Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2003., 13:32   #1
zenske osvete...

Zanima me nesto..oprostite sto sam newcomer,vidim da je ovo prilicno zatvoreno drustvance.
Ali jako me zanima..Kad vam netko nesto lose ucini,poglavito pritom mislim da ostale pripadnice zenskog roda, iz ciste pakosti, osvecujete li se?
I kako..suptilno..istom mjerom?
Zasto pitam? E pa jedna cura sto mi se uvlacila u guzicu i glumila prijateljicu kako bi dobila kod mene u stan besplatan smjestaj u Zagrebu (don't ask!),sad je izletila iz stana jer je meni prekipjelo, i odmah mi vratila tako da siri o meni po nasem rodnom mjestu jako raznolike price, od kojih tek mali broj ima pokoju dodirnu tocku s istinom. Vecina ih je usmjerena na to da me, kompleksasica odurna, posvadja sa vise manje svim ljudima do kojih mi je stalo.
I sad..sto je meni ciniti..flegmaticno odmahivati rukom u najboljoj nadi da ce moji voljeni prepoznati o cemu je rijec, sto zasad funkcionira ali tko zna kad ce se poceti pitati ima li u tome istine, malo mjesto je malo mjesto?
Ili uzvratiti rafalnom paljbom i jednom zauvijek pospremiti to jadno poluljudsko bice u nekakvu pecinu gdje i pripada?
Platiti nekoga da ju posteno prestrasi? (i to mi je palo napamet mada bas nije damski!).
Crna magija?
Molim vas, ako itko ima neko iskustvo kako ne preagresivno uciniti da netko pozali dan kad se nekome zamjerio...bila bih vam jako zahvalna jer necu imati mira dok joj nekako ne vratim!
girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:06   #2
Re: zenske osvete...

Quote:
girl00 kaže:
Molim vas, ako itko ima neko iskustvo kako ne preagresivno uciniti da netko pozali dan kad se nekome zamjerio...bila bih vam jako zahvalna jer necu imati mira dok joj nekako ne vratim!
Ako želiš da požali zbog toga što uviđa kako je bila nepravedna - ok, to mogu razumjeti.

Ali sve ostale stvari zbog kojih bi ona mogla požaliti su, po meni, nedopustive. Osim ako ne želiš postati slika i prilika te iste kojoj se osvećuješ.

Dakle, nemoj učiniti ništa protiv nje osobno, budi jednostavno "cijepljena" protiv njenog zlog jezika i ne dozvoli da te to uopće pogađa.

Glasine u malim mjestima su, koliko čujem, dio folklora, a tvoji pravi prijatelji valjda nisu toliko glupi da vjeruju svemu što čuju.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:08   #3
Re: zenske osvete...

Quote:
girl00 kaže:
Ili uzvratiti rafalnom paljbom i jednom zauvijek pospremiti to jadno poluljudsko bice u nekakvu pecinu gdje i pripada?
od svega navedenog jedino ovo ima smisla.. al da se razumijemo, neće ona manje pričat nakon toga, eventualno više... al ćeš barem ti imati nekakvu satisfakciju.

a ako ćeš onako iskreno, ja bi to pustila. jedna pametna forumašica je jednom rekla ''ne svađaj se sa budalom jer jedini način da se s njom komuniciraš je da se spustiš na njen nivo a tamo nemaš oružja jer ti tamo nije mjesto i nije tvoje okruženje i tek tad će te ta ista budala tako razoružanu potpuno zatuć''

pa ti vidi..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:09   #4
Iskreno, ja sam samo zelim da ona plati za takvu drskost pa makar to znacilo da se spustam nisko. Znam da je to jadno, ali ljudska priroda je takva. Bijesna sam. Godinu dana iskoristava moje gostoprimstvo,i sad ona meni ovako.
Trudim se biti mirna i cool,i vjerovati da ce se to ispuhati, ali ipak, uzasno mi je da moji prijatelji slusaju takve gadosti o meni iz usta takve jedne ljigavice.
girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:11   #5
Quote:
girl00 kaže:
uzasno mi je da moji prijatelji slusaju takve gadosti o meni iz usta takve jedne ljigavice.
ajd sad ovo ponovo pročitaj....

tvoji (underline-aj ovo) prijatelji. ti zbilja misliš da oni na to obraćaju pažnju?
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:20   #6
Quote:
Sandra October kaže:
od svega navedenog jedino ovo ima smisla.. al da se razumijemo, neće ona manje pričat nakon toga, eventualno više... al ćeš barem ti imati nekakvu satisfakciju.

