Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2008., 12:45   #101
Kaže na računu da sam poduzetništvo bijeli. Šalju mi račune prema očitanju, ne plaćam akontaciju. Evo, danas mi došao račun na 460 kn za otpr. mjesec i pol s tim da 3 tjedna u tom vremenu nismo radili puno radno vrijeme nego pola. I sad kak bi posumnjao da tu nešto ne štima? Stvarno nisam znao za taj problem, doduše danas sam tek vidio na obračunu da je samo jeftina obračunata. Nisam do sad obraćao pažnju na to, samo na cifru dole.
Ali bojim se da njih boli k. za to i da će procjena biti njihova od oka. Idući put kad dođe račun moram sjediti kad ga budem otvarao.
A da samo ništa ne napravim, možda mi ne pošalju nikakvu razliku? Ili svakako budu?
Znam da sam tu struju i potrošio i voljan sam platiti dio, ali ne sve šta budu tražili. Neka oni sudjeluju u svom gubitku prouzročenim njihovim brojilom. Ili sam naivan?

Da li koji pravnik zna nešto više o ovakvom slučaju? Uvjetima i roku zastare?
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 14:20   #102
Poduzetništvo? Aj-jaj! Ta se kategorija očitava i obračunava svaki mjesec, pa ak' to stvarno traje "godinama", šlamperaj na kvadrat. "Bijeli" tarifni model je dvotarifni, tako da moja zadnja "ideja" pada u vodu.
Quote:
A da samo ništa ne napravim, možda mi ne pošalju nikakvu razliku?
Teško, ako je monter na radnom nalogu naznačio da je mjerni uređaj bio u kvaru. Konačno, kad/ako dopis i stigne, vjerujem da se - u slučaju da iznos bude "astronomski" - uvijek može otići u Elektru i dogovoriti što i kako dalje. Doduše, to bi možda bilo bolje napraviti s rukovoditeljem Odjela za prodaju / naplatu nego li ljudima na šalteru.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:37   #103
ako oni ocitavaju svaki mjesec , po mom misljenju mogu naplatiti samo za prosli mjesec
no , vjerojatno ce ici nekakvim preracunavanjem i tu ce biti jos borbe
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 22:55   #104
Isključenje/uključenje struje

Naime, TEK SAD sam dobila poštu od susjeda koji je slučajno to pokupio prije i nije se sjetio donijeti!!! Dobila sam opomenu pred isključenje struje zbog neplaćena zadnja tri mjeseca koju sam MORALA podmiriti do 29.9.. Ukoliko ne podmirim, u kratkom roku će mi isključiti struju. Račun je visok i ne mogu ga podmiriti prije petka.

Je li moguće tražiti odgodu bar još tri dana ili se vrši elektronički?
Koliko se čeka na uključenje struje koja je bila isključena zbog neplaćanja?
Marbriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 22:59   #105
Quote:
Marbriela kaže: Pogledaj post
Naime, TEK SAD sam dobila poštu od susjeda koji je slučajno to pokupio prije i nije se sjetio donijeti!!! Dobila sam opomenu pred isključenje struje zbog neplaćena zadnja tri mjeseca koju sam MORALA podmiriti do 29.9.. Ukoliko ne podmirim, u kratkom roku će mi isključiti struju. Račun je visok i ne mogu ga podmiriti prije petka.

Je li moguće tražiti odgodu bar još tri dana ili se vrši elektronički?
Koliko se čeka na uključenje struje koja je bila isključena zbog neplaćanja?
plati prvi račun odmah, i onda trči na elektru, pa tamo plati drugi, i onda te neće isključiti.
Možda možeš sa njima i nešto posebno dogovoriti, ali siguran sam da jedan račun moraš odmah sutra platiti.
Samo na nekim područjima se struja isključuje SMS porukom, kod tebe vrlo vjerovatno moraju pokucati na vrata!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:02   #106
Znači ne mogu mi samo tako iz vedra neba isključiti nego netko treba osobno doći?

Uf, ako je tako onda je lakše.

