Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2012., 19:32   #41
Uh, zanimljiva tema

Samo se djelomično mogu složiti sa Sacreusom da ljudima nije dovoljno stalo do svog mentalnog zdravlja. Netko tko ima prihode od 3500 kn stvarno si teško može priuštiti privatnu terapiju od 300 kn tjedno, ne zato jer će kupovati cipele i puder, nego zato jer neće imati za jesti. I u tom smislu mislim da pretjeruje (izuzmimo one koji ne znaju trošiti novac pa stvarno od tih 3500 idu na putovanja, a nemaju što za jesti, vjerujem da je to manjina).

Isto tako se ne slažem da se potiče uzdizanje u visine duljina i cijena školovanja za psihoterapeute jer se na taj način stvara elitizam te profesije i mislim da je upravo elitizam velika boljka psihoterapeuta (više psihijatara, nego psihologa). Ispada da se za ostala zanimanja ljudi ne školuju dugo i ne troše novac na svoje obrazovanje? Da nisu prošli sve i svašta da bi bili dobri i uspješni u svom poslu, a nakon pređenog puta zarađuju puno manje od 300 kuna za 45 minuta! Ti ljudi drugih zanimanja isto plaćaju poreze, prireze, dodatke na ovo i ono, prostor u kojem rade, vodu, struju, literaturu, usavršavaju se. Pa im se nitko ne klanja. Zato mi to uzdizanje psihoterapeutske karijere baš nije najjasnije moram priznati.

Ovo će zvučati malo ekstremno, ali moj stav je da netko tko naplaćuje 400 kuna po jednoj seansi sigurno nije netko kome bih ja otišao jer mi se automatski upali lampica da očito nema dovoljno humanosti i da postoji velika mogućnost da mu je cilj mlatiti pare (zašto to mislim, objasnio sam gore). Netko tko naplaćuje 400 kn za sat živi jako dobro i da naplati 300 životni standard mu se ne bi baš srozao.

Cijena od 200-300 kuna je realna, ne smatram da je to pretjerano. Sve više od toga je pljačka. Uvjeren sam da brojni psihijatri koji naplaćuju masne cifre zarađuju na ljudskoj nemoći i bespomoćnosti jer znaju da mogu. To mi je odvratno. Psihijatrica kojoj sam kratko odlazio je bila stvarno ok, ali nije imala tu humanost koja meni treba. Možda si samo nismo odgovarali kao osobe ili je to hladan psihoanalitički pristup koji meni ne odgovara. Mislim da terapeut treba pokazati sebe, da se ne smije izdizati iznad osobe s kojom radi i stavljati je u podređeni položaj... ta psihijatrica je jako dobro znala da sam takva osoba koja gleda crno-bijelo i rekao sam joj da ne mogu biti otvoren i slobodan kad imam osjećaj da sam 100 m ispod nje, da sam ja nisko, a ona visoko. Nije učinila ništa da idem ka tome da se to promijeni, da počnem gledati drugačije na situaciju (za razliku od druge psihoterapeutkinje kojoj je to bez problema uspjelo). Da, mislim da postoje psihijatri/psihoterapeuti koji žele mlatit pare i mislim da nisu svi najdobronamjerniji i da žele samo da ljudi ostanu čim dulje i da plaćaju.
Često su klijenti/pacijenti naivni i glupi. Ono što je još problematično kod visokih cijena je to da je poznato da se psiha teško mijenja, da su pomaci minimalni i da ishod nije uvijek izvjestan - zašto da onda dajem nekome 400 kuna? Ako imam osjećaj da mu je to jedino bitno.
realself is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 19:45   #42
Ne kupuju svi markiranu odjeću, skupe šminke, idu na ljetovanja i zimovanja i sl.

