Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2014., 01:08   #7021
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
sve OK. samo nisi napisal ono glavno kolko često se gasi i pali plamenik dok postigne T-max. po meni bi to trebalo podesiti na snagu 3 možđa čak i na 2
dali je to možda ovaj kotao
ako je onda netrebaš turbulatore več pregrade u kotlu gore. ono gdje su tri strelice koje pokazuju da idu u dimnjak trebalo bi pregraditi da srednja ide prema dole
Plamen se ne gasi jer je podesen na moduliran nacin rada.
To je taj kotao kao na slici. Juce sam napravio pregrade kako si mi rekao i mnogo je bolje. Stavio sam i fabricke turbulatore. Sada je temp. u u dimnoj cevi 150 oC na 5. plamenu i potrebno je 2 minuta da podigne temp. vode za 5 oC. Gorionik je podesen na 4. plamen, temp. vode 70 oC, pumpa se ukljucuje na 65. Sada dok postigne zadatu temp. pumpa se 3 puta ukljuci. Prvo dodje temp. na 67 pa padne na 52, pa na 68 i padne na 57, pa na 69 i padne na 60. Posle popne na 69 i odrzava na 67-68-69. Nemam ugradjen mesni ventil.
Ovo su podesavanja za gorionik pa ako bi mogao da mi predlozis sta da menjam.
doziranje pauza ventilator
1. 0.7s 7.7s 56%
2. 1.2s 6.8s 58%
3. 1.6s 6.4s 62%
4. 2.3s 6s 66%
5. 2.5s 5.5s 68%
Plamen je tamno zute boje po krajevima i ima vrlo malo varnica. U trenutku kada pelet padne na resetku ima mnogo varnica u plamenu.
Ako budes dolazio u Srbiju obavezno da se javis i da dodjes da idemo u kafanu. Mnogo si mi pomogao sa pregradama. Ja i cale smo danima razmisljali kako da mu povecamo iskoriscenje. i to nam nije palo na pamet.
namilax is offline  
Old 12.03.2014., 17:03   #7022
Može li se nekako dogovoriti Group Buy peleta pa da dobijemo nekakav popust na količinu? Odakle vi nabavljate pelet budući čitam da ih ima raznih kvaliteta? Najpovoljniju cijenu sam dobio od Spačve, ali čitam da su ljudi nezadovoljni kvalitetom Spačve, tj. da im peć više troši.

Iskustva?
Uplaseni is offline  
Old 12.03.2014., 20:19   #7023
Quote:
namilax kaže: Pogledaj post
Plamen se ne gasi jer je podesen na moduliran nacin rada.
To je taj kotao kao na slici. Juce sam napravio pregrade kako si mi rekao i mnogo je bolje. Stavio sam i fabricke turbulatore. Sada je temp. u u dimnoj cevi 150 oC na 5. plamenu i potrebno je 2 minuta da podigne temp. vode za 5 oC. Gorionik je podesen na 4. plamen, temp. vode 70 oC, pumpa se ukljucuje na 65. Sada dok postigne zadatu temp. pumpa se 3 puta ukljuci. Prvo dodje temp. na 67 pa padne na 52, pa na 68 i padne na 57, pa na 69 i padne na 60. Posle popne na 69 i odrzava na 67-68-69. Nemam ugradjen mesni ventil.
Ovo su podesavanja za gorionik pa ako bi mogao da mi predlozis sta da menjam.
doziranje pauza ventilator
1. 0.7s 7.7s 56%
2. 1.2s 6.8s 58%
3. 1.6s 6.4s 62%
4. 2.3s 6s 66%
5. 2.5s 5.5s 68%
Plamen je tamno zute boje po krajevima i ima vrlo malo varnica. U trenutku kada pelet padne na resetku ima mnogo varnica u plamenu.
Ako budes dolazio u Srbiju obavezno da se javis i da dodjes da idemo u kafanu. Mnogo si mi pomogao sa pregradama. Ja i cale smo danima razmisljali kako da mu povecamo iskoriscenje. i to nam nije palo na pamet.
znači da si stavio pregradu ispod druge pregrade s vodom i iznad treče pregrade . tako bi bilo najoptimalnije. klapna bi trebala biti što više zatvorena pod uvjetom da ti presostat ne islkjučuje rad kotla. a kaj se tiče plamenika nisam se susrel još s njim. ja ti uglavnom radim sa feroli i bosch plamenikom. mada ti je to jedno te isto. ovo sa bojom plamena budeš ipak trebal pitati ramzaya. a kaj se tiće kave nikad se nezna.
ivek-k is offline  
Old 12.03.2014., 22:48   #7024
Smile

Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
znači da si stavio pregradu ispod druge pregrade s vodom i iznad treče pregrade . tako bi bilo najoptimalnije. klapna bi trebala biti što više zatvorena pod uvjetom da ti presostat ne islkjučuje rad kotla. a kaj se tiče plamenika nisam se susrel još s njim. ja ti uglavnom radim sa feroli i bosch plamenikom. mada ti je to jedno te isto. ovo sa bojom plamena budeš ipak trebal pitati ramzaya. a kaj se tiće kave nikad se nezna.
ivek-k nije samo kava i jagnje majstore svaka cast i pozdrav od namillax tate
namilax is offline  
Old 12.03.2014., 23:48   #7025
Quote:
namilax kaže: Pogledaj post
ivek-k nije samo kava i jagnje majstore svaka cast i pozdrav od namillax tate
daj napiši gde si doma. ima ti još jedan korisnik iz zemuna isti takav kotao pa se probajte malo savjetovati.
ivek-k is offline  
Old 13.03.2014., 10:16   #7026
Skyman Evo slike te skalamerije, nije se pazilo na estetiku, još je to u fazi testiranja...ovo četvrtasto pod vunom je taj lonac koji je otvoren na jednoj strani (gdje je ovaj ventilator u obliku valjka)...ovaj mali valjak pokraj lonca/kutije je taj ventilator koji je pak ovim fleksibilnim crijevom koji ulazi u njega spojen na kotao...ovako je to na brzinu složeno, dogodine će se to malo srediti jer ne treba mi toliko cimovodnih alu crijeva okolo...

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...wpy96bvlzm.jpg

Malo mi je nejasna slika,ne vidi u potpunosti,dobra ideja za dodatak u ugradnji ventilatora za dimovod,bilo bi dobro prikazati detaljnije,najprije ogoljeno ,zatim montaža,ne zamjerajte mom znatiželjom,šala na strani,, za CM EKO CK P 90 KW,promjer dimovod je 200mm,nema velik prostor za ugradnju,osim ispod dimovoda u komori (s 5 tvorničkim turbulatora) s pločicom kojom se skida, radi čišćenje od pepela,nije isto kao kod Froling P4,gdje ventilator puše u ravnom nesmetanom prostoru u komori...morao bih naraviti nov nastavak kao auspuh s dimovod i ventilator u liniji prema komori...čekam nekoga s boljim rješenjem za CM i dijeliti s nama...
dadoposušje is offline  
Old 14.03.2014., 02:33   #7027
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
Skyman Evo slike te skalamerije, nije se pazilo na estetiku, još je to u fazi testiranja...ovo četvrtasto pod vunom je taj lonac koji je otvoren na jednoj strani (gdje je ovaj ventilator u obliku valjka)...ovaj mali valjak pokraj lonca/kutije je taj ventilator koji je pak ovim fleksibilnim crijevom koji ulazi u njega spojen na kotao...ovako je to na brzinu složeno, dogodine će se to malo srediti jer ne treba mi toliko cimovodnih alu crijeva okolo...