OK, sutra trčim platiti prvi račun. A u petak ću već moći druga dva podmiriti.
Marbriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:04   #107
Quote:
Marbriela kaže: Pogledaj post
Je li moguće tražiti odgodu bar još tri dana ili se vrši elektronički?
Koliko se čeka na uključenje struje koja je bila isključena zbog neplaćanja?
ma možeš se dogovorit nešto na rate, al prvi račun plati odmah, ako te isključe, kad sve platiš s kamatama, još imaš i naknadu za ponovno uključenje

obično treba dan dva da monteri dobiju radni nalog, tako da baš nemaš nešto vremena, ako te nema doma, isključe te na glavnom vodu i tu nema pomoći
bwah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:09   #108
Ako sutra ujutro otrčim i platim u elektri prva dva računa, je li moguće da me isključe jer već sam debelo iza navedenog roka plaćanja? Hoće li njima to odmah u evidenciju ući da sam platila?
Marbriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:11   #109
Quote:
Marbriela kaže: Pogledaj post
Ako sutra ujutro otrčim i platim u elektri prva dva računa, je li moguće da me isključe jer već sam debelo iza navedenog roka plaćanja? Hoće li njima to odmah u evidenciju ući da sam platila?
spomeni na blagajni da si dobila opomenu pred isključenje i nemaš frke
bwah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:15   #110
Uf..Ok! samo se nadam da tipovi zaduženi za isključenje nisu ranoranioci pa to naprave prije 8 ujutro.

Zahvaljujem puno na pomoći i nadam se probuditi sa strujom
Marbriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:18   #111
Quote:
Marbriela kaže: Pogledaj post
Ako sutra ujutro otrčim i platim u elektri prva dva računa, je li moguće da me isključe jer već sam debelo iza navedenog roka plaćanja? Hoće li njima to odmah u evidenciju ući da sam platila?
ma nemaš panike, plati to sutra, a ak ti monteri dođu isključiti u međuvremenu, njima pokažeš uplatnice...
A možeš i njima direktno platiti kad ti zakucaju na vrata.
Jer uvjek prvo kucaju na vrata, naime ni HEP-u nije u interesu isključivati ko Apači.
Stigneš sve, al nemoj zahebati, to jest obećati pa to ne napraviti.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:20   #112
Quote:
Marbriela kaže: Pogledaj post
Uf..Ok! samo se nadam da tipovi zaduženi za isključenje nisu ranoranioci pa to naprave prije 8 ujutro.

Zahvaljujem puno na pomoći i nadam se probuditi sa strujom
monteri rade od 7.
Šefovi imaju sastanak i u najgoroj varijanti dobiju naloge sutra oko 9.
Dok popiju kavicu i do tebe dođu već je deset il 11...
A to je ak papirologija ide svemirskom brzinom.
I opet kucaju na vrata, nemaš bada....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:33   #113
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
ma nemaš panike, plati to sutra, a ak ti monteri dođu isključiti u međuvremenu, njima pokažeš uplatnice...
A možeš i njima direktno platiti kad ti zakucaju na vrata.
Jer uvjek prvo kucaju na vrata, naime ni HEP-u nije u interesu isključivati ko Apači.
Stigneš sve, al nemoj zahebati, to jest obećati pa to ne napraviti.....
Kad mi netko zaprijeti ukidanjem tehnologije u mom stanu, aktiviram se kao lavica koja se bori za život. Ovisnost o netu ima neke i pozitivne strane!
Marbriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:30   #114
Quote:
Marbriela kaže: Pogledaj post
Kad mi netko zaprijeti ukidanjem tehnologije u mom stanu, aktiviram se kao lavica koja se bori za život. Ovisnost o netu ima neke i pozitivne strane!
Mala ispravka:
nitko ti ne prijeti ukidanjem tehnologije, već ti prijeti prestankom daljnjeg isporučivanja usluge koju nisi tri mjeseca platila.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:32   #115
kako protiv elektre

