Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2016., 14:12   #1061
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
pušač sam i nije mi jasno kako netko u stanu može pušiti, to mi je nešto najgore, zavuče ti se u zavjese, namještaj, zidovi požute
također jedna sam od onih koja nakon kave/ izlaska stalno luftam odjeću kao pravi nepušač
Ja nikad u zivotu necu zaboravit razgovor koji sam satima vodila s tatom od jedne kolegice kad sam im dosla u goste, stari joj pusi i dosla im je neka tetak u goste jos i ona isto pusi,i dodjemo na tu temu nekako, i ja se slozim sa mamom od te legice kad je nesto onako iz sale rekla u smilu "ajde izbacicu vas van pa tamo dimite " (ljeto je bilo tak da tak svejddno) i meni tata sad od te legice kao dal se kod mene u stnau pusi, ja reko ne nema sanse, pita on pa oke a balkon, reko nemam balkon i nepusi se, i onda on krene, pa kako to, pa nemos tako kad ti gosti dodju u stan ne udovoljit im, to je nepristojno. ?!??!?!?!

Tu sam ostala maksimalno paf!?!?! i mrtva ladna sam rekla da je nepristojnije da netko dodje u tudji stan i onda jos negoduje jer zamislite, onaj tko tu zivi ne zeli da mu se zivotni prostor zagađuje ćuburenjem.

ne smeta me inace po kaficima, prilagodim se jebiga, vise je pusaca u drustvu i istrpim kao sto i oni cim zatopli pristaju da sjedimo na terasama da nama nepusacim sve skupa to ne smrdi, ali ovo mi je bilo bas dno dna od razmisljanj ...zamisli, kako sam JA nepristojna ako nedam da se u MOM stanu puši, Svašta.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 20.02.2016., 14:59   #1062
Meni dim uzasno smeta. Imam bas jako osjetljive oci, odmah nateknu, zacrvene se i pocnu suziti.
Nocni izlasci su mi bili totalno koma.
Em se sva usmrdim od galve do pete od dima cigarete, em imam crvene oci ko da sam tri dana plakala. Bas sam bila zamaman curetak
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Old 20.02.2016., 15:12   #1063
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Prijavi sebične glupače anonimno. Bila sam i ja na stručnom, nema šanse da bih šutjela. Srećom, nisam morala testirati.

A najbolje da ne bi skuzili da ih je ona prijavila ako jedina ona u prostoriji ne pusi.

Meni je to jako ruzno za vidjet, recimo. Pogotovo kod mladih zena. To je mislim jedina predrasuda koju imam. Cura od 20 godina s cigaretom u ustima mi izgleda jeftino. A inace mi pusenje oko mene ne smeta, samo mrzim kad neko pusi u autu. To mi je ono bas, bas gadljivo.
Marša is offline  
Old 20.02.2016., 15:44   #1064
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Tu sam ostala maksimalno paf!?!?! i mrtva ladna sam rekla da je nepristojnije da netko dodje u tudji stan i onda jos negoduje jer zamislite, onaj tko tu zivi ne zeli da mu se zivotni prostor zagađuje ćuburenjem.
U skladu s time, živcira me kad se gosti u tuđem stanu ponašaju kao da je njihov, pogotovo kad se sami pozovu.
Krekushka is offline  
Old 20.02.2016., 15:49   #1065
Meni je nepristojno trazit od gostiju da se izuju (osim ako nisu 3 sata hodali po blatu, to ajd nekako ). Ili da ne puse, ako nisi alergican ili imas nekih drugih problema vezano s tim. Pa jebemu, nece te sat vremena kraj cigarete ubit.
Marša is offline  
Old 20.02.2016., 16:01   #1066
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
i onda on krene, pa kako to, pa nemos tako kad ti gosti dodju u stan ne udovoljit im, to je nepristojno. ?!??!?!?!

To je idiotizam, ne možeš ti u tuđem stanu nametati svoja pravila.
Nikad mi nije palo na pamet zapaliti u tuđem stanu bez da pitam je li to ok. Kad dođemo kod prijatelja gledat tekmu zapalimo na balkonu, ne vidim u čemu je problem. Ako nema balkona izaći ću ispred kuće zapalit ako mi baš dođe.


Quote:
Marša kaže: Pogledaj post
Meni je to jako ruzno za vidjet, recimo. Pogotovo kod mladih zena. To je mislim jedina predrasuda koju imam. Cura od 20 godina s cigaretom u ustima mi izgleda jeftino.