Ja kupujem robu iz kineskog i ponekad rabljenu robu, šminku kupujem najjeftiniju i to vrlo rijetko. Nikada nisam bila na ljetovanju niti zimovanju. Nas četvero živi od tatine plaće koja je ispod prosjeka. I sada vi meni recite kako da si ja platim psihologa. S time da živim iza sedam gora i mora, znaći moram si još i put plaćati. I ne mojte onda govoriti da ljudima nije dovoljno stalo do mentalnog zdravlja. Naravno da postoje ljudi koji nemaju za kruh, ali imaju najnoviji mobitel i sl., ali ne žive svi tako. Zapamtite to. Koliko sam dobila savjeta da idem kod psihologa, ali ja si to ne mogu priuštiti. Ono što mogu to je čitanje različite literature s interneta i iz knjižnica.
Totor0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 19:49   #43
Quote:
Totor0 kaže: Pogledaj post
Ne kupuju svi markiranu odjeću, skupe šminke, idu na ljetovanja i zimovanja i sl.

Ja kupujem robu iz kineskog i ponekad rabljenu robu, šminku kupujem najjeftiniju i to vrlo rijetko. Nikada nisam bila na ljetovanju niti zimovanju. Nas četvero živi od tatine plaće koja je ispod prosjeka. I sada vi meni recite kako da si ja platim psihologa. S time da živim iza sedam gora i mora, znaći moram si još i put plaćati. I ne mojte onda govoriti da ljudima nije dovoljno stalo do mentalnog zdravlja. Naravno da postoje ljudi koji nemaju za kruh, ali imaju najnoviji mobitel i sl., ali ne žive svi tako. Zapamtite to. Koliko sam dobila savjeta da idem kod psihologa, ali ja si to ne mogu priuštiti. Ono što mogu to je čitanje različite literature s interneta i iz knjižnica.


E, o tome ja govorim i razumijem u potpunosti. Ja recimo imam novaca i mogu si priuštiti što god želim. Nije mi samo jasno zašto netko tko ima novaca ne može shvatiti nekoga tko nema novaca. Tim više ako je psihoterapeut.
realself is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 20:13   #44
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Kad govorimo o mentalnom zdravlju, ispada da je gotovo svaka usluga preskupa, odnosno da ne vrijedi onoliko koliko pružatelj za nju traži. Jer, "pa valjda svatko može 45min sjediti, trljati se po bradi i mrmljati"
ne, nego su neke usluge jednostavno preskupe zato jer su - preskupe. ja nisam imala 1800 kn mjesecno, zato sada placam 1200 i to se nekako skuca. plus jos ko bonus ne moram slusat kak neko melje na mobitel ili podnosit da mi pomocno osoblje poliklinike kopa po kartonu.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:06   #45
Quote:
realself kaže: Pogledaj post
Samo se djelomično mogu složiti sa Sacreusom da ljudima nije dovoljno stalo do svog mentalnog zdravlja. Netko tko ima prihode od 3500 kn stvarno si teško može priuštiti privatnu terapiju od 300 kn tjedno, ne zato jer će kupovati cipele i puder, nego zato jer neće imati za jesti. I u tom smislu mislim da pretjeruje (izuzmimo one koji ne znaju trošiti novac pa stvarno od tih 3500 idu na putovanja, a nemaju što za jesti, vjerujem da je to manjina).
Da, ali kasnije je taj problematika dobro dopunjena... ljudi ce od tih 3500 puno lakse izdvojiti novac za bilo kojeg privatnika ili kakvog god strucnjaka kad im je zdravlje ugrozeno, nego sto ce za psihoterpaeuta.. na to sam se referirao, da ljudi puno lakse izdvajaju za ostalo...

Quote:
Isto tako se ne slažem da se potiče uzdizanje u visine duljina i cijena školovanja za psihoterapeute jer se na taj način stvara elitizam te profesije i mislim da je upravo elitizam velika boljka psihoterapeuta (više psihijatara, nego psihologa). Ispada da se za ostala zanimanja ljudi ne školuju dugo i ne troše novac na svoje obrazovanje? Da nisu prošli sve i svašta da bi bili dobri i uspješni u svom poslu, a nakon pređenog puta zarađuju puno manje od 300 kuna za 45 minuta! Ti ljudi drugih zanimanja isto plaćaju poreze, prireze, dodatke na ovo i ono, prostor u kojem rade, vodu, struju, literaturu, usavršavaju se. Pa im se nitko ne klanja. Zato mi to uzdizanje psihoterapeutske karijere baš nije najjasnije moram priznati.
Zato jer psihoterpaeutsko skolovanje i rad za sobom povlace trosenje same osobe... koliko drugih profesija ljudi dave s poslom u slobodno vrijeme? od koliko drugih profesija ljudi ocekuju da se ponasaju kao na poslu u slobodno vrijeme? S razlogom je osnovna preporuka za ocuvanje mentalnog zdravlja psihoterapeuta da se u slobodno vrijeem druze sa zdravim ljudima... Nadalje, koliko profesija iziskuje kreativnost kao psihoterapija? Pri tome ne mislim na vjecno doskolovanje, vec na rjesavanje problema/zadataka u poslu? To opet iziskuje znatan napor.... psihoterapija (skolovanje i rad) nije kao vecina poslova gdje se nesto nauci i to se zna raditi...

