Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2016., 09:09   #1
Anthropoid (2016)










Quote:
"Anthropoid" je ekranizacija istinite priče odnosno istinite i iznimno tajne vojne operacije koja se odvila na području Čehoslovačke tijekom 2. svjetskog rata. Cilj operacije Anthropoid je bio ukloniti generala SS-a i protektora Češke i Moravske Reinharda Heydricha, tj. izvršiti atentat na trećeg čovjeka nacističke hijerarhije. Godine 1942. dvojica čeških vojnika u egzilu, Josef Gabčík i Jan Kubiš, dobili su zadatak padobranom uskočiti na područje Čehoslovačke i izvršiti atentat. Zloglasni Reinhard Heydrich umro je od ozljeda koje je zadobio u atentatu.

Redatelj Sean Ellis dobio je inspiraciju napraviti film o ovoj tajnoj vojnoj akciji nakon što je odgledao dokumentarni film prije više od deset godina. Posljednje desetljeće proveo je istraživajući dostupni materijal o operaciji i pomno planirajući film. Ellis je pripremio i scenarij filma uz pomoć Anthonyja Frewina.

Film je snimljen na lokacijama diljem Praga gdje se akcija i odvijala daleke 1942. godine.

Uz Cilliana Murphyja i Jamieja Dornana, koje ćete gledati u vodećim ulogama čeških vojnika, u filmu glume i Anna Geislerová (Bazen smrti) i Charlotte Le Bon (Yves Saint Laurent).

Film će svoju premijeru imati na filmskom festivalu Karlovy Vary 1. srpnja, nakon čega će nastaviti s distribucijom u SAD-u od 12. kolovoza.
x

trailer:


IMDb
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 22:07   #2
Remake Operation: Daybreak (1975)

Dugo nije bilo dobrog trilera s ww2 tematikom. Nadam se da neće biti previše drame i glupavih ljubavnih trokuta.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 22:34   #3
ne znam nes imam osjecaj da ce biti beze...nacisti su uvijek in
citao sam o ovom dogadjaju nadam se da mislimo na istog lika
covjek je toliko bio samouvjeren u sigurnost da je u otvorenim kolima obilazio lokacije
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 10:11   #4
Us isto se vrijeme dakle snimaju dva filma na istu temu. Iako za drugi još nema preciznog release datea, razlika će vjerojatno bit u svega nekoliko mjeseci
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 10:55   #5
ove slike što vidim
to mi je sterilno... a kraj znamo... nešto sumnjam da ću pogledati...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 19:40   #6
ne mogu ovog manekena iz '50 nijansi' shavatiti ozbiljno
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 21:33   #7
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Us isto se vrijeme dakle snimaju dva filma na istu temu. Iako za drugi još nema preciznog release datea, razlika će vjerojatno bit u svega nekoliko mjeseci
HHhH
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 12:24   #8
novi klip

__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 09:20   #9
Anthropoid (2016)

IMDB



trailer

Based on the extraordinary true story of Operation Anthropoid, the WWII mission to assassinate SS General Reinhard Heydrich, the main architect behind the Final Solution and the Reich's third in command after Hitler and Himmler.


Rijetko se kada dogodi da u svega nekoliko dana izađu dva dobra filma. Nakon što nas je Netflix prije točno deset dana obradovao svojim The Siege of Jadotville (2016) filmski studio Universal pridružuje se s još jednom izvrsnom ratnom dramom također snimljenom po istinitom događaju Anthropoid (2016).
Ovaj puta za sve filmske sladokusce koje zanimaju najznačajniji događaji WWII stiže priča o Reinhard Heydrichu, Hitlerovom čovjeku od najvećeg povjerenja i atentatu na njega koji je izveden u Čehoslovačkoj od strane agenata britanske tajne službe.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 10:36   #10
Ovo bi moglo biti odlično, meni jako zanimljiva tema.

