Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2011., 22:23   #41
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Sve je to ništa izračunaj koliko trošimo na misiju ,koliko koštaju ta vozila i koliko smo ih mogli kupiti za te pare.
Misija je NATO nužnost. Ako ćemo već štediti na misiji, možemo se kompletno povući iz NATO-a, sigurno bi uštedili. Ili otić korak dalje, povuć se iz UN-a pa u džep spremiti milijune od diplomatskih misija. Bolje je izračunati koliko se OB-ova do sad moglo izgraditi da šjor Kruljac, Lucić, Vukelić, Sanader i ostali nisu gradili apartmane, mostove, skupljali slike i satove.

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
btw. istočni susjedi nisu u Afganistanu,ali će i oni dobiti hamere
Cijena pičkin dim, komad teritorija. A i ne bi se čudio, unatoč negacijama, da ih polako pripremaju za nekakvu NATO/EU misiju.
__________________
The dead know only one thing: it is better to be alive.
Romo Lampkin is offline  
Old 13.08.2011., 22:29   #42
Ukinemo vojsku i prodamo svu opremu i eto vrhunske uštede a i neće onda morati ići na nekakve misije gdje se puca... ostavimo samo generale da prodaju iskustvo po svijetu
Hawk75 is offline  
Old 14.08.2011., 00:12   #43
Dakle koja halabuka oko par komada rđava željeza koje nemož nigdje pošteno i baš sasma po zakonu utopiti. Cijene koje pojedinci vrte su astronomske, kalaši se na veliko često dilaju na kile, tako da je sam snova 50 eurića po komadu. Obzirom na planove OS i količine kojima raspolažemo, ovo je jedno od boljih rješenja. Troškovi skladištenja (straža, objekti, osoblje, režije ...), pa onda održavanje (konzervacija nije vječna) ... Ako bi ih rezali neznam imamo li ikakvu više željezaru da to obavi ili bi nas i to koštalo ... Dakle ne kužim u čemu je problem.
Na 1 km autoceste se makne barem toliko novaca, a tu drama što se morh riješava smeća. Moš misliti
Grga-os is offline  
Old 14.08.2011., 01:28   #44
Quote:
Romo Lampkin kaže: Pogledaj post
Misija je NATO nužnost. Ako ćemo već štediti na misiji, možemo se kompletno povući iz NATO-a, sigurno bi uštedili. Ili otić korak dalje, povuć se iz UN-a pa u džep spremiti milijune od diplomatskih misija. Bolje je izračunati koliko se OB-ova do sad moglo izgraditi da šjor Kruljac, Lucić, Vukelić, Sanader i ostali nisu gradili apartmane, mostove, skupljali slike i satove.



Cijena pičkin dim, komad teritorija. A i ne bi se čudio, unatoč negacijama, da ih polako pripremaju za nekakvu NATO/EU misiju.
Koliko članica NATO-a je u misiji ISAF i koja je to napustila NATO zato što je zbrisala iz Afganistana ili sa Kosova???

Volio bih vidjeti tog političara tamo koji će se odreči Kosova i njegove daljnje karijere ili nešt gore po tome su poznati.

Naravno da idu u EU misiju i to onu u borbi protiv pirata šalju nekoliko svojih časnika na grčki ili francuski brod.
Što češ pomorska zemlja imaju mornare,ali nemaju mornaricu.

Brodovi su se mogli graditi,ali sumnjam da će se i jedan graditi u narednih 5 godina jer svaku godinu prodaju maglu,a hlebinci im vjeruju.
kopriva-vk is offline  
Old 14.08.2011., 11:18   #45
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Naravno da idu u EU misiju i to onu u borbi protiv pirata šalju nekoliko svojih časnika na grčki ili francuski brod.
Što češ pomorska zemlja imaju mornare,ali nemaju mornaricu.

Brodovi su se mogli graditi,ali sumnjam da će se i jedan graditi u narednih 5 godina jer svaku godinu prodaju maglu,a hlebinci im vjeruju.
Bravo Kopriva-VK

Nije problem ni u tih 5 miljona kn, kako kaže MORH, nije problem ni u onih 400 milj. kn koliko MORH godišnje izdvaja za mirovne misije ISAF, KFOR i onu na Golanu itd.

Ali sve bi to bilo super kada bih mi u domovini ili kako pivaju Prljavci " moj dom je Hrvatska" imali:

1. Urednu eskadrilu nadzvučnih zrakoplova a ne MiGove iz 1970 i neke.
2. Kada bih imali uredne PZO sustave za srednje visine koji mogu braniti bar: Osijek, Zagreb, Sisak, Rijeku, Zemunik, Split i Dubrovnik.
3. Kada bih imali HRM koji može svoim brodovljem nadzirati Hrvatsko more po svim meteo uvjetima. Obalne i vanobalne brodove.
4. Kada bih imali školsku podmornicu (imamo je ali smo je radi 3 milj. kuna odrekli) a u Afganistan dajemo 5 milj. kn.
5. Kada bih sve vojarne u Hrvatskoj bile na standardu onog novog odjeljenja kao u Petrinji a ne da u Zemuniku piloti jedu u aerodromskom restorenu a ostalima se donosi iz Benkovca u bivšu kantinu menzu ko šiša.
6. Sve bi to bilo super kada bih svi u KoV-u mogli biti što bliže svom domu a ne da od Prevlake do Kina nema jednog objekta KoV-a!

