Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2010., 01:35   #81
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
citala sam neke stvaro šta je Freud reka, ali njemu se sve oko seksa vrti.
Što si to čitala od Freuda? Što je on rekao? Freudu se ne vrti sve oko seksa, to je jedna od najčešćih i najvećih zabluda i klišeja o Freudu...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 01:51   #82
a dobro, znam što oces rec, ali meni ga opet zanimljivo čitat.

ali sviđa mi se nešto šta sam procitala, to je on reka, ono o entomofobiji(strah od kukaca)
da je to simbolično strah od penetracije, jer npr. kad netko ima jaku fobiju npr. od
skakavca onda se boji zapravo da ne uđe u njega, a on to objašnjava kao strah
od penetracije.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 02:03   #83
vs.

choices, choices.
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 11:21   #84
imao sam jedan nick 2004 godine u kome sam izjavio da sam gay, trebam pomoć, ovo ono.. i svakakvih se javilo na pm.

od onih koji bi me prasnuli na brzaka , zatim onih lukavih koji bi me isto prasnuli, no taktični su, pa do iscjelitelja, vjernika, istjerivača demona, ma svakakvih pacijenata se javilo
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 11:34   #85
a stvarno si gay ili si se zezao da vidiš reakcije? meni je baš sexy gledati dečke kako se maze,ljube i slično,naravno pod uvjetom da su mi više-manje privlačni. odmah se napalim.
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 12:56   #86
Čitala sam jedan članak u kojem je američki terapeut Cohen, koji je i sam homoseksualac, izjavio kako se ne slaže s tvrdnjom znanstvenika kako je "uzrok" homoseksualnosti genetska predispozicija i urođenost, već neispravan odnos s istospolnim roditeljem ili nedostatak ljubavi istospolnog roditelja,
dominanstna i posesivna majka(pasivan otac koji zanemaruje svoju djecu tj. psihološko odbojni otac), kritiziranje od strane braće i sestara, neprilagođenost u skupini vršnjaka istog spola, što rezulitira ruganjem i izbjegavanjem, seksualno zlostavljanje etc.
Članak je bio još opširniji, ali se ne mogu sjetiti..
Moulin rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 13:03   #87
Koji je psihološki aspekt toga da neki muškarci vole debele žene? Ili da vole isključivo plavuše/crnke? Ili da vole starije/mlađe?

Sve ovo vrijedi i za drugi spol!

Kakve su ti to glupe teme?
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:17   #88
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
kakva je ovo tema?

znam nekoliko gay-tipova. "s psihološke strane" svaki je drugačiji. jedan je nesiguran i sramežljiv, drugi je turbo prodoran i uspješan, treći je od one vrste koji su turbo zabavni u društvu, sve uveseljavaju. četvrti je intelektualac, pametan i šarmantan, s distancom...o čemu ti ovdje želiš pričati?

Pa znam ja i nekoliko ljudi koji su teško bolesni i svaki od njih je drugačiji kao što ti navodiš.

I normalno da je čovjek nastojao pokrenuti temu u kojoj će se raspravljati o toj bolesti, a ne njihovim osobnostima.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:31   #89
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
a stvarno si gay ili si se zezao da vidiš reakcije? meni je baš sexy gledati dečke kako se maze,ljube i slično,naravno pod uvjetom da su mi više-manje privlačni. odmah se napalim.
zafrkavao sam se ili nisam nije ni bitno, jer ti mogu napisat što hoću

tako se i muški pale na ženske kad se maze, sve je to okej
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:43   #90
Results of a British study published in the journal BMC Psychiatry:


A new study in the United Kingdom has revealed that homosexuals are about 50% more likely to suffer from depression and engage in substance abuse than the rest of the population, reports Kathleen Gilbert. . . .

After analyzing 25 earlier studies on sexual orientation and mental health, researchers, in a study published in the medical journal BMC Psychiatry, also found that the risk of suicide jumped over 200% if an individual had engaged in a homosexual lifestyle.

These findings strongly support the results of similar studies conducted in the United States, which have unveiled the severe physical and psychological health risks associated with homosexual behavior. Drs. Paul and Kirk Cameron of the Family Research Institute revealed in 2007 that research shows that the lifespan of a homosexual is on average 24 years shorter than that of a heterosexual. As a health threat, even smoking pales in comparison, as studies show smoking can shorten one’s life by only 1 to 7 years on average.

While the Health 24 article suggested that homosexuals may be pushed to substance abuse and suicide because of anti-homosexual cultural and family pressures, empirical tests have shown that there is no difference in homosexual health risk depending on the level of tolerance in a particular environment. Homosexuals in the United States and Denmark - the latter of which is acknowledged to be highly tolerant of homosexuality - both die on average in their early 50’s, or in their 40’s if AIDS is the cause of death. The average age for all residents in either country ranges from the mid-to-upper-70s.

