Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2016., 03:09   #7481
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Bud Spencer tek danas procitao vijest da nas je napustio. Zamisli njega u nekom horor filmu. Recimo da se pojavio u nekom slasheru protiv besmrtnog ubojica. Bud vs Jason. Kako bi ga Bud zasamarao
Samo Bud nikad nije voleo previše krvi, njegovi filmovi su bili pomalo utopistički iako je tučnjava bila sastavni deo svakog njegovog filma, čak ni golotinja se nije prikazivala što je eksces u italijanskim filmovima, da ne govorimo o giallo ili slasherima.
A, verovao ili ne, takođe sam razmišljao o njemu kao idealnom horor pozitivcu, možda je mogao proširiti horizonte svoje glumačke avanture.

Btw, pročitao sam tvoj post o Bud Spenceru i pomalo sam se rastužio kada si pomenuo pad interesovanja za njegove filmove. Potpuna istina imajući u vidu vreme kada si radio u videoteci, to je bilo vreme kada je stupala nova generacija filmofila koja je nekako gubila iz vizure značaj Spencer & Hill saradnje. Verovatno je uticao i objektivni faktor starenja jednog glumca. Nije isto gledati uvek vitalnog Bruce Lee-ja kako se taba sa negativcima, u podsvesti ljudi on je uvek mlad i živ, dok je kod Carla teret godina bio itekako vidljiv, što je uslovljavalo i slabije filmove koji su mu se nudili. Mala digresija, sorry!
Quote:
Green Room se gleda ovih dana. Cini mi se da je to jedan od onih horora na rubu.
Volim punk i njegov uticaj na filmsku industriju, ako se taj uticaj uopšte može zvati industrijom, he. The Return of the Living Dead i Surf Nazis Must Die (kao vrhunac trasha) mi ostaju kao nezaboravne asocijacije. Obećavajuće u svakom slučaju, vidim da se i engleski titl pojavio.

Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem u nastavke, pogotovo horora, tako da sam ga ladno zaobišla.

Sad ću ga stavit na skidanje, izgnjavi li me držat ću vas dvojicu direktno odgovornim
A Evil Dead 2, Nightmare on Elm Street 3, Friday the 13th 4 ili Seed of Chucky (Child' s play 5)...šalim se za potonji.

Što se mene tiče, preuzimam svu odgovornost.
suburbian is offline  
Old 01.07.2016., 03:27   #7482
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post


A Evil Dead 2, Nightmare on Elm Street 3, Friday the 13th 4 ili Seed of Chucky (Child' s play 5)...šalim se za potonji.
Noć vještica 2 i 7
Evil Dead 2
Prophecy 2
Vrisak 2 i 3

To je sve od nastavaka što je opravdalo moje povjerenje, a i kada sam ih išla gledati bilo je na intuiciju, možda trailer koji je obećavao ili usmena legenda.

Strava u ulici brijestova
3 solidna i ništa više.

Nijedan Friday 13th sequel nije mi palo na pamet gledat.

Eto, nadam se nečemu od ovog Jeepera
dalal is offline  
Old 01.07.2016., 04:50   #7483
Uz ove koje ste nabrojali, pridodajem jos nekoliko. Neki su bolji od originala, neki nisu ali su dobri.

Tremors 2 (dobar, ali nije bolji od originala)
Night of the Demons 2 (bolji mi od originala)
Aliens (dobar, ali mi nije bolji od originala)
Blade 2 (bolji od originala)
Underworld 2 (bolji od originala)
Subspecies 2 (bolji od originala)
Creepshow 2 (dobar, ali nije bolji od originala)
The Exorcist 3 (dobar, ali nije bolji od originala)
Hellraiser 2 (bolji mi od originala)
Phantasm 2 i 3 (dobri, ali nisu bolji od originala)
Remam is offline  
Old 01.07.2016., 05:19   #7484
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post

Underworld 2 (bolji od originala)
Ozbiljno? Meni je to bilo dosta loše. Ali sam zaboravila spomenut Underworld 3 (vrlo dobar)

Alien mi je primarno SF, ne miješam ga s hororima.