pozz....ekipa...imam jedan grande problem i vec sam na izmaku snaga...Naime, imam kucu u Zagorju, tocnije mjesto je Budinscina, za one koji ne znaju to je s one strane blize Varazdinu, imam sve prikljucke na kuci, znaci struja, voda telefon itd....problem je u struji, s obzirom da sam odlucio sa suprugom preseliti tamo utrosio sam na uredjenje i opremanje kuce preko 200 000 kn, i sve bi bilo super kad bi imao napon struje kao sav normalni svijet. Moj napon iznosi oko 130, a ne 220, tako da kad Joza koji zivi 2 kuce dalje upali cirkular ili Stefica koja je kuca do pocne peglati meni se ugasi televizor koji sam platio 8 000 kn, nadalje imam bojler na struju kojem treba 3 sata da zagrije vodu, zena kad pece kolac to traje 3 do 4 sata, ves masina pere ves 2 do 3 sata, navecer kad sjedim sa zenom imam osjecaj da sam u disko klubu od treptanja zarulje koja malo jace svijetli pa malo slabije, pa mi se ugasi televizor itd.....jel si mozete zamislit kako mi je...a sad ono najbolje.....poslali su mi iz elektre nekakav obracun koji kaze da sam im duzan nekih 1800 kn razlike za potrosenu struju...NECU IM PLATITI....jer da mi isporuce struju onakvu kakvu mi naplate ja ne bi potrosio toliko struje jer se kolac ne bi pekao 3 sata vec sat i pol, masina bi prala 1 do 2 sata itd....da ne pricam da mi mikrovalna sluzi za ukras....sad vi meni pametni ljudi recite koje su mi opcije jer ja vise ne znam kaj da radim...pisao sam u elektru...nisu mi odgovorili....bio sam kod njih u upravi vec nekoliko puta i svaki put je taj koji je zaduzen za to na nekom sastanku...kaj da radim...sad oni meni prijete da ce me iskljuciti ako ne platim...vuku me za nos i tjeraju me da platim nesto sto sam potrosio iskljucivo radi njihovog zastarjelog sustava opskrbe elektricnom energijom...pa ko da zivim u kamenom dobu...molim vas pomozite mi ...

Zadnje uređivanje Katrin : 18.11.2008. at 23:07.
muppet1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:43   #116
Quote:
muppet1111 kaže: Pogledaj post
pozz....ekipa...imam jedan grande problem i vec sam na izmaku snaga...radi se o ovoj smradovskoj drzavi i licemjerima koji su na vodecim pozicijama u najjacim tvrtkama i njihovom principu rada - sve za pare. Naime, imam kucu u Zagorju, tocnije mjesto je Budinscina, za one koji ne znaju to je s one strane blize Varazdinu, imam sve prikljucke na kuci, znaci struja, voda telefon itd....problem je u struji, s obzirom da sam odlucio sa suprugom preseliti tamo utrosio sam na uredjenje i opremanje kuce preko 200 000 kn, i sve bi bilo super kad bi imao napon struje kao sav normalni svijet. Moj napon iznosi oko 130, a ne 220, tako da kad Joza koji zivi 2 kuce dalje upali cirkular ili Stefica koja je kuca do pocne peglati meni se ugasi televizor koji sam platio 8 000 kn, nadalje imam bojler na struju kojem treba 3 sata da zagrije vodu, zena kad pece kolac to traje 3 do 4 sata, ves masina pere ves 2 do 3 sata, navecer kad sjedim sa zenom imam osjecaj da sam u disko klubu od treptanja zarulje koja malo jace svijetli pa malo slabije, pa mi se ugasi televizor itd.....jel si mozete zamislit kako mi je...a sad ono najbolje.....poslali su mi iz elektre nekakav obracun koji kaze da sam im duzan nekih 1800 kn razlike za potrosenu struju...NECU IM PLATITI....jer da mi isporuce struju onakvu kakvu mi naplate ja ne bi potrosio toliko struje jer se kolac ne bi pekao 3 sata vec sat i pol, masina bi prala 1 do 2 sata itd....da ne pricam da mi mikrovalna sluzi za ukras....sad vi meni pametni ljudi recite koje su mi opcije jer ja vise ne znam kaj da radim...pisao sam u elektru...nisu mi odgovorili....bio sam kod njih u upravi vec nekoliko puta i svaki put je taj koji je zaduzen za to na nekom sastanku...kaj da radim...sad oni meni prijete da ce me iskljuciti ako ne platim...vuku me za nos i tjeraju me da platim nesto sto sam potrosio iskljucivo radi njihovog zastarjelog sustava opskrbe elektricnom energijom...pa ko da zivim u kamenom dobu...molim vas pomozite mi ...
Hm,nisam zakonski potkovana u tom pogledu,ali uvijek postoji presedan.
Tuži ih za neisporučivanje propisanog i dogovorenog(postoji li takva napomena uopće u ugovorima????)napona struje,možda to pokrene pitanje po principu:kupljeno jedno isporučeno drugo,ali potrošnju plati,jer inače će ti iskopčati struju,na dug nabiti kamate....plaćati ćeš priključak izponova!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 18:12   #117
Thumbs up