Dr. Rick Fitzgibbons, a psychiatrist and member of the Catholic Medical Association, says there is evidence that homosexuality is itself a manifestation of a psychological disorder accompanied by a host of mental health problems, including "major depression, suicidal ideation and attempts, anxiety disorders, substance abuse, conduct disorder, low self-esteem in males and sexual promiscuity with an inability to maintain committed relationships."

Fitzgibbons said the American Psychological Association, which is known for its support of homosexual "arriage," ignored the evidence he presented that homosexuality presents significant danger to psychological health.
xguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:45   #91
Corporate Research Council:
It is well established that there are high rates of psychiatric illnesses, including depression, drug abuse, and suicide attempts, among gays and lesbians. This is true even in the Netherlands, where gay, lesbian, and bisexual (GLB) relationships are more socially acceptable than in the U.S. http://www.corporateresourcecouncil....alth_Risks.pdf

Gay rights activists want public schools to teach our children a positive image of homosexuality. They want school teachers to read stories about gay princes who live happily ever after. They want nothing said about the negative, unhealthy aspects of homosexuality. If our schools are to teach our kids anything on this matter, let them teach them about the well-documented physical and emotional health risks involved with the homosexual lifestyle.
xguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:47   #92
nepotpun ili nezreo spolni identitet ( stoji fino u DSM-IV, još uvijek ) neopravdano civilizacijski gurnut u prvi plan, kao dio šireg poremećaja identiteta, a opet najvjerovatnije u sklopu definiranog poremećaja osobnosti

P.S. ovo je samo logička izvedenica, naravno da obrnutom logikom - Gay-evi su samo seksualna manjina dobivaš pogrešnu konkluziju da je njihova "psiha" normalna

a onda ipak, zašto su u principu promiskuitetniji, nasilniji, zašto se redovito samoozljeđuju, neki rade operacije promjene spola, ili se bar oblače u žensku odjeću, ili su bar "esteti"

nekako mi sve to skupa klimavo i sa znanstvene strane...
promeritos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:53   #93
Homosexual group's own study reveals health risks of gay lifestyle

Many gay activists argue that the homosexual lifestyle is completely "normal" and "healthy' and have dismissed findings to the contrary as misinformation, or scare tactics.

However, a recent study conducted by a homosexual group, the Gay and Lesbian Medical Association (GLMA), confirms what past studies have already shown: The homosexual lifestyle carries serious health risks. Health risks cited in the study include HIV and AIDS, substance abuse, depression and anxiety, cancer, and sexually transmitted diseases.

Regarding HIV and AIDS, GLMA states in the study , "The last few years have seen the return of many unsafe sexual practices"; Regarding substance abuse, "Gay men use substances at a higher rate than the general population." Other findings include, "[Depression and anxiety] affect gay men at a higher rate than in the general population. Adolescents and young adults may be at particularly high risk of suicide"; "[Lesbians] have higher risks for some of the gynecological cancers"; and "[Sexually transmitted diseases] occur in sexually active gay men at a higher rate."

The fact that homosexuals are at a greater health risk in these (and other) areas is especially unsettling when one considers that those who lead this lifestyle have the choice of leaving.

Minnesota Family Council's Aaron Hall interviewed Kevin Peterson, a former homosexual, and Kevin explained how he found freedom from the homosexual lifestyle.

About first recognizing his attraction to men, Kevin said, "When I became a teenager, I was attracted to men. I didn't like them, but I found them very attractive." He added that, "Most homosexuals are not proud of it, don't like it, feel there's something wrong, and they want to fix it. They're uncomfortable with it."
xguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:56   #94
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
a stvarno si gay ili si se zezao da vidiš reakcije? meni je baš sexy gledati dečke kako se maze,ljube i slično,naravno pod uvjetom da su mi više-manje privlačni. odmah se napalim.
Nesto ovako?

http://www.youtube.com/watch?v=C4FD7qahOAU

http://www.youtube.com/watch?v=PH11LH6MfG0



Zadnje uređivanje Naïve Lurker : 03.01.2010. at 17:14.
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:04   #95
Quote:
promeritos kaže: Pogledaj post
nepotpun ili nezreo spolni identitet ( stoji fino u DSM-IV, još uvijek ) neopravdano civilizacijski gurnut u prvi plan, kao dio šireg poremećaja identiteta, a opet najvjerovatnije u sklopu definiranog poremećaja osobnosti

P.S. ovo je samo logička izvedenica, naravno da obrnutom logikom - Gay-evi su samo seksualna manjina dobivaš pogrešnu konkluziju da je njihova "psiha" normalna

a onda ipak, zašto su u principu promiskuitetniji, nasilniji, zašto se redovito samoozljeđuju, neki rade operacije promjene spola, ili se bar oblače u žensku odjeću, ili su bar "esteti"

nekako mi sve to skupa klimavo i sa znanstvene strane...
Siris lazi. Vecina heteroseksualaca koje znam su daleko promiskuitetniji od gay populacije, svaki vikend povezu novu koku nakon cajki.