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...wpy96bvlzm.jpg

Malo mi je nejasna slika,ne vidi u potpunosti,dobra ideja za dodatak u ugradnji ventilatora za dimovod,bilo bi dobro prikazati detaljnije,najprije ogoljeno ,zatim montaža,ne zamjerajte mom znatiželjom,šala na strani,, za CM EKO CK P 90 KW,promjer dimovod je 200mm,nema velik prostor za ugradnju,osim ispod dimovoda u komori (s 5 tvorničkim turbulatora) s pločicom kojom se skida, radi čišćenje od pepela,nije isto kao kod Froling P4,gdje ventilator puše u ravnom nesmetanom prostoru u komori...morao bih naraviti nov nastavak kao auspuh s dimovod i ventilator u liniji prema komori...čekam nekoga s boljim rješenjem za CM i dijeliti s nama...
A ne mogu to baš sad sve razdvajat, trebalo mi je vremena da to složim, uglavnom evo dolje sam na brzinu napravio skicu pa baci oko. Sve je jasno iz slike.

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...l31e6yxwhi.jpg

Zaboravio sam jedino napisat, kad ventilator ne radi, dimnjak budući da nema direktnu vezu s dimovodom, ne stvara podtlak kroz ložište, nego vuče nešto zraka iz kotlovnice kroz veće otvore na loncu. Ventilator nije tu samo da bi se spriječilo provjetravanje ložišta, to mu je samo jedna od namjena u toj cijeloj priči.


Inače još neke mjere protiv stvaranja podtlaka, dok plamenik ne radi, kroz ložište koje sam spominjao nedavno, nisu 100% ali mogu pridonijet malo u toj cijeloj priči:

1) spoj između kotla i dimnjaka u obliku slova "U"

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...c11svn7ibc.jpg

2) spoj u obliku slova "U" s dodanim otvorom za provjetravanje dimnjaka

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...v9ystihfal.jpg

3) normalan spoj kotla s dimnjakom s otvorom za provjetravanje dimnjaka

Ove gore tri mjere su primjenjive samo kod jačih dimnjaka gdje je problem brzo ishlađivanje kotla dok plamenik ne radi, kod slabijih dimnjaka bi uzrokavale određene probleme, tako da nije preporučljivo u svakoj situaciji, naravno ovisi o dosta faktora.

Samo da napomenem da se ne treba igrat s ovim gore stvarima, mogu nastat ozbiljni problemi ako ne znate šta radite. Svaka ova gore promjena nosi sa sobom i detaljno namještanje plamenika i potencijalne opasnosti ako se nešto krivo napravi. Zato se ne upuštajte u tu cijelu priču osim ako apsolutno znate šta radite.

Zadnje uređivanje skyman : 14.03.2014. at 03:30.
skyman is offline  
Old 14.03.2014., 09:52   #7028
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
A ne mogu to baš sad sve razdvajat, trebalo mi je vremena da to složim, uglavnom evo dolje sam na brzinu napravio skicu pa baci oko. Sve je jasno iz slike.

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...l31e6yxwhi.jpg

Zaboravio sam jedino napisat, kad ventilator ne radi, dimnjak budući da nema direktnu vezu s dimovodom, ne stvara podtlak kroz ložište, nego vuče nešto zraka iz kotlovnice kroz veće otvore na loncu. Ventilator nije tu samo da bi se spriječilo provjetravanje ložišta, to mu je samo jedna od namjena u toj cijeloj priči.


Inače još neke mjere protiv stvaranja podtlaka, dok plamenik ne radi, kroz ložište koje sam spominjao nedavno, nisu 100% ali mogu pridonijet malo u toj cijeloj priči:

1) spoj između kotla i dimnjaka u obliku slova "U"

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...c11svn7ibc.jpg

2) spoj u obliku slova "U" s dodanim otvorom za provjetravanje dimnjaka

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...v9ystihfal.jpg

3) normalan spoj kotla s dimnjakom s otvorom za provjetravanje dimnjaka

Ove gore tri mjere su primjenjive samo kod jačih dimnjaka gdje je problem brzo ishlađivanje kotla dok plamenik ne radi, kod slabijih dimnjaka bi uzrokavale određene probleme, tako da nije preporučljivo u svakoj situaciji, naravno ovisi o dosta faktora.

