Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2016., 21:01   #2081
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
citali smo u novinama u cemu ste veliki ekspert, to nije nikakva tajna. no, iz vasih upisa se vidi da se jako razumijete i u problem suplje zemlje i unutarnjeg sunca. cim netko daje rjesenja kao sto ih vi dajete to automatski znaci da je osoba duboko involvirana u rjesavanje tog problema.
hvala, hvala kolega. drago mi je da moj rad nije prošao nezapaženo


Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
dobro, sada ste poceli pisati pizdarije jer kad je rijec o "carobnoj formuli koja nista ne znaci i nista ne racuna" tu je sve receno. to je smece.


malo sam se šalio
Breen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:11   #2082
Quote:
Breen kaže: Pogledaj post
hvala, hvala kolega. drago mi je da moj rad nije prošao nezapaženo
kolega, a kako da vas rad ostane nezapazen kad građani drugih zemalja pisu o tome...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 00:04   #2083
Veleuvaženi skupe.
Ako dozvolite mogućnost da vam ponudim odgovore na pitanja koja vas zanimaju, bit će mi jako drago. Naime, u samom početku ste definirali problem, ali i našli rješenja za njega. Istovremeno imati status giganta, a biti minijaturan je samo sebi svojstveno svojstvo koje se ne da tako lako objasniti (osim matematikom pojedinih veleumnika koji su dokazali svu jadnost i ništavnost STR i OTR). Posebno ne njegovo titranje naizgled kao perpetuum mobilea. Stoga mi pada na um jedna prispodoba koju sam davnih dana čuo i koja nudi rješenje ove glavolomke. Ne znam je li istinita, ali je želim podijeliti s vama.

Za vrijeme Hladnog rata, jedan je zapadnjak dobio na poklon sat iz Sovjetskog saveza. Lijep, elegantan, pristojan i što je vrijeme pokazalo nadasve pouzdan i točan. Nakon duuugo vremena sat je počeo kasniti. Došlo je do promjene titraja opruga unutar njega. Čovjek odnese sat uraru koji ga je otvorio. I ugleda jednu malu crvenu (a koje će druge boje biti kad je došla iz SSSR-a pomisli vlasnik sata) bubu. Urar podigne urarsku kacavidu (ili odvijač) u želji da ubije tu bubu. Buba se tad uspravi, stavi ruke na bokove i kaže: Njet mene. Ja mašinist/strojar.

Tako da je lako moguće da taj istovremeno gigantski i minijaturni kristal plave boje (jer oni lebde, zar ne) pokreću upravo takvi mali mašinisti/strojari. Prema tome, unutar Zemlje egzistiraju u simbiozi i taj i takav kristal, i cvjeta tisuću cvjetova i s njima na tisuće mašinista.

Nadam se da su vam ova moja mala noćna razmišljanja bar malo od pomoći.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:44   #2084
ugledni kolega hepok dva vrlo, vrlo, vrlo poučna priča iz koje se mogu svakojake pouke izvući. uz to bih još nadodao da je svaki doprinos temi jednako važan. hvala
Breen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:46   #2085
kako se samo napreduje u ovom teskom pitanju moderne znanosti! sada vec znamo da u unutrasnjem suncu radi udarnik imenom Kristalko koji tjera kristal na prisilno titranje koje onda stvara potrebnu energiju za suplju zemlju. znaci od prigusenog titranja dosli smo do prisilnog titranja i sada vec naslucujemo kako se stvara energija. ono sto sada meni pada na pamet je to da je u unutrasnjosti zemlje uvijek dan. to sigurno stvara probleme unutrasnjozemljanima zbog slabe proizvodnje melatonina u njihovim tijelima.
sto mislite kako se to rjesava ili mozda da predlozite kako pomoci nasoj braci
s druge strane. molim da pazite na koju se bracu misli i s koje su strane.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:58   #2086
osobno smatram da je naša dužnost kao i svih pravih opreznih znanstvenika da svim teorijama posvetimo jednaku pozornost te da im kvalitetno i studiozno pristupimo. zadnje što želimo da nam se dogodi jest da neku teoriju odbacimo i da se kasnije ispostavi da je bila istinita. nema veće sramote u znanstvenom svijetu.
Breen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:07   #2087
Quote:
Breen kaže: Pogledaj post
osobno smatram da je naša dužnost kao i svih pravih opreznih znanstvenika da svim teorijama posvetimo jednaku pozornost te da im kvalitetno i studiozno pristupimo. zadnje što želimo da nam se dogodi jest da neku teoriju odbacimo i da se kasnije ispostavi da je bila istinita. nema veće sramote u znanstvenom svijetu.
stovani Breen, iz svakog vaseg posta vristi vasa filantropija, slobodoumnost i intelektualizam. velika mi je cast sudjelovati s vama i Hepoksom na rjesavanju
ovog krucijalnog problema koji kako vidimo tisti mnostvo ljudi. u ime svih ja vam se zahvaljujem na ovom nemjerljivom doprinosu, a nadam se u konacnici i rjesenju ovog problema.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:36   #2088
Prestanite trolati temu
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:36   #2089
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Prestanite trolati temu
Demonska mačko, kako ste zaključili da trolamo temu?

