Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji Batman film
Batman (1989) 157 32.64%
Batman Returns (1992) 53 11.02%
Batman Forever (1995) 10 2.08%
Batman & Robin (1997) 3 0.62%
Batman Begins (2005) 69 14.35%
The Dark Knight (2008) 189 39.29%
Glasovatelji: 481. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2009., 12:21   #81
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Kad razmisljam o Batmanu uvijek razmisljam o prvom djelu od Tim Burton ima fantastičnu atmosferu i fenomenalnog batmana,moram reci da je taj Batman klasik i predivan film kojeg uvijek mogu pogledati,svi u filmu i oko filma su napravili fantastičan posao,Christian Bale je los kao Batman i u Dark Knight ima scena u kojima su stvarno pretjerali nemojte me krivo shvatiti volim Batmana i Jokera od Heath ali taj Bale je los Batman i taj Batman voice je stvarno bio los,moram reci da je Batman puno losiji u dva nova nastavka nego u orginalu i Batman Returns,Michael Keaton je bio fantastičan Batman i definitivno najbolji i znam da je Burton imao poblema da ga progura i stvarno je pogodio,jednostavno Batman iz 1989 je kultni i orginalni i najbolji.
Jebote, lakše je gledati filmove Eda Wooda negoli čitati tvoje postove.
Jesi Ed Wood, ali pravopisni!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 12:17   #82
Nakon dugog premišljanja izmedju "Batmana" i "The Dark Knighta" ipak sam se odlučio za "TDK". Ne znam, u ovom trenutku mi se radi o boljem filmu. Možda kroz neko vrijeme i promijenim mišljenje.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 12:36   #83
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Nakon dugog premišljanja izmedju "Batmana" i "The Dark Knighta" ipak sam se odlučio za "TDK". Ne znam, u ovom trenutku mi se radi o boljem filmu. Možda kroz neko vrijeme i promijenim mišljenje.
Mnogima se stari tacnije prvi Betmen svidja zato sto su odrasli uz njega ali meni ne jer su Begins i Dark Knight puno bolji i ozbiljniji.

Klicima koji sada rastu uz Begins i Dark Knight ce ti filmovi biti bolji u buducnosti od recimo nekog Betmena koga tada snime a recimo bude jos bolji nego sto Begins i Dark Knight jesu mada se to u ovom trenutku cini nemoguce ali ko zna mozda se 2046-e snimi Batman The Black Men primera radi.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 12:52   #84
Nisam baš odrastao uz njega, ali Keaton je jedini znao odglumiti glumiti od ovih svih koji su ga naslijedili. Njegova/Burtonova interpretacija Batmana/Brucea Wayna je i najbolja, dvije zasebne ličnosti, odvojene načinom glume, ponašanjem u javnosti i ponašanjem u mraku. Bale mi je ustvari antipatičan glumac, ali nije da sudim film po tome, kao film je izvrstan, no njegova interpretacija dotičnih likova se svodi na pozerstvo/pozerstvo. Ide u krajnost kao bogati playboy koji partija cijeli dan (i nitko se ne pita gdje je on po noći, kada pravi party kreće) pravi ridikula od sebe i što sve ne (novinari bi ga pratili u stopu radi takvog ponašanja) a kada je Batman...ima pojavu, ima nešto, ali mi je previše pozerski postavljen. Keatonov je Batman bio trapavi bogataš, povučen, igrao je na kartu osobne tragedije i to je odlično funkcioniralo jer ekscentrici i frikovi povučeni u svoje odaje ne izazivaju takvo zanimanje kao javni ridikuli.

Da skratim dugu priču...Keaton zna glumiti, a Burton je znao što želi od njega. Dvije različite osobe za koju nikada ne bi pomislio da je ista.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 12:59   #85
BB i TDK su mi bolji filmovi, no Keaton mi je bolji Batman. Jednostavno, Baleu nešto fali. Najviše mi smeta kostim, nikad ga ne mogu pogoditi kako treba.
Keaton je imao facu za Batmana, glas je bio bolji i odijelo je izgledalo bolje, više prijeteće.

Što se Keatona kao Brucea Waynea tiče tu mi nije baš previše sjeo, prenizak je i dosta slab za lika koji treba biti dvometraš, zavodnik i nabildan.
Bale je (što se Bruce Waynea tiče) puno bolje odradio posao i bliži je stripovskom Bruceu. Sad, Kevin Conroy je ipak bolji Batman od svih navedenih, a Mark Hamill je najbolji Joker.
__________________
Tko satovi Satljude?
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 14:59   #86
Harper, nevezano što smo odrastali uz Burtonovog Batmana, ja ne sudim po tome, meni je bolji Burtonov Batman zato što ima taj stripovski štih, Burtonov štih, boljeg Jokera mi ima kao i Batmana, atmosferu i vrlo jednostavno, bolji mi je...
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 15:26   #87
Glasam za Batman Returns jer, nemojte me ubit, ona Princeova glazba i vrištanje Kim Basinger, a donekle i pretjerana mimika Jacka Nicholsona nisu mi baš legli.
Dok mi je BR totalno mračan, ujednačen i dobar.

Inače volim Nolana, i sviđaju mi se njegovi Batman filmovi, ali mi fali ono nešto da bi mi bili bolji od Burtonovih. Nolan je jako ambiciozan i neke stvari u filmovima je dobro odradio, ali cjelina nije zaokružena do kraja. U Dark Knightu pogotovo. Po meni ga je trebao završiti nakon one eksplozije u kojoj je nastradao Two Face.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 15:35   #88
Iako mi se "Dark Knight" jako svidio, prednost ipak dajem Burtonovom Batmanu, i to drugom dijelu, Batman Returns.
Prvi dio je isto super, al gluma Kim Basinger je totalno neuvjerljiva dok je Michelle Pfeiffer u drugom dijelu maestralno odigrala svoju ulogu i zaslužila je barem nominaciju za Oscara, ako ne i Oscar.
Sviđa mi se i, kao što je jura napisao, ta mračna atmosfera koja vlada u Batman Returns.

