Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 17:36   #61
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Aha, ništa od koncepcije zakona kao sile. Ona čuvena egzaktnost se pretvorila u preneseno značenje.
Tako je, zakoni se ne sprovode silom, a porezi su dobrovoljni prilozi.
- Sizif - is offline  
Old 10.04.2013., 17:38   #62
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Zakon nije sila. I još nisi odgovorio što je grbača naroda i zašto koristiš takve pojmove. Znam što je grbača pojedinog čovjeka, hvala. A ti pojasni što je grbača naroda.
Država ima monopol na silu. Policija provodi zakon, nekad i fizičkom silom. Što misliš, kad ti porezna nalijepi one trake na restoran ili dućan i stavi papir sa žigom na kojem piše "povreda službenog pečata je kazneno djelo", zašto to netko jednostavno ne potrga i uđe unutra?

petparanedam is offline  
Old 10.04.2013., 17:41   #63
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Tako je, zakoni se ne sprovode silom, a porezi su dobrovoljni prilozi.
Zakoni se generalno ne provode silom. Nego, što je bilo s egzaktnom narodnom grbačom?
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 10.04.2013., 17:45   #64
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Tako je, zakoni se ne sprovode silom, a porezi su dobrovoljni prilozi.
Ma ne, zakoni se uopće ne sprovode. Poreza svatko plati koliko hoće i onda Linić te pare uzme u džep i ide u Dubai. A što ostane podijeli se Zagrebačkoj banci. Kad si neka zrelija žena hoće kupiti nove cipelice samo ode tamo, kaže službenici "ja radim na faksu", i onda joj službenica na šalteru da lovu za nove cipelice. Ili kredit u švicarcima za to, koji neće nikad vratiti jer će se žaliti preko udruge "Franak" da je tiskaju cipele i da nije čitala što piše sitnim slovcima kad je potpisivala.
petparanedam is offline  
Old 10.04.2013., 17:50   #65
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Zakoni se generalno ne provode silom. Nego, što je bilo s egzaktnom narodnom grbačom?
Ovo je bilo.

Ne da mi se više odgovarati na tvoje neozbiljne upise, pozdravljam te.
- Sizif - is offline  
Old 10.04.2013., 17:52   #66
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
... a porezi su dobrovoljni prilozi.
Je li kod vas uveden porez na platu?
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 17:54   #67
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ovo je bilo.

