Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2013., 12:30   #81
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Moja lokalna videoteka je sad vinski podrum.

Ljudi ne posuđuju više filmove, ali bome i dalje piju.
Luma...na Ravnicama!?
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 12:55   #82
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Luma...na Ravnicama!?
Yep...a štaš
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 14:59   #83
Nadam se da nije previše off topic, ali zanima me...Ima li u ZG knjižnica u kojima se mogu posuđivati filmovi (i koliki im je fond, ako ih ima)? U mojoj mjesnoj knjižnici imaju uglavnom samo novije stvari (koje me ne zanimaju), u Šibeniku imaju sasvim solidan izbor (premda opet ne sve što me zanima, al ajde, može proći), a sad kako se najesen selim u Zagreb, zanima me odakle da posuđujem filmove, a da ne plaćam osim članarine?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:55   #84
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Nadam se da nije previše off topic, ali zanima me...Ima li u ZG knjižnica u kojima se mogu posuđivati filmovi (i koliki im je fond, ako ih ima)? U mojoj mjesnoj knjižnici imaju uglavnom samo novije stvari (koje me ne zanimaju), u Šibeniku imaju sasvim solidan izbor (premda opet ne sve što me zanima, al ajde, može proći), a sad kako se najesen selim u Zagreb, zanima me odakle da posuđujem filmove, a da ne plaćam osim članarine?
KGZ (udruženje svih "običnih" gradskih knjižnica, godišnja članarina samo 50 kn) ima filmove u ponudi. Nisam siguran što sve točno, no vidio sam i klasike i dokumentarce i neke novije itd. Najbolje ti je pogledati u njihovom katalogu ima li nečega od onog što te zanima:
http://www.katalog.kgz.hr/pages/kata...d=1&tvrtkaId=2
FILELEFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 19:25   #85
Ima i Britanska knjižnica i čitaonica negdje u Ilici između Trga i Frankopanske,znam da su tamo imali i dvd-e za posuditi.
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:02   #86
Nitko ne spominje Dumbo na Srednjacima, odnosno dva Dumba, udaljeni valjda niti 100 metara pehaka.

Pred neko vrijeme sam pričao sa zaposlenicom tamo koju poznajem otkad znam za sebe i nakon što sam se naposuđivao filmova i filmova. Uglavnom, to je sada viđe tobacco shop, nego videoteka, radi do ponoći i onda ekipa dolazi tamo cugat i kupovat alkohol i čipseve, a vrlo rijetko filmove. Ali nekako opstaje.
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:11   #87
iskreno sam se začudio kad sam skužio da u središću radi videoteka... ona zadnja zgrada i gleda na MSU.....tobacco i videoteka...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:11   #88
kad se sjetim svoje prve videoteke,puca me nostalgija garaža, papirnati katalog,pa listaš..pa pitaš jel ima kaj ispod pulta kaj nije u katalogu pa dobiš batmana koji je tolko loše kiopije da ne vidiš apsolutno niš
video klub "alfa"..dobra stara vremena!
(pa je bila jedna ženska kaj je stalno srala ak nisi premotao kazetu)
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 15:47   #89
Fali mi ponekad taj gušt odlaska u videoteku, jos pogotovo videokazete. Gledanje filmova je imalo posebnu čar, a ne danas...klik,klik i evo film. Mislim, nije da mi se novčanik zbog toga buni
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 01:52   #90
Slazete li se da je to vrijeme imalo gust i neku car? Slicna stvar sa muzikom, moj rodjak dobio kao klinac album Iron Maidena, on ga je toliko slusao i zavolio da je sve pjesme naucio napamet..to zato sto drugog albuma nije imao, nije bilo dostupno. I onda covjek nekako vise cijeni tu umjetnost.

Ovako ja za dva dana skinuo 350 GB filmova, u par klikova, ali nema tog hajpa kao kad uzmes nesto sto ti nije tako dostupno.

Sent via Tapatalk
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 02:17   #91
@Juden

Istina, prije smo znali cjeniti albume/filmove.

No, jebiga, videoteke danas mogu funkcionirati jedino za sporadične gledatelje filmova koji se po mogućnosti ne služe internetom ili pak to ne žele. Svaki prosječan filmofil (uključujući i mene) zasigurno pogleda više od nekoliko filmova tjedno, što se jednostavno ne bi isplatilo da idemo u videoteku.
Prije 6-7 godina, kad sam zadnji put kročio tamo, cjene su novijih naslova bile oko 12-13 kn, ako se ne varan. Too much i tada!
PeaceFrog is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:12   #92
Quote:
Galijun1 kaže: Pogledaj post
Nitko ne spominje Dumbo na Srednjacima, odnosno dva Dumba, udaljeni valjda niti 100 metara pehaka.