Moj poredak bi išao ovako:

1.Batman Returns
2.The Dark Knight
3.Batman
4.Batman Begins
5.Batman Forever

Batman i Robin neću ni spominjat jer nešto što baca na Powe Rangers-e nije ni vrijedno spomena
Falcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 08:55   #89
Prvi Bato-man mi je najbolji vjerojatno zato što sam ga gledao još kao klinjo pa sam sentimetalno nekako vezan s njim.
Drugi, Batman returns mi je previše bizaran, čini mi se da je pomalo zastranio, ali ima genijalnih momenata poglavito s Catwoman (totalno razumijem producente koji su skinuli Burtona s 3-ice).
Trica mi nije tako (pre) loša, s obzirom na debilnu priču i dodavanje Robina koji samo još slabi film.Zanimljivi protivnici.
Četvorka će valjda s vremenom postati kultni trash.
Ova dva nova imaju previše priče, CGI, premalo humora i zanimljivih (šarmantnih) protivnika, ali još uvijek jako dobro. Batman na steroidima.

Najbolji glumac kao Bato-man mi je ... nemojte pucat...Val Kilmer jer ima onaj neki mix lijenog miljunaša, zavodnika i naravno maskiranog osvetnika.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 08:59   #90
Eh da, je li se zna hoće li biti nastavak sage o Batmanu i tko bi mogao biti novi protivnik. Moj glas ide za Riddlera oli ti Zagonetača.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 09:08   #91
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Eh da, je li se zna hoće li biti nastavak sage o Batmanu i tko bi mogao biti novi protivnik. Moj glas ide za Riddlera oli ti Zagonetača.
Zadnje što je bilo o trećem nastavku je da bi se mogao zvati ''Gotham City'' a protivnici bi mogli biti Riddler ( navodno Johnny Depp puca na ulogu) i Pingvin (bio je Phillip Saymour Hoffman u igri) ali što je od toga ostalo... I Nolan je nešto izjavljivao da ga ne bi radio jer je potresen radi Ledgera, a nije posve isključeno ni da Bale dobije nogu. U igri je bio Sam Woringthon...Hollywoodske glasine...ostaje da se vidi.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 09:46   #92
Quote:
Gatts kaže: Pogledaj post
Begins i TDK su odlicni. Ljudi imaju neku potrebu velicati ono staro, neznam zašto, no budimo realni, Nolanovi filmovi su bolji.
Znam da se o ukusima ne raspravlja ali ova zadnja 2 prednjače po dinamici, zvuku i efektima, humoru, a i priči koja je je i zanimljivija i zrelija od prethodnih filmčića.

Prvi Batman je bio dobar, pingvin mi se nije svidio, a sljedeca 2 su bila katastrofa.

Batman - 7
Batman Returns - 5
Batman Forever - 3
Batman i Robin - 3
Batman Begins - 9
The Dark Knight - 9

slično, ali malo drugačije ocjene

Batman-8/10
Batman returns-6/10
Batman forever-6/10
Batman i Robin-4/10
Batman begins-10/10
Dark knight-8/10
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 13:40   #93
Quote:
jonsi07 kaže: Pogledaj post
slično, ali malo drugačije ocjene

Batman-8/10
Batman returns-6/10
Batman forever-6/10
Batman i Robin-4/10
Batman begins-10/10
Dark knight-8/10
Kad smo vec kod ocena evo kako ih ja ocenio:

Batman (1989) - 5/10
Batman Returns (1992) - 4/10
Batman Forever (1995) - 3/10
Batman & Robin (1997) - 2/10
Batman Begins (2005) - 8/10
The Dark Knight (2008) - 9/10
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:05   #94
Burtonovi filmovi imaju praktički idealan omjer ozbiljnosti i bajkovitosti. Prvi mi je nešto draži, no drugi je vizualno upečatljiviji. Ovi novovjeki Batmani su mi također dobri, ali ipak za mrvicu slabiji (i za više nego mrvicu predugi). Batman iz '66. je genijalan, serijale iz '43. i '49. nisam gledao, a ostale ne želim ni spominjati.

No svi oni blijede pored uistinu najboljeg Batman filma svih vremena, Robin's Big Date. Sam Rockwell je definitivno najbolji Batman, bez pogovora.
__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:10   #95
Ipak prvi,Jack Nicholson u najboljoj ulozi!
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 17:11   #96
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ipak prvi,Jack Nicholson u najboljoj ulozi!
No way, get lost

Hit je bpolji Betmen
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 18:17   #97
Batman Returns zbog one mračne atmosfere koja je specifična za Burtonove filmove, a koje u prvom Batmanu nema toliko.
Mopsi 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 20:04   #98
Jedna od boljih scena
Lampard#8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 17:09   #99
Batman (1989) - 7/10
Batman Returns (1992) - 8/10
Batman Forever (1995) - 6/10
Batman & Robin (1997) - 4/10
Batman Begins (2005)- 9/10
The Dark Knight (2008)- 10/10
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 17:21   #100
Moj glas ide prvom betmenu, ali moram reći da returns ima predobru atmosferu. ona odurna verzija pingvina je izvrsno pogođena i svaki put kada ih gledam često sam u dilemi koji mi je bolji.
dark knight je dobar film, ali meni osobno dosta slabiji od burtonovih
ulv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.