I tu smo na prvom mjestu.
http://www.slobodnadalmacija.hr/stil...igdje-u-europi
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 20.02.2016., 16:11   #1067
Quote:
Marša kaže: Pogledaj post
Meni je nepristojno trazit od gostiju da se izuju (osim ako nisu 3 sata hodali po blatu, to ajd nekako ). Ili da ne puse, ako nisi alergican ili imas nekih drugih problema vezano s tim. Pa jebemu, nece te sat vremena kraj cigarete ubit.
...al će mi zasmrdit sobu, namještaj, tepihe, zidove i zavjese. Ti ćeš zapalit i otić dalje, a ja ću morat zračit stan tri dana.
Svašta.

Isto i za izuvanje, smatram da je pristojno kad se dolazi nekome u kuci pitati, pa ko pusti pusti. Mi se u kuci izuvamo, kod nas je takav običaj. Ovisi tko mi dolazi, ali ako su prijatelji ili rodbina a ne ovako neki random dalji gosti, viška papuča ima, izvoli se presvuć. Nisam ja ribala tepihe i usisavala da bi mi ih netko zasrao. Mislim sori al meni su to osnove odgoja i pristojnosti, barem pitat.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 20.02.2016., 16:31   #1068
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
...al će mi zasmrdit sobu, namještaj, tepihe, zidove i zavjese. Ti ćeš zapalit i otić dalje, a ja ću morat zračit stan tri dana.

Svašta.
Neću zapalit jer ne pušim, i od 2, 3 cigarete zavjesama neće uistinu biti ništa. A ni zidovi ne požute za sat vremena.



Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Isto i za izuvanje, smatram da je pristojno kad se dolazi nekome u kuci pitati, pa ko pusti pusti. Mi se u kuci izuvamo, kod nas je takav običaj. Ovisi tko mi dolazi, ali ako su prijatelji ili rodbina a ne ovako neki random dalji gosti, viška papuča ima, izvoli se presvuć. Nisam ja ribala tepihe i usisavala da bi mi ih netko zasrao. Mislim sori al meni su to osnove odgoja i pristojnosti, barem pitat.

Ne kažem da ne treba pitati, upravo suprotno. Ja ne mogu zamisliti da tražim od nekog da se izuva jer mi je problem usisati kad ode. Kao što rekoh, ako je došao blatnjavih ili mokrih cipela, naravno da je logično da sam gost inzistira da se izuje. Ali sve drugo mi je cjepidlačenje i odmah mi sve djeluje uštogljeno, ukočeno i ne volim ići kod takvih ljudi. Ali to sam ja.
Marša is offline  
Old 20.02.2016., 18:40   #1069
Ljudi koji se zene/udaju jer im je vrijeme.
Ne jer se vole, vec jer su dugo skupa i vrijeme je.
Da ne spominjem, kako varaju okolo, ali ovo je sigurnija opcija.
Miss Nice is offline  
Old 20.02.2016., 18:41   #1070
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Ja nikad u zivotu necu zaboravit razgovor koji sam satima vodila s tatom od jedne kolegice kad sam im dosla u goste, stari joj pusi i dosla im je neka tetak u goste jos i ona isto pusi,i dodjemo na tu temu nekako, i ja se slozim sa mamom od te legice kad je nesto onako iz sale rekla u smilu "ajde izbacicu vas van pa tamo dimite " (ljeto je bilo tak da tak svejddno) i meni tata sad od te legice kao dal se kod mene u stnau pusi, ja reko ne nema sanse, pita on pa oke a balkon, reko nemam balkon i nepusi se, i onda on krene, pa kako to, pa nemos tako kad ti gosti dodju u stan ne udovoljit im, to je nepristojno. ?!??!?!?!

Tu sam ostala maksimalno paf!?!?! i mrtva ladna sam rekla da je nepristojnije da netko dodje u tudji stan i onda jos negoduje jer zamislite, onaj tko tu zivi ne zeli da mu se zivotni prostor zagađuje ćuburenjem.
Interesantno. A kad si ti došla njima u goste on ti nije htio ugoditi tako da ne moraš udisati dim njegove cigarete? Samo prema pušačima treba biti pristojan?
Quote:
Marša kaže: Pogledaj post
A najbolje da ne bi skuzili da ih je ona prijavila ako jedina ona u prostoriji ne pusi.