Blade trilogija je cijela OK, zaboravila sam na nju.

Omen 2 isto nije loš, dapače dobar je ali teško je ne biti inferioran u sjeni onakvog remek-djela kakav je original.
dalal is offline  
Old 01.07.2016., 07:45   #7485
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
U Americi razlika nije tako jasna kao kod nas gdje su dosta dugo skinsi bili = neonacisti. Tam su skinsi i ljevičari i sharp-ovci i apolitični (što se čuje i iz dogovaranja koncerta na početku filma). Mislim da se to sad malo proširilo i na naše krajeve. No, u ovom filmu je sve jasno - ovi skinsi su neonacisti.
I pogle ovo odmahivanje glavama kad im pankeri na njihovom teritoriju vele da odjebu
https://www.youtube.com/watch?v=FSIEdfTtoIQ
a ima jos kod nas skinsa? punkera ce vjerojatno uvijek biti... nisam godinama bila u Hr pa nisam sigurna kakva je situacija vise )
chiasm is offline  
Old 01.07.2016., 08:27   #7486
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post

Kolega, fulao si ceo fudbal sa brojem 3 , ali mi je drago da si se vratio.
Nemoj pisati 'ceo fudbal', Volunteer će te napasti zašto to pišeš jer on ne zna što to znači i nije nikad čuo, a i nehrvacki je
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 01.07.2016., 12:23   #7487
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Nemoj pisati 'ceo fudbal', Volunteer će te napasti zašto to pišeš jer on ne zna što to znači i nije nikad čuo, a i nehrvacki je
Nook, malo trolaš.
Postoji razlika između situacije kad ti arogantno citiraš moj post (pa se čudiš kad i ja zauzmem takav stav) i kad se suburbian obraća nekom drugom.
Piši kako želiš, ali ako se obraćaš meni, ostavljam si za pravo nasmijati se meni glupavim izrazima koje ljudi pomodno koriste.
http://vukajlija.com/promasio-ceo-fudbal

I, ako pogledaš još jednom taj post, stavio sam taj tvoj izraz u zagradu, da se vidi da je to spomenuto usput i nije najvažniji dio posta.
Volunteer is offline  
Old 01.07.2016., 12:32   #7488
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Nook, malo trolaš.
Postoji razlika između situacije kad ti arogantno citiraš moj post (pa se čudiš kad i ja zauzmem takav stav) i kad se suburbian obraća nekom drugom.
Piši kako želiš, ali ako se obraćaš meni, ostavljam si za pravo nasmijati se meni glupavim izrazima koje ljudi pomodno koriste.
http://vukajlija.com/promasio-ceo-fudbal

I, ako pogledaš još jednom taj post, stavio sam taj tvoj izraz u zagradu, da se vidi da je to spomenuto usput i nije najvažniji dio posta.
Definiraj mi 'arogantno citiranje' i koja je razlika između njega i običnog citiranja? Koliko vrsta citiranja postoji i kako se prepoznaje koje je koje? Nesrećnica sam i neuka, educiraj me.

Pa ako je u zagradi onda je TOTALNO drukčije i mijenja sve, mea culpa gospodaru
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 01.07.2016., 13:20   #7489
Lightbulb

Kako ne radi tražilica, ne znam da li ovaj film ima temu, pa keljim ovdje:

Lights out 2016 official trailer

Lights out 2016

IMDB generalije kažu:

A woman is haunted by a creature that only appears when the lights go out.

Director: David F. Sandberg
Writers: Eric Heisserer (screenplay), David F. Sandberg (based on the short film by)
Stars: Teresa Palmer, Gabriel Bateman, Alexander DiPersia
Možda i najinteresantnije - produced by James Wan.

