Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2016., 12:20   #401
Meni je falilo vise humora da razbije taj mracnjak. Al tesko je nadjacati klasicne scene iz prvog dijela, kad Will Smith vuce vanzemaljca kroz pustinju ili kad je u sceni s Goldblumom i fat lady bit.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:45   #402
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Smith, konačno si i ti nešto pogodio.
Nije nista Smith ''pogodio'', nego su Smitha odbili jer em je trazio previsoku placu za ovaj film, em je htio i svog malog Jadena ubacit u casting, a tim uvjetima studio naravno nije htio udovoljit pa su njegov lik doslovno ubili u filmu.

I cini mi se da su neki isli s prevelikim ocekivanjima gledat ovaj film, jer njemu je prvenstveno bit da zabavi svojim efektima, akcijom, pokojom zafrkancijom uz mozak na pasu i to je to. U tome nije podbacio nikako.
Dobar kao popcorn fun.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:56   #403
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
........

I cini mi se da su neki isli s prevelikim ocekivanjima gledat ovaj film, jer njemu je prvenstveno bit da zabavi svojim efektima, akcijom, pokojom zafrkancijom uz mozak na pasu i to je to. U tome nije podbacio nikako.
Dobar kao popcorn fun.
Pa to se nekada i traži, kako bi pustili mozak na pašu, a ne tražili smisao kao u Interstellaru ( ovaj film je OK ). Po meni je i Prometheus laganini film tipa popcorn fun.
Kada već to spominjem i Star Wars VII je laganica - a ja to baš i očekujem od filma, kada se želim opustiti,....

Čim je neka drama, ljubavni zaplet, komplicirani/kompleksni odnos u obitelji, to je film za klikerati.
Trileri ne, niti horrori, za to treba imati želudac i tu mi mozak nije na paši,.....

Zadnji dobar film koji sam gledao tog tipa, da je relativno ozbiljan, a da nije popcorn: Nobody's Fool ( 1994 ) sa Paul Newman, Melanie Griffith, Bruce Willis,..... solidna ekipica, solidna tema.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 20:38   #404
Fan sam prvog dijela, ID4 se može gledai svake godine po jednom i neće dosaditi

A sad na ovo...

Očekivao sam nepretenciozan ljetni blockbuster s klišejima, ali u konačnici zabavan i gledljiv film.

Resurgence je sve samo ne to.

Teško je bilo očekivati reprizu onog opening shota s Mjeseca i tamne sjene preko američke zastave, ali ne vidim čemu potreba da se 40 početnih minuta gubi na prazni hod.

Likovi čak nisu toliko loši, ali brate mili ne vidim zašto ih je trebalo biti 50 komada i na svakog da se potroši jednako vrijeme. Na kraju zbog tih likova radnju je bilo dosta teško pratiti i fokus je stalno bježao s jednih na druge.

ID4 je imao također dosta likova, ali točno se znalo koliko kome pozornosti i minutaže treba. Ovdje imamo apsurd da sporedni likovi i glavni likovi dobivaju skoro jednaku pozornost. Moglo se napraviti puno bolje, a da se istovremeno zadovolje svi $$$ apetiti (kineska glumica zbog kineskog tržišta itd...).

Drugo, ovi izvanzemaljci uopće nisu opasni niti su izazivali strahopoštovanje poput onih u prvom dijelu koji su bili misteriozni i 100% posvećeni samo jednom cilju - uništenju Zemlje. Ovi kemijaju nešto sa zemljinom jezgrom, pa onda imaju maticu koja bi trebala biti inteligentna, ali ova njihova je nevjerojatno komična i glupa, pa onda sad imamo i treće izvaznemaljce...

Nećeš ti opasnih izvanzemaljaca koje možeš mačetom riješiti po receptu onog Warlorda.

CGI je bio solidan, ali nažalost poput 90% filmova koji izlaze - previše CGI-ja oduzelo osjećaj realnosti, pa niti jedna akcijska scena ili likovi više nemaju "težinu". Koliko god bilo spektakla - toliko je on isprazan i nimalo ne dotiče gledatelja u emocije.