Tada vjerujem ni mene ni Koprivu-VK i još neke s foruma.hr nebih smetala ta donacija!

Ali naš krov još kišu pušta a mi susjedov krpamo, da mi smo veliki humanisti koji brzo zaboravimo 91-94 godinu prošlog stolj.
an_02 is offline  
Old 14.08.2011., 12:42   #46
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Dakle koja halabuka oko par komada rđava željeza koje nemož nigdje pošteno i baš sasma po zakonu utopiti. Cijene koje pojedinci vrte su astronomske, kalaši se na veliko često dilaju na kile, tako da je sam snova 50 eurića po komadu. Obzirom na planove OS i količine kojima raspolažemo, ovo je jedno od boljih rješenja. Troškovi skladištenja (straža, objekti, osoblje, režije ...), pa onda održavanje (konzervacija nije vječna) ... Ako bi ih rezali neznam imamo li ikakvu više željezaru da to obavi ili bi nas i to koštalo ... Dakle ne kužim u čemu je problem.
To je oruzje kupljeno i placeno. Bez obzira na njegovo stanje oruzje je u vlasnistvu RH.

A svi mi zajedno smo ga skupo placali.

“Winsley” je MORH-u prodavao jurišnu pušku kalašnjikov po 135 dolara, što je bila korektna cijena za uvjete embarga. Metak za kalašnjikov prodavao je po 0,135 dolara, a u kratkom roku isporučio je 30 milijuna komada.


I sad ga poklanjamo.....
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 14.08.2011., 13:10   #47
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post

I sad ga poklanjamo.....
a kajbi ti npr. uradil sa starim izraubanim autom ?
JoZ@ is offline  
Old 14.08.2011., 16:14   #48
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
a kajbi ti npr. uradil sa starim izraubanim autom ?
Evo, napisao sam na prosloj stranici https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...5&postcount=37


Zasto nitko ne cita temu od pocetka ?
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 14.08.2011., 16:22   #49
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Zasto nitko ne cita temu od pocetka ?
A da ti malo upališ mozak?

Quote:
Primopredaja trinaest oklopnih vozila tipa HMMWV 1151 s pripadajućom opremom, pričuvnim dijelovima i dodatnom komunikacijskom opremom izvršena je danas, u utorak, 14. lipnja 2011. u administrativnom sjedištu Ministarstva obrane koje je Republici Hrvatskoj, odnosno Oružanim snagama RH, Ugovorom o donaciji vojnih vozila i opreme u vrijednosti oko 5,52 milijuna dolara, donirala Vlada Sjedinjenih Američkih Država.
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...ipa-hmmwv.html
Hollow Point is offline  
Old 14.08.2011., 16:58   #50
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Evo, napisao sam na prosloj stranici https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...5&postcount=37


Zasto nitko ne cita temu od pocetka ?

JoZ@ is offline  
Old 14.08.2011., 17:45   #51
Zar ti stvarno misliš da bi 2 mil "ojra" bilo dovoljno za preobuku pilota?
JKD01 is offline  
Old 14.08.2011., 21:29   #52
Sramota. A tko je nama išta besplatno dao dok je domovina krvarila ??? Od raznih hohštaplera i ratnih profitera se kupovalo oružje po četiri puta većoj cijeni od realne. Sjetimo se samo metka po jedan DEM i sličnih.

U Afganistanu je njihov rat a ne naš. Ako se žele klati nek im CIA da džabe kineske kalaše i STINGERE kao što im je davala 80-ih.
slučajni_prolaz is offline  
Old 14.08.2011., 22:53   #53
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Zar ti stvarno misliš da bi 2 mil "ojra" bilo dovoljno za preobuku pilota?
Da, za dvojicu - možda.
fulcrum is offline  
Old 14.08.2011., 23:33   #54
Nama dobri odnosi sa zemljom koja kroji sve i sva u regionu,od kosova do bih (pogotovo bih nas zanima,zbog hrvata i duge granice i oblika te granice) trebaju i vrijede vise nego svo staro zeljezo,kojim smo istina nekad stvorili i obranili zemlju i skupo ga preplatili.
plus.nesto is offline  
Old 15.08.2011., 13:57   #55
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post

Prvo bi htio (osobno) zahvaliti amerima na hamerima. Izvrsno je da smo ih dobili i ako imaju jos koje (ili bilo kakvo drugo oruzje /opremu koje im ne treba) nama bi dobro doslo. A hamer je stvarno dobro vozilo.

