Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2005., 18:12   #241
Kundalini shakti sadhana

Buđenje kundalini u kontroliranim uvjetima kroz yogi sadhanu:


Swami Satyananda preporučuje:
12 godina vremena; znači 12 godina posvećenja samo cilju buđenja i vođenja kundalini; to je 12 godina duhovnog, ne-svjetovnog, odvojenog života.
Dalje-satvički lifestyle i prehrana, potpuni celibat, hatha yoga kriye i pranayama.

Dakle, kundalini sadhana nije nikakakva prečica do duhovne realizacije, prije se radi o teškom i ponekad opasnom radu.
Čak i u potpuno kontroliranim uvjetima, pod budnim vodstvom guruua; unutarnje iskustvo i vizije mogu slomiti psihu sadhake.

Izgleda mi kao da kundalini u shvaćanju
zapadnjaka nudi lažnu nadu u brzo i potpuno buđenje božanskih snaga; još ako se spoji s shaktipat inicijacijom...


Prijedlog:

skupite slike svih gurua, avatara, učitelja i svetaca koji imaju veze s kundalini naukom.
Postavite ih na oltar, ponudite mirise, cvijeće, vodu i zamolite ih da vam polako i sigurno probude kundalini.

Ukolike ne osjetite baš ništa, kundalini paradigma nema neku korist za vas...
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 13:05   #242
Talking buđenje Kundalini..

Quote:
Pagala Baba kaže:
Buđenje kundalini u kontroliranim uvjetima kroz yogi sadhanu:


Swami Satyananda preporučuje:
12 godina vremena; znači 12 godina posvećenja samo cilju buđenja i vođenja kundalini; to je 12 godina duhovnog, ne-svjetovnog, odvojenog života.
Dalje-satvički lifestyle i prehrana, potpuni celibat, hatha yoga kriye i pranayama.

Dakle, kundalini sadhana nije nikakakva prečica do duhovne realizacije, prije se radi o teškom i ponekad opasnom radu.
Čak i u potpuno kontroliranim uvjetima, pod budnim vodstvom guruua; unutarnje iskustvo i vizije mogu slomiti psihu sadhake.

Izgleda mi kao da kundalini u shvaćanju
zapadnjaka nudi lažnu nadu u brzo i potpuno buđenje božanskih snaga; još ako se spoji s shaktipat inicijacijom...


Prijedlog:

skupite slike svih gurua, avatara, učitelja i svetaca koji imaju veze s kundalini naukom.
Postavite ih na oltar, ponudite mirise, cvijeće, vodu i zamolite ih da vam polako i sigurno probude kundalini.

Ukolike ne osjetite baš ništa, kundalini paradigma nema neku korist za vas...
ili ako te netko šutne u dupe-
točnije u rep-
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 14:27   #243
Re: Kundalini sadhana

Quote:
Pagala Baba kaže:
...Usporedite indijski koncept uzdizanja kundalini sa taoističkim flow-om chi-a u mikrokozmičkoj orbiti...
Cirkulacija chi-a ide lako, ne treba dvanaest godina.
Nema velikih mistifikacija, vrlo brzo se očituju neki rezultati. Da je redovito i usredotočeno vježbati i srediti malo životne uvjete, valjda bi bili i izraženiji. Ali neki rezultati (povoljni) brzo se primijete. Postoje one knjige od Mantak Chia i Stephen Changa, pa koga zanima...
Ne znam kako je to vezano za kundalini.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 20:12   #244
Re: Re: Kundalini sadhana

Quote:
nitko i ništa kaže:

Ne znam kako je to vezano za kundalini.
Kakve veze kundalini ima s četiri elementa, pet vrsta prane i pet oblika tijela?
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 21:17   #245
Re: Re: Re: Kundalini sadhana

Quote:
Pagala Baba kaže:
Kakve veze kundalini ima s četiri elementa, pet vrsta prane i pet oblika tijela?
sve ima sa svime veze
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 13:22   #246
Re: Re: Re: Kundalini sadhana

Quote:
Pagala Baba kaže:
Kakve veze kundalini ima s četiri elementa, pet vrsta prane i pet oblika tijela?
Pa kažem, ne znam.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 17:50   #247
Re: Re: Re: Re: Kundalini sadhana

Quote:
nitko i ništa kaže:
Pa kažem, ne znam.
lažeš. jer stari su Grci jako dobro znali mnogo toga o kundaliniju, prani i sl..a ti ako ništa barem Platona ljubiš...isto tako znaš ti jako dobro i o astrologiji, numerologiji...ali ako zaista ne znaš..onda mogu slobodno reći da još uvijek ne znaš Platona
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 18:04   #248
Re: buđenje Kundalini..