Mi sasvim normalno i argumentovano raspravljamo o temi šuplje Zemlje..

Meni je fascinantno kako svaki post, koji su napisali uvažene kolege, isijava intelektualnost njegova pisca, i kako je svaka riječ veoma promišljeno napisana, kada uvidite čvrstoću argumenata koji su iznijeti u postovima... prosto savršeno...
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 23:10   #2090
Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
Demonska mačko, kako ste zaključili da trolamo temu?

Mi sasvim normalno i argumentovano raspravljamo o temi šuplje Zemlje..

Meni je fascinantno kako svaki post, koji su napisali uvažene kolege, isijava intelektualnost njegova pisca, i kako je svaka riječ veoma promišljeno napisana, kada uvidite čvrstoću argumenata koji su iznijeti u postovima... prosto savršeno...
Boljševički sotonisti,bagra i proleteri, to ste vi i ovaj klonirani green
skoro me šlag strefil kad sam pročitao zadnjih par stranica ...
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 23:40   #2091
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Boljševički sotonisti,bagra i proleteri, to ste vi i ovaj klonirani green
skoro me šlag strefil kad sam pročitao zadnjih par stranica ...
Pridružio bih se opravdanom hvaljenju ovog "kolege" kojeg ovdje citam je rnije lako biti revoluvionar. naime, alternativci su u biti revolucionari. Oni mijenjaju postojeće. Tako da ne znam zašto ovaj "kolega" misli da mi neki nismo alternativci.
Usput bih ponudo moje viđenje potrebe za melatoninom unutrašnjim zemljanima.
Budući da je već dokazano da se život evolucijom razvija u okolinama na način da prihvaća postoeću stvarnost, pitanje je uopće treba li njima melatonin. Ili ga dovoljno dobiju tako da od velikih listova biljaka koje služe kao pogonska energija brojnim kritalcima i kristalkama zaduženim za neophodno titranje naprave privremena sjenila. jer ne zaboravimo d aje kristal istovremeno i gigantski i minijaturan.
Nadalje bih htio napomenuti da su očito površinski potresi uzrokovani promjenom titraja do koje dođe upravo zbog razlike u ishranjenosti kristalaca. Jer je očito da se potresi događaju u pravilnim vremenski razmacim definiranim Eulerovim jednadžbama te da se događaju na rubnim dijelovima kristala najbližim našoj površini.

