Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 08:53   #101
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Razmisli ti... zasto si ti u mogucnosti da mlatis tu svoju filozofiju tu...
Zasto si bio u mogucnosti iskusiti sve zivotne radosti i ne-radosti. Zamisli samo sto si sve kroz zivot prosao, koliko si radosti sretnih trenutaka dozivio, koliko osjecaja... koliko svega...!
Sve to ne bi postojalo, sve to ne bi dozivio... TI ne bi postojao, da su tvoji bioloski roditelji mislili slicno kao ti, da je to dvoje ljudi odlucilo kako ne zele imati djecu.

Ne zeljeti imati djecu je kao...je kao....
Da slikovito opisem:
Posudis od prijatelja 10 kuna da uplatis listic lutrije. Dobijes jack-pot! I sad nakon toga mu ne zelis vratit nit tih 10 kuna.
Eto moje razmisljanje... Jedne ispod prosjecno inteligentne/ mozgom isprane/ manipulacijom utjecajne, primitivne, tradicionale individue.
A recimo gdje su tu prava onoga tko se rodio, a recimo nije niti htio biti rođen? Jesu li ti roditelji tu individuu pitali da li se uopće želi roditi ili želi li uopće postojati? S te strane su roditelji sebični i ispod prosječne inteligencije jer su uskratili izbor svome budućem potomku na postojanje/ne postojanje. Taj netko u ovom slučaju nije svojom voljom posudio od nekoga 10 kn i dobio jackpot pa da sada ima obvezu bilo što vratiti društvu. Teorija ti je šuplja.

Ako netko odluči ne imati djecu i živjeti sam, to je potpuno njegova stvar i odluka. Od društva nitko ništa besplatno nije dobio pa isto tako tom istom društvu ništa nije niti dužan.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:24   #102
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post

Ako netko odluči ne imati djecu i živjeti sam, to je potpuno njegova stvar i odluka. Od društva nitko ništa besplatno nije dobio pa isto tako tom istom društvu ništa nije niti dužan.
Istina. Zanimaju me instrumenti koji bi društvo koristilo da se muškarci žene, odnosno žene udaju i imaju djecu u braku. Valjda bi se radilo o samoj prisili ili o tisućama klonova Anđe Đolić i Brad Pitonje
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:35   #103
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Istina. Zanimaju me instrumenti koji bi društvo koristilo da se muškarci žene, odnosno žene udaju i imaju djecu u braku. Valjda bi se radilo o samoj prisili ili o tisućama klonova Anđe Đolić i Brad Pitonje
A vidiš da spominju neke namete samcima na državnoj razini. Da oni samci koji još ne daj Bože imaju i dobre zarade, plaćaju za to što su sami. Zbog takvih zakona sve više počinjem cijeniti američki "fuck off & get a job" sustav. Što ima netko plaćati za tuđu balavurdiju? Stvorio si ih, plaćaj sam za njih, snalazi se kako znaš, boli me kita za tebe i za njih, imam svoje planove i probleme.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:37   #104
Karijera , hedonizam , mediji , pa još malo karijera .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:42   #105
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
A vidiš da spominju neke namete samcima na državnoj razini. Da oni samci koji još ne daj Bože imaju i dobre zarade, plaćaju za to što su sami. Zbog takvih zakona sve više počinjem cijeniti američki "fuck off & get a job" sustav. Što ima netko plaćati za tuđu balavurdiju? Stvorio si ih, plaćaj sam za njih, snalazi se kako znaš, boli me kita za tebe i za njih, imam svoje planove i probleme.
Ispada da moraš kupiti vlastiti mir i tišinu za samovanje - nisi socijalno rentabilan pa financijski ispaštaš
Nije li to atak na ljudska prava

Sve je još dobro dok se ne upetlja fizička prisila.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:54   #106
Quote:
Achtung_1990 kaže: Pogledaj post
Karijera , hedonizam , mediji , pa još malo karijera .
Zlouporaba socijale, parazitiranje, tipični sterotipi Balkanaca, sve samo mimo odgovornosti. U čemu je poanta glupog stereotipiziranja?