Napravljen je na temelju kratkog horrora - mali je dosta spojlerast, pa ako ne želite, ne gledajte:
"Lights out 2013".
Iskreno, jedan od najstrašnijih koje sam gledala.

Prema traileru, vjerujem da će i dugometražni, koje stiže u UK 19.8 opravdati svoje postojanje.
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Old 01.07.2016., 14:02   #7490
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Ozbiljno? Meni je to bilo dosta loše. Ali sam zaboravila spomenut Underworld 3 (vrlo dobar)

Alien mi je primarno SF, ne miješam ga s hororima.

Blade trilogija je cijela OK, zaboravila sam na nju.

Omen 2 isto nije loš, dapače dobar je ali teško je ne biti inferioran u sjeni onakvog remek-djela kakav je original.
Meni je Underworld 2 stvarno dobar film. Negativac mi je dobar, svida mi se i lokacija pa oni podzemni tuneli sa vukodlacima.

Alien je oduvijek bio prvenstveno horor, a tek onda sf. Barem prvi dio jer iako se radi u svemiru, imas sedmoro ljudi koje lovi savrseni organizam i koji izgleda zastrasujuce. Scena za vecerom, savrsena klaustrofobija, zadnja scena kada Ripley pokusava obuci astronautsko odijelo, a Alien par metara od nje jeza. Sf tu sluzi samo kao nekakav okvir dok recimo u drugom dijelu ima i akcije, vise sf-a i nesto horora. Zato mi je valjda i slabiji.

E da, The Omen 2 je isto solidan. Ovu novu seriju nisam do kraja pogledao. Nakon pilot epizode odustao http://www.imdb.com/title/tt4337944/ ali citam da se dosta popravi pri kraju.
Remam is offline  
Old 01.07.2016., 15:45   #7491
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Ne znas jesi vidio toliko pozitivnih komentara, a tri pozitivna komentara

Ne shvacam zasto pitas za preporuke. Ok, ovo je horor tema, ali ti si pretpostavljam ljubitelj horor filmova i onda pitas jel se isplati pogledati Candyman, jedan od najboljih horora 90-ih. Dakle, nije tamo neki zaboravljeni horor vec lektira. Ono sto zelim reci da ako si horor fan, samo gledaj. Ja sam uvijek sam istrazivao gledao sve i svasta nije me zanimalo jel nekome dobro ili ne. Recimo, da smo sad nas troje rekli da Candyman ne valja i ti sad ne bi pogledao. Potpuno su nevazna misljena tisuce ljudi, a kamoli tu nas nekolicina.

Sad ce kolega suburbian uletiti i reci da to nije tocno ali ja eto mislim da ako volis horor filmove, stvarno je najbolje istrazivati sam. Prebaci se na 80-e i gledaj trash horore. Tako se to prije radilo. Kreni sa The Stuff http://www.imdb.com/title/tt0090094/
Ma ja sam pogledao 99% horora od 90-ih prema ovdje za koje se vjerovalo,pisalo i za koje sam ja vjerovao da su dobri, a sad znam da ima nekih 'klasika' koje nisam pogledao jer mi se u prošlosti nisu svidjeli po traileru ili sam gledao neki sličan tome pa nisam htio 'ponavljat', a Candyman, ovo šta si dao na linku i Jeppers Creepers oba djela ću pogledati svakako u narednim danima,
evo da te pitam vjerojatno ćeš znati; ima jedan film u kojem dečko i cura idu autom ne znam sad gdje, ali putuju kroz neke pustinje,neke zabačene ceste i izgube se naravno i onda ovaj lik odjednom nestane kad stanu kod nekog starog zahoda i ovu curu počne naganjati neki manijak u žutom pick-up trucku, a tu je i ona kamp prikolica sa disfunkcionalnom obitelji koja pokupi tu curu, a cura tek kasnije kad je već ušla shvati da su ovi neki čudaci....nakon trailera Jeepers Creepers mi se učinilo da bi mogli biti slični ...
+slažem se za Underworld, pogledao sam sve nastavke i jedan od najboljih serijala,meni daleko jači od bilo kojeg drugog horor serijala kao i od Blade-a i svega ostalog, čak i 3.dio 'Rise of the Lycans' u kojemu nema Kate Beckinsale mi je bio fantastičan

