Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji Batman film
Batman (1989) 157 32.64%
Batman Returns (1992) 53 11.02%
Batman Forever (1995) 10 2.08%
Batman & Robin (1997) 3 0.62%
Batman Begins (2005) 69 14.35%
The Dark Knight (2008) 189 39.29%
Glasovatelji: 481. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 17:42   #21
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Zato što je Burton bio tek najava redateljskog kalibra, pa su producenti, već kada su odobrili da takav neprovjereni tip režira takav komad spektakla (za ondašnje pojmove, naravno) htjeli da bude nekakva poznata glumačka faca u ulozi da se osigura financijski uspjeh. Toga se držalo sve dok Batman i Robin (George Clonney je ulogu dobio samo zato što je proglašen najseksi muškarcem i što mu je dobro stajala crna maska - to je sam priznao u par intervjua) nisu krahirali te se onda netko sjetio primjetiti da Keaton i nije bio tako loš u toj ulozi. Meni je samo žao što on i Burton nisu udružili snage i napravili nastavak Bubimira
E bubimir je bio odličan film kao i sam crtić. Meni je Kaetona najbolji Batman. Kilmera i Clooneya ne trebam spominjati, a Bale je dobar, samo nešto fali, a i njegov glas mi je iritantan.
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:38   #22
Kaeton je imo fenomenalan glas, od Baila me živcira nekako mi je neprirodan.
Gle koja razlika http://www.youtube.com/watch?v=3m5xG...eature=related.

i najbolji intro I'm Batman http://www.youtube.com/watch?v=U9G18qHPhcM.

Ma Kaeton najbolji
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:45   #23
Nolanovi Batmani, a Bale najzgodniji Batman .
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:46   #24
Batman Begins & The Dark Knight po meni su najbolji ,od starijih jedino 1. batman sa M. Kaeton-om ,svoj glas sam dao za Batman Begins ,jer mi je bija pravo iznenađenje.
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 21:30   #25
Quote:
oilseal kaže: Pogledaj post
Batman Begins & The Dark Knight po meni su najbolji ,od starijih jedino 1. batman sa M. Kaeton-om ,svoj glas sam dao za Batman Begins ,jer mi je bija pravo iznenađenje.
S tobom se u potpunosti slažem za Batman Begins i The Dark Knight, eto, oba dva Nolanova Batmana su mi mrak, dok su mi oni stari Batmani sranje (osim onog iz 1966. kojeg nisam gledao).
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 09:51   #26
Quote:
Kurtz kaže: Pogledaj post
S tobom se u potpunosti slažem za Batman Begins i The Dark Knight, eto, oba dva Nolanova Batmana su mi mrak, dok su mi oni stari Batmani sranje (osim onog iz 1966. kojeg nisam gledao).

he he he he
nova generacija klnaca
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 10:47   #27
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
he he he he
nova generacija klnaca
Ja se slažem s njim, a imam četiri banke
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 10:55   #28
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ja se slažem s njim, a imam četiri banke
Ok, jedno se složiti da je dark knight bolji, svatko ima svoje mišljenje, i to treba poštivati, ali on je rekao da je Burtonov Batman sranje, i nije naveo niti jedan argument u vezi toga...

Tako i ja mogu reći za dark knight, ali mi nije sranje, ali mi i nije bolji od Burtonovog
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 11:51   #29
Mislio sam se izmedju prvoga i Batman begins. Ali Burton je ipak nekako prevagnuo
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:18   #30
Begins i TDK su odlicni. Ljudi imaju neku potrebu velicati ono staro, neznam zašto, no budimo realni, Nolanovi filmovi su bolji.
Znam da se o ukusima ne raspravlja ali ova zadnja 2 prednjače po dinamici, zvuku i efektima, humoru, a i priči koja je je i zanimljivija i zrelija od prethodnih filmčića.

Prvi Batman je bio dobar, pingvin mi se nije svidio, a sljedeca 2 su bila katastrofa.

