Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2016., 15:34   #41
Quote:
Svjetski Putnik kaže: Pogledaj post
The Witch (2015) - iznosim zbog istoga razloga kao i prethodni; bilo je puno rasprave o ovome filmu, ali evo da vam riješim dilemu;
Film je dobro napravljen, ne vjerujem da ste viđali do sada horore sa ovakvim tijekom radnje, film je izuzetno pametno napravljen što ćete i vidjeti na kraju kako se raspleo i da je sve ono prije bilo planirano u svrhu toga krajnjega ishoda, jako sam zadovoljan i oduševljen ovim filmom, sad ima nekih kojima se ne sviđa jer je radnja 'malo sporija'-to su ovi koji vole slashere u kojima svakih 10 minuta jedan student pogine, navikli su na to pa ne mogu ovo progutati, film nema mnogo ubojstava no sama atmosfera koja je vrhunska i odlična će vas okupirati i nećete ni primijetiti da je radnja 'malo sporija', film nije za maloumne također, glumci dobri i odličan odabir glumaca-kao da su iz tog doba tako izgledaju, a ne da samo glume
Kakve glupa generalizacije i vrijeđanja. Meni je film bezveze, a ne volim slashere i mislim i da nisam malouman. Niti mi je jeziv, niti mi je strašan, niti mi je atmosfera nešto posebno, ako se izuzme doba u kojem se zbiva i jezik kakvim pričaju. Kužim zašto je nekom možda dobar, meni nije (kao što je meni spori i neslešerski It Follows dobar, a mnogima nije). Da me gluma posebno oduševila, nije. Niti oca niti djece (osim one scene kad mali leži bolestan, prije toga mi je bio neuvjerljiv). Ne znam, stvarno volim horore i kao ozebao sunce čekam neki makar okej da izađe jednom godišnje i mislio sam da će to biti ovaj, ali nije...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 17:11   #42
Slazem se, reci da je netko malouman jer mu nije dobar film je suludo, meni je film vrhunski, volim boje, suma izgleda zlokobno i gradnja atmosfere mi pase, ali ne osjecam se nesto pametnije zbog toga od onih kojima je film dosadan i nije im opce strasan.

Ova godina mi je za horor dobro pocela, bilo je par dobrih, Witch je meni iznad prosjeka, bio bi mi top vjerojatno na listama najboljih od 2010 do danas.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:27   #43
A ono, zanimljiv i atmosferičan film, iako me nije nešto dotaknuo ni prodrmao. Tehnički vrlo dobro, no nešto mi fali.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 05:21   #44
Filmu dajem pristojnu 7/10, bolji je od 80% štancane horor ponude, no mene zapravo zanima jedna fabularna banalnost:

Je li svo zlo bilo djelo vještice sa strane ili je Thomasine sve odradila iznutra? Kraj mi je bio nejasan.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 12:58   #45
Film je napravljen sa puno simbolike tako da se mogu razvijati teorije oko toga, ali redatelj je potvrdio da su vještice stvarne. Ako odvrtiš film, vidjet ćeš da je Thomasin bila meta. Nju su lovile. Mlada je, lijepa i ona te njezina obitelj su smješteni na lokaciji gdje nema ljudi tako da je bila idealna žrtva. Meni je nekako drago da je sve stvarno jer mi je već dosta tih simbolika u horor filmovima.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 14:02   #46
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Nije jasno na početku što to vještice traže, meni tu ništa nije bilo očito i tako je trebalo nastaviti do kraja. I to što je jasno u zadnjoj trećini filma bolje da nije jasno, jer ako nemamo o čemu drugom pričati i ako nam autor nije ni ostavio ništa drugo o čemu možemo pričati, onda je to malo bezveze i sve već vidjeno.
Koje je ovaj film smeće. Ja ne kužim nit na početku nit u sredini nit na kraju.

Cijeli je film bezvezan. Zbog toga što stvarno vještice postoje i što zapravo one žele na kraju nju, kako pišete, cijela je obitelj pobijena jer to nije moglo se napraviti tako da curi priđe vještica i kaže joj da žele da im se pridruži, recimo to tako.

Mislim, ne jednostavno ne kužim poantu ovog filma i svega šta je prikazano. Sranje žešće.

Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Maliciozno kršćansko preserevanje koje osuđuje individualizam i kažnjava odvajanje od zajednice.

Film kao film 5/10
Film kao moral 0/10
Komentar ti je 0/10.
-Crna Mamba- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 17:41   #47
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Filmu dajem pristojnu 7/10, bolji je od 80% štancane horor ponude, no mene zapravo zanima jedna fabularna banalnost:

Je li svo zlo bilo djelo vještice sa strane ili je Thomasine sve odradila iznutra? Kraj mi je bio nejasan.
Prateci koliko-toliko horror scenu, ja bi rekao da je bolji i od 90% horror ponude tj. od nemastovitog konfekcijskog poluproizvoda koji se daje publici posljednjih godina...
Ovdje ipak ima atmosfere, fabule, glume - filmskog dozivljaja u dovoljnoj mjeri.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 23:24   #48
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
najstrasniji horor svih vremena dogadja se 1965/66 u newyorku, u gradjanskom interijeru s penzicima i kucanicama, bez kapi prolivene krvi.
Može.

