Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2004., 10:32   #1
Sve o psihologijskim (i inim) testovima i testiranju [ZBIRNA TEMA]

zna li neko koj online test inteligencije?
ak da, nek pukne ovdje link

thnx

Ovo je opća tema o psihologijskim testovima i testiranju te o online i raznim drugim testovima inteligencije, ličnosti i dr. Pri postanju pripazite na datum posta na koji odgovarate; nije poželjno ni korisno odgovoarati na post star nekoliko godina.

AR
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 11:47   #2
nema na hrvatskom...

ima samo na engleskom...

s tim da su jako jako nepouzdani...
i pristrani...i nis koristi.

al mislim da je bilo medju testovima na www.emode.com

i imas na webstranici od mense primjer njihovog testa.to je valjda jos i najbolje kaj mozes dobiti,al je samo na engleskom.
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 20:59   #3
Mensa

Pogledaj na
www.mensa.hr
 
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 23:03   #4
Ovaj test, pod nazivom European IQ Test, možeš naći na više adresa na netu:
http://www.novelsoft.com/iqtest/IQ-test-e.html

Mislim da je ok jer nema zadataka u kojima se ispituje verbalna inteligencija, osim ako stvarno uopće ne kužiš engleski jer su uputstva za rješavanje zadataka na engleskom.

Inače, koliko je pouzdan stvarno ne znam, ali je bolji od većine drugih besplatnih online testova.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 08:44   #5
Koliko sam se ja imala prilike informirati, a vrlo sam blizu the autoritetu za te stvari kod nas, u principu, nema besplatnih IQ testova jer su te stvari skupe. Ovo sto je na netu posvuda ima prognosticku valjanost testova iz Tene i Mile, a cak i ako je test nesto bolji pa je to samo trial, rezultati ce ti obicno bit takvi da te mame da kupis pravu verziju svega toga.
Tako ce ti bez pogovora ispast da si u jednoj stvari super inteligentan a u drugoj cisto ispod prosjeka, bez obzira na pravo stanje stvari.
Pa ce tebe to kopkat i narucit ces njihovu analizu za 100 dolara.
Nazalost, danas je malo toga besplatno. Ovi testovi mogu posluzit za vjezbanje (jer se to u nekoj maloj mjeri moze navjezbati) ali rezultati im bas i nisu nesto na temelju cega treba donosit neke zakljucke (hehe,to ja sad odmah tjesim one kojima ce ispast da su bedasti )
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 08:50   #6
Probaj ovaj. Slican je onome na lijecnickom za vozacku ili nasem s prijemnog.

I nitko te ne trazi da ista platis. Istina, tih rezultata se nema smisla drzat ko pijan plota.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 08:54   #7
Ja sam bas bila pitala vec spomenute ljude koji se bas tim bave bas oko tih testova inteligencije da znam na cemu da mi seka vjezba za prijamni.
U principu, odgovor je bio kao sto sam rekla..vjezbat moze na svemu tome al bolje da niti ne gleda rezultate jer Bog zna sto ce dobit.
Ima inace knjiga s tim testovima koje su malo standardnije napravljene od svega toga sto ima na netu...
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 21:00   #8
Quote:
Ovaj test, pod nazivom European IQ Test, možeš naći na više adresa na netu:
http://www.novelsoft.com/iqtest/IQ-test-e.html

Mislim da je ok jer nema zadataka u kojima se ispituje verbalna inteligencija, osim ako stvarno uopće ne kužiš engleski jer su uputstva za rješavanje zadataka na engleskom.
Ja sam taj test uradila i ispalo mi je da imam IQ od 166 ne mislim da sam glupa ali ipak ne mislim ni da sam toliko pametna Mislim da se svi ti online IQ testovi moraju uzeti sa razervom. Sto postavljac topica ne pokusa otici na Mensa testiranje? Mislim da ne kosta preterano a ipak je test objektivniji od ovih online testova.
*snow*flake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 09:42   #9
Post

Za provjeru takozvane inteligencije probaj nabaviti knjigu od Matešića "Testirajte svoju inteligenciju" ili tako nekako...trebalo bi je biti u svakoj knjižnici.
Mislim da se u knjižnicama da posuditi i jedno slično izdanje autora H. J. Eysencka.

