Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 17:20   #161
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije željava tako rijetka stvar mislim da švedi dan danas imaju more takvih objekata.....
da možda ne misliš na švicarce
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 18:28   #162
Quote:
Proxy1969 kaže: Pogledaj post
Da imaju, ali ne tih i takvih dimenzija uostalom Objekt "Klek" i vuče inspiraciju baš iz tih švedskih skloništa, čak su svojedobno projektanti "Kleka" i obilazili takve objekte po Švedskoj.....
Ma dobro ipak je blizu aerodrom.....to je ionako zapravo podzemno sklonište za avione....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 18:30   #163
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
da možda ne misliš na švicarce
Ne, baš na švede...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 18:42   #164
Quote:
Proxy1969 kaže: Pogledaj post
Da imaju, ali ne tih i takvih dimenzija uostalom Objekt "Klek" i vuče inspiraciju baš iz tih švedskih skloništa, čak su svojedobno projektanti "Kleka" i obilazili takve objekte po Švedskoj.....
Objekt Klek? To ne znam kaj je. Bio sam u oluji na petrovoj gori, tam ima nekakav podzemni objekt ne brdu usred šume. Prvi puta sam vidio duplu ogradu. Bio sam i u vukomeričkim goricama prema buni u novom podzemnom objektu...mislim da je bilo ratno mjesto protuzračne obrane i avijacije 5-og korpusa ili tak nekaj. Još nije bilo u upotrebi....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 19:01   #165
Klek je isto što i Željava
albundyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 12:45   #166
Evo d as ei ja malo ukljucim,inace obozavas sve vojne forume i citam iste,kao i svuda moze se naci dosta gluposti ali dosta i istine,ja bi se vratio na onu temu posto su svi krenuli malo off topic stvarna snaga jna, i mogu da kazem sledece:
da kao prvo treba se zamisliti i reci da je jna a pri tom i jugoslavija u ono vrijeme nesto znacila u svijetu,i samo znate da drzave koji nesto znace ne ide se tako lako protiv njih ili uopce ne ide,u razdobrlju od 1960-1975 mogu 100% da kazem da jesmo bili treca zemlja evrope i po naoruzanjuu i po svemu,i to i po politicikom angazmanu a i po vojnom.
znate i sami da je tzv.juga uvijek bila nastrojena deff taktikom tj nikad nije bila napadacki orjentisana jer koliko znam iz istorije nasi narodi su se vise klali izmedju sebe a nikad ili vrlo rijetko nekog drugog napadali,od tuda polazim da je cak i tito odustao od gradnje nosaca zrakoplova i preorijentisao se na obalnu obranu znaci nikad nismo bili po off planu,sto se tice off doktrine tu bi mogli samo dovuci par vbr 20 tak km od necije granice i tukli d apokazemo vatrenu moc nista vise d abudem iskren a i moral bi nam bio slab,
sto s etice deffg po obucenosti moralu vojske i naroda raznovrsnosti naoruzanja i te kako jesmo,svaki nas vojnik je mogao da bude naoruzavan vise puta,plus kao sto je neko rekao politika jeza,da svaki nas covjek od recimo 18 god je morao d aprodje osnovnu obuku i da zna bar d arukuje pjesadijskim naoruzanjem i uzmite npr sada razvijene zemlje,gdje ne znaju ni da samar lupe jedni drugima a kamoli da uzmu utoku i sl.u razdoblju izmedju 1960-1975 gdje nismo puno zaostali ni po ekonomskom planu tj ljepoti zivljenja za ostalim svijetom gdje su jos uvijek svima bile samo zaostale doktrine i gdje bi da nas zelis napasti morao dovuci 2 mil vojnika na granicu a pri tom da smo mi coravi i da