Meni je Twin peaks (serija) najstrašnija u svemu, generalno.

...
Svidio mi se VVitch. Povezala sam se s likovima, Phillip je bio jezivo đubre, optuživanja međusobna su jako dobro izvedena. Početak mi je dosta štekao (prvih 15ak minuta čini mi se), i voljela bih da vještica nikad nije prikazana. Možda. Ne znam.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 23:59   #49
Sjajan film! Evo i osvrta:

http://www.filmokaz.com/?p=535
franconero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 22:13   #50
Odlična recenzija za ovaj odličan film
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 15:09   #51
Rijetko ovdje komentiram, ali ovo ne smijem propustiti.

Inače sam veliki ljubitelj horora, ali treba biti iskren i priznati da je većina modernih horora (snimljenih unatrag 10-15 godina) obično generično smeće i bila bi velika uvreda i prava sramota ovakav izvanredan - originalan autorski rad koji odiše izuzetnom kreativnošću i paznjom za detalje svrstati isključivo u zanr koji zaista ima jako malo toga vrijednog za ponuditi u današnje vrijeme.

Osim što je radnja postavljena 400-tinjak godina u prošlost, čini mi se da osim u doslovnom, ovaj film i u prenesenom smislu pripada u neko sasvim drugo vrijeme - i zbog toga je za mene tako veliko osvjezenje u ova tmurna vremena, posebno za prave ljubitelje zanra.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 15:23   #52
Meni je ovo bilo nešto najdosadnije ikad.
Maleficent is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 15:38   #53
kvart, reci da je vecina horora genericko smece zadnjih 15 godina je ludost, jer ima stvarno dosta dobrih horora zadnjih 15 godina, meni odmah padne na pamet par vrhunskih u zadnjih 15 godina, Rec i 1 i 2 su odlicni horor filmovi, Inside, Martyrs, High Tension, Ils je solidan primjer sub zanra horor film itd, te price da su horori 70 i 80tih oaze orginalnosti a danas je sve kopija i smece nisu istina i ne drze vodu, naravno da je meni najdrazi period di ima najvise dobrih filmova 70 sto se horora tice, horor je uvijek produkcijski i glumom niza razina, zato se to uopce ni ne gleda, vec atmosfera, a zadnjih 15 godina je sigurno bilo atmosfericnih filmova.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 01:03   #54
Mozda sam se krivo izrazio....



Zapravo sam mislio na filmove koje imaju umjetničkih pretenzija, odnosno autor koji stoji iza njih imenom i prezimenom je snimio film na takav način da je iz svega evidentno da bar zeli da to ostvarenje bude dozivljeno kao dio filmske umjetnosti.
E, sad - da li je u tome uspio - to je sasvim drugo pitanje.

I problem je upravo u tome da jako malo njih u današnje vrijeme u toj nakani uspije - a gledajući gomilu suvremenih horora iz dana u dan čini mi se da ih sve manje i manje pokušava. I to je porazna činjenica.

Takva priča, rekao bih, vrijedi za sve zanrove - ne samo za horor.

I naravno - atmosfera je ovdje uvijek bila ključna stvar.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 14:59   #55
Pa slažem se sa i jednim, i drugim. Kad se sve zbroji, ima solidnih horor filmova i danas. Nađem ih svake godine, ali ne oduševljavaju na način koji su stariji horori to radili niti posjeduju taj šarm, dušu, i većinom praktične efekte. Što se tiče originalnosti, ipak to pripada 70-ima i pogotovo 80-ima što se tiče same mašte. To je bio vrh.

The Witch se tu izdvaja i siguran sam da će se smatrati nvi modernim klasikom. Ima sve što je potrebno za tako nešto.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 00:22   #56
film je jeben. nije to neki klasicna hororcina da ces se ukenjat u gace.. vise ga gledam kao pricu za laku noc. radnja, atmosfera, gradjenje napetosti, razradjeni likovi, vrhunska gluma i povrh svega odlicna glazba.. kamera, sivi tmurni tonovi. zadnja scena odlaska u sumu sa filipom.. odusevljen sam. u toliko malo vremena i sa par glumaca prikazati tako puno. to je umjetnost i sposobnost. svaka cast redatelju. dokaz da ne treba neki milijunski budzeti da se snimi dobar film. cisti kvalitet.. iako je film klasificiran kao horor i ima par scena itd ja nisam osjetio strah ili jezu ali opet sam uzivao u svakom trenutku. zato kazem da mi je kao prica narodne predaje. ljudi trebaju imati malo drukcija ocekivanja za ovaj film pa ce uzivati u njemu kako spada
mark0824 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 01:14   #57
7/10
Dobar film, ali ipak je bio preveliki hype na ovom topicu.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 01:34   #58
Ništa posebno, osobno i dosadnjikav. Niti radnje, niti jeze. Meni osobno preloš.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 20:06   #59
Meni je odličan bio, ima odličnu radnju koja se polako razvija i koja gradi sve za sam kraj i na kraju kulminira, sve šta se u filmu dešavalo je bilo planirano u svrhu završetka filma i super mi je bio
Svestran Putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 01:24   #60
Predosadan film, zali boze izgubljenog vremena!
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.