Usporedite bilo koji CGI fest iz Resurgenca i vrlo jednostavne scene iz ID4 kada svemirski brod prekriva Kip Slobode uz bombastični score Davida Arnolda. Less is more. Uvijek bilo i bit će.

Što se tiče klišeja, njih ima na bacanje, ali pošto je i prvi dio obilovao njima, ne mogu to uzeti za zlo.

Sve zajedno, Resurgence je slabašan film na svim mogućim frontama uz pregršt nedostataka koji na izlazu iz kina ostavljaju bljutav okus u ustima. Neću reći da je bio veći potencijal, ali moglo se to puno korektnije odraditi bez pubertetlijskih bolesti Rolanda Emmericha koji "poboljšanje" vidi u smislu "ovaj put imamo i još veći matični brod i kraljicu majku i lovce koji idu u svemir i 5 paralelnih radnji i ...".
DoktorArgus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 21:18   #405
Meni je Resurgence daleko od odlicnog filma, ali mi je bio bolji i zabavniji od recimo Bat v Sup, X mena i Capt Americe. Rekao bih da je film prekratak za tako ambiciozan orojekt i kolicinu radnje i likova. Sve u svemu, nije lose... bring on the sequel
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 22:06   #406
Bila sam neku večer u IMAX-u i pogledala film. Nisam uopće išla s nekim velikim očekivanjima. Gledala sam i prvi ID, bio mi je zabavan i odgledala sam ga više puta tijekom godina. Iskreno, ovaj sam gledala radi društva, nije mi se baš išlo, ali obećala sam. Efekti su mi bili dobri, akcija isto, stari likovi su dobro odglumili svoje i bilo mi je drago vidjeti ih opet (za Willa znamo da ga nema u filmu). Novi likovi; a nisu tako loši. Ljudi su se čak i smijali na humor, čulo se u dvorani, ali mislim da je u prijašnjem filmu bio malčice bolji. Sve je nekako veće i glasnije u ovom, kako je spomenuo već netko.
Uglavnom, zabavila sam se, a i ovi sa mnom.
Nisam neki kritičar ni gorljivi fan, pa nemojte oštro.
Vjerojatno je moglo bolje, ali što smo dobili, dobili smo. Za one koji nemaju neka velika očekivanja, mislim da bi isto mogao biti ok.
Nastavak bi mogao bi biti zanimljiv, ako ga bude.
MarIJa38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 23:12   #407
Film dobro zarađuje u Kini pa vjerojatno bude nastavak.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 23:55   #408
Nadam se da će doći dan kad će prestat radit p*zdarije od filmova poput ovoga samo da ubiru lovu pohlepnici.
Svestran Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 23:56   #409
sve ovisi o usa box office-u,ako tamo propadne ništa od toga, terminator genisys je razvalio u kini a ništa od nastavka
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 08:12   #410
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Nije nista Smith ''pogodio'', nego su Smitha odbili jer em je trazio previsoku placu za ovaj film, em je htio i svog malog Jadena ubacit u casting, a tim uvjetima studio naravno nije htio udovoljit pa su njegov lik doslovno ubili u filmu.

I cini mi se da su neki isli s prevelikim ocekivanjima gledat ovaj film, jer njemu je prvenstveno bit da zabavi svojim efektima, akcijom, pokojom zafrkancijom uz mozak na pasu i to je to. U tome nije podbacio nikako.
Dobar kao popcorn fun.
Ovaj film nije niti to kakvim ga prikazujess. Nema apsolutno nista sto bi ga ucinilo zabavnim.