a ako ćeš onako iskreno, ja bi to pustila. jedna pametna forumašica je jednom rekla ''ne svađaj se sa budalom jer jedini način da se s njom komuniciraš je da se spustiš na njen nivo a tamo nemaš oružja jer ti tamo nije mjesto i nije tvoje okruženje i tek tad će te ta ista budala tako razoružanu potpuno zatuć''

pa ti vidi..
E pa i toga se bojim. Ali isto tako vjerujem da budalu mozes potuci da ne zna ni sta joj se desilo. Pokusavam pustiti, ali to je stvar principa. Ne mogu podnijeti da ta kuja prodje nekaznjeno za ovo!
Zelim da pati. Ne mogu si pomoci. Posebno zbog prirode onog sto prica. Da prica okolo da ja imam sidu, ne perem zube, uzgajam stakore ili bilo kakve druge idiotarije, ajde nek joj bude, ali ona sustavno pokusava posvadjati mene i sve moje prijatelje, pocevsi od najdrazih prema dolje, pricama tipa da sam svoju najbolju prijateljicu proglasila za seljancicu jer je iz jednog okolnog sela (!!!to ona citira sebe, a nakon te izjave sam joj ja rekla da nije normalna,ako cemo o istini!) , da sam spavala s njenim muzem +jos necijim deckima i muzevima koje niti ne poznajem(!!!!???mislim,tu se vidi da je skroz posemerila pamecu ali takve price zvuce jako opako kad se sire,i uvijek netko povjeruje) i slicno.
girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:23   #7
Quote:
Sandra October kaže:
ajd sad ovo ponovo pročitaj....

tvoji (underline-aj ovo) prijatelji. ti zbilja misliš da oni na to obraćaju pažnju?
Ima neki quote nekog slavnog frajera da kad u neku pricu povjeruje dosta veliki broj ljudi,ona se niti ne provjerava.
Evo, prijateljicina svekrva ju je vec zvala da pita sto to ona cuje okolo!Malo mjesto je prokletstvo.
Ma nastat ce pomutnja, vjerovali moji dragi u to ili ne. I zato se iskreno nadam da ce ovu vjesticu pogoditi grom!
girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:24   #8
Ispricavam se sto ovdje sipam sav svoj gnjev Ali stvarno..samo sto mi para ne izlazi na usi!
girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:37   #9
U ovom trenutku je najbolje ne uzvracati. Oni koji te poznaju i vole nece tek tako nasjesti na njene price. Polazim od sebe. Da mi netko naprica gadosti o prijateljici (ne nuzno najboljoj) uvijek bi to uzela sa rezervom. Ako bi to bilo nesto sto direktno dira mene mozda bih cak i skocila na prvu loptu, ali cim bih se smirila razmislila bih i o osobi koja mi je to rekla. A ako su se prosirile razno-razne price iz istog izvora to bih automatski protumacila kao zlobne lazi.
Medutim, ako ti sada udaris po njoj ljudi ce vas staviti u isti kos. Najvjerojatnije cete obje ispasti negativke, a time ce njene lazi ostati kao nesto sto je sasvim moguce.
Znam da bi bilo lakse sada udariti i vratiti jer eventualni rezultati bi se vidjeli odmah. Ali dobri rezultati taktike ne spustanja na isti nivo i ignoriranja daleko su sigurniji. Pokusaj progutati bijes, razgovaraj sa prijateljicama sa kojima si dovoljno bliska da nikada nece dvojiti oko istinitosti tvojih rijeci, ali ne vracaj.
Znas da je osveta jelo koje se jede hladno. Razmisli malo zasto.

Tvoj bijes mi je jasan i razumljiv i sigurna sam da bih se osjecala kao i ti da sam u toj situaciji. Evo, ispusi se ovdje.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:49   #10
Quote:
viky kaže:
U ovom trenutku je najbolje ne uzvracati. Oni koji te poznaju i vole nece tek tako nasjesti na njene price. Polazim od sebe. Da mi netko naprica gadosti o prijateljici (ne nuzno najboljoj) uvijek bi to uzela sa rezervom. Ako bi to bilo nesto sto direktno dira mene mozda bih cak i skocila na prvu loptu, ali cim bih se smirila razmislila bih i o osobi koja mi je to rekla. A ako su se prosirile razno-razne price iz istog izvora to bih automatski protumacila kao zlobne lazi.
Medutim, ako ti sada udaris po njoj ljudi ce vas staviti u isti kos. Najvjerojatnije cete obje ispasti negativke, a time ce njene lazi ostati kao nesto sto je sasvim moguce.
Znam da bi bilo lakse sada udariti i vratiti jer eventualni rezultati bi se vidjeli odmah. Ali dobri rezultati taktike ne spustanja na isti nivo i ignoriranja daleko su sigurniji. Pokusaj progutati bijes, razgovaraj sa prijateljicama sa kojima si dovoljno bliska da nikada nece dvojiti oko istinitosti tvojih rijeci, ali ne vracaj.
Znas da je osveta jelo koje se jede hladno. Razmisli malo zasto.