Da bi se bolje razumjelo to "uzdizanje" treba bolje razumjeti kako izgleda ta profesija... mada su pretjeranom uzdizanju skloni uglavnom oni koji tako sakrivaju svoju nesposobnost...

Quote:
Mislim da terapeut treba pokazati sebe, da se ne smije izdizati iznad osobe s kojom radi i stavljati je u podređeni položaj...
A to ovisi od osobe do osobe... ne moze biti svatko podnijeti niti raditi na nacin da pokaze sebe...

Quote:
Da, mislim da postoje psihijatri/psihoterapeuti koji žele mlatit pare i mislim da nisu svi najdobronamjerniji i da žele samo da ljudi ostanu čim dulje i da plaćaju.
A to je cinjenica...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:08   #46
Quote:
Totor0 kaže: Pogledaj post
Ne kupuju svi markiranu odjeću, skupe šminke, idu na ljetovanja i zimovanja i sl.

Ja kupujem robu iz kineskog i ponekad rabljenu robu, šminku kupujem najjeftiniju i to vrlo rijetko. Nikada nisam bila na ljetovanju niti zimovanju. Nas četvero živi od tatine plaće koja je ispod prosjeka. I sada vi meni recite kako da si ja platim psihologa. S time da živim iza sedam gora i mora, znaći moram si još i put plaćati. I ne mojte onda govoriti da ljudima nije dovoljno stalo do mentalnog zdravlja. Naravno da postoje ljudi koji nemaju za kruh, ali imaju najnoviji mobitel i sl., ali ne žive svi tako. Zapamtite to. Koliko sam dobila savjeta da idem kod psihologa, ali ja si to ne mogu priuštiti. Ono što mogu to je čitanje različite literature s interneta i iz knjižnica.
Ljudi na ovom forumu nikad nece nauciti da se ikakvo generaliziranje ne odnosi na ama bas svaku osobu, te da uvijek postoji dio ljudi koji ne moze spadati pod to...

Ili da uvedemo pravilo na forum da se svaki put kad se upotrijebi rijec ljudi stavi cijeli disclaimer da se to ne odnosi na sve ljude?

A sto se tice odgovora na post, jedino sto mi pada na pamet je - nikako! Jbg, ne mozes si priusititi terapeuta i to je to... kao sto si neki ljudi ne mogu priustiti posao, hranu, igracke, auto, putovanje, lijekove... to je okrutna realnost i nekad se s njom ne moze nista... Ono sto mene smeta je kad se to koristi kao argument za kritiziranje/procjenjivanje nekoga zbog cijene koju si je odredio, jer taj ima pravo na svoju slobodu odlucivanja...

Zadnje uređivanje Sacreus : 01.01.2012. at 21:16.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:32   #47
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Da, ali kasnije je taj problematika dobro dopunjena... ljudi ce od tih 3500 puno lakse izdvojiti novac za bilo kojeg privatnika ili kakvog god strucnjaka kad im je zdravlje ugrozeno, nego sto ce za psihoterpaeuta.. na to sam se referirao, da ljudi puno lakse izdvajaju za ostalo...
Da, ja mislim da imam i odgovor zašto. Vjerujem da će čovjek za fizičko zdravlje izdvojiti koliko god treba zato jer postoji velika šansa da se uspješno izliječi u zadovoljavajućem vremenskom periodu i da konkretno prati tijek svoje bolesti/izliječenja. Kod psihe takva stvar ne postoji, sve je više-manje u magli. Nažalost.
realself is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:34   #48
Buduci da se ljudi cesto referiraju na mene, pokusati cu sazeti svoj stav da bude jasan...

