkice u ovitku ili dimljene/sušene na dimu/buri, najkrvavije krvavice...... nakon konzumacije, nakon dijeljenja hranivih od otpadnih tvari.. nakon sekrecije otpadaka.. isti će završiti kao gablec (uz svijeće i vino) nekim narednim swinjicama.. predodređenim za.. pod nož.

"Man was born for (?) society. However little he may be attached to the world, he never can wholly forget it, or bear to be wholly forgotten by it. Disgusted at the guilt or absurdity of mankind, the misanthrope flies from it : he resolves to become an hermit, and buries himself in the cavern of some gloomy rock. While hate inflames his bosom, possibly he may feel contented with his situation : but when his passions begin to cool; when time has mellowed his sorrows, and healed those wounds which he bore with him to his solitude, think you that content becomes his companion? Ah; no! No longer sustained by the violence of his passions, he feels all the monotony of his way of living, and his heart becomes the prey of ennui and weariness. He looks round, and finds himself alone in the universe : the love of society revives in his bosom, and he pants to return to that world which he has abandoned. Nature loses all her charms in his eyes : no one is near him to point out her beauties, or share in his admiration of her excellence and variety. Propped upon the fragment of some rock, he gazes upon the tumbling waterfall with a vacant eye, he views without emotion the glory of the setting sun. Slowly he returns to his cell at evening, for no one there is anxious for his arrival; he has no comfort in his solitary unsavoury meal : he throws himself upon his couch of moss despondent and dissatisfied, and wakes only to pass a day as joyless, as monotonous as the former." - M.Lewis
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:05   #332
mizantrop detaljni

Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
@ Soul sister


Pokušavam identificirati ljude u toj rečenici. Na pamet mi dolaze jedino opsesivni misionari. Tko bi tu još mogao biti?
Thomas Hobbes ? :-)

I danas,sutra zauvijek će malo upućeniji ljudi...ljudi koji gledaju širu sliku pojma mizantropija,učiti u budućnosti kao što sam ja davno u prošlosti,u Pravu učio poznate i mudre izreke kao ona od T.Hobbes,citiram:"Čovjek je čovjeku vuk" - valjda je bio u pravu
Dwead is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:26   #333
Čini mi se da mizantrop NIJE netko tko se "razočarao" u ljude pa sada o njima, ili o nekima od njih, misli sve najgore itd itd.
Kada bi ovo bio opis mizantropa, onda bi 99,9% čovječanstva bilo mizantropsko, a to, kao što znamo, ipak nije slučaj - većina ljudi, nakon kratkog perioda samosažaljenja jer drugi nisu ispunili njihova očekivanja i opravdali njihovo povjerenje, nastave tražiti i trebati druge, izlažući se hrabro novim razočarenjima i neispunjenim očekivanjima te poraznom "otkriću" kako je "čovjek čovjeku vuk" , koje ih uvijek iznova duboko zaprepasti kao da im je prvi put
U ovom slučaju mizantropija bi bila tek nezaobilazna životna faza, prolazni period povlačenja izazvan razočarenjem itd.

Nije li pravi mizantrop onaj tko uglavnom izbjegava ljude kako bi mogao o njima zadržati lijepo mišljenje ... ?
Nije li to osoba koja u principu ljubi čovječanstvo, ljudskost i humanost, i koja više voli tu svoju teoretsku ljubav nego praktične i stvarne predmete te ljubavi, znajući jako dobro, ako ne svjesno a ono podsvjesno, da bi svaka bliskost za njega i njegove ideale o Čovjeku bila porazna?

Ukratko - pravi mizantrop bi mogao u stvari biti idealist koji prema ljudima zadržava distancu kako mu ne bi srušili njegove ideale.