Batman - 7
Batman Returns - 5
Batman Forever - 3
Batman i Robin - 3
Batman Begins - 9
The Dark Knight - 9
Gatts is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:23   #31
Batman Begins- odličan. Super mi je priča, super mi je atmosfera, super mi je gluma. Baš sam uživao. Dok mi je nastavak dosadan, nekako neugodna atmosfera kroz cijeli film. Očekivao sam puno više. Mislim da je razlog "dizanja prašine" smrt H.L. i da se "prašina" oko njegove glume Jokera ne bi toliko digla da on nije preminuo. Nisam ostao fasciniran glumom. Pokušali su staviti u film neku misaonu poruku, al' mislim da uz sav trud nisu to uspjeli. Uopće mi se nije svidio DK, dok mi je BB odličan.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 29.11.2009. at 13:29.
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:28   #32
Quote:
Gatts kaže: Pogledaj post
Begins i TDK su odlicni. Ljudi imaju neku potrebu velicati ono staro, neznam zašto, no budimo realni, Nolanovi filmovi su bolji.
Znam da se o ukusima ne raspravlja ali ova zadnja 2 prednjače po dinamici, zvuku i efektima, humoru, a i priči koja je je i zanimljivija i zrelija od prethodnih filmčića.

Prvi Batman je bio dobar, pingvin mi se nije svidio, a sljedeca 2 su bila katastrofa.

Batman - 7
Batman Returns - 5
Batman Forever - 3
Batman i Robin - 3
Batman Begins - 9
The Dark Knight - 9
Zašto bi bili realni, to je tvoje mišljenje. Meni je pak Burtonov Batman bolji po priči, atmosferi, gotham city (nenadjebivo), glumci, a i vidi se po anketi da za sada vodi prvi Batman, i to sa lijepom razlikom.

To tvoje "budimo realni" je tvoje mišljenje, ali to si napisao kao da namečeš nekome, i da tako mora biti... ponavljam, svatko ima svoje mišljenje

I vidim da imaš samo jedan post... znači da si očito malo isfrustriran pa si se registrirao samo da komentiraš ili češ ostati ovdje na forumu te komentirati i ostale teme...
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:31   #33
I kada smo već kod realnosti, novi nastavci su mi draži upravo zbog toga- uspjeli su zadržati realnost koliko je moguće. Prethodni nastavci su mi bili previše nerealni.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:37   #34
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
I kada smo već kod realnosti, novi nastavci su mi draži upravo zbog toga- uspjeli su zadržati realnost koliko je moguće. Prethodni nastavci su mi bili previše nerealni.
Da i? Ne mora značiti da je zbog toga bolji, koliko uopće može biti realan takav film.

Kaže da se uveličavaju stariji filmovi, ma po čemu to. Činjenica je da noviji filmovi rijetko uspiju nadmašiti starije filmove.

Pogledaj 80-te (najzabavniji filmovi su izašli u tom desetljeću)

60-te i 70-te su dale najbolje filmove, i mislim da su te godine nedadmašne...

No vratimo se na Batmana, znači tebi film treba biti realan da bi bio dobar?
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:43   #35
Bu-Bu, to je moje mišljenje. Niti sam ja rekao, ako netko ima suprotno mišljenje da je njegovo mišljenje krivo niti sam ikoga napadao zbog drukčijeg mišljenja. Meni je BB draži od prethodnih nastavaka zbog realnosti, priče, glume, atmosfere itd. Al' to je moje SUBJEKTIVNO mišljenje. Ja nisam tip osobe koje misli da je njeno mišljenje objektivno i ispravno, a tuđe nije. Ako su tebi bolji stariji nastavci- tvoje pravo, tvoje mišljenje, al' ja ne mislim ni da je tvoje mišljenje krivo, a niti točno, jer ukus stvar subjektivnosti, a ne objektivnosti. Barem kada se radi o filmovima, glazbi- umjetnosti gdje ljudi uvelike daju i značenje, zar ne? Tako da meni isto tako ne moraš ići s argumentom "činjenica je", jer takve stvari ne mogu biti činjenice. Činjenica se definira kao opće prihvaćena tvrdnja o onome što opažamo, a ne mislim da svatko misli da su stariji bolji od novih ili da bi se trebalo ići s crno-bijelim razmišljanjem, jer ima dobrih i novih i starih filmova.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:45   #36
Krivo sam te shvatio, ali hvala na iscrpnom odgovoru
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:17   #37
Quote:
Powerbeat kaže: Pogledaj post
Zašto bi bili realni, to je tvoje mišljenje. Meni je pak Burtonov Batman bolji po priči, atmosferi, gotham city (nenadjebivo), glumci, a i vidi se po anketi da za sada vodi prvi Batman, i to sa lijepom razlikom.