Samo da napomenem da se ne treba igrat s ovim gore stvarima, mogu nastat ozbiljni problemi ako ne znate šta radite. Svaka ova gore promjena nosi sa sobom i detaljno namještanje plamenika i potencijalne opasnosti ako se nešto krivo napravi. Zato se ne upuštajte u tu cijelu priču osim ako apsolutno znate šta radite.
Daj to pobriši, večina nema pojma o opasnostima a nema ni mjernu opremu za eksperimente
Peletko is offline  
Old 14.03.2014., 09:56   #7029
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
A ne mogu to baš sad sve razdvajat, trebalo mi je vremena da to složim, uglavnom evo dolje sam na brzinu napravio skicu pa baci oko. Sve je jasno iz slike.

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...l31e6yxwhi.jpg

Zaboravio sam jedino napisat, kad ventilator ne radi, dimnjak budući da nema direktnu vezu s dimovodom, ne stvara podtlak kroz ložište, nego vuče nešto zraka iz kotlovnice kroz veće otvore na loncu. Ventilator nije tu samo da bi se spriječilo provjetravanje ložišta, to mu je samo jedna od namjena u toj cijeloj priči.


Inače još neke mjere protiv stvaranja podtlaka, dok plamenik ne radi, kroz ložište koje sam spominjao nedavno, nisu 100% ali mogu pridonijet malo u toj cijeloj priči:

1) spoj između kotla i dimnjaka u obliku slova "U"

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...c11svn7ibc.jpg

2) spoj u obliku slova "U" s dodanim otvorom za provjetravanje dimnjaka

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...v9ystihfal.jpg

3) normalan spoj kotla s dimnjakom s otvorom za provjetravanje dimnjaka

Ove gore tri mjere su primjenjive samo kod jačih dimnjaka gdje je problem brzo ishlađivanje kotla dok plamenik ne radi, kod slabijih dimnjaka bi uzrokavale određene probleme, tako da nije preporučljivo u svakoj situaciji, naravno ovisi o dosta faktora.

Samo da napomenem da se ne treba igrat s ovim gore stvarima, mogu nastat ozbiljni problemi ako ne znate šta radite. Svaka ova gore promjena nosi sa sobom i detaljno namještanje plamenika i potencijalne opasnosti ako se nešto krivo napravi. Zato se ne upuštajte u tu cijelu priču osim ako apsolutno znate šta radite.
Zanimljiva ideja za nov način ventiliranja dimovoda u grijanju,kako bi povećao stupanj iskorišćenja i manju potrošnju peleta,kod me ima dobar zug,linija dimovoda promjerom 200 mm od 2 ravnih cijev po 0.5 m-početak i kraj i 2 koljenasti u sredini,ukupna dužina oko 2 m, zugbegrenzer priručni s protutegom na kraj dimovoda,,ima mjesta za dodatno ugradnju, kao u vašem slučaju,,čekam druge komentare od drugih uz kavom
dadoposušje is offline  
Old 14.03.2014., 16:32   #7030
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post

Inače još neke mjere protiv stvaranja podtlaka, dok plamenik ne radi, kroz ložište koje sam spominjao nedavno, nisu 100% ali mogu pridonijet malo u toj cijeloj priči:

1) spoj između kotla i dimnjaka u obliku slova "U"

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...c11svn7ibc.jpg

2) spoj u obliku slova "U" s dodanim otvorom za provjetravanje dimnjaka

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...v9ystihfal.jpg

3) normalan spoj kotla s dimnjakom s otvorom za provjetravanje dimnjaka

Ove gore tri mjere su primjenjive samo kod jačih dimnjaka gdje je problem brzo ishlađivanje kotla dok plamenik ne radi, kod slabijih dimnjaka bi uzrokavale određene probleme, tako da nije preporučljivo u svakoj situaciji, naravno ovisi o dosta faktora.