Quote:
mrQ kaže:
ili ako te netko šutne u dupe-
točnije u rep-
onaj reptilski?
__________________
The other day, a small gnome tunnelled up from closet. His watch was of Swiss make, and I assumed him to be from Zurich, but still, one never knows. He spoke flawless Antlantean, and told me through my pineal gland that what we were doing here was a Good Thing. "The world tries to make itself out to be a very serious place, grasshopper, but We know it to be not true. Peoples is peoples. Heirarchy, pecking orders, fame, fortune -- these make mere mortals into myths in their own time. Tear down these walls (but be sure to put some different ones in their places, so as not to frighten the rubes). Add confusion to people's lives, so'n they might think from time to time. Knock those gurus offa their local maxima
terra incognita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 18:38   #249
Re: Re: Re: Re: Re: Kundalini sadhana

Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
lažeš. jer stari su Grci jako dobro znali mnogo toga o kundaliniju, prani i sl..a ti ako ništa barem Platona ljubiš...isto tako znaš ti jako dobro i o astrologiji, numerologiji...ali ako zaista ne znaš..onda mogu slobodno reći da još uvijek ne znaš Platona
Ne lažem, zašto bih lagao. Rado se dam poučiti.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 18:43   #250
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kundalini sadhana

Quote:
nitko i ništa kaže:
Ne lažem, zašto bih lagao. Rado se dam poučiti.
pa lijepo je da se daš podučiti..ali mislim da znaš..makar izbjegavam podforum "Filozofija" ako me sjećanje ne vara..mislim da si jednom onom bogomdanom "FILOZOFU" gezi pokušao objasniti Grčku filozofiju i trudio se objasniti mu da Ishodište može i u Platonu tražiti...no kao što rekoh nastojim taj podforum zaobilaziti u širokom luku kako ne bih došao u iskušenje.. pa sam možda i u krivu
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 18:48   #251
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kundalini sadhana

Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
pa lijepo je da se daš podučiti..ali mislim da znaš..makar izbjegavam podforum "Filozofija" ako me sjećanje ne vara..mislim da si jednom onom bogomdanom "FILOZOFU" gezi pokušao objasniti Grčku filozofiju i trudio se objasniti mu da Ishodište može i u Platonu tražiti...no kao što rekoh nastojim taj podforum zaobilaziti u širokom luku kako ne bih došao u iskušenje.. pa sam možda i u krivu
Da, pa vjerujem da je Ishodište isto kod Platona i na Istoku. Ali, preširoka tema.
A što se tiče 'širokog luka', ako ti je geza jedina smetnja, uvijek preostaje ignore.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 19:00   #252
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kundalini sadhana

Quote:
nitko i ništa kaže:
Da, pa vjerujem da je Ishodište isto kod Platona i na Istoku. Ali, preširoka tema.
A što se tiče 'širokog luka', ako ti je geza jedina smetnja, uvijek preostaje ignore.
da je geza jedina smetnja bilo bi lako...čak se ne radi o smetnji..već se radi o tome što mi ne dopuštaju da se pozabavim s takvima onako kako bi mene zadovoljilo..ali i bolje...gdje bih ja došao kada bih se bavio sa svim gezama na ovom forumu..ovako si uzmem jednog svako malo kada mi dosadi i to je u principu to. .
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 03:51   #253
Re: Re: Re: Kundalini sadhana

Quote:
Pagala Baba kaže:
Kakve veze kundalini ima s četiri elementa, pet vrsta prane i pet oblika tijela?
kundalini je buđenje 4.tijela koje budi 5.stanje svijesti, 5.element koji je 9-
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2005., 13:30   #254
Quote:
mrQ kaže:
kundalini je buđenje 4.tijela koje budi 5.stanje svijesti, 5.element koji je 9-

Kundalini je dinamo primordijalne psihičke energije -ali ova energija je primitivna, nerafinirana, bezumna.

Tri lingama ili tri granthy-a ( muladhara, anahata, ajna) su tri rezervoara, tri uma.

U stvari, u indijskim tradicijama yoge vidimo tri škole koje imaju tri fokusa-polazišta:

1.kundalini-iz korijenske chakre

2.srce-tajna komora, duša

3. treće oko, volja

Usporedi s tri tipa sadhaka -pashu, vira, divya.

U sva tri centra realizacija je moguća i potrebna.
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 00:40   #255
Thumbs up

na istoku drugčije!
buđenje harre pa epifize!(srce je na pola puta)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 12:00   #256
Quote:
mrQ kaže:
na istoku drugčije!
buđenje harre pa epifize!(srce je na pola puta)

Usporedbe s
tibetanskim sustav-om:
'buđenje hare i krunske čakre i stapanje u srcu

zapadnim hermetičkim:
stvaranje beskonačne vertikalne osi-
balansirano s beskonačnom horizontalnom ravni u visini ramena ( preko srca )


taoističkim kineskim:

stvaranje većeg i boljeg protoka energije/chija duž energetskih meridijana, cirkuliranje chia
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 12:32   #257
I kaj onda dobijemo kad se energija probudi
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 18:56   #258
Quote:
grizli kaže:
I kaj onda dobijemo kad se energija probudi
To ovisi o tome kako je usmjeravas.
__________________
Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla,
teste David cum Sibylla.
Quantus tremor est futurus,
quando judex est venturus,
cuncta stricte discussurus!
Dark_Elf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 19:18   #259
Quote:
Dark_Elf kaže:
To ovisi o tome kako je usmjeravas.
Više erekcije
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 21:00   #260
Quote:
Dark_Elf kaže:
To ovisi o tome kako je usmjeravas.
Quote:
Dark_Elf kaže:
TAO o kojem se moze govoriti nije apsolutni TAO.
Kundalini koja se moze usmjeravati nije apsolutna Kundalini.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.