Inače, mislim da je koncept inteligencija u psihologiji jedan od najkofuznijih koncepata. Koliko stručnjaka toliko teorija i definicija.
Po meni testiranje inteligencija ima smisla samo u prognostičke svrhe. Dakle ako postoji povezanost izmedju učinka u nekom testu i na nekom poslu ili izobrazbi, onda mi je to opravdano. No s druge strane, uspjeh u nečemu je teško pripisati samo jednom čimbeniku kao što je inteligencija, a i kod mase djelatnosti, poslova i sl. je tesko utvrditi egzaktne pokazatelje, kriterije uspjeha....
Kad se to sve zbroji pitam se čemu uopće testiranje inteligencije.
Da stvar bude jos zamršenija, proteklog desetljeca pojavili su se neki novi koncepti praktične, emocionalne i td. inteligencije, koji su jos nejasniji od klasicnih.
Zanima me, kakva je njihova valjanost i pouzdanost u prakticnim uvjetima.
... pozdrav
i isprika na ovom, možda suvišnom, komentaru..
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 16:04   #10
Quote:
Mad Scientist kaže:
Mislim da se u knjižnicama da posuditi i jedno slično izdanje autora H. J. Eysencka.
Ovu knjigu imam i NE preporucujem ju iz razloga sto je prijevod los i mnogi zadaci s rijecima (a ima ih dosta u svakom od testova u knjizi) su zato nejasni, skoro i pogresni...
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2004., 16:18   #11
Quote:
*snow*flake* kaže:
Ja sam taj test uradila i ispalo mi je da imam IQ od 166
E kako li samo lazes!

Nisi mogla NIKAKO imati 166 jer svaki rezultat na Mensinom online testu MORA biti djeljiv sa 3, a 166 ocito nije djeljiv sa 3.
A razlog?

Dakle, na tom online testu postoje 33 pitanja, od kojih svako vrijedi 3 boda (isprobao sam svako pitanje pojedinacno tako da znam).
IQ ti izracunaju tako da ako si npr. rijesio 15 pitanja imas 15x3=45 i onda ti na to jos dodaju 75 te je 45 + 75 = 120.

Ja sam npr. tocno rjesio 18 pitanja i IQ mi je ispao 129 jer je 18x3=54, 54+75=129!

Dakle, broju pomnozenom sa 3 (koji je znaci i djeljiv sa 3) dodaje se 75 (koji je takoder djeljiv sa 3) i ocito je da svaki dobiveni iznos IQ-a MORA biti djeljiv sa 3.

Dakle tvoj IQ NIJE 166 jer on naravno nije djeljiv sa 3.

Da, znam, sad ces reci: "Ali to sam rekla otprilike, vjerovatno je to bilo 165" ali povjerovat ti necu jer broj 166 se lako pamti i nisi se oko toga mogla zabuniti.

A uostalom ako ti je uistinu tako velik IQ onda valjda mozes zapamtiti jedan 3-znamenkasti broj.

Zakljucujem: Obicna si lazljivica
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 07:14   #12
Ahm...nisi me bas najbolje razumeo. Cool sto si toliko vremena utrosio da dokazes da sam obicna lazljivica, ali ono sto sam htela reci mojim postom jeste da testovi koji se mogu naci na internetu NISU POUZDANI. Konkretno, ja sam taj test radila pre nekoliko godina i prilicno sam sigurna da sam dobila taj rezultat ( oh mozda je bio i 165 ). Znaci, mnogi testovi koji se mogu naci online su samo kopirani sa drugih mesta i moguce je da daju pogresan IQ itd.

Za postavljaca topica: ako znas engleski idi na www.gre.org i nadji GRE workout. Taj test Mensa zvanicno priznaje kao test inteligencije i mora se imati Quantative + Verbal > 1250. Test je inace obavezan za sve studente koji se prijavljuju na graduate school u USA. U doba kada sam ga ja polagala kostao je $125, ali i ova online verzija je dobar pokazatelj konacnih rezultata. Takodje se priznaju i rezultati SAT-a ali ne znam koja je granica niti kako test izgleda.
*snow*flake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 14:43   #13
Dobro *snow*flake*, s ovim "prije "nekoliko godina" si se nekako izvukla ali jos uvijek sam skeptican.
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 09:11   #14
Ja sam na mensinom napravil 144. Nisam znal niti jedan zadatak iz predzadnje grupe (tam di su po 2 upitnika u zadatku) tak da nisam htio bezveze lupat odgovore da ne povećavam slučajnim pogotkom rezultat.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 09:19   #15
Ja sam na mensinom napravio 13! Nisam znao ni jedan , ali imao sam srece pa sam nešto i pogodio!

A i šta će mi kad sam jak!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 19:10   #16
Quote:
BalkanBoy kaže:
Ja sam na mensinom napravio 13! Nisam znao ni jedan , ali imao sam srece pa sam nešto i pogodio!

A i šta će mi kad sam jak!
13 ne mozes napravit, minimum je 75
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 00:13   #17
e imali li gdje test gluposti?
otprilike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 15:18   #18
SilentDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 01:27   #19
moj iq bi trebao biti oko 138
__________________
We don't stop playing because we grow old...
We grow old because we stop playing
s.a.y is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 04:03   #20
ja se necu hvalit rezultatima, nego me zanima jel ima negdje neka skala vrijednosti za IQ kolko je prosjecno itd.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.