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ispada da moraš kupiti vlastiti mir i tišinu za samovanje - nisi socijalno rentabilan pa financijski ispaštaš
Nije li to atak na ljudska prava

Sve je još dobro dok se ne upetlja fizička prisila.
Ma što god bilo nije niti važno. Kao samac imaš vjeruj mi puno više mjesta za manevriranje jer nemaš težak uteg oko noge. Ako si za išta, možeš si složiti život da budeš potpuno financijski neovisan u relativno kratkom roku. A kada to središ, nije problem niti emigrirati u zemlje gdje su ljudi puno normalniji i manje opterećeni tuđim životima. Ova kaljuža će uvijek ostati kaljuža iz koje se valja što prije izvući. Kasnije ćeš i manje o tome razmišljati kada budeš okružen ljudima koji imaju slične stavove. Vjeruj mi govorim iz iskustva.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:58   #107
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post


Ma što god bilo nije niti važno. Kao samac imaš vjeruj mi puno više mjesta za manevriranje jer nemaš težak uteg oko noge. Ako si za išta, možeš si složiti život da budeš potpuno financijski neovisan u relativno kratkom roku. A kada to središ, nije problem niti emigrirati u zemlje gdje su ljudi puno normalniji i manje opterećeni tuđim životima. Ova kaljuža će uvijek ostati kaljuža iz koje se valja što prije izvući. Kasnije ćeš i manje o tome razmišljati kada budeš okružen ljudima koji imaju slične stavove. Vjeruj mi govorim iz iskustva.
Mobilniji si i odgovornost preuzimaš samo na sebe. Ne znači da ti je lakše već da ovisi sve o tebi. Znam jer sam probala i sama.

Istina je ovo što kažeš. Ljudi neka sami odrede tijek vlastitog života. Tako je najbolje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:16   #108
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mobilniji si i odgovornost preuzimaš samo na sebe. Ne znači da ti je lakše već da ovisi sve o tebi. Znam jer sam probala i sama.

Istina je ovo što kažeš. Ljudi neka sami odrede tijek vlastitog života. Tako je najbolje.
A lakše je bilo iz barem moje perspektive. Čim ti ne moraš nikome polagati račune i nemaš nikoga sa strane da moraš trpjeti njegove hirove ili probleme to je jedan ogroman uteg manje i samim time si manje opterećen/a. Kada si sam svoj čovjek na koga ne utječe ništa sa strane imaš nešto što malo tko ima. Slobodu, ali i odgovornost bez da ti se itko upliće u donošenje odluka. Narevno, dobra prijateljstva nisu isključena i ako imaš dobre prijatelje uvijek ćeš se moći sa nekim posavjetovati. Savjet je korisna stvar.

Spol ima svoju prednost ili manu u samačkom životu isključivo iz razloga što neki poslovi, iako jako dobro plaćeni ponekad traže isključivo određeni spol pa su tu vrijednosti varijabilne, no niti to ne mora biti neka prepreka. Danas je sustav u cijelom svijetu srećom takav da kao dobro obrazovan samac sa bogatim znanjem i iskustvom imaš i više prednosti da ostvariš dobru karijeru negoli netko sa obitelji. Kasnije kada stekneš potpunu financijsku neovisnost, možeš od života raditi što god želiš. To je po mom guštu i meni idealno.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:23   #109
Kakvi se zaključci tu donose! Navode se neki, kao, razlozi, kao da su samci neka čudnovata skupina. Jednog dana su se probudili i rekli: hm, idem izvagati za i protiv života u paru. Da vidimo... ovi su benefiti, ovo su loše strane. No dakle, ima više loših strana i ja, taj i taj (ili ta i ta) sad odlučujem da ću biti i ostati samac zato jer je to (...navedemo neki razlog, npr. želim karijeru, upravo sam zaključila da bi me život u paru sputavao u mojoj karijeri i ja neću biti u vezi... itd.)

A sad malo realnosti - od svih ljudi koji su samci, većina ih je bila u vezama i ponovo će biti u vezama. U nekom periodu života su sami. Neki (pretpostavljam vrlo mali broj) će svjesno odlučiti da budu sami (ali će se isto tako predomisliti one sekunde kad naiđu na osobu koja će ih privući toliko da s njom uđu u vezu), a većina ih je sama stjecajem okolnosti. O tim okolnostima se može debatirati, ali polaziti od dvije pogrešne pretpostavke i na njima temeljiti diskusiju ne vodi nikuda.
Prva pogrešna pretpostavka je da su (svi ili većina) samci sami zato što to žele i što uživaju u statusu samca, druga pogrešna pretpostavka je da su to oni svjesno odlučili i zacementirali tu odluku (odnosno da ne traže, ne planiraju i ne nadaju se vezi.
Ima tu još pogrešnih pretpostavki ali ove dvije su možćda najbitnije.
Lisbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:56   #110
Quote:
Lisbeth kaže: Pogledaj post
Kakvi se zaključci tu donose! Navode se neki, kao, razlozi, kao da su samci neka čudnovata skupina. Jednog dana su se probudili i rekli: hm, idem izvagati za i protiv života u paru. Da vidimo... ovi su benefiti, ovo su loše strane. No dakle, ima više loših strana i ja, taj i taj (ili ta i ta) sad odlučujem da ću biti i ostati samac zato jer je to (...navedemo neki razlog, npr. želim karijeru, upravo sam zaključila da bi me život u paru sputavao u mojoj karijeri i ja neću biti u vezi... itd.)