Meni je to jako ruzno za vidjet, recimo. Pogotovo kod mladih zena. To je mislim jedina predrasuda koju imam. Cura od 20 godina s cigaretom u ustima mi izgleda jeftino. A inace mi pusenje oko mene ne smeta, samo mrzim kad neko pusi u autu. To mi je ono bas, bas gadljivo.
Pa ako i inače strahuju da im netko ne dođe u sobu, ne moraju zaključiti da ih je netko prijavio. Ionako će otići za 10 mj. Ali stvarno, ljudi koje boli briga što su im kolege nepušači i namjerno ih truju? Dno dna.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 20.02.2016., 18:41   #1071
Ljudi koji se zene/udaju jer im je vrijeme.
Ne jer se vole, vec jer su dugo skupa i vrijeme je.
Da ne spominjem, kako varaju okolo, ali ovo je sigurnija opcija.
Miss Nice is offline  
Old 20.02.2016., 18:43   #1072
Quote:
Marša kaže: Pogledaj post
Meni je nepristojno trazit od gostiju da se izuju (osim ako nisu 3 sata hodali po blatu, to ajd nekako ). Ili da ne puse, ako nisi alergican ili imas nekih drugih problema vezano s tim. Pa jebemu, nece te sat vremena kraj cigarete ubit.
Možda i hoće. I jebe mi se, na moram trpjeti smrad u vlastitom stanu ni 5 minuta, a kamoli sat vremena. A bome ni prljave cipele.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 20.02.2016., 18:58   #1073
Quote:
Marša kaže: Pogledaj post
Neću zapalit jer ne pušim, i od 2, 3 cigarete zavjesama neće uistinu biti ništa. A ni zidovi ne požute za sat vremena.
meni to smrdi, a ja sam domacin kuzis. Ne mozes doci nekome u kucu (ne ti konkretno ) nekome i durit se sto ti ne da da zapalis.


Apropo izuvanja shvacam da je to stvar navike, odgoja i mentaliteta. Kod nas u Slavoniji vecinom se ljudi izuvaju, mozda su to bosanski korijeni, pa ona tursko.muslimanska stvar s izuvanjem, ne znam....ali meni osobno je recimo suprotno od onog sto kazes, puno komotnije, i puno se opustenije osjecam kad sam kod nekoga bosa...znaci da mogu dic noge mozda na kauc, na fotelju, da se ne osvrcem okolo koga sam slucajno uprljaljala i slicno....znaci suprotno od ukočenog .... ja se osjecam ukočeno recimo ovdje u Dalmaciji, kada dodjem kod nekoga u goste i svi inzistiraju na ne izuvanju, a meni je jebiga, neugodno nekome po tepisima hodat u obuci koja je bila ko zna di po ulici...znaci stvar navike. Ali zdravom logikom, ja apsolutno ne vidim kako nekome moze biti svejedno da mu ljudi hodaju okolo po kuci u obuci koja je bila vani po cesti, meni je to onak, bezveze.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 20.02.2016., 19:23   #1074
Quote:
Marša kaže: Pogledaj post
Meni je nepristojno trazit od gostiju da se izuju (osim ako nisu 3 sata hodali po blatu, to ajd nekako ). Ili da ne puse, ako nisi alergican ili imas nekih drugih problema vezano s tim. Pa jebemu, nece te sat vremena kraj cigarete ubit.
Meni je izuvanje skroz OK ak vani pada kiša il je bljuzgavo. Al mislim da onaj tko traži da se gosti izuju, treba im ponuditi neke šlape. Nemreš tražit ljude da ti sa svojim čarapama brišu parkete.

A kaj se tiče pušenja, kod mene doma se smije pušit jedino u kuhinji. Tak i tak, kad mi netko dođe doma, najčešće i sjedimo u kuhinji za stolom. Zato je meni katastrofa ovo kaj je sad moderno da kuhinja i dnevni boravak budu u istoj prostoriji, po meni kuhinja treba biti zasebna prostorija... Ne znam, meni bi bilo glupo nekom zabranit da zapali cigaretu. Ak ti paše zapalit cigaretu uz kavu, slobodno... Kasnije otvoriš prozor, izluftaš... Mislim da je kuhinja za to skroz prikladna...
Anadalia is offline  
Old 20.02.2016., 21:23   #1075
Mi ne tražimo da se gosti izuvaju jer nemamo ni šlape za njih. Ipak, skoro svi koji dođu inzistiraju da se izuju, na što im mi kažemo da nemamo šlape a znaju da imamo pločice svugdje osim u spavaćim sobama. Nekako ih odgovorimo od izuvanja, a u šlapama su samo susjedi koji i dođu u šlapama.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Old 20.02.2016., 21:38   #1076
[QUOTE=Anadalia;57317115 Zato je meni katastrofa ovo kaj je sad moderno da kuhinja i dnevni boravak budu u istoj prostoriji, po meni kuhinja treba biti zasebna prostorija.....[/QUOTE]



