Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2014., 03:52   #1
X-Men: Apocalypse (2016)

Zadnjih nekoliko godina su brojni super hero filmovi ugledali svijetlo dana, tako i X-Men serijal koji se kao i brojne druge sage blizi svom ultimatumu. Borbi u kojoj se broj saveznika siri spajanjem i sa starim neprijateljima kako bi se mogli suprotstaviti najvecoj prijetnji na koju ce ikada naici - Apocalypseom; prvim mutantom koji je tisucama godina u proslosti hodao Zemljom, tocnije njegovo rodjenje poseze u stari Egipat za vrijeme Prve Dinastije 3000.g prije Krista, posjeduje brojne moci a da bi bio jos i veca prijetnja posjeduje odnosno nosi modifikacije mocne alienske tehnologije sto ga cini kiborgom.
Naziva ga se i mutantskim Bogom.
Powers and Abilities - Superhuman Strength, Superhuman Stamina, Invulnerability, Flight, Teleportation, Telekinesis, Blood of Apocalypse (As recently revealed, Apocalypse's techno-organic blood has many unique properties. With only a drop of his blood into a vat of organs, blood, etc. the virus can rewrite the genetic code of the material within to form a new body for Apocalypse) I JOS brojne druge sposobnosti.

Iako ''Days of Future Past'' jos nije stigao u kina (dolazi za nekoliko mjeseci), Bryan Singer je najavio na twitteru kako ima u planu rezirati i sljedeci X-Men film naslovljen ''Apocalypse''. To ce biti cetvrti X-Men u serijalu pod njegovom redetaljskom palicom (X1, X2 i DOFP).

Ono sto se zna o ovome filmu je da je planiran za negdje prvu polovicu 2016. godine, te ce kao i u ''Days of Future Past'' vrlo vjerovatno biti time travela u 70-e. Takodjer i da je direktni sequel na spomenuti DOFP.
Casting jos nije poznat, ali sumnjam da ce se mjenjati s obzirom da je glumacka ekipa ista od samog pocetka osim sto se jos ne zna tko ce biti kandidat za ulogu naslovnog villaina.

Apocalypse - Character bio / Origin
Quote:
One of the very first mutants, Apocalypse is both thousands of years old and a monstrous tyrant that has been a longtime foe of the X-Men. Apocalypse believes that only the strongest (whether mutant or superhuman) should survive. His body is a mix of organics and powerful celestial technology.
..........
Bryan Singer Reveals X-Men: Apocalypse Collaborators

‘X-Men: Apocalypse’ to Be Directed By Bryan Singer, Will Focus on ‘First Class’ Characters

X-Men Director Addresses Apocalypse Movie Rumor
Quote:
The director posts a second tweet about X-Men: Apocalypse, and this time, it's about the villain's origin.
Not long after Bryan Singer announced X-Men: Apocalypse would hit theaters in 2016, a rumor hit the internet about how the movie would possibly be teased in the next X-Men film. Potential spoilers ahead.
Navodno u Cinematic verziji ''Days of Future Past'' nas ocekuje i teaser kao end credit scena Apocalypsea.

*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 04:51   #2
Ako koga zanima - X-Men: Apocalypse - The Facts
Kako sve vise citam o njemu, sve mi se vise cini da bu Xmeni naje*
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 20:47   #3
citao sam i ja prije o njemu i dijeli isto misljenje da ce x-mani naje..., sigrno ima neka caka kako da ga se pobijedi ali citajuci o njemu, nisam vidio da ima neku slabost
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:24   #4
Nisam fan x-mena , ali ovo bi definitivno mogao pogledat.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:02   #5
Quote:
Zek@n kaže: Pogledaj post
citao sam i ja prije o njemu i dijeli isto misljenje da ce x-mani naje..., sigrno ima neka caka kako da ga se pobijedi ali citajuci o njemu, nisam vidio da ima neku slabost
U animiranoj verziji koliko sam cuo ima slabu tocku iza na vratu, samo je problem doci do toga.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:05   #6
Ma uopće ga nisu prećerali.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:17   #7
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Ma uopće ga nisu prećerali.

Pa valja imati neko epic finale fransize
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:37   #8
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post

Pa valja imati neko epic finale fransize
Ja zbilja nemam problema sa nemoguće powerful villains/heroes, ali kada pročitam na popisu neranjivost, dobijem proljev.

Recimo to nije loše napravljeno sa Phoenix u trojci, jer Phoenix je tehnički daleko jača od Apocalypsa, samo su solidno ukomponiralu dualnost sa Jean, odnosno potencijalnu slabost na Logana, odnosno spuštanje garda. Pa je moglo proć.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:48   #9
Po njegovom character opisu iako je neranjiv, vjerovatno ce ga za film napravit donekle ranjivim, dati mu neku slabost jer u suprotnom film di se ekipa heroja sora protiv doslovno boga, nebi imao smisla.
Bude njega Bryan Singer nerfal jos, ne sumnjam u to. Ali nebi bilo dobro pretjerano jer je ipak hardcore villain kojim fransiza zavrsava.

Mnogima je Last Stand bio smece od filma ali meni je dobar, posebno ga zacinila Dark Phoenix sa svojim demonstracijama koliko je mocna. Oni su se tagirali po nekim mutant levelima (bar u filmovima) po kojim prosjecni mutant je level 2, a Magneto i Dr. X su level 7, dok je Phoenix 9.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:57   #10
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Po njegovom DC character opisu iako je neranjiv, vjerovatno ce ga za film napravit donekle ranjivim, dati mu neku slabost jer u suprotnom film di se ekipa heroja sora protiv doslovno boga, nebi imao smisla.
Bude njega Bryan Singer nerfal jos, ne sumnjam u to. Ali nebi bilo dobro pretjerano jer je ipak hardcore villain kojim fransiza zavrsava.