prvo plati potrošenu energiju jer si je potrošio.
ukoliko su tvoji navodi točni učini slijedeće:
nađi dokaze koliku zakupljenu snagu imaš koliko kW u elektroenergetskoj sulasnosti si platio ili na neki drui način stekao.
nakon što si prikupio gore navedeno postoje dva načina da riješiš
1 da se pismeno obratiš HEP-u i zatražiš da vrše mjerenje napona u periodu 7 dana i po tom mjerenju ukoliko nemaš dobar napon zatražiti od hepa da to dovede u red , sve u pisanom obliku i preporučeno sa povratnicom.po odgovoru zatraži da ti osiguraju energiju koju su obavezni po kvalteti isporučiti.

ukoliko ne uspiješ u roku 15 dana pošalji mi što su ti odgovorili na privatnu poruku , pa ću ti napisati daljnje upute , odnosno drugi način.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:29   #118
HEP i neovlašteno skidanje plombe

Situacija je malo komplicirana

Zbog nastalog duga HEP je mom kućanstvu sredinom prsinca uskratio opskrbu el.energijom na način da su stavili crnu plombu na brojilo i otpojili žice na brojilu.
Napisali su stanje brojila na radni nalog koji je moja supruga potpisala.
Budući sam radio u inozemstvu,a supruga nije imala novca za platiti,a imam četvero male djece,zamolio sam jednog prijatelja da slomi plombu i spoji žice ponovo preko brojila,što je on i učinio.
Potkraj siječnja su došli djelatnici HEP-a,ponovo sa nalogom,fotkali brojilo,napisali novonastalo stanje,utvrdili da je plomba skinuta i ovaj put iskopčali struju na stupu,skinuli brojilo i otpojili pancer.
Ja sam u međuvremenu podmirio prošli dug,ali su mi oni poslali račun za potrošenu energiju u visini sad postaje zanimljivo-16.370,02 kn
navodno potrošene energije u vremenu od prvog do drugog iskapčanja.
E,sad.
Ja znam da je skidanje crne plombe zakonom zabranjeno i spreman sam odgovarati za to,ali bitna je činjenica da je el.energija ipak išla preko brojila za što postoje i dokazi i da je potrošeno grubo računajući negdje oko 700 kn,a oni su meni obračunali paušalno i to na slijedeći način:
a)priključna snaga---------------24,15 kW
b)broj sati----------------------720
c)potrošnja(axb)----------------17388 kWh
d)cijena električne energije------0,75 kn/kWh
e)naknada za el.energiju--------13.041,00 kn

i još na to PDV
i -kranjeg li bezobrazluka!-troškovi obračuna-377,05 kn!!!
ukupno 16.370,02 kn za manje od mjesec dana za prosječno kućanstvo
Moram još napomenuti da sam imao dvotarifno brojilo i da mi je rata bila 320 kn mjesečno.
Sad imam plaćen prijašnji dug,isključenu struju na sve moguće načine i taj famozni račun za platiti a već mjesec dana koristim agregatić za minimalne potrebe za energijom budući imam kažem četvero djece.
Da,prijsavili su me i policiji za navodnu krađu el.energije,ali mi je i sam inspektor rekao da to nije krađa budući je energija i dalje išla preko brojila nego samo neovlašteno skidanje plombe i priključak na mrežu.
da rezimiram.Meni je jasno da je to prekršaj i za to sam spreman odgovarati ako državno odvjetništvo utvrdi moju odgovornost,ali me zanima imaju li oni pravo i na osnovu čega ispostaviti takav paušalni račun.
Radi se i o činjenici da su mi dali 8 dana za plačanje i da će mi stisnuti ovrhu ovih dana.
Može li mi netko objasniti što da pravno poduzmem?
Ja pomišljam da to dam i u novine.
Upomoć!!!
__________________
greška u sistemu

Zadnje uređivanje Katrin : 23.02.2009. at 01:00.
don kihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 00:54   #119
VIII. NEOVLAŠTENO KORIŠTENJE ELEKTRIČNE ENERGIJE
Članak 99.

