Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2010., 10:52   #41
Update (da se malo pohvalim) - moj malac (4,5) je jučer prorolao. Stalo dijete prvi put u životu na role i ideeee! Prvih desetak minuta je tražio sigurnost u mojoj ruci, a nakon pola sata je već radio čučnjeve na rolama.


Ove role na slici su te iz Intersporta za 199 kn.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 16:10   #42
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Ove role na slici su te iz Intersporta za 199 kn.
Može biti... ali mi smo naše dobili prije dvije godine i mislim da su bile malo skuplje, ali to je manje bitno, odlično je da su sad 199,00 kn...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:32   #43
ja jedva čekam druge godine da kupimo role...ove je još premala nažalost..
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 12:42   #44
Mi smo htijeli na klizanje ove godine, ali mislim da me itko vidio na ledu sa djetetom od 2,5g da bi me prijavio socijalnoj sluzbi

Shala.....bio je kraj sezone kad se Zuflji puknulo da bi ona klizaljke, klizaljke su od 25, a mi imamo jedva 21 broj....a nismo ni imali adekvatni skafander....

Makar svi "struchnjaci" od prijatelja, trenera, difovca kazu prije na led, a tek onda na role

Mi chemo ove godine na role....sad uskoro....sad vozikamo romobil......pa onda bicikl (jer proshle je godine imala 1,5, tek 2g).....pa onda sa 3,5g na zimu na skije i klizanje.....mislim da imamo savrshen plan i savrsheno odabrana godishnja doba...bash idealno po Zufljinom godinama


Ajde nabacite par linkova gdje kupit dobre i ne tako skupe role za "toddlere"
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 12:59   #45
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post


Ajde nabacite par linkova gdje kupit dobre i ne tako skupe role za "toddlere"
e...ovo i mene zanima...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:14   #46
vidim po lecima (hervis, intersport) ima rola na razvlačenje, ali počinju od broja cca 27

no, nisam se logirala da to svoje neznanje podijelim na forumu nego da vam skrenem pažnju - koje god role kupovali, za koji god uzrast - obavezno pazite da im kotačići ne budu plastični nego silikonski.

neki dan rolam, dijete rola i mama (šeta) ispred mene, kako god dijete spusti rolu na pod, čuje se onaj plastični zvuk - to dijete ima sreće ako se ne polomi u dva metra, jer na tim plastičnim rolama mu je gore nego na ledu, s plastikom nema trenja, kotači se "ne lijepe" za asfalt.

i obavezno na djecu stavite komplet štitnika: dlanovi, laktovi, koljena + kaciga.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:34   #47
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
vidim po lecima (hervis, intersport) ima rola na razvlačenje, ali počinju od broja cca 27

no, nisam se logirala da to svoje neznanje podijelim na forumu nego da vam skrenem pažnju - koje god role kupovali, za koji god uzrast - obavezno pazite da im kotačići ne budu plastični nego silikonski.

neki dan rolam, dijete rola i mama (šeta) ispred mene, kako god dijete spusti rolu na pod, čuje se onaj plastični zvuk - to dijete ima sreće ako se ne polomi u dva metra, jer na tim plastičnim rolama mu je gore nego na ledu, s plastikom nema trenja, kotači se "ne lijepe" za asfalt.

i obavezno na djecu stavite komplet štitnika: dlanovi, laktovi, koljena + kaciga.
Ovo svakako. Još kad bi bilo i za guzu . A kotačići nam i plastični funkcioniraju (da nisam ja bila ispred tebe?), kad već mama nije znala bolje kad je kupovala .
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:49   #48
onix, nemoj da se sramotim i pričam javno kako sam ja kupila svoje skije, prije nego li sam uopće znala skijati
dakle, znala sam da trebam paziti da su cca 10 cm manje od mene i to je bilo sve
ošla ja u metro i kupila sive skije - da mi pašu uz crveno odijelo

nisi ti ziher bila, ova curica je imala samo kacigu, bez i jednog jedinog štitnika.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 22:27   #49
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
vidim po lecima (hervis, intersport) ima rola na razvlačenje, ali počinju od broja cca 27

no, nisam se logirala da to svoje neznanje podijelim na forumu nego da vam skrenem pažnju - koje god role kupovali, za koji god uzrast - obavezno pazite da im kotačići ne budu plastični nego silikonski.

neki dan rolam, dijete rola i mama (šeta) ispred mene, kako god dijete spusti rolu na pod, čuje se onaj plastični zvuk - to dijete ima sreće ako se ne polomi u dva metra, jer na tim plastičnim rolama mu je gore nego na ledu, s plastikom nema trenja, kotači se "ne lijepe" za asfalt.

