Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2004., 23:14   #1
Fobije i strahovi - opća tema

Strah od letenja - što poduzeti?

Trebam sve moguce savjete kako da se oslobodim sraha od leta avionom

Zadnje uređivanje Štrikalica : 27.03.2011. at 16:54.
Ira1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 07:51   #2
pa systematic desensitization se najcesce koristi za takve stvari...
ne znam da li kod vas u hr ima -in vivo

ti to mislis sama napravit?
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 10:56   #3
probaj analizirati cega te je tocno strah u letenju
da li samo u avionu ili ti smeta i biti na visini ? bi li te bilo strah da letis npr. balonom ?
pokusaj taj strah racionalizirati , kao: u cemu ti je razlika ako putujes avionom ili autobusom ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 10:08   #4
Hvala na savjetu, ništa ne pomaže, mislim da je najbolje da se nakljukam sa tabletama pa što bude bude.
Ira1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 13:53   #5
Mene si asocirala odmah na meni dragu E. Jong - Strah od letenja...Kako spasiti vlastiti zivot....Svezenski blues....

Ukratko, pjesnik je htio reci da moras letjeti da bi se oslobodila straha...
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 11:49   #6
Pola sata akrobatike u sportskom avionu. Ako ne umreš od straha, letenje će ti se nakon toga činiti kao šala.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 16:30   #7
svaki fobicar ce reci da nista ne pomaze

hajde , probaj odgovoriti na pitanja koja sam ti rekao da si postavis
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 16:38   #8
meni stjuardi-dese stalno nataču vino pa ne znam da li se to avion drma ili mi glavi propada
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 07:10   #9
samo se dobro napusi prije leta.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 19:47   #10
Napušiti se nikako - mogla bi je umjesto indiferentnosti vrlo lako oprati paranoja!!!

Dobar je neki antidepresiv (Helex i sl.) ili koji se već lijek pripisuje protiv fobija. Ustvari, ne znam je li tvoj strah spada u fobiju ili je tek strah!!

Koliko ja znam - strahovi i fobije polagano se, između ostalog, liječe metodom "klin klinom" Dakle, htjela ili ne - morat ćeš prije ili kasnije sjesti u avion. Pomogni si nekim pozitivnim statistikama ili razgovorima. Recimo - avion je dokazano najsigurnije prijevozno sredstvo - ima najmanju stopu stradavanja putnika s obzirom na njihov ukupni broj. Puno je opasnije putovati autom ili vlakom!

Ljude zna uznemiriti sigurnosni govor stjuarda prije leta.. To jednostavno probaj shvatiti kao zanimljiv film ili dokumentarac kojeg gledaš - dakle, zapamti, ali nemoj shvatiti kao nešto pretjerano ozbiljno i neizbježno!

To je za početak. Plus neka tabletica i bit će bolje

Bilo bi također super kada bi mogla letjeti u nekom malom avionu propelercu, uživati u panoramskom pogledu i slično..
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:16   #11
Strah od smrti

imam užasan strah od smrti. znam se po noći probuditi u takvom strahu da je to nepodnošljivo. ta činjenica da ĆE SE TO JEDNOM DOGODITI I DA MI NITKO NE MOŽE POMOĆI ubija me...
kako se toga riješiti i ima li još takvih iskustava?
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:17   #12
Život je smrta bolest sa 100% sigurnim ishodom.
Blaise is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:38   #13
Quote:
frenchkiss kaže:
imam užasan strah od smrti. znam se po noći probuditi u takvom strahu da je to nepodnošljivo. ta činjenica da ĆE SE TO JEDNOM DOGODITI I DA MI NITKO NE MOŽE POMOĆI ubija me...
kako se toga riješiti i ima li još takvih iskustava?