(1) Pod neovlaštenim korištenjem električne energije razumijevaju se slučajevi kada:

– kupac troši električnu energiju bez mjerne opreme ili mimo postojeće mjerne opreme ili kada je mjerna oprema onesposobljena za ispravan rad;
– se fizička ili pravna osoba samovoljno priključi na mrežu;
– kupac daje netočne podatke za određivanje kategorije potroš­nje;
– kupac troši električnu energiju preko mjerila ili ostale mjerne opreme s kojih je skinuta ili oštećena plomba.

(2) Za neovlašteno korištenje električne energije iz stavka 1. ovoga članka, operator prijenosnog sustava ili operator distribucijskog sustava ima pravo i dužnost obračunati naknadu za neovlaštenu potrošnju električne energije koja sadrži:
– naknadu za električnu energiju;
– naknadu za snagu;
– ostale troškove prouzročene neovlaštenim korištenjem električne energije.

(3) U slučaju nastupa okolnosti iz stavka 1. ovoga članka, operator prijenosnog sustava ili operator distribucijskog sustava ima pravo i dužnost obustaviti kupcu isporuku električne energije bez prethodne obavijesti.

(4) U slučaju onemogućavanja postupka kontrole i/ili utvrđivanja neovlaštenog korištenja električne energije, operator prijenosnog sustava ili operator distribucijskog sustava može primijeniti mjeru obustave isporuke električne energije.

Članak 100.

(1) Naknadu i sve troškove iz članka 99. stavka 2. ovih Općih uvjeta, kupac ili druga osoba iz članka 99. stavka 1. ovih Općih uvjeta dužna je platiti operatoru prijenosnog sustava ili operatoru distribucijskog sustava u roku od osam dana od dana izdavanja računa.

(2) Ako operator prijenosnog sustava ili operator distribucijskog sustava može utvrditi početak jedne ili više navedenih radnji iz članka 99. stavka 1. ovih Općih uvjeta, za obračun naknade koristi se propisano vrijeme.

(3) Ako operator prijenosnog sustava ili operator distribucijskog sustava ne može utvrditi početak jedne ili više navedenih radnji iz članka 99. stavka 1. ovih Općih uvjeta, za obračun naknade koristi se zakonski rok zastare.

Članak 101.

(1) U slučaju neovlaštene potrošnje iz članka 99. stavka 1. ovih Općih uvjeta, operator prijenosnog sustava ili operator distribucijskog sustava ima pravo zahtijevati od kupca izmještanje obračunskog mjernog mjesta ili zamjenu oštećenih mjerila i ostale mjerne opreme u skladu s ovim Općim uvjetima i mrežnim pravilima elektroenergetskog sustava, sve o trošku kupca.

(2) Kupcu neće biti ponovno uspostavljena isporuka električne energije dok ne plati naknadu za električnu energiju i snagu prema članku 99. stavku 2. ovih Općih uvjeta, troškove prouzročene postupanjem kupca i sve obveze kupca oko izmještanja obračunskog mjernog mjesta ili ugradnje novih mjerila i ostale mjerne opreme.

link
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_14_369.html

ima tu još izmjena i dopuna
shadow5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 13:47   #120
Sve u svemu,mogu se hebat.
Sad,kud nisam imao za platit na vrijeme tisuću kuna moram platit još 16 tisuća koje nisam potrošio
Kakva je to fruckin' logika?
Ne bježim od odgovornosti za skidanje plombe,ali ostaje činjenica da sam potrošio samo ono što je prošlo preko brojila,a to je 700 kn,zašto onda moram platiti toliko?
Znači,ako nemaš,treba te shebat do kraja?
Nisam se za to borio.
Lako je tako bit sponzor preko tuđih leđa.
Jbg.Odo ja izgleda u kameno doba.
Ne znam samo kako da objasnim klincima da vjeruju u državu koja njihove odlične uspjehe u školi nagrađuje mrakom radi toga što tata nije u datom momentu mogao platiti neki tisuću kuna.
Kako da im objasnim da je ovih mjesec i pol dana učenja uz svijeće tek početak?
Ja nisam sposoban vratiti im svjetlo.
Ako itko zna što bih mogao napraviti da mi se obračuna stvarno potrošena energija,očajnički ga molim da mi javi.
Neka budem kažnjen za skidanje plombe,neka idem u zatvor ako treba,ali nisam potrošio 16 000 za mjesec dana.
__________________
greška u sistemu

Zadnje uređivanje Katrin : 23.02.2009. at 13:53.
don kihot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.