Samo da napomenem da se ne treba igrat s ovim gore stvarima, mogu nastat ozbiljni problemi ako ne znate šta radite . Svaka ova gore promjena nosi sa sobom i detaljno namještanje plamenika i potencijalne opasnosti ako se nešto krivo napravi. Zato se ne upuštajte u tu cijelu priču osim ako apsolutno znate šta radite.
Zanimljivo i hrabro
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 14.03.2014., 19:47   #7031
najjednostavnije pitanje, koje dužine je surla plamenika ferroli sun p7 (od prirubnice), za sun p12 piše da je 226mm na njihovom prospektu al za p6 njet, zahvaljujem
mbukal is offline  
Old 14.03.2014., 19:56   #7032
Ovdje Alen Kos iz Jurdana i ovdje, jos jednom, reklamiram bioJUNKo BJC60.
Gospodine Milardovicu (ako se nekoga tko ne drzi do svoje rijeci moze zvati gospodinom) meni je Vas i vasih fora dosta.
Od dana kupnje do danasnjega dana vasa NOVA pec 60KW (a koju smo kupili na danima otvorenih vrata i to na VASU preporuku) nije od dana montaze, preko pustanja u pogon od strane VASEG OVLASTENOG servisera, NIJE RADILA NITI JEDAN JEDINI DAN KAKO TREBA, a trosimo evo 10 (DESETU TONU PELETA).

Cijena peci bioJUNKo 60KW cca 30.000KN + (sa svim popustima).
Predlazem zamjenu za bioJUNKo 40KW cca 20.000KN + (sa istim popustima)
Za razliku u cijeni DVA PUFERA 750 litara sa mogucnoscu prikljucivanja solarnih kolektora. (CENTROMETALOVA)

...a sada steta koju ste mi prouzrocili svojim laznim predstavljanjem za velikog strucnjaka i savjetom da kupimo pec od 60 KW...

4+ mjeseca grijanja, svakodnevno ciscenje lozista zbog stvaranja kore koja samoinicijativno gasi pec. Dakle cijena servisera je cca 200kn po svakom zapocetom satu:
4 x 30 x 200 = 24.000KN

Pec se nekontrolirano gasi svakodnevno i cijelu zimu dozivam servisera dase tast i ja osjecamo kao kreteni da biste mi na telefon rekli da serviser dolazi ZBOG BRENDA I IMAGEA JUNKa?????
Pa da li vi uopce znate sta znaci GARANCIJA????????????
Nadalje nekontrolirana potrosnja peleta 10T. 10000 x 2 = 20.000KN
Obecavali ste i kostice prije kupovine peci no cim je pec kupljena vise ni glasa od vas?!
Na sastanku ste sami izjavili da vrsite demontazu i montazu nove peci za 20.000KN a bas ste TO prouzrocili sa svojom trgovinom, dakle dodatnu demontazu i montazu (dodatno prilagodavaje)
Dakle dodatnih 20.000KN

Ugrubo stetu koju ste prouzrocili meni do sada (bez dusevnih boli, problema bez tople vose i grijanja itd) ugrubo:
20.000
20.000
24.000
UKUPNO = 64.000 KN




Sada se isto ponavlja A MENI LAGANO DOSTA.
OVO NIJE BOSNA ovo je EUROPSKA UNIJA.
Mozda u bosni tako trgujete e ovdje necete.
Uostalom nisam samo ja prevaren od strane g. Milardovica, vec sam sa dvije strane cuo da uvijek predimenzionira pec kupcima... sto znaci da onih 90% iskoristenje nije ni priblizno istina.

Nadalje svoju STRUCNOST vezano uz pelete, na sastanku (6toro prisutnih) verbalno ste dokazivali kako ste:...nasli unirovljenog generala iz JNA koji filozofira preko foruma o peletima i grijanju na pelete, te ste mu dosli na vrata i objasnili da nema pojma...

