Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2009., 00:00   #3321
pitanjce:

imam jako gustu kosu do ramena, blago valovitu. smeđa prirodno, nedavno sam se obojala l'orealovom nekom smeđom i ispala je skoro crna, al okej.
- voljela bi je posvijetlit, da bude nešto kao:

http://marriagecanwait.files.wordpre...-picture-6.jpg

ili pinkicu tamnije...

koliko vremena treba za to i koliko kuna?

puno hvala....
__________________
You have the potential to be a natural leader. Your thoughts and feelings are harmonious with the actions you ultimately take. You are a very dynamic individual who loves action. You are an ardent, somewhat aggressive, and commanding person and you make others aware of these qualities.
grintava koza is offline  
Old 15.09.2009., 12:28   #3322
Ovisi koliko ti je sad tamna. Mislim da ti je Aniston boju najbolje postići pramenovima, možda i dvobojnima (plavkasti+malo topliji, karamel). Ja imam prilično sličnu boju, s takvim sam ju pramenovima i postigla, jedino ne znam kako će ti to ići s izvlačenjem tamne boje, to vjerojatno ima tu stručnjaka.

A cijena ovisi o tome gdje ideš. Meni kvartovska frizerka napravi super pramenove za otprilike 250 kn, nedavno sam probala kod jednog frizera preporučenog tu na forumu (mislim da je bilo i cura koje su rekle da im je on bez problema prelazio s tamnije na svjetliju kosu), isto je bilo super, samo je koštalo 400 kn. Možeš naći i skuplje i jeftinije. U kućnoj radinosti baš ne bih preporučila pramenove, još bi se čak i moglo napraviti prvi put, ali mislim da bi održavanje bilo skoro nemoguće.
maestranza is offline  
Old 15.09.2009., 17:16   #3323
...

samo bih se htjela zahvaliti na savjetima, malo kasnim, znam, ali nisam mogla prije...
ofarbala sam se, ispalo je dosta dobro pokriveno, ali nije baš boja koju sam htjela. ne izgleda nimalo prirodno crna... ali dobro... mislim da trebam ciljati na ekstra tamnu smeđu, koja baca na neku crnkastu... samo ne znam koja bi marka bila najbolja... da li da se jednostavno opituram kod frizerke?
ocaponthas is offline  
Old 15.09.2009., 19:50   #3324
bar to ti je lahko jer svaka tamnosmedja ispadne crna
__________________
samo tvoja sam...♥
jorgovan is offline  
Old 16.09.2009., 03:04   #3325
e cure molim vas hitan odgovor.
da li je previse stetno obojiti kosu dvaput u jednoj sedmici?
ofarbala sam se i uzasno je, jednostavno ne mogu ovakva gradom hodati.. ne cjepidlacim ali ispala sam ko papagaj. Kupila sam Loreal Casting, mahagoni nijansu, i ispalo je tako da je tjeme drecavo crveno, a ostatak kose crn
Pa planiram se prefarbati u crno, jedno ta nijansa moze ispraviti ovu stetu.

E sad me zanima hocu li previse naskoditi kosi, jer nemam bas bog zna kako jaku i gustu kosu. S druge strane, mozda ima neke veze sto je ova casting farba bez amonijaka..

Help
__________________
Maštovitost je daleko važnija od znanja
ToxicTears is offline  
Old 16.09.2009., 10:45   #3326
Quote:
ToxicTears kaže: Pogledaj post
e cure molim vas hitan odgovor.
da li je previse stetno obojiti kosu dvaput u jednoj sedmici?
ofarbala sam se i uzasno je, jednostavno ne mogu ovakva gradom hodati.. ne cjepidlacim ali ispala sam ko papagaj. Kupila sam Loreal Casting, mahagoni nijansu, i ispalo je tako da je tjeme drecavo crveno, a ostatak kose crn
Pa planiram se prefarbati u crno, jedno ta nijansa moze ispraviti ovu stetu.

E sad me zanima hocu li previse naskoditi kosi, jer nemam bas bog zna kako jaku i gustu kosu. S druge strane, mozda ima neke veze sto je ova casting farba bez amonijaka..

Help

ma mozes
koliko cura se farba u isom danu i dva puta.. npr obojaju se i ne svidja mim se pa stave preljev
to i frizerke rade kad bojaju a ne dobiju zeljenu nijansu
a casting je bez amonijaka tako da je vrlo malo stetan za kosu
samo picni to boju
Malice is offline  
Old 16.09.2009., 13:29   #3327
Quote:
ToxicTears kaže: Pogledaj post
Kupila sam Loreal Casting, mahagoni nijansu, i ispalo je tako da je tjeme drecavo crveno, a ostatak kose crn
Pa planiram se prefarbati u crno, jedno ta nijansa moze ispraviti ovu stetu.
Probaj za pocetak 3-4 puta oprat kosu samponom protiv peruti - Casting se jako ispire.
Mozda vec to bude dovoljno.

Ak ne, i ja mislim da se mozes farbat.
Zmijica is offline  
Old 16.09.2009., 14:58   #3328
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Probaj za pocetak 3-4 puta oprat kosu samponom protiv peruti - Casting se jako ispire.
Mozda vec to bude dovoljno.