A za Smitha sam citao da cak lova nije bila problem ali nisu htjeli ubacit onaj poluhipsterski brabonjak u casting.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 20:36   #411
Quote:
MarIJa38 kaže: Pogledaj post
Bila sam neku večer u IMAX-u i pogledala film. Nisam uopće išla s nekim velikim očekivanjima. Gledala sam i prvi ID, bio mi je zabavan i odgledala sam ga više puta tijekom godina. Iskreno, ovaj sam gledala radi društva, nije mi se baš išlo, ali obećala sam. Efekti su mi bili dobri, akcija isto, stari likovi su dobro odglumili svoje i bilo mi je drago vidjeti ih opet (za Willa znamo da ga nema u filmu). Novi likovi; a nisu tako loši. Ljudi su se čak i smijali na humor, čulo se u dvorani, ali mislim da je u prijašnjem filmu bio malčice bolji. Sve je nekako veće i glasnije u ovom, kako je spomenuo već netko.
Uglavnom, zabavila sam se, a i ovi sa mnom.
Nisam neki kritičar ni gorljivi fan, pa nemojte oštro.
Vjerojatno je moglo bolje, ali što smo dobili, dobili smo. Za one koji nemaju neka velika očekivanja, mislim da bi isto mogao biti ok.
Nastavak bi mogao bi biti zanimljiv, ako ga bude.
E, kad su se već ljudi čak i smijali na humor, neću oštro...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 22:01   #412
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Nema apsolutno nista sto bi ga ucinilo zabavnim.
Kako kome.
Mislim da je odavno jasno kao dan da su ukusi razliciti. Jer eto, ima nas i sasvim zadovoljnih ovim filmom. Nije na razini prvog filma ali je i dalje ok.

Moji kriteriji za zabavu nisu kruti.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 12:31   #413
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Kako kome.

Mislim da je odavno jasno kao dan da su ukusi razliciti. Jer eto, ima nas i sasvim zadovoljnih ovim filmom. Nije na razini prvog filma ali je i dalje ok.



Moji kriteriji za zabavu nisu kruti.


Hades sve to stoji, ali meni je stalno enigmaticno zasto uvijek imas ikonicu Bojana Jambrosica. Fan si ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.07.2016., 14:17   #414
http://mojtv.hr/magazin/15016/nastav...-u-kinima.aspx



nadam se uskorom prestanku snimanja ovakvih p*zdarija

''Dakle, sve je jasnija poruka koju gledatelji šalju Hollywoodu. Veliki budžeti i poznati naslovi sve manje i manje impresioniraju publiku, dok za to vrijeme profitiraju originalni filmovi sa svježim idejama.''
Svestran Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 14:26   #415
Independence Day: Resurgence [2016]

Quote:
Svestran Putnik kaže: Pogledaj post
http://mojtv.hr/magazin/15016/nastav...-u-kinima.aspx



nadam se uskorom prestanku snimanja ovakvih p*zdarija

''Dakle, sve je jasnija poruka koju gledatelji šalju Hollywoodu. Veliki budžeti i poznati naslovi sve manje i manje impresioniraju publiku, dok za to vrijeme profitiraju originalni filmovi sa svježim idejama.''


Clanak mi je kontradiktoran. Na kraju kaze da Dan ipak podebljava zaradu te da nastavci Dori i Amerika super prolaze. Click bait?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:03   #416
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Clanak mi je kontradiktoran. Na kraju kaze da Dan ipak podebljava zaradu te da nastavci Dori i Amerika super prolaze. Click bait?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobro Dora prolazi radi klinaca, a Amerika radi geekova raznih, ali tko će gledat Dan nezavisnosti i slične nepotrebne p*zdarije, spašavaju ga Kinezi, ali kad oni prestanu gledati prestati će se i snimati takve gluposti.
Svestran Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:24   #417
Quote:
Svestran Putnik kaže: Pogledaj post
Dobro Dora prolazi radi klinaca, a Amerika radi geekova raznih, ali tko će gledat Dan nezavisnosti i slične nepotrebne p*zdarije, spašavaju ga Kinezi, ali kad oni prestanu gledati prestati će se i snimati takve gluposti.


Preveliko izvlacanje ipak s dosta "ako". Trebaju nam bolji argumenti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 17:33   #418
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post

Moji kriteriji za zabavu nisu kruti.
To onda nisu kriteriji.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:24   #419
Preduga tema za ljetni hitić
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 23:33   #420
Koji sam qurac ovo gledao sada sva sreća torrent
I još ako naprave nastavak
Dan nezavisnosti saga u bar 5 nastavaka
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.