Dragi moj Milardovicu,...vas brend je kao sto i samo ime kaze SMECE (JUNK na engleskom, ako niste znali ima bas to znacenje, SMECE), nije da se nekome uvali kajla, uzme 30.000KN (koje je taj netko morao i posuditi...znaci njega sve to jos dodatno kosta) i poslije POBJECI, UTECI, praviti se vazan i NE JAVLJATI SE NA TELEFON NITI NE DOCI NA SASTANAK KOJI SMO S DOGOVORILI... a ja namjerno rekao, citiram: DRŽIM VAS ZA RIJEČ... gospodine Milardoviću

Dakle ako se ne mozemo osobno naci mozemo vrsiti prepisku i ovdje, a ocekujem rijesenje problema i reklamacije do kraja iduceg tjedna:

Dostavu nove peci BJ40KW, dva pufera 750lit CENTROMETAL sa mogucnoscu prikljuivanja solarnih kolektora te 2 solarna kolektora HIT PIPE ukupno 48 cijevi.

Pozdrav Alen Kos, Jurdani
Angelbyu is offline  
Old 14.03.2014., 20:31   #7033
Opa! Biti će ovdje svašta. Voda dolazi do grla. Bilo bi dobro uvesti u ovo i Tv (potrošački kod), koja nije svemoguća, ali zna potaknuti rješavanje problema. Držim vam "fige".
stari1 is offline  
Old 14.03.2014., 22:22   #7034
Quote:
ministar02 kaže: Pogledaj post
Centralno na drva bi moglo proći kad se ne bi stalno ložilo jer korisnik kuće nije zdravstveno sposoban nositi teže terete.
Eto sam si sebi odgovorio na pitanje ...
Pelete treba nositi, kotao čistiti, a pepeo bacati
ili misliš da će to raditi netko drugi ...
QUAD is offline  
Old 14.03.2014., 22:38   #7035
Angelbyu, mogu li znati što griješ sa 60kW kotlom,odnosno za koju građevinu ti je bila preporučena?
bmwmilos is offline  
Old 14.03.2014., 22:52   #7036
do sada smo se grijali na naftu, pec snage 90kw. Kuca 3 stana, 360m2
Snaga radijatora 62kw zbrojeni clanci.
Angelbyu is offline  
Old 14.03.2014., 23:05   #7037
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
do sada smo se grijali na naftu, pec snage 90kw. Kuca 3 stana, 360m2
Snaga radijatora 62kw zbrojeni clanci.
A ta naftarica koji je model, jel na otpadu ili je još u kotlovnici ??
ramzay is offline  
Old 14.03.2014., 23:06   #7038
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ovdje Alen Kos iz Jurdana i ovdje, jos jednom, reklamiram bioJUNKo BJC60.
Gospodine Milardovicu (ako se nekoga tko ne drzi do svoje rijeci moze zvati gospodinom) meni je Vas i vasih fora dosta.
Od dana kupnje do danasnjega dana vasa NOVA pec 60KW (a koju smo kupili na danima otvorenih vrata i to na VASU preporuku) nije od dana montaze, preko pustanja u pogon od strane VASEG OVLASTENOG servisera, NIJE RADILA NITI JEDAN JEDINI DAN KAKO TREBA, a trosimo evo 10 (DESETU TONU PELETA).

Cijena peci bioJUNKo 60KW cca 30.000KN + (sa svim popustima).
Predlazem zamjenu za bioJUNKo 40KW cca 20.000KN + (sa istim popustima)
Za razliku u cijeni DVA PUFERA 750 litara sa mogucnoscu prikljucivanja solarnih kolektora. (CENTROMETALOVA)

...a sada steta koju ste mi prouzrocili svojim laznim predstavljanjem za velikog strucnjaka i savjetom da kupimo pec od 60 KW...

