Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2016., 18:13   #1
Prištići u predjelu stražnjice

klincu (5g.) su se neki dan na guzi pojavili prištići, kao oni crveni upaljeni. par dana nakon toga na njima su se stvorile krastice kao kod kozica. kozice je prebolio prije godinu dana. prištići se nalaze isključivo na guzi i jedan na preponama. drugdje po tijelu ih nema. doktorica nema blage veze kaj bi to moglo biti. veli da zarazno nije, da mu dajem probiotike, mažem lanolinskom kremom, dodatno ispirem veš, a ako ne prođe za nekih 5 dana da mu mažem s nečim na bazi kortikosteroida. ne sjećam se točno kaj mi je prepisala. nisam podignula u apoteci.
ima li netko kakva iskustva s tim? kaj bi to uopće moglo biti? svakako bih htjela izbjeći kortikosteroide.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 19:16   #2
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
klincu (5g.) su se neki dan na guzi pojavili prištići, kao oni crveni upaljeni. par dana nakon toga na njima su se stvorile krastice kao kod kozica. kozice je prebolio prije godinu dana. prištići se nalaze isključivo na guzi i jedan na preponama. drugdje po tijelu ih nema. doktorica nema blage veze kaj bi to moglo biti. veli da zarazno nije, da mu dajem probiotike, mažem lanolinskom kremom, dodatno ispirem veš, a ako ne prođe za nekih 5 dana da mu mažem s nečim na bazi kortikosteroida. ne sjećam se točno kaj mi je prepisala. nisam podignula u apoteci.
ima li netko kakva iskustva s tim? kaj bi to uopće moglo biti? svakako bih htjela izbjeći kortikosteroide.
Hm.
Po šturom opisu moguće je kako se radi o kontaktnoj lokalnoj alergijskoj reakciji.
Najčešće je u igri ili nova odjeća, novi detergent, novi omekšivač, kombinacija svega, a vrlo često može biti odgovorna i podloga na kojoj dijete sjedi (primjerice koža, umjetna koža i općenito materijali koji ne dišu, ili čak i ako je dijete dulje vremena sjedilo na mjestu- odlazak i/ili povratak sa skijanja često zna bit u podlozi)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 20:43   #3
kaj se tiče praška za veš već dugo koristimo isti, a nikada nije niti na neke druge reagirao. omekšivač koristim samo za majice, hlače i čarape, za ostalo ne, pogotovo za donji veš.
imamo kožne garniture već koju godinu i nije da se nešto promijenilo u njihovom korištenju. zna sjediti s golom guzicom na njima kada se presvlači.
i meni je alergija pala na pamet, ali sve sam isključila do ovih kožnih garnitura, mada mi je i to nekak upitno.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 22:19   #4
Nije alergija u klasičnom smislu-ako se radi o koži kao podlozi za sjedenje- već o činjenici, da nema adekvatne "ventilacije" između sjedidbenog dijela tijela te podloge.

Nekad bude dovoljno, da klinci pogledaju dulji animirani film, kad je unutra toplije, uznoji se guza i malo se "rascvate" baš na tom mjestu gdje je pritisak na podlogu najveći.

Ako nema sekundarne infekcije, u pravilu se povuče spontano za par dana.
Kortić ima smisla (posebice u kombinaciji sa antibiotikom) ako se promjene počnu širiti dalje.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 23:01   #5
hvala body!
da, ima smisla to za ventilaciju iako nije prvi put da se gol valja po garniturama, pogotovo ljeti kada je cijeli dan samo u gaćama.
čak sam pomislila da je od lanolinske kreme koju sam napravila za guzu jer se koža osušila zbog plimycola, ali više sam mu mazala ruke i lice, a tu je koža čista.
za sad mi ti prištići izgledaju manji i suše se iako ima i poneki crveni. ujutro mi se požalio kako ga boli i pokazao na mjesto gdje mu je bio jedan crveni. kasnije se nije mogao odlučiti da li ga boli ili svrbi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.