a ovo šta si pitao da zašto pitam za preporuke, pa recimo Jeepers Creepers mi se stvarno svidio u traileru i da si samo ti rekao pozitivno, a dvoje negativno gledao bih jer mi se i samome svidio po traileru, a da ima neki film kao evo Green Room o kojemu ne znam šta da mislim tada ću se osloniti na komentare onih koji su pogledali jer mislim da ako ne pogledam neki takav 'rubni' film da neću ništa izgubiti, a mogu uštediti vrijeme radi ovih komentara ovdje
Svestran Putnik is offline  
Old 01.07.2016., 15:49   #7492
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Kako ne radi tražilica, ne znam da li ovaj film ima temu, pa keljim ovdje:

Lights out 2016 official trailer

Lights out 2016

IMDB generalije kažu:

A woman is haunted by a creature that only appears when the lights go out.

Director: David F. Sandberg
Writers: Eric Heisserer (screenplay), David F. Sandberg (based on the short film by)
Stars: Teresa Palmer, Gabriel Bateman, Alexander DiPersia
Možda i najinteresantnije - produced by James Wan.

Napravljen je na temelju kratkog horrora - mali je dosta spojlerast, pa ako ne želite, ne gledajte:
"Lights out 2013".
Iskreno, jedan od najstrašnijih koje sam gledala.

Prema traileru, vjerujem da će i dugometražni, koje stiže u UK 19.8 opravdati svoje postojanje.
Mislim da kod nas u Cinestar 'Lights out' i 'The Purge' dolaze 14.07. i 21.07. pa će se ići gledati naravno
a kao što Remam kaže, bolje je horore gledati sam kući, a gledati će se naravno i kući kada dođu na net
Svestran Putnik is offline  
Old 01.07.2016., 16:15   #7493
The Final Girls- toliko blesav film da je ok pogledati, unatoc onoj Taissi...

The Cell-ajme. Pa sta je ovo trebalo Cusacku i Jacksonu, bolje da su osli snimat nastavak Sobe 1403...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Old 01.07.2016., 20:09   #7494
Alien je iskljucivo horor, jedino zasto ga ljudi povezuju s SF zanrom je zbog radnje koja je smjestna u svemir i godina u kojoj se događa, druge ideje nemaju veze s SF , kao recimo pravi SF filmovi, cist SF filmovi recimo Contact, Interstellar, itd, Alien je zapravo macka/mis horor film smjestenu u svemirski brod.

Green Room - pogledao sam film i jako mi je to lose bilo, ideja je imala ogromana potencijal po meni, ali nacin izvedbe je bio malo je reci komican. Prije gledanja mislio sam Jean Luc Picard as a Nazi killer, yes im in, ali nakon filma mogu samo reci da je izvedba sramotna, nije problem nepovezanost s likovima, lose odluke protagonista u nevolj, odluke koje donose lovci i lider te nazi jazbine su malo reci komicne, scene nasilja nisu opce sokantne ni strasne, cudno je kako su ikoga uspili ubiti tako nesposobni, toliko nebuloznih scena i poteza u jednom filmu je previse. Necu spojlati sve poteze ali je stvarno previse, ne zanima me sto redatelj kaze da je to poanta, ne nitko nije toliko nesposoban i impotentan kao ubojica/ce WTF, glupi ili ne, ovakva nekompetencija je neviđena i jednostavno razbija atmosferu i osjecaj ugroze za likove.
edwood is offline  
Old 01.07.2016., 22:12   #7495
Quote:
Svestran Putnik kaže: Pogledaj post
Mislim da kod nas u Cinestar 'Lights out' i 'The Purge' dolaze 14.07. i 21.07. pa će se ići gledati naravno
a kao što Remam kaže, bolje je horore gledati sam kući, a gledati će se naravno i kući kada dođu na net
nadam se gledanju sutra ili prekosutra necu spoilati
chiasm is offline  
Old 01.07.2016., 22:47   #7496
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Alien je iskljucivo horor, jedino zasto ga ljudi povezuju s SF zanrom je zbog radnje koja je smjestna u svemir i godina u kojoj se događa, druge ideje nemaju veze s SF , kao recimo pravi SF filmovi, cist SF filmovi recimo Contact, Interstellar, itd, Alien je zapravo macka/mis horor film smjestenu u svemirski brod.
Stvarno treba zabranit ove internete, svi su sad stručnjaci i filozofi.