Ne da mi se više odgovarati na tvoje neozbiljne upise, pozdravljam te.
Nije da ti se ne da, nego nemaš ništa pametno za odgovoriti. Uopće ne držiš do toga kako se izražavaš i što pišeš. Zato i pišeš da moraš silom plaćati porez i da je narodna grbača egzaktan pojam umjesto demagoške fraze.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 10.04.2013., 18:07   #68
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Je li kod vas uveden porez na platu?
Naravno. To je u sklopu poreza na dohodak. Čak i da je netko nešto propustio, tikvan Linić bi uveo porez i na to. Samo količinu udahnutog zraka još ne oporezuje.
- Sizif - is offline  
Old 10.04.2013., 18:08   #69
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Zato i pišeš da moraš silom plaćati porez...
A ko bi dobrovoljno plaćao porez? Evo, mene niko nije pitao želim li plaćati porez na platu, i ja ne želim, ali moram. Kako se takvo plaćanje zove?
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 18:11   #70
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
A ko bi dobrovoljno plaćao porez? Evo, mene niko nije pitao želim li plaćati porez na platu, i ja ne želim, ali moram. Kako se takvo plaćanje zove?
Da, praktički moraš, ali ne silom. Neće ti silom policija uzeti novac kao što je onaj gore primjerice spominjao kada je spominjao policiju. Naravno, možeš govoriti metaforički o sili, ali Sizif govori da je koristio egzaktne pojmove.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 10.04.2013., 18:12   #71
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
A onima koji na grbači naroda dobivaju sigurnu i solidnu plaću, radi promicanja kulture, ali im to nije dosta...
Ovo je jedan od onih koji kod nas dobiva naknadu iz fonda za kulturu, a radi promicanja iste. Tata mu je zastupnik Skupštine (politikom se bavi već dugi niz godina), a koliko je takvih...nedavno je izašao spisak svih onih koji dobivaju novac za promicanje kulture kao i iznosi novaca koje dobivaju za to. Bolje da to nisam vidjela.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 18:14   #72
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Da, praktički moraš, ali ne silom. Neće ti silom policija uzeti novac kao što je onaj gore primjerice spominjao kada je spominjao policiju. Naravno, možeš govoriti metaforički o sili, ali Sizif govori da je koristio egzaktne pojmove.
Pa neće mi policija silom uzeti novac, ali će me silom strpati iza rešetaka, ako ne plaćam porez.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 18:18   #73
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pa neće mi policija silom uzeti novac, ali će me silom strpati iza rešetaka, ako ne plaćam porez.
Da, kao i kada si kriminalac. A ne vidim zašto je onaj tko ne plaća porez treba biti žrtva nekakve metaforičke sile, a onaj tko krade je običan kriminalac. Ali da, ne moraš plaćati porez.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 10.04.2013., 18:23   #74
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Da, kao i kada si kriminalac. A ne vidim zašto je onaj tko ne plaća porez treba biti žrtva nekakve metaforičke sile, a onaj tko krade je običan kriminalac. Ali da, ne moraš plaćati porez.
Dakle, onome kome od plate odbijaju porez da bi lezihljebovići u državnim strukturama dobili svoje plate je kriminalac, ukoliko ne plati porez, kao i onaj koji prebije slučajnog prolaznika da bi ga opljačkao?
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 18:27   #75
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. jeba te sveti jeronim .. .. i ti cipelice u purgariji .. .. ma koji je kurac tim dalmošima .. .. to mi nije jasno ..

.. ti u zagrebu i nemaš nekog .. građana .. zagrepčanina .. .. purger je nešto kao stilska figura .. .. kao .. nekad je to bio grad .. i postojale su frajlice i frajli .. koji su išli u beč na operu ..
(.. to za operu mi je .. slučajno palo na pamet .. jer mi je jedan iz žminja govorio kako je pod digičijom u žminju gazda mlina bio velika batica .. i išao kočijom u trst na operu .. ili neki sličan kurac .. .. danas te opere više ni ne postoje .. srećom ..)

.. a dalmoši .. kao .. strogo svoji .. spliće zadrani .. dalmacija .. svetska situacija .. .. i samo čekaju kako će do zagreba ..
.. kad ih trefiš u zagrebu .. i kad ih pitaš kuda se ide u maksimir .. oni ti .. svi ozareni .. objašnjavaju i blistaju .. ponosni što znaju .. ko da boga za jaja drže ..
.. i svaki dalmoš ima neku vezu gore .. .. svaki u pičku materinu .. .. il je tetak il je strina .. .. ili je komšija od brata od tetke ..

.. mislim da je zagreb kurčina .. bio sam jednom ..
.. nema veze koliko je velik grad ..
.. recimo rijeka .. nije grad kao pula .. .. oba su sjebana 45te .. ali se rijeka napunila bosancima i dalmošima a pula .. okolnim seljaštvom .. i ispala srećnije ..

.. naši su u zagreb kad su bježali od digića ..
.. poslije rata smo imali u saboru jednog .. iz sela .. bio je potpredsjednik nazoru .. .. nazor je iz nekog otoka .. u pazinu je samo radio .. nije naš .. .. ali ovaj baš iz sela .. učitelj bio .. .. negdje po jugi .. .. a siromašni bili u selu .. tako .. dosta ..

