Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 10:50   #1
AAPL - Apple Inc.

AAPL

Pozdrav,

novi sam u ovom dijelu foruma.

Pratim od studentskih dana (2007) Apple-ove dionice čisto informativno i gledam samo rastu, padaju uglavnom kad predstave novi proizvod, a zatim rastu i tak. Pratim Apple i kao tvrtku jer volim njihove proizvode pa sam u koraku s aktualnostima svaki dan.


Sad pitanje za one koji se bave dionicama. Koliko se isplati ulagti u Apple-ove dionice? Naravno cilj je zarada od par posto ništa u smislu ja bi se obogatio preko noći.

Koji je rizik?

Razmišljam uložit par tisuča za početak pa vidjet kad narastu za par posto kroz koji mjesec - godinu pa onda pokupit pare, pa bi možda uložio veći iznos.

Budući da sam jako zelen ispravite me ako sam u totalnoj zabludi kako funkcionira sustav dionica jer sve što znam je preko filmova i priča.
__________________
Sorry for typos.

Zadnje uređivanje oss : 01.04.2015. at 11:03.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:29   #2
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
AAPL

Pozdrav,

novi sam u ovom dijelu foruma.

Pratim od studentskih dana (2007) Apple-ove dionice čisto informativno i gledam samo rastu, padaju uglavnom kad predstave novi proizvod, a zatim rastu i tak. Pratim Apple i kao tvrtku jer volim njihove proizvode pa sam u koraku s aktualnostima svaki dan.


Sad pitanje za one koji se bave dionicama. Koliko se isplati ulagti u Apple-ove dionice? Naravno cilj je zarada od par posto ništa u smislu ja bi se obogatio preko noći.

Koji je rizik?

Razmišljam uložit par tisuča za početak pa vidjet kad narastu za par posto kroz koji mjesec - godinu pa onda pokupit pare, pa bi možda uložio veći iznos.

Budući da sam jako zelen ispravite me ako sam u totalnoj zabludi kako funkcionira sustav dionica jer sve što znam je preko filmova i priča.
Što se tiče Applea kao firme, to je sasvim sigurno fenomenalna firma, no kao dionica malo manje, barem u ovom trenutku........odradila je fantastičan rast i sad si u puno većem riziku nego da si u nju uložio prije godinu dvije, da ne spominjem 2009. godinu

E sad obzirom da pratiš Apple kao firmu i da si upoznat s tim što rade ( a rade to odlično ) možeš ove godine vrlo vjerovatno zaraditi konzervativnih 5-10%,možda i više....... no budući da je taj sektor jako dinamičan potrebno je pratiti što radi konkurencija i da li Appleu pada profitna marža i market share, ako vidiš da pada, reži&bježi......

I nemoj čekati 2016. godinu, nego čim zaradiš 10-12%, kapitaliziraj, to ti je moj savjet.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:43   #3
Rast Appleove zarade (i rast dionice) u zadnjem kvartalu 2014 je rezultat uvođenja Iphonea 6 plus, tj. njegovog sjajnog rezultata u Aziji gdje su ludi za phabletima. E sad, zaključak da li je positvno ili negativno da kretanje prihoda ovisi isključivo o jednom proizvodu prepuštam tebi.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:21   #4
Javna je tajna da Apple želi proizvoditi električna vozila, pa dok se to službeno ne objavi očekujem polagani rast......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 16:17   #5
Zaposlili su preko 100-njak elektroinženjera, grade solarnu elektranu, ... e sad, hebeš ti sve to ako nema profita ... ionako ne znaju gdje će sa lovom ...

Nemoj sada kupovati, polako ..
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 05:03   #6
Sada se sve vrti oko tog sata i apple pay-a. To su nove kategorije i ulazak u nove kategorije uvijek nosi veliki rizik. Ta neizvjesnost ce pritiskati cijenu dionice dok trziste ne vidi koliko je stvarno potencijal tih novih kategorija.

Mogli bi povecati dividendu. Izvjestaj 27-og. I tada cemo znati vise kako se prodaje smart watch.

Mislim da u slucaju dobre prodaje smart watcha i dobrih rezultata nece mjenjati nista. U slucaju losih rezultata dizu dividendu i buyback da zastite cijenu dionice.

U kategoriju auta ce uci, ali to je jako daleko. AAPL nikada ne ide prvi i ne izlaze sa novom kategorijom dok nisu sigurni da imaju superioran proizvod. Auto je vrlo kompleksan proizvod i za razliku od ostalih AAPL proizvoda sigurnost je prioritet.

long AAPL
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:45   #7
Evo kad sam pisao post za cca +3 narasle. Sat je dobro prihvačen. Doduše nisam kupovao, mislim još promatrat tržište uskoro će novi event u lipnju.

Dans je AAPL 130
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 20:14   #8
130?

Rasla je nakon kvartala i pobjeđuje IXIC, koji su glavni fundamenti? Mislim oni koji podupiru rast? Uštedite mi vrijeme.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.