-Radnja je smještena u svemir u svemirsku letjelicu u budućnosti - znanstvena fantastika
-Jedan od glavnih likova je vanzemaljsko biće - znanstvena fantastika

Što ti više treba? To što ima više horora ili čega već, druga je stvar, ne znači da nije znanstvena fantastika.

Po toj logici, i ovo su čisti horori.
http://www.imdb.com/title/tt0050084/
http://www.imdb.com/title/tt0044121/
http://www.imdb.com/title/tt0056127/
lemonzoo is offline  
Old 02.07.2016., 00:16   #7497
Alien protiv Predatora (2004) na RTL-u, maloprije počeo
Svestran Putnik is offline  
Old 02.07.2016., 00:36   #7498
Mrzim kad pricate o nekom filmu i ja dobijem zelju da ga opet gledam.
Izuzetan horror bez mane. Justin Long mi je jako gotivan glumac i komedijas i ima 2 stvarno odlicnaaaa horror filma (drugi je, naravno, Drag me to Hell).
Jedino sto meni negativac i nije toliko strasan, ima mnogo strasnijih, po mom misljenju.
Odgledacu sutra drugi deo vrlo verovatno.

Jeepers Creepers (2001)
8,2/10
Slobodan is offline  
Old 02.07.2016., 00:50   #7499
Alien je prvo horor, pa moze biti sve ostalo, ali Alien je horor, to svugdje di pogledas ce ti pisati, a onda zbog onog sto sam naveo je Horror/SF .
edwood is offline  
Old 02.07.2016., 00:57   #7500
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Stvarno treba zabranit ove internete, svi su sad stručnjaci i filozofi.

-Radnja je smještena u svemir u svemirsku letjelicu u budućnosti - znanstvena fantastika
-Jedan od glavnih likova je vanzemaljsko biće - znanstvena fantastika

Što ti više treba? To što ima više horora ili čega već, druga je stvar, ne znači da nije znanstvena fantastika.
Ali ta radnja nije glavna. Jedino su na pocetku istrazivali na onom planetu sto u jednom trenutku moze proci kao znanstvena fantastika. Sve ostalo pod tim mislim na glavnu radnju je cisto prezivljavanje. Alien je survival horor. Alien moze biti sf horor, kao i The Thing, ali kod ta dva filma prvenstveno je naglasak na hororu. Sf je tu samo sporedan.

Samo sto ti filmovi nisu jednako uvjerljivi kao Alien koji je i dan danas nevjerojatno realan u tom horor smislu. John Landis je jednom dobro rekao mislim u onom Master of Horror dokumentarcu kako su prije horori ti iz 50-ih imali smijesne efekte i losu pricu. Onda su dosli horori sa opet losim efektima, ali dobrom pricom i onda je dosao Spielbergov Jaws s odlicnim efektom i odlicnom pricom i odjednom B horor postaje A horor i Ralje je bio ta prekretnica u tom jednom dijelu zanra.
Remam is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.