Mnogima je Last Stand bio smece od filma ali meni je dobar, posebno ga zacinila Dark Phoenix sa svojim demonstracijama koliko je mocna. Oni su se tagirali po nekim mutant levelima (bar u filmovima) po kojim prosjecni mutant je level 2, a Magneto i Dr. X su level 7, dok je Phoenix 9.
Neće biti. U filmu magneto kaže da je Jean jedini lvl 5 mutant kojeg je ikad sreo, ostali su niže. I u sceni u crkvi, gdje on okuplja svoju vojsku, ona mutantkinja koja osjeća sve mutante u blizini je rekla da su on i mystique jedini lvl 4 mutants u sobi.

U samom marvel universu, klasifikacija je kroz Alfa-Omega skalu, koja ima sedam stupnjeva. Omega je top tier i omega level ih je svega par, kao Jean Gray i normalno Franklin Richards koji se općenito smatra najmoćnijim mutantom od svih.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:07   #11
Lvl 5? Istina ima nekoliko godina od kadsam zadnji put gledo Last Stand, trebo bi se ponovnim gledanjem podsjetit i brojki.

Da, Franklin je sin od para Fantastic. On nije nikad imao neku ekranizaciju, no po wikipediji stoji da se pojavljuje u DOFP kao Scrapper, no ubili su ga Omega Sentineli.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:13   #12
Istina ima nekoliko varijanti x-mena kako su pisani, ali koliko znam, franklin uglavnom nikad ne umire. On je dijete koje je već pretty much moćnije od svih skupa, a kad odraste postaje moćniji i predviđa se da će zauzet mjesto među celestials, tako nešto.

Edit: Našao. Piše In the 1981 X-Men storyline Days of Future Past, it was revealed that in one possible future, Franklin (known as 'Scrapper') would be the lover of Rachel Summers; he would also meet his untimely death at the hands of Omega Sentinels.
Dakle tehnički ne umire. Possible future.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:37   #13
Ako se kojim slucajem taj mali pojavi u ovoj filmskoj verziji DOFP, mogao bi biti kao pojacanje Xmenima protiv Apocalypsea. Samo, ne znam kada je on rodjen jer ti dogadjaji nakon DOFP se odvijaju negdje 70ih.

Celestials ima puno pripadnika, bilo bi idealno kada bi i njih nekako ubacili u ovaj film.
Sad se sjetio da Apocalypse ima naoruzanje njihove tehnologije, doh
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:48   #14
A to bi iskreno bilo previše i njih uključivat. To nema smisla. Proveli bi prvih sat i pol filma upoznavajući raju sa cijelim x-men universom i kako funkcionira, pa radit crossover na fantastic 4, da bi se objasnilo franklina, itd. nema smisla komplicirati, dobije bezvezni kupus.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 00:13   #15
Puno likova sa sirokom povjesti za ubacit u jedan film. Bit ce i vise nego dovoljno i ova ekipa sa navedenim villainom.
Sljedece je Singeru napraviti ovaj teaser za end credit scenu u DOFP za ovaj film sa prikazom Apocalypsea, jer mi se cini da to jos nije iz plana provedeno u praksu.

Jedan od producenata (Kinberg) radi i na novom rebootu Fantastic Four.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 00:20   #16
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Jedan od producenata (Kinberg) radi i na novom rebootu Fantastic Four.
Može, jer su prvi očaj. Iako u biti, oni su mi lame i ne znam šta bi ekstra od njih trebalo radit.
A i napravili su heretično slabog silver surfera koji je jedan od najjačih i najcool likova u marvelu.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 00:32   #17
Prvi FF je bio slab, no nastavak sa Silver Surferom je ispao solidan.
No svakako je bolje rebootat to da vidimo kako bi ispao da drugacijim idejama pod drugom redetaljskom palicom. Valjda nece sjebat casting.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 03:58   #18
:Padobranac: Već se tjednima pokušavam natjerat da pročitam 'Age of Apocalypse', al redoslijed stripova je tol'ko kompliciran, da.. I don't even know anymore.
__________________
I met a homeless man named Rich. He wasn't.
batsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 14:24   #19
Cast idea za Apocalypsa: Ving Rhames.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 19:26   #20
Da, Ving Rhames se cini ok izbor za tu ulogu. Djeluje kao ozbiljan glumac, dubok glas (mada to nije ni bitno) i krupan je, mada bi ga za potrebe ovog filma trebalo jos malo nabildat
Uz njega kao kandidat sam mislio da bi kao alternativa bio dobar i Michael Clarke Duncan, ali sad sam tek vidio da je umro 2012. :/


Btw. X-Men: Apocalypse - 5 potential storylines for the 2016 sequel
Quote:
Bryan Singer recently revealed that he already has the follow-up to next year's X-Men: Days of Future Past lined up for 2016. That 20th Century Fox film will be X-Men: Apocalypse, starring the titular villain and centring around the First Class cast including James McAvoy, Michael Fassbender and Jennifer Lawrence.

Apocalypse was born En Sabah Nur, and claims to be the first mutant in existence. Marked out at his birth in Ancient Egypt as something other than human, he was left in the desert to die, but instead thrived through a combination of his mutant powers and the technology of giant armoured gods called the Celestials. He lives by the Darwinian doctrine of 'survival of the fittest', and believes that mutants are the stronger race that must rise up and overthrow mankind.

Judgement Day:
Age of Apocalypse:
Blood of Apocalypse:
Apocalypse Solution:
X-Force:

@Batsy - 'Age of Apocalypse' imas na HR jeziku ili?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.