A sad malo realnosti - od svih ljudi koji su samci, većina ih je bila u vezama i ponovo će biti u vezama. U nekom periodu života su sami. Neki (pretpostavljam vrlo mali broj) će svjesno odlučiti da budu sami (ali će se isto tako predomisliti one sekunde kad naiđu na osobu koja će ih privući toliko da s njom uđu u vezu), a većina ih je sama stjecajem okolnosti. O tim okolnostima se može debatirati, ali polaziti od dvije pogrešne pretpostavke i na njima temeljiti diskusiju ne vodi nikuda.
Prva pogrešna pretpostavka je da su (svi ili većina) samci sami zato što to žele i što uživaju u statusu samca, druga pogrešna pretpostavka je da su to oni svjesno odlučili i zacementirali tu odluku (odnosno da ne traže, ne planiraju i ne nadaju se vezi.
Ima tu još pogrešnih pretpostavki ali ove dvije su možćda najbitnije.
Samci su posve normalna skupina kao i svi ostali ljudi. Problem je u stigmatizaciji većine društva(manji problem) i nametanje državnih nameta na takav životni stil(veliki problem). Nema tu nikakvog vaganja, ja sam pokušao biti u vezi, dao sam iskrenu šansu tome, shvatio da nije to za mene i odustao sam od toga.

Da mi se pruži opet prilika za vezu, odbio bih ju pa makar bili kompatibilni 110%, neki ljudi za to nisu stvoreni i to je to. U čemu je problem to prihvatiti? Oduvijek sam bio samostalan i pouzdao se u onu staru: "ako hoćes posao obaviti kako valja, obavi ga sam" i "nema besplatnog ručka" tako sam i odgajan i taj način razmišljanja mi je pomogao i kod školovanja i u poslu. Istina je da sam griješio i zeznuo 100 puta, ali sam iz svake greške nešto novo naučio što mi je bilo neprocjenjivo iskustvo. Ja jesam samac i nije da nešto posebno da uživam u tome jer mi je to normalan životni stil, oduvijek bio.

Problem bude kada pokušam biti u vezi, ne ide jednostavno. Osjećam neki višak kraj sebe koji jednostavno moram odstraniti da bih opet bio "back on track". Onaj tko je isti takav me razumije, a tko nije, ne vjerujem niti da hoće. My 2 cents.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 11:21   #111
Quote:
Lisbeth kaže: Pogledaj post
Kakvi se zaključci tu donose! Navode se neki, kao, razlozi, kao da su samci neka čudnovata skupina. Jednog dana su se probudili i rekli: hm, idem izvagati za i protiv života u paru. Da vidimo... ovi su benefiti, ovo su loše strane. No dakle, ima više loših strana i ja, taj i taj (ili ta i ta) sad odlučujem da ću biti i ostati samac zato jer je to (...navedemo neki razlog, npr. želim karijeru, upravo sam zaključila da bi me život u paru sputavao u mojoj karijeri i ja neću biti u vezi... itd.)

