Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2011., 16:24   #1
CB-20 "Mališan" podmornica u Tehničkom muzeju

Slušam sad, eto, vijesti Hrvatskog radija, i na kraju vijesti zanimljivost: posjetitelji zagrebačkog Tehničkog muzeja ovih dana mogu razgledati CB-20 midget class podmornicu.
Kako sam prvi puta čuo za CB-20 (jer je nema u Silent Hunteru ), krenem guglat, i otkrijem da je podmornica u muzeju od 1959. Što me sad zanima je ako je CB u muzeju već 52 godine, što je potaknulo HR da je sad počnu reklamirat?
Sprema li se domaća verzija "Das Boota"?
Ili se brod šalje u staro željezo, pa se posjetiteljima daje posljednja prilika da ga još jednom vide.
Fmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:44   #2
Ako se dobro sjećam, podmornica je prošle godine vraćena u stalni postav muzeja nakon višegodišnje restauracije. Inače se u nju ne može ući, no ovaj tjedan će to biti omogućeno posjetiteljima muzeja koji su odgovarajućih dimenzija
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:51   #3
E, taj detalj na radiju nisu spomenuli.

Fala lepa!
Fmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:59   #4
Kao klinac sam bio u njoj. Super doživljaj.

Je li možda u njoj snimana epizoda smogovaca?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:36   #5
To je jedna od prvih podmornica koja se upotrebljavala u JRM.
Bivsa italjianska podmornica koja je zarobljena u Puli i uvrstena u naoruzanje JRM pod oznakom P-901 Malisan.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:43   #6
Bojan Marok, prvi zapovjednik.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:20   #7
podmornica je vec dugo u stalnom postavu tehnickog muzeja a restaurirala se zadnjih godinu i pol ili dvije. osobno sam bio u njoj prije 2 godine prije restauracije. ovaj tjedan nije nista osobit, naime oduvjek se u nju nije moglo ulaziti nego samo 2-3 tjedna u godini. ne bi rekao da se salje u staro zeljezo nego se tehnicki muzej reklamira malo i to je pohvalno.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 02:37   #8
Inače to je jedina podmornica te klase koja još postoji...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.