(Ako se ne varam, riječ dolazi od francuskog mise-en-trop, što znači "biti suvišan", dakle za ljubav prema ljudima općenito svaka partikularna ljubav prema točno određenom biću je suvišna )
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2020., 03:31   #334
Stupido

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Tu ubrajam još "svevoleće" ili "bezuvjetnovoleće", kako ih popularno nazivam. Ti ljudi toliko su opterećeni ljubavlju da nakon nekog vremena shvatiš da je to bolesno. Susretala sam takve ljude, naprosto, nakon određenog vremena imaš poriv da se ispovraćaš od stalnog potenciranja na priči o ljubavi. Daleko od toga da smatram da je bolje biti bezosjećajan, ali i to mi je prirodnije od ovoga. Više volim društvo mizantropa nego ovakvih. Mislim da većina njih glumi, a oni koji ne glume zaista imaju veliki, veliki problem u glavi.
Trudim se da takve izbjegavam i ignoriram.
Neznam otkud ti pali napamet neki misionari....ali totalno si u krivu.
Isto tako o tvojoj tezi da su to ljudi opsjednuti ljubavi-upravo suprotno.

Pročitaj značenje riječi mizantrop.


Ja nikoga ne mrzim ili ne volim kao osobu,nego se radi čisto o principu o ljudskoj rasi,koja na totalno blesav način funkcionira.

primjervo nebih mogao napisati,da nemam PC,internet,gledajući puno šire...ovo nebih mogao napisati na nemam ,printani papir u boji koji predstavlja najveću vrijednost zvan novac,za kojim svi ljudi žude,-kako god da se okrene,zbog njega se vodili ratovi,on dijeli,razara ljude. Ljubav? Da li bi veza pukla kada bi samo jedan partner zarađivao...ili nijedan?Naravno svi znamo odgovor na to pitanje. Zato smo kao stvorenja,koja ima totalno blesav sustav ,stav prema životu.
Dwead is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2020., 11:47   #335
Quote:
Dwead kaže: Pogledaj post
Neznam otkud ti pali napamet
Vjerujem da joj je mnogo toga palo na pamet od dvije tisuće i devete godine, kada je post na koji odgovaraš napisan.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2020., 16:20   #336
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Ja sam imala oduvijek dojam da su mizantropi osobe koji su toliko voljeli jednom ljude da su se gadno razočarali kad su ih isti "ošamarili".
Istina, mizantropi jesu voljeli ljude jako, ali im se dogodilo uvijek nesto lose sa ljudima. Jednostavno vise nisu blagonakloni prema ljudima jos pogotovo kada si to mogu priustiti i kada to mogu ostvariti.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2020., 18:47   #337
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Vjerujem da joj je mnogo toga palo na pamet od dvije tisuće i devete godine, kada je post na koji odgovaraš napisan.
Lag od desetak godina ne znači apsolutno ništa, kada je ljudska rasa koja funkcionira na totalno blesavom principu u pitanju. A i nekromancija (nigromancija) je pokazatelj mogućnosti (anti-blesavog funkcioniranja) suvremenog čovjeka koji mislima, projekcijom ih, može dizati razne lešine u stanje živosti.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 17:59   #338
Friends

Da li tko od vas ponosnih mizantropa ima prijatelja?
Mnogi nemaju nitijednog,ne kolege,ne poznanike,-njih imam oko tisuću nego baš pravi prijatelj ili prijateljica.
Dwead is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2020., 15:24   #339
Quote:
Dwead kaže: Pogledaj post
Da li tko od vas ponosnih mizantropa ima prijatelja? Mnogi nemaju nitijednog,ne kolege,ne poznanike,-njih imam oko tisuću nego baš pravi prijatelj ili prijateljica.
Da li netko od ponosnih homoseksualaca, ima mnogostruka, bogata seksualna iskustva sa suprotnim spolom?
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2020., 19:29   #340
troll

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Da li netko od ponosnih homoseksualaca, ima mnogostruka, bogata seksualna iskustva sa suprotnim spolom?
Kakvo je ovo blesavo pitanje,te pitam admina kakvu vezu imaju homoseksualci sa ovim topicom,tj. Mizantropijom?


-Ovo je čisto trolanje....čudim se kako admin to još nije uvidio?
Dwead is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.