ne vidimo nista ,gdje smo imali za to vrijeme najbolji polozaj u regionu da ne kazem evropi da mozemo vidjeti ne samo evropu nego i pola sssr radarima zvuci nemoguce,da je na politickom planu juga znacila i te kako,da smo bili u tzv trecem bloku gdje je bukvalno sve pitano nas,ne moslim na vojsku ali kupovinu opreme i sl,samim tim i novi avion koji je trebao biti nas najnoviji lovac je radjes s francuzima gdje su oni mislili preko nas prodati taj lovac trecim zemljama koje bi kupovale od nas,gdje bi napad na nas doveo do masovnog dolazenja dobrovoljaca,gdje smo jos uvijek bili jedno,zamislite 65 tu ili 70 tu,da nas je neko dirao,mislim da tad nismo ni znali ko je hrvat a ko srbin,mislim da niko ne bi smio tako nesto da uradi a kamoli pomisli,sto se tice spremnosti tj bas ovoga sto tvrdim setite se trscanske krize doduse bila je ranije,kad je skoro svako selo htjelo oruzje d aide na trst,zamislite moral,tacno je d abi padom bg ili zg moral bio znatno urusen i upravo bi nase tenkovske jedinice bile zaduzene da uspore to,O DA mi bi se i te kako obrtanili i to protiv visestruko jaceg neprijatelja,
znaci u periodu od 60-1975,imate ekonomski ok zamlju,homogenu sa bratsvom i jedinstvom,gdje imamo sta pozelimo koja je uticajna u svijetu,koja koketira sa svim ai ima svoj blok nesvrstanih,gdje ko god da nas pipne rizikuje veci gubitak sto poslova ,sto gnjeva zemalja koje nas podrzavaju,a setite se crvenog pasosa i da smo mogli svuda i svugdje,i recimo na drugoj strani rumuna koji se kod nas prodaju za jednu crvenu smijesno je i porediti.period od recimo 80 tad smo jos bili nesto al recimo od 1985 pa na dalje je smijesno porediti,zemlja poko koje se stezu svi,gdje malo malo pa te zakace neke sankcije,kad rulaju po tebi d ate razbiju,gdje pola naroda ne zna gdje ce,i porediti jna ili vojsku srbije koja je nastala od nje posle 15 god sankcija kad nisi mogao uvesti ni 1 metak smijesno je,ili poredjenje hrv vs sfrj je takodje smijesno,grupa golobradih momaka u kasarni koji pucaju ili cekaju da im neko naredi a momak je iz skoplja i sl blesavo mi je to,jna nije niko rasturio niti je mogao d aje razbije napadom negio mi sami,da su znali d aje mogu napasti napali bi,ovako su uradili ono jedino sto je moguce,uzeli istoriju skontali ko se svadja i ne voli i ceprkali i to je to,sad se gusimo u kreditima i zivimo kako zivimo,sory malo sam u off topic

uglavnom
period 1960-1975
znacimo nesto u svijetu-DA
znacimo ekonomski -MOZDA
razlika izmedju zapad i nas u zivotu mislim uopste na zivot -mnogo manj anego sad
naoruzanje-MNOGI I PREVISE
moral-VELIKI
odbrana-NEPROBOJNA
podrska svijeta-VELIKA
O DA BILI SMO U TOM PERIODU 3 CI SIGURNO
POSLE TOGA SMO JAJE
siskobn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 22:46   #167
Quote:
siskobn kaže: Pogledaj post
uglavnom
period 1960-1975
znacimo nesto u svijetu-DA
znacimo ekonomski -MOZDA
razlika izmedju zapad i nas u zivotu mislim uopste na zivot -mnogo manj anego sad
naoruzanje-MNOGI I PREVISE
moral-VELIKI
odbrana-NEPROBOJNA
podrska svijeta-VELIKA
O DA BILI SMO U TOM PERIODU 3 CI SIGURNO
POSLE TOGA SMO JAJE
i ova procjena bi nas kao trebala uvjeriti da je JNA bila 3 u Europi. Bez uvrede, al ovo djeluje previše neozbiljno da bi netko uopće imao potrebu replicirati.

za sve buduće postove!!! - ili neka bude nešto konkretno, s brojkama i argumentima, i suvislo ili idu kartoni za spam/trolanje.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.