- jako puno ljudi koje poznajem ili s kojima sam se profesionalno sreo bez problema trose novac na skupu sminku, putovanja i luksuz, a psihoterapija im je preskupa i kad je najjefitnija cijena

- kad ljudima koji se zale skrenem pozornost koliko mjesecno potrose para, ako puse dvije kutije cigareta dnevno ili svaku vece izlaze, nisam u pravu jer... svakakva objasnjenja

- redovito slusam kritike o tome kako terapeuti preskupo naplacuju (na nacin kao da sam ja kriv za to), a objasnjenja kritike ukljucuju argumente tipa "pa samo sjede i kimaju glavom" i sl.

- znam puno slucajeva jadnih ljudi koji nikako nisu mogli placati psihoterapiju, a mogli su istovremeno placati puno nepotrebnog luksuza... kao i slucajeva kad su terapeuti pristali raditi na dug (temeljem povjerenja), pa nikad vidjeli pare.. tako da nisu ni svi ljudi bez grijeha...

- ljudi vise cijene kad nesto placaju, nazalost nas mentalitet jos uvijek funkcionira po principu visa cijena = bolja kvaliteta... na pocetku svog terapeutskog puta nisam shvacao savjet da je da dobro ljudi makar nesto simbolicno placaju, ali sam s vremenom naucio... mada vise iz tudjih primjera... ima ljudi kojima je sasvim normalno kasniti 20-30 min bez da jave, ne doci na seansu, prestati dolaziti bez objasnjenja, postavljati termin seanse samo kad njima odgovara, vrijedjati ako terapeut ne moze kad oni zele (isti dan) i sl. Nemojmo se zavaravati da su svi divni i krasni, jedino sami sebi dok zive u svijetu da terapeut postoji samo zbog njih...

- nijedno zanimanje nije lako, kao ni tesko.. svako ima svoje karakteristike i ne moze se usporedjivati s drugima... psihoterapija je profesija kakva je, nije laka, ali ima ljudi koji ju vole i svjesno odabiru... i naravno da im smeta bilo kakvo relavitiziranje iste, jer je to ujedno degradacija njihovog truda i zrtve...

- '90. smo izabrali kapitalizam i sad zivimo u njemu... osnovno je pravo svakog pojedinca da sam vrednuje svoj rad koliko zeli i kako zeli, kao sto je pravo svakoga da to koristi ili ne koristi i radeci da svojim zivotom stogod zeli...

I jos jednom ponavljam izraz ljudi (ili bilo koji drugi izraz koji se odnosi na neku populaciju, NE ZNACI da mislim na SVE clanove te populacije!
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:36   #49
Quote:
realself kaže: Pogledaj post
Da, ja mislim da imam i odgovor zašto. Vjerujem da će čovjek za fizičko zdravlje izdvojiti koliko god treba zato jer postoji velika šansa da se uspješno izliječi u zadovoljavajućem vremenskom periodu i da konkretno prati tijek svoje bolesti/izliječenja. Kod psihe takva stvar ne postoji, sve je više-manje u magli. Nažalost.
Da, ali taj "rizik" neizljecenja je cesto u ocekivanjima samih ljudi... precesto je slucaj da ocekuju da ce im terapeut kao carobnim stapicem rijesiti problem, a da se oni ne moraju nista truditi... i onda ima puno neuspjeha...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:41   #50
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Da, ali taj "rizik" neizljecenja je cesto u ocekivanjima samih ljudi... precesto je slucaj da ocekuju da ce im terapeut kao carobnim stapicem rijesiti problem, a da se oni ne moraju nista truditi... i onda ima puno neuspjeha...
Hm... dobro možda ima samo ljudi koji se puste i ne žele ništa napraviti, ali što je s onima koji pokušaju sve i svašta sa sobom i trude se i dalje ništa?
realself is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:43   #51
Quote:
realself kaže: Pogledaj post
Hm... dobro možda ima samo ljudi koji se puste i ne žele ništa napraviti, ali što je s onima koji pokušaju sve i svašta sa sobom i trude se i dalje ništa?
A trebaju se truditi i dalje... druge metode truda, drugi nacini pokusavanja, drugi terapeut... bitno je ne odustati.. nema idelanog odgovora na to pitanje...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:58   #52
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ljudi na ovom forumu nikad nece nauciti da se ikakvo generaliziranje ne odnosi na ama bas svaku osobu, te da uvijek postoji dio ljudi koji ne moze spadati pod to...