I da, kako može egzistirati šlag na tim temperaturama? Je li to neki novi agregatni oblik šlaga ili pak i unutar zemlje dolazi do mogućnosti da postoji razlika u temperaturama. Naime, čisto sumnjam da se unutar zemlje nalaze hladnjaci koji su poznati po svom štetnom djelovanju na okolinu. Ili se radi o potpuno eko prihvatljivim hladnjacima. Ideja i pitanja ima napretek. a rješenja malo.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:40   #2092
Što ste to konzumirali, i ja bi malo...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:47   #2093
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Što ste to konzumirali, i ja bi malo...
knjige iz fizike, matematike, astronomije i geologije
Breen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:47   #2094
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Što ste to konzumirali
Inteligenciju...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nootropic
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:49   #2095
ali begemotice šalu na stranu moglo bi se raspravljati kvalitetnije o problematici šuplje zemlje kad bi neki forumaši imali više predznanja iz područja prirodnih znanosti
Breen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 20:58   #2096
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
...
I da, kako može egzistirati šlag na tim temperaturama? Je li to neki novi agregatni oblik šlaga ili pak i unutar zemlje dolazi do mogućnosti da postoji razlika u temperaturama. Naime, čisto sumnjam da se unutar zemlje nalaze hladnjaci koji su poznati po svom štetnom djelovanju na okolinu. Ili se radi o potpuno eko prihvatljivim hladnjacima. Ideja i pitanja ima napretek. a rješenja malo.
u unutrasnjosti zemlje nalaze se hladnjaci i to onakvi kakve nam je pokazao dedo...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...3&postcount=81
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Što ste to konzumirali, i ja bi malo...
brokulu i maslinovo ulje...
postovana moderatorice, kako pisu moji kolega, steta sto se ljudi koji vjeruju u suplju zemlju ne ukljuce u nasu prepisku. siguran sam da bi i oni sa svojim neznanjem doprinjeli rjesenju nekih problema.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 14:01   #2097
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
u unutrasnjosti zemlje nalaze se hladnjaci i to onakvi kakve nam je pokazao dedo...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...3&postcount=81
Uvaženi kolega, nisam se htio već tada potpuno uključiti u raspravu oko tog čuda moderne tehnologije kako ga je dedo prikazao. Htio bih napomenuti dvije stvari koje su uzročno-posljedično povezane:
1. Taj hladnjak je ništa drugo nego plastični trap. A trap, kao prostor za čuvanje hrane se na mom selu zna od kad selo postoji (nekoliko stotina godina, da ne kažem i duže). Ovo je samo plastični model koji je potrebno ukopati u zemlju i niz stepenice (to je ono što izgleda kao niz malih piramida s lijeve strane) držeći se za rukohvat kojeg se vidi mali dio, se spustiti u njegovo dno po hranu.
2. S obzirom da je zemlja šuplja, uvaženi kolega, zanima me gdje bi to dedo ukopao jer se u šupljinu stvari/premdeti smještaju. Ukpovaju se u čvrsto tlo. Ako je šuplja, znači d anema čvrstog tla. osim ako se ne ukopavaj inverzno, prema gore, odnosno prema nama površinskim bićima je rje to, po logici tvrdnje da je zemlja šuplja, jeidni njen čvrsti dio. A iz te tvrdnje onda proizlazi teza da su bića koja se nalaze u šupljoj zemlji nama inverzna jer hodaju po istoj površini kao i mi samo s njene unutarnje strane. Zanimljivo, zar ne? I vrijedno daljnjeg razmatranja

Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
postovana moderatorice, kako pisu moji kolega, steta sto se ljudi koji vjeruju u suplju zemlju ne ukljuce u nasu prepisku. siguran sam da bi i oni sa svojim neznanjem doprinjeli rjesenju nekih problema.
Nema lošeg neznanja ni znanja. Svako znanje je dobar primjer za nešto. tako i va znanja o šupljoj zemlji otvaraju mnoga do sada neotvorena pitanja. I tko to kaže da nismo alternativci?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 17:34   #2098
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Uvaženi kolega, nisam se htio već tada potpuno uključiti u raspravu oko tog čuda moderne tehnologije kako ga je dedo prikazao. Htio bih napomenuti dvije stvari koje su uzročno-posljedično povezane:
1. Taj hladnjak je ništa drugo nego plastični trap. A trap, kao prostor za čuvanje hrane se na mom selu zna od kad selo postoji (nekoliko stotina godina, da ne kažem i duže). Ovo je samo plastični model koji je potrebno ukopati u zemlju i niz stepenice (to je ono što izgleda kao niz malih piramida s lijeve strane) držeći se za rukohvat kojeg se vidi mali dio, se spustiti u njegovo dno po hranu.
s obzirom na to tko je "uveo" taj hladnjak na pdf "zgodne tehnologije" nije ni bilo sumnje da je to . naime, odrzavanje hrane tijekom nekog vremenskog perioda je poznato od davnina s tim da ljudi u to vrijeme nisu koristili plastiku...
istina, male "piramde" oko hladnjaka, mora da se jako uzbudio glede toga