Ja imam taj strah. Al ne pada mi napamet to da mi nitko nece moci pomoci, nego mi se cesto dogadja da mislim da svaku stvar sta napravim da napravim posljednji put.
Ne znam razumis li me.
Odlazim na psihoterapije, bolje mi je, al to jos nije iskorjenjeno iz mene...
Zna bit uzasnih dana. A opet i onih kad uzivam u zivotu i to mi ne pada na pamet. Pa opet postoje dani kad mi je lipo i uzivam i ta srica traje tako malo jer onda promislim da ce mi se nesto lose dogodit (smrt) i da se zato dogodilo to nesto dobro.
Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:53   #14
Zasto bi se plasili smrti.?Strah ti je vec na neki nacin smrt.kako?Umesto da zivis normalnim zivotom ti strahujes i tako zivis uzasnim zivotom od kojeg je bolja smrt.razmisli o tome.normalno je da nas sve ocekuje smrt kad-tad,ali niko ne kaze da je to KRAJ.mozda je to samo prag preko koga ne vidimo sta je sa druge strane.Mozda je to novi,lepsi pocetak,a mozda i budjenje iz sna/zivota.Uzivaj i iskoristi ovo vreme sto imas do kraja da se obrazujes/pomognes bliznjem svom/pa i provedes.
__________________
"It is not shame to fall,it's shame to not get up"
lonelyeagle2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 22:14   #15
Quote:
Morska vila kaže:
Ja imam taj strah. Al ne pada mi napamet to da mi nitko nece moci pomoci, nego mi se cesto dogadja da mislim da svaku stvar sta napravim da napravim posljednji put.
Ne znam razumis li me.
Odlazim na psihoterapije, bolje mi je, al to jos nije iskorjenjeno iz mene...
Zna bit uzasnih dana. A opet i onih kad uzivam u zivotu i to mi ne pada na pamet. Pa opet postoje dani kad mi je lipo i uzivam i ta srica traje tako malo jer onda promislim da ce mi se nesto lose dogodit (smrt) i da se zato dogodilo to nesto dobro.
JA SE NE BOJIM DA SAM NEŠTO ZADNJI PUT NAPRAVILA NEGO DA ZADNJI PUT VIDIM LJUDE KOJE VOLIM.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 22:47   #16
Quote:
frenchkiss kaže:
JA SE NE BOJIM DA SAM NEŠTO ZADNJI PUT NAPRAVILA NEGO DA ZADNJI PUT VIDIM LJUDE KOJE VOLIM.
Da, to je i meni. Grozan neki osjecaj.
Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 00:58   #17
Quote:
frenchkiss kaže:
JA SE NE BOJIM DA SAM NEŠTO ZADNJI PUT NAPRAVILA NEGO DA ZADNJI PUT VIDIM LJUDE KOJE VOLIM.
Možda zato jer nisi izrealizirala u životu sve što si htjela?
Možda zato što ti ljudi nisu pružili sve što želiš, a nisi ni ti njima? Vjerujem da kad nam je život ispunjen i kad smo uglavnom zadovoljni sobom, nema razloga za brigu Radi ono što te veseli, odaberi ljude koji će te moći voljeti i nećeš se bojati smrti. Uostalom, zašto misliš da je život toliko bolji od smrti? Nije da vjerujem u reinkarnaciju, ali smatram da je strah od smrti neki naš oblik sebičnosti u smislu da mislimo da puno značimo sebi i drugima pa nas je samima sebi šteta da jednom nestanemo. A maleni smo. Svi do jednoga. Kad to shvatimo, mislim da neće biti straha od smrti. Bojati se možemo jedino nestanka svih ljepota koje smo u životu proživjeli. Da, toga se ja bojim. Nestanka lijepe strane života.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 01:26   #18
Quote:
frenchkiss kaže:
JA SE NE BOJIM DA SAM NEŠTO ZADNJI PUT NAPRAVILA NEGO DA ZADNJI PUT VIDIM LJUDE KOJE VOLIM.
I ja, ali se ne bojim svoje smrti, već njihove. Što se mene same tiče, mogu sad odmah iščeznuti.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 17:02   #19
Možda ti može pomoći razmišljanje da nisi ni prva niti zadnja osoba koja će umrijeti. Ako je tamo dobro - imat ćeš dobro društvo, ako nije - bit će ti isti shit kao i drugima, a ak su oni "preživjeli" budeš i ti.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 17:10   #20
citat od negdje: Living things eventually die … sooner or later… only difference is how they live their life.
svi moraju umrijeti, nema koristi razmisljajuci o necemu sto je neizbjezno. umjesto da se brines kad ces umrijeti i postoji li nesto poslje smrti, provedi zivot kako najbolje mozes.
najgora stvar koja ti se moze dogoditi je da zalis za necim kad budes star.
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.