.. šta sam ono počeo .. ?
.. a da .. to da svi bježite gore .. i onda ste dalmoši .. .. a jeba vas bog .. tako ste kralju petru lizali muda ..
Ма пиздарија. Ево, ја сам Далмош (сви преци за које уопште знам са сваке стране су Далмоши), у Зг бејах мање од десет пута, са укупним боравком максимално десет дана. Углавном јер морах, уз једну-две изнимке. И имам сто тета и барби, а ниједан не живи у Зг.
nitko drugi is offline  
Old 10.04.2013., 18:31   #76
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post

A onima koji na grbači naroda dobivaju sigurnu i solidnu plaću, radi promicanja kulture, ali im to nije dosta, nego subotama na svadbama moraju svirati baš dno dna... cajke i sl., kako bi zaradili dodatnih 2000 Eura mjesečno, zapravo zamjeram... (I takvih znam nekoliko...)
Pa sviraj onda ti. U čemu je problem... ah vjerojatno ti se gade cajke, pa ti se automatski gadi i dva soma eura zarađenim na cajkama, onda taj novac pusti onima kojima se ne gadi i boli te briga. Šta te muči, jesu li oni te novce ukrali ili zaradili? Jesu li nekome uljepšali večer svojom vještinom, jebote zvučiš prokleto zavidno s tom retorikom. Mislim da to i je tvoj suštinski problem.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...

Zadnje uređivanje Floverka : 10.04.2013. at 18:37.
Floverka is offline  
Old 10.04.2013., 18:33   #77
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Dakle, onome kome od plate odbijaju porez da bi lezihljebovići u državnim strukturama dobili svoje plate je kriminalac, ukoliko ne plati porez, kao i onaj koji prebije slučajnog prolaznika da bi ga opljačkao?
Stvarno ne polazimo od iste točke. Ako državnu upravu treba restrukturirati, onda dobro, ali ići tako primitivnim izrazima nazivati ljude koji rade svoj posao je znak nekulture i primitivizma. U civilizaciji u 21. stoljeću smo pronašli procedure kojima čovjek može tražiti promjene, ali ići uvredama protiv čovjeka je krajnje neprimjereno. To nije način. Ne moraš plaćati porez.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 10.04.2013., 18:36   #78
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ма пиздарија. Ево, ја сам Далмош (сви преци за које уопште знам са сваке стране су Далмоши), у Зг бејах мање од десет пута, са укупним боравком максимално десет дана. Углавном јер морах, уз једну-две изнимке. И имам сто тета и барби, а ниједан не живи у Зг.
Једва сам бре прочитао ово горе, али имам и ја тастатуру са ћилиричним знаковима. Баш је фора овако писати, скоро ко нека шифра ЛОЛ.

Причајмо бре спрски да нас цео свет разуме. хехехе.
Apemant is online now  
Old 10.04.2013., 18:36   #79
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ovo je jedan od onih koji kod nas dobiva naknadu iz fonda za kulturu, a radi promicanja iste. Tata mu je zastupnik Skupštine (politikom se bavi već dugi niz godina), a koliko je takvih...nedavno je izašao spisak svih onih koji dobivaju novac za promicanje kulture kao i iznosi novaca koje dobivaju za to. Bolje da to nisam vidjela.
U Hvatskoj postoji i ZAMP (Zaštita autorskih i muzičkih prava) preko kojeg se utjeruje parafiskalni namet.

Uglavnom, u igri su predsjednik Josipović, koji je zakon osmislio i tvrtka Emporion kojoj je vlasnik njegov prijatelj. Preko tvrtke Emporion, koja na tome zarađuje milijune kuna godišnje, ubire se od subjekata koji su obveznici i daje glazbenicima... ali sve je to jako maglovito, nikad točnih podataka, a ogromni novci se vrte... Uzima se poduzećima, kafićima, restoranima, hotelima... a daje se prema ključu izvođenosti na radio stanicama ... i silom zakona... opet najviše dobiju Huljići, Rozge, Severine i slični...
- Sizif - is offline  
Old 10.04.2013., 18:41   #80
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
... али имам и ја тастатуру са ћилиричним знаковима.
Гугл из јор френд.
nitko drugi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.