Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2005., 15:55   #21
kako kada. ovisno o potražnji. ja jako rijetko prodajem EUR ispod srednjeg tečaja, a u prosjeku 1% bolje od onoga što nude banke.

što se prijenosa sa račun na račun tiće, no way. devizni zakon zabranjuje uplatu deviza na devizne račune osobama koje nisu vlasnici računa ili vlasnici punomoći na račun. eventualno se možeš pokušati dogovoriti da ti netko iz mjenjačnice donese novac u banku. ja to radim sa nekoliko banaka, ali uvjet je da stranka pusti lovu kod njih na računu. što je sasvim normalan uvjet.
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 16:32   #22
Quote:
niksar kaže:
zapravo koji je početni iznos npr. u eurima s kojim možeš doć u mjenjačnicu i tražit povlašteni tečaj.
Počinje sa 100 Eura.
Šalim se. Trebate znati da pravi mjenjači ne zarađuju na apsolutnim ponuđenim kupnjama i prodajama, jer su one količinski relativno male u prometu i od njih preživljavaju male mjenjačnice.

Prava zarada odvija se unutar malog spreada gdje se kupnja i prodaja vrte blizu srednjeg tečaja HNB-a, a prometi su značajni. Primjerice, na 100 tisuća eura, ukoliko mjenjač zatvori brzo kupca i prodavatelja, zarada se može penjati i do 5000 kuna, no češće to bude manje, tri-četiri lipe, pa često i manje na euro. Govorimo o većim iznosima, gdje se jedino zarada i vrti.
Kako tečaj putuje, tako i mjenjač mora stalno procjenjivati kako ne bi u neželjenom trenutku sa svojim novcem ostao u krivoj valuti. Naravno da s vremena na vrijeme tako i bude, pa pojede dobru zaradu.
No, osim što traži izuzetnu koncentraciju, što nije uvijek lako, svakodnevan rad s većim količinama dovodi do "oguglavanja" na fizički pojam novca što zahtjeva čvrstu disciplinu. Ovaj posao je i opasan, što ne moram posebno objašnjavati.
No, jedna je stvar odnijeti 150000 kuna u mjenjačnicu, dobiti kunu, možda i dvije diskonta na kupovni od 100 eura i vratiti se s eurima u banku, a druga stvar raditi taj posao i živjeti s time 24 sata.
Ne radim, niti bih taj posao radio, ali nešto znam o tome svijetu.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 18:48   #23
slažem se. velik je rizik, prinosi su sve manji. a opet, i dalje se bavim time...očito nešto nije u redu samnom
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 15:25   #24
Quote:
Neurosinner kaže:
evo, odoh u shopping

Otišao i ja u šoping ...hvala
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 16:38   #25
kupio sam u zabi još u četvrtak, 5,81 i nešto sitno. mjenjačnice su nudile 5,75 (rijeka) ali nisam imao vremena pa sam obavio sve preko neta. kako si ti prošao?
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 20:34   #26
pa u četvrtak naravno....hvala x2

btw zaba 5,81

p.s.
Na koji iznos su ti davali 5,75
Evo gledam sad je usdhrk=x već na 5,89

Zadnje uređivanje niksar : 07.02.2005. at 21:41.
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 08:51   #27
normlani tečaj im je bio 5,75. u nekima je bilo i 5,74.

opet, pitam se koliko toga su uopće imali. ne vjerujem više od 5-10 soma (svi zajedno).

sad se malo kopkam da sam trebao uzeti barem dio tamo, ali tko će im provjeravati svaku novčanicu dok imam keš u džepu...bolje je ovako, manje se znojiš

a sad bi trebalo biti frajer i izdržati ovaj rast...čitao sam u jučerašnjem dnevniku da je nekako uobičajeno da nakon izbora usd raste do sredine godine. sa padom u 2. mjesecu...budem pratio. ali pretpostavljam da će se pojaviti nekakva korekcija sutra ili prekosutra...

izaći ili ne, pitanje je sad
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 21:48   #28
Ja ću bit pohlepan pa ću zadržat dolar još par dana,iako mi je dolar najmrža valuta jer sam u dosadašnjoj karijeri samo na usd izgubio veći iznos.

btw...na koji način pratiš kretanje dolara prema kuni.

Ja to radim na krajnje primitivan način.

Reuters
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 08:43   #29
Da vas podsjetim:

2/10 08:30 (NYT) US Dec Trade Balance -$52 bln -$60 bln
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 11:12   #30
je, taj me podatak nekako najviše brine. imam feeling da bi mogao biti nešto gori od 55b, makar se očekuje bolji rezultat.

što se tečaja tiće, gledam eurusd na netu i tv. pa još ubacim svoja očekivanja kretanja tečaja kune.
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 11:26   #31
Izmedju ostaloga, ovdje se moze naci i tecaj kune:

http://www.xe.com/ucc/full.shtml
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 15:38   #32
evo, ipak sam se odlučio da držim.
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 22:36   #33
prodano za 5,867
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 11:02   #34
čekam 14:30
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 12:45   #35
moze li se kako predvidjeti tecaj Eura? Vec neko vrijeme pada...
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 14:44   #36
eto, 56.3 bln usd. imao sam pravo, još da sam se poslušao...

eh, ipak sam trebao izaći. no dobro, neču plakati još uvijek sam u plusu. čekam tečajnu zabe, pa ću odlučiti.

valute za promatranje: chf, gbp, nok, sek, cad....

ideje?

a za euro: teško je bilo šta reći. mislim da je jako velik pritisak na pad tečaja, i bit će tako cijele godine
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 15:32   #37
Mislim da AUD ide prema prošlogodišnjoj vrijednosti naspram kune.
http://www.rast.hr/trziste.php?p=gra...D&f%5Btip%5D=2

Sutrašnji srednji tečaj po HNB-u 4,547
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 17:42   #38
vidiš, nisam razmišljao jučer o tome. trebalo je jučer prodati usd i kupiti aud. puno manje rizično od mog držanja usd sa nadom da će deficit iznenaditi (makar to nisam očekivao)...hahha, pun sam kontradikcija

si barem ti to odradio? mislim da ću uzeti aud danas
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 19:42   #39
Kako sam već prije naveo USD mi je najmrža valuta tako da sam već u četvrtak nakon tvoje natuknice kupio za pola portfelja USD a drugu polovicu sam ostavio sa strane i u ponedjeljak kupio AUD,s tim da sam USD već prodao.
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 07:05   #40
a nebi se bio pohvalio...hehe...
mislim da ću u ponedjeljak ili utorak sve u kune, zanimljivo je ovo naše tržište dionica zadnjih 2 dana. ako nastavi ovaj pad bit će zanimljivih shopping prilika
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.