Niti prema DSMu, homoseksualnost niti biseksualnost nisu dijagnosticke kategorije, jednako kao sto ljevorukost nije dijagnosticka kategorija (u ortopediji).

Zadnje uređivanje Naïve Lurker : 03.01.2010. at 17:12.
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:08   #96
Quote:
xguru kaže: Pogledaj post
Corporate Research Council:
It is well established that there are high rates of psychiatric illnesses, including depression, drug abuse, and suicide attempts, among gays and lesbians. .
Umjesto gays and lesbians stavis women i opet dobijes istu sliku.
Normalno da ce diskriminirane osobe imati vise psihijatrijskih dijagnoza nego nediskrimirane.

U Spanjolskoj su gayevi i lezbe jednako (ne)promiskuitetni i jednako (ne)diskrimirane kao i heteropopulacija, jer postoji velika tolerancija.

U balkanskoj djamahiriji Hrvatskoj nema nikakve tolerancije prema gay&lesbian pa se veze moraju skrivati, ili se pak ljudi vjencaju u heteroseksualne brakove
ali onda se sexaju s istim spolom u slobodno vrijeme. To je posljedica netolerancije nase djamahirije, a ne ''urodjene'' promiskuitetnosti te populacije.
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:17   #97
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
Umjesto gays and lesbians stavis women i opet dobijes istu sliku.
Normalno da ce diskriminirane osobe imati vise psihijatrijskih dijagnoza nego nediskrimirane.

U Spanjolskoj su gayevi i lezbe jednako (ne)promiskuitetni i jednako (ne)diskrimirane kao i heteropopulacija, jer postoji velika tolerancija.

U balkanskoj djamahiriji Hrvatskoj nema nikakve tolerancije prema gay&lesbian pa se veze moraju skrivati, ili se pak ljudi vjencaju u heteroseksualne brakove
ali onda se sexaju s istim spolom u slobodno vrijeme. To je posljedica netolerancije nase djamahirije, a ne ''urodjene'' promiskuitetnosti te populacije.
Gore ti piše:

While the Health 24 article suggested that homosexuals may be pushed to substance abuse and suicide because of anti-homosexual cultural and family pressures, empirical tests have shown that there is no difference in homosexual health risk depending on the level of tolerance in a particular environment. Homosexuals in the United States and Denmark - the latter of which is acknowledged to be highly tolerant of homosexuality - both die on average in their early 50’s, or in their 40’s if AIDS is the cause of death. The average age for all residents in either country ranges from the mid-to-upper-70s.
xguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:25   #98
Quote:
Normalno da ce diskriminirane osobe imati vise psihijatrijskih dijagnoza nego nediskrimirane

ma kakva diskriminacija....daj upitaj nekog GLBT kako podnosi bol koja navire iznutra, osjećaj praznine i nepostojanja...kako se bori protiv njega i kako ga suzbija....

istinit odgovor će ti biti....rezanjem, paljenjem, čupanjem, smoponižavajučim seksom, prijetnjom i pokušajem samoubistva....

tko nije zavirio u oči svoje voljene BPD ili GAY osobe ne zna o čemu govorim, onaj tko je, zna da je to jedina istina...
promeritos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:34   #99
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Pa znam ja i nekoliko ljudi koji su teško bolesni i svaki od njih je drugačiji kao što ti navodiš.

I normalno da je čovjek nastojao pokrenuti temu u kojoj će se raspravljati o toj bolesti, a ne njihovim osobnostima.
da li ja tu vidim da ti homoseksualizam nazivaš bolešću??

ok, imaš svoje pravo misliti što hoćeš. ali na Psihologiji ti za to sljeduje crveni karton
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:37   #100
Quote:
promeritos kaže: Pogledaj post
ma kakva diskriminacija....daj upitaj nekog GLBT kako podnosi bol koja navire iznutra, osjećaj praznine i nepostojanja...kako se bori protiv njega i kako ga suzbija....

istinit odgovor će ti biti....rezanjem, paljenjem, čupanjem, smoponižavajučim seksom, prijetnjom i pokušajem samoubistva....

tko nije zavirio u oči svoje voljene BPD ili GAY osobe ne zna o čemu govorim, onaj tko je, zna da je to jedina istina...
to je vjerojatno istina za tvoju voljenu gay osobu. kao što se i mnogi heteroseksualci režu, pale, grcaju u samoponiženju. osjećaj praznine i nepostojanja sigurno nije rezerviran samo za homoseksualce. raspitaj se o tome kod prvog macho mena na šanku, ili kreni čitat nešto od književnosti u zadnjih 50 god

no ne važi za sve
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.