Tvoj bijes mi je jasan i razumljiv i sigurna sam da bih se osjecala kao i ti da sam u toj situaciji. Evo, ispusi se ovdje.

Pa znam..meni je evo odmah postalo toplo oko srca kad me najbolja prijateljica nazvala i rekla "Jel znas ti sta ona tvoja kuja prica okolo o tebi?"..a ne "Gaduro jedna,jel istina....".
Ali bas zato.Ja ne zelim svoju najbolju prijateljicu dovoditi u situaciju da ljudi nju na cesti sazalno gledaju s facama "Joj,sirotice,kuma ti se jebe s muzem i kaze da si seljaca".
U malom mjestu takve se price docekuju s odusevljenjem! Glupo mi je da se ona jadna mora crvenjeti i govoriti svekrvi da to izmislja vjestica koju je kuma izbacila iz stana pa otud ta sranja!
Znate o cemu pricam.Lako je vjerovati da bliski prijatelji nece nasjesti na gluposti. Ali kakvih ce sve situacija negativnih biti, mozete samo zamisliti.
A ja se zapravo i ne zelim spustati na njen nivo,jer da ja samo istinu pricam postigla bih efekt da ta cura vise ne smije na ulicu da joj se ne smiju!Mislim,fakat je zadnja ocajnica.Radi to sto je ljubomorna na to sto za razliku od nje ja u zivotu imam prijatelje.
girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:50   #11
Udaraj nisko. Reci njenim frendovima onako slucajno, da se pojebala sa svima u selu, i sa muskima i sa zenskima i sa zivotinjama. Reci da je hadezeov kadar, da su joj roditelji komunjare, da je hodajuca spolna bolest, da se siromasna, da se jebe da plati rezije. Nadalje, reci da grize nokte, brise nos o rukav, srce kad jede juhu, ne zna rezat meso nozem, odvratno kuha, glupa ko racku, ne kuzi viceve, slusa Thompsona, slusa narodnjake, pije rakiju potajice, ima sugu (svrab), pije kolonjsku vodu, nakon dvije pive pojebe se sa prvim tko naidje, spavala sa deckom od svoje sestre. I s tatom od decka od svoje sestre.

Ali sve to govori diskretno i da ispadne da ju zalis i da joj zelis dobro.

Nadam se da sam pomogao.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:52   #12
Quote:
girl00 kaže:
Iskreno, ja sam samo zelim da ona plati za takvu drskost pa makar to znacilo da se spustam nisko. Znam da je to jadno, ali ljudska priroda je takva. Bijesna sam. Godinu dana iskoristava moje gostoprimstvo,i sad ona meni ovako.
Trudim se biti mirna i cool,i vjerovati da ce se to ispuhati, ali ipak, uzasno mi je da moji prijatelji slusaju takve gadosti o meni iz usta takve jedne ljigavice.
Ako želiš osvetu i nije ti bitna cijena, pa onda i nisi bolja od nje i zaslužuješ svaki trač koji o tebi širi! A i stoji pitanje je koja je tvoja računica bila, kad si ju gostila godinu dana?

Ovo ti je ugrubo baš tako, a inače ako već nisi čula: svako zlo se vraća pošiljaocu, a da ti ni prstom ne makneš. Ovo iz vlastitog iskustva. Tvoj bijes tu ništa neće pomoći, ali vratit će se samoj tebi.

Što se tiče tvojih prijatelja i "prijatelja" i ona je bila jedna od njih, nije li?

Mislim, iz ovog možeš samo izvući pouku za sebe. Nisi ni prva ni zadnja čiju su slabost napipali "prijatelji i iskoristili je.
A mržnji i osveti nije nikad dosta. Nezasitna je i stalno traži još i na koncu ti zarobi sve emocije.

"Ispucaj" bijes na bilo čemu, ali ne ulazi ni u kakva objašnjavanja bez obzira što ona priča. