Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 13:53   #1
Triple X sindrom

Imam djevojčicu kojoj će sad 4 godine. Ima dijagnozu triple x sindrom. Usporenost na svim područjima i izostanak govora. Zanima me da li ima iko sličan slučaj i da li će ta djeca govoriti?
Majamarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:40   #2
DRAGA MAJAMARIJA nemamo takav problem ali smo u slicnoj situaciji. Cekamo nalaz od mr glave pa ce mo vidjeti. Djecak ima 3,3 godine pretjerano slini,ne zvace dovoljno hranu i skroz slabo razvijen govor. Inace je jako inteligentno djete i sve razumije,neznam sta misliti i gdje ga svrstati
BILJANA BILJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 08:42   #3
Quote:
BILJANA BILJA kaže: Pogledaj post
DRAGA MAJAMARIJA nemamo takav problem ali smo u slicnoj situaciji. Cekamo nalaz od mr glave pa ce mo vidjeti. Djecak ima 3,3 godine pretjerano slini,ne zvace dovoljno hranu i skroz slabo razvijen govor. Inace je jako inteligentno djete i sve razumije,neznam sta misliti i gdje ga svrstati
Obavite procjenu na poremecaj senzorne integracije.
Vec samo ove tri stvari koje ste naveli me upucuju da bi se o tome moglo raditi.
Imate na stranici udruge Dira odlican tekst. Procjenu mozete obaviti kod njih, u udruzi Silver, Malom domu, Goljaku, Slavi Raskaj i mislim da ima jos par privatnih ustanova koje se bave procjenom i integracijom.
Ukoliko se o tome radi, stvar se da rehabilitirati, a mozete puno uciniti i kod kuce senzorno podrazajnim aktivnostima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.