Takoder bi htio podsjetiti da RH sudjeluje u operacijama u Afganistanu (gdje se takva vozila upotrebljavaju) i da ce nam izvrsno doci za obuku (zasto su i namjenjenja).

Takoder bi zelio istaknuti da HV inace koristi Mercedese
http://commons.wikimedia.org/wiki/Fi...icije_Puch.jpg

Ili Land rovere



A imamo i IVeco LMV



I okolpna vozila



A ukoliko nam to nije dosta proizvodimo i svoj tenk



I to 3 generaciju tenkova sto ne proizvodi puno zemalja u svijetu

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ird_generation


Dakle, ponovio bi jos jednom.

Ja mislim da je jako dobro sto smo dobili humere (super ako ih dobijemo jos). i to je donacija. Znaci, nama su hamere amerikanci darovali (besplatno).

A HV je dobro opremljen jer smo svi zajedno ulozili u vojsku. Zajednicki novac.

A sada "poklanjamo" kalasnjikove (koje smo kupili zajednickim novcem)



Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Zar ti stvarno misliš da bi 2 mil "ojra" bilo dovoljno za preobuku pilota?
Cak nam ni ne trebaju...

Imamo polote ? Koji su dobro obuceni....

Imamo avione ? ako prihvatimo donaciju....

A svatko tko ima dovoljno sati u simulatoru leta (i prode zdravstveni pregled) moze sa instruktorom (koji je na placi) letjeti.

Imamo i jako puno ljudi koji imaju iskustvo na simulatoru letenja...

Znaci, pilote (instrukture imamo)...avione mozemo dobiti...ljude koji bi htjeli letjeti na njima imamo....

A cak ih imamo gdje staviti (izgradeni su hangari). A ako ih zelimo odrzati da rade (avioni) onda imamo cak i strucnjake za popravak aviona (zrakoplovni mehanicar)


A sta ne bi bilo dobro da mozemo voziti mlazne avione ?
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 15.08.2011., 23:54   #56
Na služenju vojnog roka (JNA) radio sam na konzerviranju naoružanja (od pištolja, pušaka, mitraljeza, RB-a, do minobacača 60 mm). JNA je čuvala svašta i pored najmodernijeg naoružanja tu je bilo i oružja iz 2. sv. rata, ali sve održavano i uščuvano. Dvojica mlađih majstora i nas desetak ročnika radili smo kao na tekućoj vrpci i mislim da bi tih 15000 pušaka konzervirali za par tjedana do mjesec dana. Ni masnoće se nebi baš puno potrošilo i ne vjerujem da to moraju biti basnoslovni troškovi. Naravno preko kontrole lošiji primjerci idu u remont ili otpis, ali da 15000 komada preko noći postaje hrđavi otpad?? Ako je neko stvarno dozvolio da to naoružanje uništi korozija, onda je taj lik zaslužio da ga se sudi. To je donekle zastrajelo oružje, ali ako se sjetimo 91. da nam je onda sa neba palo 15000 M48 pušaka s pokojim durbinom i tromblonom, doživjeli bi znatno manje zlo. Da su nam "prijatelji" poručili da se rješimo toga jada, jer nam upravo šalju toliko novih u kalibru 5,56 - svaka čast, ali nije tako. Upravo smo izgubili 5 pričuvnih brigada. Ovdje sam vidio post u kojem se ova odluka pravda unosnim poslovima koji nam slijede zbog ovog, ali samo se prisjetite raketnih topovnjača koje smo trebali raditi za Iran? Ko je taj posao spriječio? Ko je Irancima takve topovnjače ipak prodao? Što smo mi dobili kao kompenzaciju za to odustajanje od dobivenog posla?
Ovu lošu odluku je teško braniti, a lako napadati, ali bi zato ipak bilo bolje da se tema prebaci na Politiku.
goran2hr is offline  
Old 16.08.2011., 00:42   #57
Evo i ophodni brod PB 24 u SOPu (staklom ojačana plastika) tadašnjeg Grebena postala " topovnjača".
"Topovnjače" i to naoruzane isporučili su Francuzi ,brodogradilište je otišlo u stečaj i zove se sad Montomtaža Greben,Picula više nije ministar a od 10 mln. $ kompeznacijskih poslova USA nam je dala deset milijuna ništarića .

Razlog zašto nismo prodali brodove je bio "borba protiv terorističke koalicije".
Francuzima nije smetalo da se naplatimo.
I nismo mi izgubili smao 5 pričuvnih brigada nego sve.A netko će odogovarati za to stanje.
pp5d6 is offline  
Old 16.08.2011., 01:18   #58
Čisto sumnjam da će iko za išta odgovarati jer oni nisu u stanju jedan prilog pravilnika o vojnim odorama napisati u zakonskom roku ili su ga možda napisali?
kopriva-vk is offline  
Old 16.08.2011., 01:33   #59
Prijatelj mi ima poslovicu koja savršeno opisuje ovu "mudru" odluku:
"Što daš, bez toga si ostao!"
goran2hr is offline  
Old 16.08.2011., 08:19   #60
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.