Pred neko vrijeme sam pričao sa zaposlenicom tamo koju poznajem otkad znam za sebe i nakon što sam se naposuđivao filmova i filmova. Uglavnom, to je sada viđe tobacco shop, nego videoteka, radi do ponoći i onda ekipa dolazi tamo cugat i kupovat alkohol i čipseve, a vrlo rijetko filmove. Ali nekako opstaje.
Eee... da, Dumbo je bio zakon. Jel se sjećaš kad su se mogle posuđivat igrice za play station i nintendo, mogo si čak i posudit konzolu, tad sam još imal nintendo, sjećam se da bi posudio igricu, svaka druga nije valjala pa bi samo došo i reko da ne valja pa bi mi dali drugu, često sam znao doć tak kad bi mi igrica bila bezveze i reko da ne valja da uzmem drugu

I ima ih tri. Treći je kod Konzuma kod Jarunskog placa.

Zadnje uređivanje jacob4815162342 : 09.01.2013. at 19:13. Reason: dodatak
jacob4815162342 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 15:51   #93
Quote:
PeaceFrog kaže: Pogledaj post
@Juden

Istina, prije smo znali cjeniti albume/filmove.

No, jebiga, videoteke danas mogu funkcionirati jedino za sporadične gledatelje filmova koji se po mogućnosti ne služe internetom ili pak to ne žele.
Sad vecinom svi imaju Maxtv pa se mogu sluzit digitalnom videotekom.

Zadnji puta sam bio u videoteci negdje krajem 2008,a nakon 2 godine je propala.
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 16:48   #94
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
video klub "alfa"..dobra stara vremena!
(pa je bila jedna ženska kaj je stalno srala ak nisi premotao kazetu)
Moja nekadašnja lokalna videoteka je naplaćivala nepremotane kazete pa ti vidi.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 18:50   #95
Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post
Ajmo iz svega izbacit socijalni aspekt i sjedit cijeli dan pred kompom (jer su nam tu naravno i filmovi i muzika i knjige i igre i kaj sve ne) i to će definitivno biti najbolje. Ta "iz udobnosti svoga doma" parola je jedno od najvećih sranja ikad prodanih bezumnim masama i nije mi jasno kako to već svi ne kuže. Zamisli koliko su nam vremena i živaca oduzimali razni odlasci u videoteke, kina, cd shopove, dućane, knjižnice i sl. Ne znam kak smo uopće uspijeli živjeti uz sve te socijalne kontakte, ništa ne uspijevajući obaviti iz udobnosti svoga doma. A kako tek konstruktivno provodimo vrijeme koje nam se oslobodilo time...
Tužno ali istinito Zapravo to je slučaj i sa igraonicama, koje su nekad bile i dio videoteka. Možda tehnološki jesmo napredovali ali društveno ovo je nazadovanje. Ne donosi svako poboljšanje napredak u općem smislu. Prije si se razmjenjivao CDovima, DVDovima jer nisu bili tako dostupni kao danas, i cijenio si ih. Čak sam uvijek volio raditi kolekcije filmova, igara, programa... a sad je nema više tih sitnih strasti... Imam i ovaj Iskon TV već godinama i samo sam jednom nešto pogledao. Iskreno, lakše mi je skinuti nešto na kompjuteru nego plaćati za taj film na digitalnoj videoteci. Ionako nema istu draž kao prava.

Nisu sad videoteke bile neki centar društvenog života 80 i 90-ih ali su pridonosile istom.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 19:25   #96
Kad sam bila klinka uvijek bi pobjegla u onaj kutak gdje su bili crtići. Sanjala sam da ih imam sve doma, kad se samo sjetim vragolastog Denisa i Scoobyja Bio mi je bed žicati starog da mi posudi pa bi većinom samo gledala, sjećam se da bi znala pogledati i neke filmove ''za starije'', pod time nevino mislim na Batmana, a ne na nešto drugo Danas roditelji mogu u par minuta skinuti crtić svojoj djeci što i ima neku prednost ali ja nikad ne bi mijenjala to odlaženje u videoteku i sad bi voljela da samo još jednom odem u tu svoju videoteku(godinama zatvorenu) i potražim Denisa!
tawna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 23:48   #97
Ovaj tvoj post me gotovo rasplakao od naviranja uspomena.... Isto tako... Ovo je sad jednostavno bezveze
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 19:23   #98
Videoteka (Sesvete, Dubrava)

Zna li tko ima li negdje oko Zagreba, točnije u Sesvetama ili Dubravi, videoteka?
Sinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 22:39   #99
U Sesvetama ima blizu srednje škole u Trakošćanskoj videoteka Dumbo,a u Dubravi ima jedna mala videoteka Planet u Ulici Mirka Deanovića(blizu Konzuma kod Grižanske)i mislim da ima i videoteka Jadro u Aveniji Dubravi,ali nisam ziher jel još otvorena.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 18:23   #100
Hvala.
Potražit ću te dvije (Jadro u Dubravi je davno zatvoren ).

I hvala administratoru na premještanju teme na pravo mjesto (ispričavam se, nisam znala kamo da svrstam ovu tematiku ).

Zna li netko što je s videotekom Kum u Dubravi?
(Znam da je Kum u Sesvetama davno zatvoren, kao i Jadro .)
Sinder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.