To tvoje "budimo realni" je tvoje mišljenje, ali to si napisao kao da namečeš nekome, i da tako mora biti... ponavljam, svatko ima svoje mišljenje

I vidim da imaš samo jedan post... znači da si očito malo isfrustriran pa si se registrirao samo da komentiraš ili češ ostati ovdje na forumu te komentirati i ostale teme...
Hehe, to je moje mišljenje, a to nisam imao namjeru napisati nametljivo, samo zapažam da ponekad ljudi bez neke osnove preferiraju old school stvari, to je nekako u modi. Ima dobrih i starih i novih filmova, kao što Lucifer reče.

Vidiš da sam dao ocjenu 7/10 Batmanu , mislim da ne prikazujem svoje mišljenje kao objektivno i činjenično, nego smatram da su Nolanovi filmovi bolji, i da je to realnije, što god to značilo. No hard feelings.

Kakve frustracije, nemoj lagat, imam već 3 posta, i avatar.

P.S. Anketa i nije baš reprezentativna, nemoj se na to pozivat

Zadnje uređivanje Gatts : 29.11.2009. at 14:21. Reason: PS
Gatts is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 15:09   #38
Quote:
Gatts kaže: Pogledaj post
Hehe, to je moje mišljenje, a to nisam imao namjeru napisati nametljivo, samo zapažam da ponekad ljudi bez neke osnove preferiraju old school stvari, to je nekako u modi. Ima dobrih i starih i novih filmova, kao što Lucifer reče.

Vidiš da sam dao ocjenu 7/10 Batmanu , mislim da ne prikazujem svoje mišljenje kao objektivno i činjenično, nego smatram da su Nolanovi filmovi bolji, i da je to realnije, što god to značilo. No hard feelings.

Kakve frustracije, nemoj lagat, imam već 3 posta, i avatar.

P.S. Anketa i nije baš reprezentativna, nemoj se na to pozivat
Ok

Anketa je takva kakva je, kao i sve ostale... to je mišljenje forumaša, i zadovoljan sam s anketom
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:11   #39
Keaton je bio najbolji batman
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:28   #40
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
I kada smo već kod realnosti, novi nastavci su mi draži upravo zbog toga- uspjeli su zadržati realnost koliko je moguće. Prethodni nastavci su mi bili previše nerealni.
Tebi je realno da u politički potpuno omraženom svijetu s politički potpuno isprepletenim centrom svjetske moći prenatrpanom kriminalcima i psihopatima Gothamom te s jednim jedinim najvećim moćnikom koji raspolaže tehnologijom kakve valjda današnji svijet niti nema još nitko ne može izvući tko je Batman?

Realno ti je da se izvršavaju masovna uništenja zgrada i vozila i pljački banaka gdje se unutar jednog dana daju izračunati milijarde dolara štete u samo jednom gradu?

Realno ti je da netko ima toliko novaca da može poskrivećki od samih poznavatelja lokacije i prostorija izgraditi virtualni špijunski centar koji promatra milijune mobitela koji po pitaj-boga-kakvom-sistemu projiciraju čitav prostor oko sebe?

Tebi je realno da se u jednom gradu vrti više love nego trenutno u čitavom svijetu?

Majstore. Na stranu psihologije likova i dobre priče (koja opet ne bi samo tako prošla bez gore navedenog), tehničke egzekucije, dobre glume itd, novi filmovi su teža, apsrudna megalomanija i većina sadržaja filma je nadrealno nerealna. Da si komentirao bilo što drugo, ali bilo što drugo, sve bi bilo ok. No ti baš pogodiš u realnost.
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.