Al vidis opet,nije to nista ubermoderno, opet je stvar regije i mentaliteta i nacina gradnje...kod nas je pod normalno da su kuhinja i dnevni jedna prostorija, i to redovno najveca u kuci, kod svih mojih poznanika, bilo u stqnovima, a pogotovo u kucama, dnevna i kuhinja su prostorije id maltene 40-50kvadrata.... To je meni opet bila koma i neshvatljivo kad sam trazila stanove po Splitu, svi su imali tu odvojenu kuhinju, mene to nervira, jer kod nas kad su druzenja, obiteljski ruckovi pogotovo, domaica je 50% vremena po kuhinji, vamo tamo se stalno ide, bilo bi bi bezveze da onaj tko kuha da je odvojen od ostalih u dnevnoj...
Plus, ja bi popizdila da mi tv nije u vidokrugu dok kuvam
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 20.02.2016., 22:01   #1077
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Mi ne tražimo da se gosti izuvaju jer nemamo ni šlape za njih. Ipak, skoro svi koji dođu inzistiraju da se izuju, na što im mi kažemo da nemamo šlape a znaju da imamo pločice svugdje osim u spavaćim sobama. Nekako ih odgovorimo od izuvanja, a u šlapama su samo susjedi koji i dođu u šlapama.
Nemamo ni mi slape za goste.
Ako se netko pokusa izuti, ja velim, gle, ak je tebi udobnije, sve pet, al kod nas ljudi koji dodju ne skidaju cipele.

Opet mi o izuvanju
Tema se svako toliko pojavi.

Kaj bi bilo da je neka vecera , onak polusluzbeno, i dodjemo muz i ja, on u odijelu, ja u stiklama i haljini.
U takvoj situaciji bi me cudilo i da nas domacini docekaju u slapama.
Ja brijem da ako bi domacin trazio da se izujemo...ma ne da brijem , nego sam sigurna, da bi se ja zahvalila i otisla doma.

Nit cu bit bosa, nit cu nosit necije slape ako sam se zrihtala i obukla vecernju toaletu
Hannah 3 is offline  
Old 20.02.2016., 22:12   #1078
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Kaj bi bilo da je neka vecera , onak polusluzbeno, i dodjemo muz i ja, on u odijelu, ja u stiklama i haljini.
U takvoj situaciji bi me cudilo i da nas domacini docekaju u slapama.
Ja brijem da ako bi domacin trazio da se izujemo...ma ne da brijem , nego sam sigurna, da bi se ja zahvalila i otisla doma.

Nit cu bit bosa, nit cu nosit necije slape ako sam se zrihtala i obukla vecernju toaletu
To si i ja mislim, a onda se sjetim da nemam prijatelje koji pripremaju otmjene večere u stanovima. Uglavnom nas ponude čipsom i pivom.

Da, teme o izuvanju, pušačima, smeću i higijeni. Uskoro nas očekuje i nova tema o biciklistima. Nema veze kaj je vani još prekišovito, netko će morati načeti čisto da se forum ne sruši.





Sad razmišljam kako bismo stvarno mogli kupiti neka nazuvala za goste.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Old 20.02.2016., 22:15   #1079
Quote:
Anadalia kaže: Pogledaj post
Meni je izuvanje skroz OK ak vani pada kiša il je bljuzgavo. Al mislim da onaj tko traži da se gosti izuju, treba im ponuditi neke šlape. Nemreš tražit ljude da ti sa svojim čarapama brišu parkete.

A kaj se tiče pušenja, kod mene doma se smije pušit jedino u kuhinji. Tak i tak, kad mi netko dođe doma, najčešće i sjedimo u kuhinji za stolom. Zato je meni katastrofa ovo kaj je sad moderno da kuhinja i dnevni boravak budu u istoj prostoriji, po meni kuhinja treba biti zasebna prostorija... Ne znam, meni bi bilo glupo nekom zabranit da zapali cigaretu. Ak ti paše zapalit cigaretu uz kavu, slobodno... Kasnije otvoriš prozor, izluftaš... Mislim da je kuhinja za to skroz prikladna...
Pa da, smrad cigareta i hrana baš idu jedno s drugim.

Cigarete su neprikladne uvijek i svuda. Nema mjesta na kojem pašu.
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
To si i ja mislim, a onda se sjetim da nemam prijatelje koji pripremaju otmjene večere u stanovima. Uglavnom nas ponude čipsom i pivom.

Da, teme o izuvanju, pušačima, smeću i higijeni. Uskoro nas očekuje i nova tema o biciklistima. Nema veze kaj je vani još prekišovito, netko će morati načeti čisto da se forum ne sruši.
Kaj je prekišovito? Ima biciklista i po snijegu.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 20.02.2016., 22:18   #1080
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Kaj je prekišovito? Ima biciklista i po snijegu.
Ima, ali nije još sezona.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.