Ili da uvedemo pravilo na forum da se svaki put kad se upotrijebi rijec ljudi stavi cijeli disclaimer da se to ne odnosi na sve ljude?

A sto se tice odgovora na post, jedino sto mi pada na pamet je - nikako! Jbg, ne mozes si priusititi terapeuta i to je to... kao sto si neki ljudi ne mogu priustiti posao, hranu, igracke, auto, putovanje, lijekove... to je okrutna realnost i nekad se s njom ne moze nista... Ono sto mene smeta je kad se to koristi kao argument za kritiziranje/procjenjivanje nekoga zbog cijene koju si je odredio, jer taj ima pravo na svoju slobodu odlucivanja...
Jasno je meni da nisu svi ljudi isti, hej to sam i pokušala objasniti u postu. Da nas ima različitih i svkakvih, da si netko može nešto priuštiti,a netko ne.

Mene je samo naljutilo to što ljudi govore kako nekome nije stalo do njegovog zdravlja upravo to generalizirajući kako je to dostupno svima, ali ne žele odvojiti novac za to. A koliko se sjećam ti si odgovorio da je to dostupno svakome pogledaj si na početku teme.
Totor0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 22:04   #53
Quote:
Totor0 kaže: Pogledaj post
Mene je samo naljutilo to što ljudi govore kako nekome nije stalo do njegovog zdravlja upravo to generalizirajući kako je to dostupno svima, ali ne žele odvojiti novac za to. A koliko se sjećam ti si odgovorio da je to dostupno svakome pogledaj si na početku teme.
Jel' sad moram ici editirati post s vjecnim objasnjenjem da je to slikoviti izraz i da ga se ne tumaci na pravnicki nacin? Ali kako to do sad nije pomagalo,jer kad ljudi hoce kritizirat onda uvijek ce nac nacina, necu se zamarati

Tko zeli shvatiti sto sam htio reci, procitati ce sve i shvatiti ce.. a tko nece, ne mora

Zadnje uređivanje Sacreus : 01.01.2012. at 22:09.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 22:50   #54
gledaj, ovo je bio tvoj prvi komentar
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Moze platit svatko kome treba, ali je ljudima je vaznija sminka, fancy odjeca, skijanje...
tako da se stvarno ne trebas cuditi da su ljudi skocili na to. mogao si reci mnogi, mogao si reci cak vecina, no ti si rekao - svatko.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 22:50   #55
ok, između tih gadnih lopova, jedan svijetli primjer ljudskosti, velikodušnosti, empatije, kako god hoćete...

ja sam plaćala 250kn 2x tjedno prvih par godina...zatim smo prešli na 1xtjedno...u međuvremenu se pojavio veliki problem s financijama ( nije bilo vezano samo uz moje pt) i žena mi od tada ne računa NIŠTA...
možemo sad biti sarkastični, cinični i reći, pa ne gubi ništa ako na 90 platiša uzme mene i još jednu pacijenticu pro bono...
ali da se radi o grabežljivosti, ne bi to napravila, zar ne? nitko ju na to nije natjerao osim vlastita čovječnost i empatija zbog čega ju još više cijenim i poštujem jer je čovjek i stručnjak u jednom....

inače, dokle god će odlazak psihijatru biti tabu, dotle će ljudima, i koji mogu iskeširati, biti teško dati lovu za to...iako mislim kad jednom dođeš do zida, čak i tabui padaju u vodu...

nisam ni ja počela odmah privatno, promijenila sam 2 neprivatne psihićke...