Baš sam neki dan opet gledao Valkyrie, i sjećam se kada sam ga gledao prvi puta da mi nije bio baš nešto, od tada sam ga gledao 2 ili 3 puta i svaki puta mi je sve bolji.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 17:29   #11
Inače je prilično čudno da ovaj događaj do sada i nije imao nešto više ekranizacija, serija, bilo što.... Radi se o priči koji se u stvarnosti baš ono odvijala kao da je napravljena za film, da si išao izmišljati neki takav scenarij, teško da bi ga izmislio. Gledati će se, zanima me da li se bavi samo atentatom ili i stvarima koje su se odvijale nakon njega, a koje su povijesno ispale mnogo bitnije od samog atentata kao takvog (SS je naime nakon atentata izveo kao odmazdu nekoliko grozomornih ubilačkih akcija, među ostaloga doslovno zbrisavši sa zemlje cijelo jedno selo - čak su selo i sa mehanizacijom nakon masovnog ubojstva poravnali sa zemljom) ...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 17:39   #12
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Inače je prilično čudno da ovaj događaj do sada i nije imao nešto više ekranizacija, serija, bilo što.... Radi se o priči koji se u stvarnosti baš ono odvijala kao da je napravljena za film, da si išao izmišljati neki takav scenarij, teško da bi ga izmislio. Gledati će se, zanima me da li se bavi samo atentatom ili i stvarima koje su se odvijale nakon njega, a koje su povijesno ispale mnogo bitnije od samog atentata kao takvog (SS je naime nakon atentata izveo kao odmazdu nekoliko grozomornih ubilačkih akcija, među ostaloga doslovno zbrisavši sa zemlje cijelo jedno selo - čak su selo i sa mehanizacijom nakon masovnog ubojstva poravnali sa zemljom) ...
film se bavi i događajima nakon atentata, ali ne taocima civilima nego britanskim agentima.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 19:25   #13
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
film se bavi i događajima nakon atentata, ali ne taocima civilima nego britanskim agentima.
danas se gleda, pa ćemo vidjeti i javiti utiske
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 19:26   #14
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
film se bavi i događajima nakon atentata, ali ne taocima civilima nego britanskim agentima.
Inače - agenti nisu bili britanski - samo su obučavani u Britaniji i imali njihovu podršku, te podršku čehoslovačke vlade u izgonstvu. Atentatori i pomagači su bili slovaci i česi
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 19:37   #15
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
danas se gleda, pa ćemo vidjeti i javiti utiske
film je vrijedan gledanja. 7/10.

Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Inače - agenti nisu bili britanski - samo su obučavani u Britaniji i imali njihovu podršku, te podršku čehoslovačke vlade u izgonstvu. Atentatori i pomagači su bili slovaci i česi
agenti su bili česi i slovaci koji su u britaniji obučavani i RAF ih je avionom prebacio do čehoslovačke nakon čega su se padobranom spustili u šumu nekih 30 km daleko od praga.

film se manjim dijelom bavi i civilima, ali samo onima koji su bili usko povezani s atentatorima, onima koji su im pružali utočište. isti se ne fokusira na onaj osvetnički pokolj civila u selu lidice (na to sam aludirao kad sam u prethodnom postu spominjao civile), ta se tragedija tek jednom usputno spominje pri kraju filma, netom prije završnog obračuna.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:23   #16
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
film je vrijedan gledanja. 7/10.



agenti su bili česi i slovaci koji su u britaniji obučavani i RAF ih je avionom prebacio do čehoslovačke nakon čega su se padobranom spustili u šumu nekih 30 km daleko od praga.

film se manjim dijelom bavi i civilima, ali samo onima koji su bili usko povezani s atentatorima, onima koji su im pružali utočište. isti se ne fokusira na onaj osvetnički pokolj civila u selu lidice (na to sam aludirao kad sam u prethodnom postu spominjao civile), ta se tragedija tek jednom usputno spominje pri kraju filma, netom prije završnog obračuna.
Da, radi točnosti to i kažem - jer kada kažeš "britanski agenti", to onda nešto drugo znači Samo to
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:45   #17
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Da, radi točnosti to i kažem - jer kada kažeš "britanski agenti", to onda nešto drugo znači Samo to
sve ok. nespretno sam se izrazio. česi i slovaci uvježbani i poslani iz britanije. on her majesty service
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 09:32   #18
Na žalost, nije da je baš uspio biti dobar film. Mislim, nije to ništa posebno loše, neki prosjek, ali sve u svemu ostavlja nekako hladan dojam, ne uspjevaš se povezati ni sa jednim likom. Pokušavali su to odraditi na način da se gotovo pa u cijelosti fokusiraju na dva glavna junaka te neke njihove unutarnje sumnje, ali je to jalovo, nezanimljivo i na kraju ostalo bezuspješno. U tome fokusiranju na glavne likove sve drugo je nekako ostalo po strani.