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
2. S obzirom da je zemlja šuplja, uvaženi kolega, zanima me gdje bi to dedo ukopao jer se u šupljinu stvari/premdeti smještaju. Ukpovaju se u čvrsto tlo. Ako je šuplja, znači d anema čvrstog tla. osim ako se ne ukopavaj inverzno, prema gore, odnosno prema nama površinskim bićima je rje to, po logici tvrdnje da je zemlja šuplja, jeidni njen čvrsti dio. A iz te tvrdnje onda proizlazi teza da su bića koja se nalaze u šupljoj zemlji nama inverzna jer hodaju po istoj površini kao i mi samo s njene unutarnje strane. Zanimljivo, zar ne? I vrijedno daljnjeg razmatranja
isitina, ako uzmemo da je zemlja suplja, onda se i mi i unutrazemljani gibamo po sferi, mi s vanjske strane kugle, a oni s unutarnje. nadalje, ocito je onda ono sto je nama gravitacija njima je antigravitacija, i obratno. gotovo sigurno u supljoj zemlji postoji plavo kamenje i naravno da ono tamo funkcionira na nacin kako i treba, dok kod nas ono izljece iz zemlje. također, za razliku od naseg kamenja, njihovo kamenje je plave boje.
postovane kolege ocito da napredujemo ogromnim koracima u rjesavanju problema suplje zemlje.
ono sto sada treba rijesiti je problem vode i zraka u supljoj zemlji.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 19:10   #2099
A sada ozbiljno. Ovo nije vaš privatni chat. Zabavljate se na račun drugih i usput uništavate temu. Ako nastavite s tim svakom ide trodnevni ban
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 22:10   #2100
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A sada ozbiljno. Ovo nije vaš privatni chat. Zabavljate se na račun drugih i usput uništavate temu. Ako nastavite s tim svakom ide trodnevni ban
Eh dobra moja, nema potrebe da budeš tako stroga sa ovom momcima koji, ne samo da ne uništavaju ovu temu koju sam osobno pokrenuo, već joj, štaviše, svojim kreativnim humorrom u međusobnim raspravama daju veoma povoljan impuls, kao što je slučaj sa postom "zecopasa" koji u svom postu sasvim jasno naslućuje objektivnu stvarnost naše planete Zemlje u kontestu svjetonazora bliske budućnosti.

Jer ono što on, onako uzgred, navodi u svom postu:


Quote:
isitina, ako uzmemo da je zemlja suplja, onda se i mi i unutrazemljani gibamo po sferi, mi s vanjske strane kugle, a oni s unutarnje. nadalje, ocito je onda ono sto je nama gravitacija njima je antigravitacija, i obratno. gotovo sigurno u supljoj zemlji postoji plavo kamenje i naravno da ono tamo funkcionira na nacin kako i treba, dok kod nas ono izljece iz zemlje. također, za razliku od naseg kamenja, njihovo kamenje je plave boje.
postovane kolege ocito da napredujemo ogromnim koracima u rjesavanju problema suplje zemlje.
ono sto sada treba rijesiti je problem vode i zraka u supljoj zemlji.

...itekako odgovara objektivnoj stvarnosti u pogledu strukture naše planete Zemlje...

Unaprijed zahvalan...

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.