i da...odlazak psihiću i za mene je bio dotad veliki TABU, kao "što će meni tamo neki psihijatar soliti pamet i govoriti mi nešto što i sama znam..."...
no, tu su priskočili moji najdraži i uspjeli me urazumiti da potražim stručnu pomoć...eto...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:16   #56
Quote:
realself kaže: Pogledaj post
Hm... dobro možda ima samo ljudi koji se puste i ne žele ništa napraviti, ali što je s onima koji pokušaju sve i svašta sa sobom i trude se i dalje ništa?
Jednako kao i ljudi koji potroše sve kredite i umru od maligne bolesti
Mislim, ne bih htjela odvlačiti stvar do apsurda, ali ni za fizičko zdravlje (odnosno za skupe lijekove i terapije, operacije u inozemstvu i sl.) ljudi koji ne mogu jednostavno ne izdvajaju toliko novaca.
I da, žalosna je to stvar, jer ispada da ćeš biti zdrav sve dok imaš love, ali takva nam je stvarnost.

I niti sam terapeut niti sam ikad koristila usluge stručnjaka (osim povremenog besplatnog ventiliranja ), pa bi tkogod mogao reći da nisam pozvana komentirati, ali doista imam dojam da je sve ovo o skupim uslugama psihoterapeuta analogno uslugama drugih stručnjaka, ali da su prizme i mjerila različita.
Čuj, neki će ginekolog naplatiti UZV 450kn, a neki 200. A možeš ići i "socijalnom", samo onda moraš računati na neljubaznu sestru i šestomjesečnu listu čekanja. A sva tri mogu odradit solidan posao ili ti mogu propisati kontracepciju s ubojitim nuspojavama

I ovo što rej napisa, ljudi (koji imaju i najmanju mogućnost) kojima je voda doista došla do grla plaćaju razne alternativne stručnjake sve u nadi da će im biti bolje. Možda je problem u tome što je npr. rak prostate ozbiljna bolest, a depresija nešto što se tretira trčanjem par krugova oko zgrade
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:16   #57
Malo padobranski upadam u raspravu s ovime, ali ovdje se spominju cijene individualne terapije, no u toj priči ne treba zaboraviti na grupnu terapiju čija je cijena podnošljivija. Na žalost, i dalje ne svakome. U Zg najčešće čujem 150kn/90min, kako je u drugim gradovima- ne znam. Svakako da ne odgovara svakome grupni način rada, kao što ne odgovara svakome individualni, ali čini mi se kako ljudi imaju strah od rada s grupom (ok, jasno mi je za one koji imaju neku vrstu fobije) ili imaju predrasude prema takvoj terapiji kao nečemu neefikasnom/manje efikasnom. Ili su jednostavno neinformirani o postojanju takvog načina rada, ukoliko postoji, pa zato ne iskorištavaju potencijale koje on pruža. A koji je ujedno i financijski povoljniji, kako sam gore već spomenula.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 00:53   #58
Što ne postoji opcija psihoterapije na uputnicu?

Svi privatnici naplačuju svoje usluge. Koliko košta ultrazvuk kad se ide privatno, stomatolog, dermatolog? Koliko dođe 45 ili 15 minuta njihovog rada? Naravno da sami biramo kod kojeg ćemo ići i koliko smo spremni platiti za pojedinu uslugu. Marković je dobar, ali mi je preskup, o.k. idem onda kod Horvata. Nekome je i Horvat previše skup. Dobro, izabrat će onda Blažića na uputnicu. Postoje opcije, pa i za one koji su skeptični prema psihoterapiji.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 00:59   #59
Ljudi kak ne kužite da stomatologu, dermatologu i na ultrazvuk odete jednom godišnje. Tih 400 kuna po pregledu ne možete uspoređivati s 400 kuna tjedno!!!
realself is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 01:24   #60
Quote:
realself kaže: Pogledaj post
Ljudi kak ne kužite da stomatologu, dermatologu i na ultrazvuk odete jednom godišnje. Tih 400 kuna po pregledu ne možete uspoređivati s 400 kuna tjedno!!!
meni je ta usporedba isto cudna. trebao bi se napravit mjesecni plan sa cijenom za cijeli mjesec. a neke bi mozda i nagnalo da odu psihijatru vise od jednom kad vec placaju
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.