A sad malo realnosti - od svih ljudi koji su samci, većina ih je bila u vezama i ponovo će biti u vezama. U nekom periodu života su sami. Neki (pretpostavljam vrlo mali broj) će svjesno odlučiti da budu sami (ali će se isto tako predomisliti one sekunde kad naiđu na osobu koja će ih privući toliko da s njom uđu u vezu), a većina ih je sama stjecajem okolnosti. O tim okolnostima se može debatirati, ali polaziti od dvije pogrešne pretpostavke i na njima temeljiti diskusiju ne vodi nikuda.
Prva pogrešna pretpostavka je da su (svi ili većina) samci sami zato što to žele i što uživaju u statusu samca, druga pogrešna pretpostavka je da su to oni svjesno odlučili i zacementirali tu odluku (odnosno da ne traže, ne planiraju i ne nadaju se vezi.
Ima tu još pogrešnih pretpostavki ali ove dvije su možćda najbitnije.
Tu smo negdje.
Ono na što se tu ljudi pale i što im nikako ne štima je da postoji i oni koji stanje "biti sam" ne smatraju kao elementarnu nepogodu. Nakon nekog vremena se osjećaju dobro i veza im nije nužno potrebna za nekakav "potpuni" život. Dakle, većina živi tako kako živi, a veze ne odbijaju, ali se ni ne trude očajnički da prevladaju to stanje.
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 11:34   #112
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
A lakše je bilo iz barem moje perspektive. Čim ti ne moraš nikome polagati račune i nemaš nikoga sa strane da moraš trpjeti njegove hirove ili probleme to je jedan ogroman uteg manje i samim time si manje opterećen/a. Kada si sam svoj čovjek na koga ne utječe ništa sa strane imaš nešto što malo tko ima. Slobodu, ali i odgovornost bez da ti se itko upliće u donošenje odluka. Narevno, dobra prijateljstva nisu isključena i ako imaš dobre prijatelje uvijek ćeš se moći sa nekim posavjetovati. Savjet je korisna stvar.

Spol ima svoju prednost ili manu u samačkom životu isključivo iz razloga što neki poslovi, iako jako dobro plaćeni ponekad traže isključivo određeni spol pa su tu vrijednosti varijabilne, no niti to ne mora biti neka prepreka. Danas je sustav u cijelom svijetu srećom takav da kao dobro obrazovan samac sa bogatim znanjem i iskustvom imaš i više prednosti da ostvariš dobru karijeru negoli netko sa obitelji. Kasnije kada stekneš potpunu financijsku neovisnost, možeš od života raditi što god želiš. To je po mom guštu i meni idealno.
Izvrsno napisano, meni isto izgleda sasvim tako.
__________________
U tu uru počele su brodske sirene pozdravjat najlipšin zvukon od kada je svita. Nema lipšega zvuka od pisme brodske sirene.
Petra2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 11:58   #113
Quote:
Lisbeth kaže: Pogledaj post
Kakvi se zaključci...
...
...
Prva pogrešna pretpostavka je da su (svi ili većina) samci sami zato što to žele i što uživaju u statusu samca, druga pogrešna pretpostavka je da su to oni svjesno odlučili i zacementirali tu odluku (odnosno da ne traže, ne planiraju i ne nadaju se vezi.
Ima tu još pogrešnih pretpostavki ali ove dvije su možćda najbitnije.
Samo djelomice pogrešna pretpostavka, evo ja imam bliske rodbine (2 muška jedno žensko) s kojima sam u kontaktu skoro svaki drugi dan od malena i još 3 prijatelja (muški) svi u "najboljim godinama" koji još od srednje škole govoridu svima da ih ne zanima ona druga strana iz raznih, svako svojih razloga, određeni stavovi, bolest, inercija, svaštanešta. S gnušanjem su odbijali pomisao o vezi a o dici da ne pričamo. I nikad nisu imali veze i skoro sigurno neće rekla bih 98% ako nisu do sad do svoje 50.g. I čvrsto stoje iza svoje odluke koju su donijeli, ne znan s 12-13 godina. I prošli su svu silu kritika, "dobronamjernih" razgovora i nagovora od roditelja, rođaka i prijatelja, kolega i kolegica i nisu se mrdnili ni za milimetar niti u "djelu" niti u razgovoru. Dakle itekako ima "zacementiranih" samih po svojoj odluci.
__________________
U tu uru počele su brodske sirene pozdravjat najlipšin zvukon od kada je svita. Nema lipšega zvuka od pisme brodske sirene.
Petra2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 12:07   #114
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Da mi se pruži opet prilika za vezu, odbio bih ju pa makar bili kompatibilni 110%, neki ljudi za to nisu stvoreni i to je to. U čemu je problem to prihvatiti?
Pa to si ti i to je ok, no ljudi misle da su svi samci takvi - a nisu. Ima samaca koji žele vezu ali su trenutno sami, ima i onih drugih. Ali glupo je generalizirati i tražiti univerzalne razloge, jer takvih nema.