Ak ne, i ja mislim da se mozes farbat.
da, istina
ispire se dosta casting, pa mozes i tako probat
Malice is offline  
Old 16.09.2009., 16:38   #3329
i pitanjce jedno
moze li se sa neke stranice ili iz nekog frizerskog naruciti skidac boje?
U mom mjestu tog nema a zagreb mi je predaleko da bih isla po to.. a htjela bi se u sto prije obojat
Malice is offline  
Old 16.09.2009., 18:05   #3330
Quote:
Malice kaže: Pogledaj post
i pitanjce jedno
moze li se sa neke stranice ili iz nekog frizerskog naruciti skidac boje?
U mom mjestu tog nema a zagreb mi je predaleko da bih isla po to.. a htjela bi se u sto prije obojat
ja sam kupila ovdje http://www.fripo-saan.hr/
pa ih probaj kontaktirati, raspitati se
__________________
[I think hell is something you carry around with you. Not somewhere you go.]
Achtung Baby is offline  
Old 17.09.2009., 14:21   #3331
Bok svima,...zanima me što bi mi moglo ispast,..kad bi svoju trenutačnu boju kose(srednje smeđa sa laganim crvenkastim odsjajem-uglavnom isprana tamno smeđa,nisam je mjesecima bojala) obojala sa pepeljasto tamno plavom- ovako nešto http://www.enkeltoggreit.no/nyweb/files/10n3jc80.jpg ?
addicted to m is offline  
Old 17.09.2009., 14:23   #3332
http://images.chemistdirect.co.uk/im...n7.126780.jpeg

ima li ova farba u nas?
addicted to m is offline  
Old 18.09.2009., 03:15   #3333
Quote:
addicted to m kaže: Pogledaj post
Pa... u Rijeci je znalo biti u Kozmo drogeriji pred malo, nekada je bilo te na sve strane, ja sam je koristila.
žalfija is offline  
Old 18.09.2009., 10:13   #3334
Quote:
addicted to m kaže: Pogledaj post
Bok svima,...zanima me što bi mi moglo ispast,..kad bi svoju trenutačnu boju kose(srednje smeđa sa laganim crvenkastim odsjajem-uglavnom isprana tamno smeđa,nisam je mjesecima bojala) obojala sa pepeljasto tamno plavom- ovako nešto http://www.enkeltoggreit.no/nyweb/files/10n3jc80.jpg ?
Izrast ce ti ispasti svijetli, a duzina koja je prije bila farbana ce biti tamna... Prije treba skinuti smedju boju. Nova boja svijetlije nijanse ne moze pokrtiti tamniju koja je u podlozi. Niti je posvijetliti.
profesionalac is offline  
Old 18.09.2009., 12:19   #3335
hvala ti na odgovoru!..to sam pretpostavljala...a da pokusam s ovom lorealovom koja je bas za posvjetljivanje smeđe kose http://www.loreal-paris.co.uk/img/l1...2/HCo13_11.jpg
addicted to m is offline  
Old 18.09.2009., 12:23   #3336
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Pa... u Rijeci je znalo biti u Kozmo drogeriji pred malo, nekada je bilo te na sve strane, ja sam je koristila.
hvala ti na odgovoru,..al ipak je necu kupovati
addicted to m is offline  
Old 18.09.2009., 15:08   #3337
Quote:
addicted to m kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru!..to sam pretpostavljala...a da pokusam s ovom lorealovom koja je bas za posvjetljivanje smeđe kose http://www.loreal-paris.co.uk/img/l1...2/HCo13_11.jpg
Ta boja je za posvjetljivanje prirodno smeđe kose, a ne kose koja je farmana u smedje... Neces dobiti zeljeni rezultat. Ili skidac boje (blaza verzija) ili blajh kupka... Ako hoces u svijetlije, nema trece mogucnosti. Mi dispiace...
profesionalac is offline  
Old 18.09.2009., 15:43   #3338
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Ta boja je za posvjetljivanje prirodno smeđe kose, a ne kose koja je farmana u smedje... Neces dobiti zeljeni rezultat. Ili skidac boje (blaza verzija) ili blajh kupka... Ako hoces u svijetlije, nema trece mogucnosti. Mi dispiace...
a nista onda mi nema druge nego kod frizera

addicted to m is offline  
Old 20.09.2009., 15:45   #3339
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Radije nemoj mijesati te dvije. Ova crvena ima u sebi posvjetljivace, da jace primi na tamnu kosu. E a kak bi to reagiralo na ovu tamno smedju, ne znam... Ja to ne bih radio...
Hvala ti na pomoći.predpostavila sam da to i nebi bilo najpametnije pa sam upotrijebila samo crvenu.sve u svemu ispalo je katastrofa.bojala me prijateljica koja baš i nema iskustva s bojama za kosu tako da dok mi je prebojala ostatak kose izrast je više nego potrebno upio boju tako da mi je cijelo tijeme ispalo crveno a ostatak kose polu obojan.blago rečeno užas.
budući da nisam takva mogla u školu otišla sam do frizerke popraviti štetu nekom čokoladnom nijansom(6.45)i ispalo je prepredivno!
skroz sam zadovoljna.boja je nešto između crvene i ljubičaste,baš ono šta sam željela.
SAMO IMAM MALI PROBLEM.zbog 2 bojanja u jednome danu oštetila sam vlasište tako da sad imam problema sa prhuti.kosa mi je puna OGROMNIH komada peruti.perem je svaki dan,sjajna je,boja postojana,ali ova perut će me utrat u grob!
kako da je se riješim i jeli to samo privremeno?
hvala puno


evo slika kose

L@l!na D gUsT is offline  
Old 20.09.2009., 19:01   #3340
boja je prelijepa i taako sjajna...da je meni to postici sa smedjom...
__________________
samo tvoja sam...♥
jorgovan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.