4+ mjeseca grijanja, svakodnevno ciscenje lozista zbog stvaranja kore koja samoinicijativno gasi pec. Dakle cijena servisera je cca 200kn po svakom zapocetom satu:
4 x 30 x 200 = 24.000KN

Pec se nekontrolirano gasi svakodnevno i cijelu zimu dozivam servisera dase tast i ja osjecamo kao kreteni da biste mi na telefon rekli da serviser dolazi ZBOG BRENDA I IMAGEA JUNKa?????
Pa da li vi uopce znate sta znaci GARANCIJA????????????
Nadalje nekontrolirana potrosnja peleta 10T. 10000 x 2 = 20.000KN
Obecavali ste i kostice prije kupovine peci no cim je pec kupljena vise ni glasa od vas?!
Na sastanku ste sami izjavili da vrsite demontazu i montazu nove peci za 20.000KN a bas ste TO prouzrocili sa svojom trgovinom, dakle dodatnu demontazu i montazu (dodatno prilagodavaje)
Dakle dodatnih 20.000KN

Ugrubo stetu koju ste prouzrocili meni do sada (bez dusevnih boli, problema bez tople vose i grijanja itd) ugrubo:
20.000
20.000
24.000
UKUPNO = 64.000 KN




Sada se isto ponavlja A MENI LAGANO DOSTA.
OVO NIJE BOSNA ovo je EUROPSKA UNIJA.
Mozda u bosni tako trgujete e ovdje necete.
Uostalom nisam samo ja prevaren od strane g. Milardovica, vec sam sa dvije strane cuo da uvijek predimenzionira pec kupcima... sto znaci da onih 90% iskoristenje nije ni priblizno istina.

Nadalje svoju STRUCNOST vezano uz pelete, na sastanku (6toro prisutnih) verbalno ste dokazivali kako ste:...nasli unirovljenog generala iz JNA koji filozofira preko foruma o peletima i grijanju na pelete, te ste mu dosli na vrata i objasnili da nema pojma...

Dragi moj Milardovicu,...vas brend je kao sto i samo ime kaze SMECE (JUNK na engleskom, ako niste znali ima bas to znacenje, SMECE), nije da se nekome uvali kajla, uzme 30.000KN (koje je taj netko morao i posuditi...znaci njega sve to jos dodatno kosta) i poslije POBJECI, UTECI, praviti se vazan i NE JAVLJATI SE NA TELEFON NITI NE DOCI NA SASTANAK KOJI SMO S DOGOVORILI... a ja namjerno rekao, citiram: DRŽIM VAS ZA RIJEČ... gospodine Milardoviću

Dakle ako se ne mozemo osobno naci mozemo vrsiti prepisku i ovdje, a ocekujem rijesenje problema i reklamacije do kraja iduceg tjedna:

Dostavu nove peci BJ40KW, dva pufera 750lit CENTROMETAL sa mogucnoscu prikljuivanja solarnih kolektora te 2 solarna kolektora HIT PIPE ukupno 48 cijevi.

Pozdrav Alen Kos, Jurdani
striček pa kolko ti to kvadrata griješ ili si morti još ne stigel ugraditi prozore i vrata da ti treba takva peć. kad se več cijebkaš onda radije uzmi 2 x 30 cijevi . razlika u cijeni zanemariva
ivek-k is offline  
Old 14.03.2014., 23:07   #7039
Koliko si nafte trošio dosada? 62kW instaliranih članaka mi je po svakoj računici previše za 360m2,a samim time onda i kotao od 60kW!
Naravno ne znam kakva je kuća,izolacija,prozori,regulacija grijanja....ali svejedno mi se taj kotao čini predimenzioniran!
bmwmilos is offline  
Old 14.03.2014., 23:09   #7040
Možda nam taj "umirovljeni general JNA" može reći koju riječ o gosp.Milardoviću, s obzirom da ga je upoznao!
bmwmilos is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.