i obavezno na djecu stavite komplet štitnika: dlanovi, laktovi, koljena + kaciga.
Ovo potpisujem. Iz prošlogodišnjeg iskustva.
Nisam ni znao da postoje razlike. Kupimo maloj prve role, broj od 28-31 mislim, ali nije ni bitno. 199 kn u jednoj od onih turbo trgovina.
I idemo mi sad.
Prvi dan. Drugi dan. Treći dan. Završio prvi tjedan svakodnevnog učenja.
Pomaka i nema baš.
Role lupetaju do neba. Staju već nakon dva metra nakon što se mala prestane odgurivati.
Drugi tjedan. Prvi dan. Jedna od rola se razleti. Skužim ispala matica. Popravim. Opet idemo dalje, drugi dan, treći ....
Kraj drugog tjedna. Već sam se pomirio da nije talent za role. Iako je bicikl naučila voziti još prije dvije godine. Za tri dana.
Opet kvar. Raspala se glavna kopča. Ovaj put popravka nema. Sveukupno dva tjedna po pola sata.
i trgovini i kvaliteti i plastici i svemu.
Ove godine kupimo nove role. Broj 31-34.
247 kn.
Nisam očekivao posebno neki pomak od prošle godine ali...
Nakon 2 ( dva! ) dana po pola sata mala je provezla pola km bez pomoći, bez padanja, jurila je da sam morao trčati pokraj nje .

Ne trebam spominjati da su role tihe, ne zaustavljaju se ni nakon 10 m, dobili smo i rezervnu kočnicu s priborom za izmjenu .
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:41   #50
OK, onda plastični kotači samo za klizače.

Informacija je u svakom slučaju i meni korisna, jer gledajući klinju sve se to čini jednostavno, pa bi sad i ja na role . A meni ovako staroj i smotanoj silikoni očito trebaju .
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:47   #51
role nisu za djecu mladju od cca 4 godine..
postoji velika opasnost ozljeđivanja..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 12:00   #52
magaly, to mo]e biti vrlo individualno kao i sve. netko s tri mo]e biti spretniji nego netko s 4,5.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 12:04   #53
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
magaly, to mo]e biti vrlo individualno kao i sve. netko s tri mo]e biti spretniji nego netko s 4,5.

gle imam četvero djece..znam da su svaki individualci na svoj način

drugi dječak od mojih četvero je prohodao s 9 mj i motorički je uvijek bio vrlo napredan

definitivno role nisu za mladje od 4 godine..

zato se i proizvode u veličini od cca br 28 što odgovara toj dobi
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 08:47   #54
Ja se u neku ruku slazem da su role za djecu od 4 godine, ali sjetite se prije kad su djeca uchila voziti bicikl - sa 5,6 godina.....danas vidjam 4godishnjake kako voze bicikl bolje nego veliki (zahvaljujuchi rideabikeu ).

Uglavnom granice se mjenjaju, sve se servira klincima puno ranije u danasahnje vrijeme......vidjala sam i klinke od 4g shto rolaju bolje od mene, a o malim hokejashima da ni ne pricham, zujali su oko nas ko veliki (a josh kad zakochi mali onak na stranu i zashprica nas ledom - presmjeshno )....

Tko bi ikad rekao da 2/2,5godishnjak moze odrzati ravnotezu na dva kotacha
To je prije bio bauk, danas je normalna pojava....zato ne vidim zashto dijete od 3/3,5 ne bi moglo nauchiti rolati, josh pogotovo ako ima zelju i volju......

Role i klizaljke se proizvode od broja 25 pa na dalje (samo shto su kalupi uvijek malo vechi).......klizem i rolam vech 25 godina pa znam
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 09:07   #55
Quote:
bioaktiv kaže: Pogledaj post
Ovo potpisujem. Iz prošlogodišnjeg iskustva.
Nisam ni znao da postoje razlike. Kupimo maloj prve role, broj od 28-31 mislim, ali nije ni bitno. 199 kn u jednoj od onih turbo trgovina.
I idemo mi sad.
Prvi dan. Drugi dan. Treći dan. Završio prvi tjedan svakodnevnog učenja.
Pomaka i nema baš.
Role lupetaju do neba. Staju već nakon dva metra nakon što se mala prestane odgurivati.
ja sam maloj kupila iste ovakve role (sa plastičnim kotačima) kad je imala 4 godine...greška...nakon par dana sam ih spremila jer mi se činilo da joj baš ne ide a i tjedan iza mi je pala sa skejta (i to dok je samo sidila na njemu-prevrnila se put naprijed) i šila 2 punta na bradi...tada sam odustala od svega na male kotačiće....
sad ima 5 i po godina i provat ćemo opet sa ovim silikonskim iako me i dalje prpa
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 09:34   #56
Quote:
bioaktiv kaže: Pogledaj post
Ovo potpisujem. Iz prošlogodišnjeg iskustva.
Nisam ni znao da postoje razlike. Kupimo maloj prve role, broj od 28-31 mislim, ali nije ni bitno. 199 kn u jednoj od onih turbo trgovina.
I idemo mi sad.
Prvi dan. Drugi dan. Treći dan. Završio prvi tjedan svakodnevnog učenja.
Pomaka i nema baš.
Role lupetaju do neba. Staju već nakon dva metra nakon što se mala prestane odgurivati.
Drugi tjedan. Prvi dan. Jedna od rola se razleti. Skužim ispala matica. Popravim. Opet idemo dalje, drugi dan, treći ....
Kraj drugog tjedna. Već sam se pomirio da nije talent za role. Iako je bicikl naučila voziti još prije dvije godine. Za tri dana.
Opet kvar. Raspala se glavna kopča. Ovaj put popravka nema. Sveukupno dva tjedna po pola sata.
i trgovini i kvaliteti i plastici i svemu.
Ove godine kupimo nove role. Broj 31-34.
247 kn.
Nisam očekivao posebno neki pomak od prošle godine ali...
Nakon 2 ( dva! ) dana po pola sata mala je provezla pola km bez pomoći, bez padanja, jurila je da sam morao trčati pokraj nje .