Društvene okolnosti su jedno, ali svatko je priča za sebe - znači treba gledati kombinaciju društvenih i osobnih, psiholoških faktora.
Najlakše je reći da se radi o ekonomskim faktorima - kao da ljudi hodaju okolo s kalkulatorom pa si izračunaju da im se soliranje više isplati i onda tako, iz čista mira odluče biti sami.

Ili taj mit o ramaženosti. Doista razmaženi ljudi su uvijek u paru, ne bi ti mogli sami.
Netko je spomenuo da će njegova djeca raditi za penziju današnjih samaca. Krivo. Samci RADE i iz plaća im se odvaja za mirovinsko i zdravstveno. Odvaja im se više nego uparenima jer nemaju olakšice za djecu i uzdržavane članove obitelji. Ako ostanu sami, vjerojatno će odraditi pun radni vijek, jer nemaju drugog izbora. Ti isti samci DANAS rade i za penziće koji su otišli u prijevremenu mirovinu, za lažne invalide i lažne branitelje pa i za trudnice - a svi znamo da je kod nas danas praksa da skoro svaka trudnica iste sekunde ode "čuvati trudnoću". Ispada da je trudnoća bolest, ili su Hrvatice neke čudne biljke pa sve redom čuvaju trudnoću. Tko to financira? Između ostalog i samci, jelte. Samci također više rade (mislim na white collar poslove). Moje iskustvo - kolegice i kolege koji imaju supružnike i djecu odlaze s posla na vrijeme, ne tjera ih se da ostaju prekovremeno, kad se dijele godišnji njima se više izlazi u susret kako bi mogli onda kad paše supružniku i djeci, stalno su na bolovanjima radi djece - i to sve češće i muškarci, ne samo žene.


Pa onda dalje, ajmo za sve okriviti žene i feminizam. Ili okriviti bilo koga. Ali čemu okrivljavanje? Zar onima koji su u paru iz nekog čudnog razloga samci otimaju kruh iz usta? Tuku ih na cesti, što li?

Kao netko i sa samačkim i sa uparenim iskustvom (kao uostalom i većina ljudi) mogu reći:
1) samački život je skuplji - grijanje, struja, režije... košta jednako, a plaća je jedna, ne dvije (samo se voda obračunava po broju članova kućanstva, struje se potroš neznatno manje i sl.); hrana za samca je skuplja jer mala pakiranja su skuplja, kuhati za jednog je teže, dosta hrane se nažalost baci, strune u hladnjaku, ako želiš na put kao samac plaćaš sobu više nego za par, nema poreznih olakšica, ugloavnom dosta stvari je kombinirano za dvoje i kao takve su povoljnije
2) samački život je (meni osobno) - usamljeniji, dolaziti svaki dan u prazan stan mi nije san snova (dugoročno)
3) bolje biti sam nego u lošoj vezi, ali biti u dobroj vezi je super

Zadnje uređivanje Lisbeth : 16.03.2012. at 12:21.
Lisbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 12:44   #115
Quote:
Petra2005 kaže: Pogledaj post
Samo djelomice pogrešna pretpostavka, evo ja imam bliske rodbine (2 muška jedno žensko) s kojima sam u kontaktu skoro svaki drugi dan od malena i još 3 prijatelja (muški) svi u "najboljim godinama" koji još od srednje škole govoridu svima da ih ne zanima ona druga strana iz raznih, svako svojih razloga, određeni stavovi, bolest, inercija, svaštanešta. S gnušanjem su odbijali pomisao o vezi a o dici da ne pričamo. I nikad nisu imali veze i skoro sigurno neće rekla bih 98% ako nisu do sad do svoje 50.g. I čvrsto stoje iza svoje odluke koju su donijeli, ne znan s 12-13 godina. I prošli su svu silu kritika, "dobronamjernih" razgovora i nagovora od roditelja, rođaka i prijatelja, kolega i kolegica i nisu se mrdnili ni za milimetar niti u "djelu" niti u razgovoru. Dakle itekako ima "zacementiranih" samih po svojoj odluci.
Ok, to je šest ljudi koje ti znaš. Po svoj prilici nedovoljno za generalizaciju da oni čine bitan udio u cjelokupnoj populaciji samaca koji su zapravo - privremeni samci sa željom i namjerom da nađu svoj par, ali im to (još) nije uspjelo.
Ova cijela tema se bazira na pretpostavci da se radi o homogenoj grupi koji nemaju i nikad nisu imali namjeru da uđu u vezu.
Lisbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 13:32   #116
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ispada da moraš kupiti vlastiti mir i tišinu za samovanje - nisi socijalno rentabilan pa financijski ispaštaš
Nije li to atak na ljudska prava

Sve je još dobro dok se ne upetlja fizička prisila.