Sa zanatske strane mi djeluje u redu, pregledno je, neke povijesne činjenice su izmišljene, neke izbačene, neke promijenjene, većina ih jeste u nekoj funkciji priče - no za neke mi nikakao nije jasno zašto su izmišljene za potrebe filma. Neke pak su totalno izbačene iz filma, a imaju i te kakavu važnost u događajima koji se prikazuju.

Šteta.... Čista sredina-
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:23   #19
radi se o pokušaju britanske masonerije da se ovim filmskim pamfletom opere i formalno opravda civilne žrtve (lidice) koje su potpuno nepotrebno pale zbog njihove privatne osvete hitleru.

ništa drugo.

zato je film tako i ispao jer im nije bilo u cilju prikazati temeljit prikaz situacije (jer bi se onda vidjela sva besmislenost atentata i bespotrebnost civilnih žrtava kao rezultat njemačke odmazde) nego se željela snimiti filmska ispričnica o tobožnjoj važnosti za njegovo počinjenje koja na kraju krajeva u filmu uopće nije niti dokazana niti opravdana.

izgleda da nevine civilne žrtve koje su nepotrebno pale da bi britanska masonerija zadovoljila svoj ego nekome još uvijek nedaju mira, a savjest je gadna stvar jer te prati 24 sata na dan.

žrtve su na kraju mogle biti i veće jer su hitlera njegovi savjetnici u zadnji čas uspjeli odgovoriti od nauma da se zbog haidricha strelja dodatnih 30.000 nevinih čehoslovaka jer je čehoslovačka tada bila važan industrijski faktor u snabdijevanju njemačkog ratnog stroja opremom i oružjem pa bi to znatno utjecalo na opskrbu i borbenu spremnost wermachta.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:41   #20
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
radi se o pokušaju britanske masonerije da se ovim filmskim pamfletom opere i formalno opravda civilne žrtve (lidice) koje su potpuno nepotrebno pale zbog njihove privatne osvete hitleru.

ništa drugo.

zato je film tako i ispao jer im nije bilo u cilju prikazati temeljit prikaz situacije (jer bi se onda vidjela sva besmislenost atentata i bespotrebnost civilnih žrtava kao rezultat njemačke odmazde) nego se željela snimiti filmska ispričnica o tobožnjoj važnosti za njegovo počinjenje koja na kraju krajeva u filmu uopće nije niti dokazana niti opravdana.

izgleda da nevine civilne žrtve koje su nepotrebno pale da bi britanska masonerija zadovoljila svoj ego nekome još uvijek nedaju mira, a savjest je gadna stvar jer te prati 24 sata na dan.

žrtve su na kraju mogle biti i veće jer su hitlera njegovi savjetnici u zadnji čas uspjeli odgovoriti od nauma da se zbog haidricha strelja dodatnih 30.000 nevinih čehoslovaka jer je čehoslovačka tada bila važan industrijski faktor u snabdijevanju njemačkog ratnog stroja opremom i oružjem pa bi to znatno utjecalo na opskrbu i borbenu spremnost wermachta.
Viđenje situacije ti je u potpunosti krivo. Nema tu nikave britanske masonerije - atentat je u prvome redu djelo pokreta otpora, to što su obučavani u Britaniji je zato što se vlada u egzilu eto smjestila tamo.

I potpuno ti je izvitopereno viđenje. Kao da kažeš da je Hrvatska sama kriva za razaranje Vukovara i njegovih civilnih žrtava zato jer eto nije predala Vukovar u srpske ruke. Jer da je, civilnih žrtava ne bi bilo

Svakojake gluposti ćemo pročitai, proizašle iz ovakvog tumačenja povijest.

Nijemci u su Čehoslovačkoj zločine radili i prije atentata, ne misliš valjda da je H. dobio nadimak Praški mesar zato jer je radio u mesnici.

Teorija da bi netko trebao biti kriv za ratni zločin zato jer se branio ili zato jer je išao ubijati ratne zločince je, onako, izrazito glupa, da prostiš. I na kraju krajeva, pljuvanje u lice nama samima, jer smo valjda onda četnike trebali dočekivati cvijećem
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.