Ne trebam spominjati da su role tihe, ne zaustavljaju se ni nakon 10 m, dobili smo i rezervnu kočnicu s priborom za izmjenu .
Ja se baš ne slažem s tim da dijete treba odmah staviti na silikonske kotačiće.
Daleko od toga da nisu kvalitetniji i bolji po svemu od plastičnih, ali mi ovdje govorimo o malim početnicima. Dakle meni je u interesu da mala kad krene da se zaustavi nakon 1 metar - za početak. dok malo ne skuži, dok malo ne svlada ravnotežu, pa čak i dok ne padne par puta (a past će sigurno, samo puno blaže jer je išla sporije).
Želim one najrondavije, plastične, generacijama prije istrošene kotačiće - za početak.
I već sad počinjem štedjeti za one prave role, sa silikonskim kotačićima.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 09:39   #57
E da, i nek su najrondavije tak da ju svi čuju kad se vozi
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 10:35   #58
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Ja se baš ne slažem s tim da dijete treba odmah staviti na silikonske kotačiće.
Daleko od toga da nisu kvalitetniji i bolji po svemu od plastičnih, ali mi ovdje govorimo o malim početnicima.
Dakle meni je u interesu da mala kad krene da se zaustavi nakon 1 metar - za početak. dok malo ne skuži, dok malo ne svlada ravnotežu, pa čak i dok ne padne par puta (a past će sigurno, samo puno blaže jer je išla sporije).
Želim one najrondavije, plastične, generacijama prije istrošene kotačiće - za početak.
I već sad počinjem štedjeti za one prave role, sa silikonskim kotačićima.

eh tu se potpuno slazem..
prva stvar role sa silikonskim kotačima su puuuuno brže i dijete se ne može zaustaviti..
a druga stvar za učenje rolanja je suludo pljunuti veći novac jer role nakon tjedan dana nošenja izgledaju kao da su stare okolo 20 godina..
sve zraubane..istrošene izgrebane..

ok su i ove jeftine s plastičnjacima za početak i za učenje ravnoteže na rolama
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:11   #59
http://www.caf-split.hr/step.jsp?page=302948
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:28   #60
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Ja se baš ne slažem s tim da dijete treba odmah staviti na silikonske kotačiće.
Daleko od toga da nisu kvalitetniji i bolji po svemu od plastičnih, ali mi ovdje govorimo o malim početnicima. Dakle meni je u interesu da mala kad krene da se zaustavi nakon 1 metar - za početak. dok malo ne skuži, dok malo ne svlada ravnotežu, pa čak i dok ne padne par puta (a past će sigurno, samo puno blaže jer je išla sporije).
Želim one najrondavije, plastične, generacijama prije istrošene kotačiće - za početak.
I već sad počinjem štedjeti za one prave role, sa silikonskim kotačićima.
Mislim da nije toliko problem u brzom zaustavljanju koliko u neravnomjernom kretanju.
Tvrdi kotačići na asfaltu, barem je to bio slučaj kod nas, su osjetljivi na svaku neravninu i kamenčić ( a pijeska sad nakon zime ima u izobilju ). Sad jurnu, sad poskoče, jedna rola ide druga zapne za kamenčić.
Ne znam jel to to, ali patnja je trajala dva tjedna prije nego što smo odustali.
A sad s novim rolama doslovno klizi tim istim asfaltom.
I osjetim da su kotačići mekaniji.
Kako sam kasnije pročitao ne radi se o plastičnim i silikonskim kotačićima već o različitoj tvrdoći jednih te istih.

I nije stvar u tvrdoći kotačića, već se role za početnike i one druge razlikuju po obliku. Veličini i broju kotačića.

I razlike u cijeni starih i novih rola baš i nema. U našem slučaju 48 kn.
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.