Onda hrvatsko drustvo mora odluciti zeli li da potka drustva budu samci, ili obitelji sa djecom.

Da bi neko drustvo funkcioniralo, nekakva reprodukcija je potrebna za minimalnu obnovu ljudskog fonda u drzavi....onda se podrazumjeva da se samce "pozitivnomdiskriminacijom" pokusava pritjerati u vezu i ostvarivanju pomlatka.
Nitko nista ne mora, niti se nekoga prisiljava...ako zele svoj lajfstajl, onda se za to i placa...ionako u zivotu nije nista badava.

Koliko je nisko u spirali pada hrvatska demografija i ekonomija, ne znam....ali ako je prosjecna dob nekih 40-ak godina sa ovakvom ne postojecom ekonomijom, onda je to prilicno blizu dna.

Nama ne preostaje nista vishe nego olaksati ljudima doseljavanje.To je jedino realno.Mislim da je problem samaca u drzavi i taj isti genetski bazen, koji je prilicno osiromasen.Odnosno izbor je losh.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 13:41   #117
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Nitko nista ne mora, niti se nekoga prisiljava...ako zele svoj lajfstajl, onda se za to i placa...ionako u zivotu nije nista badava.

...opet isto: ako ŽELE svoj lajfstajl.

Jako puno ih NE želi taj lajfstajl, već naprosto nisu uspjeli ostvariti emotivnu vezu i zbog toga ih se kažnjava.
Ili je netko pobrojio sve samce u državi i svi su dali izjavu da su čvrsto i nepokolebljivo odlučili biti i ostati samci?

Ne raspolažem sa statističkim podacima, ali posvuda oko mene sami ljudi koji traže, traže, traže... pa nađu ali se veza ne održi, pa opet traže. A u međuvremenu rade i plaćaju veće poreze. I nikog od njih nisam čula da govori kako želi biti sam, kako misli da je to baš super i kako je to njegov/njezin izbor. Eventualno izbor da ne budu u lošoj vezi, ali zašo prisiljavati nekog da bude u lošoj vezi samo zato što se mora biti u vezi.

I da, to čak i nije lajfstajl, već stjecaj okolnosti. A veza je najmanje podložna odluci i planiranju - netko može odlučiti da će naučiti strani jezik, ode u školu, sjede i uči. Ali ne možeš odlučiti ja od sutra ulazim u vezu - ako nemaš s kim.

I za kraj, ako prihvatimo činjenicu da je jako mnogo, čak većina samaca sama zato jer nisu još uspjeli nekog s kime će xasnovati dugu vezu ili brak - sad će vjerojatno krenuti špekulacije kako su to ljudi s kojima nešto nije u redu, jer da su normalni, sigurno bi ih netko htio. Mora da su ružni, glupasti, lošeg karaktera, bez socijalnih vještina, nevjerojatno izbirljivi egocentrici, loši u krevetu, nemoralni i smrde.

Zadnje uređivanje Lisbeth : 16.03.2012. at 14:07.
Lisbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 13:52   #118
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post

Nama ne preostaje nista vishe nego olaksati ljudima doseljavanje.To je jedino realno.Mislim da je problem samaca u drzavi i taj isti genetski bazen, koji je prilicno osiromasen.Odnosno izbor je losh.
Po čemu je izbor loš?
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 13:52   #119
[QUOTE=happygoose;38510975]
Quote:
Onda hrvatsko drustvo mora odluciti zeli li da potka drustva budu samci, ili obitelji sa djecom.

Kad već ne žele svi pojedinci neka se potrudi sama država za to jer ima instrumente u rukama.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 14:02   #120
Kako?

Organiziranjem speed date-ova na koji poziva sve samce u državi pozivom u rangu sudskog, pa tko se ne odazove privede ga policija? Ako se pojavi, i ne spari se s nikim, opet plaća kaznu ili ga uhiti zbog protudržavnog djelovanja?

Ili će uvesti KD samačkog života, iako je na neki način već uvedeno ovom poreznom reformom?

Kad smo kod stila života i plaćanja, zašto se onda ravnopravno ne uvede porez na brak, jer je ipak lakše živjeti u dvoje, pa prema tome nije fer prema samcima koji sve sami plaćaju?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.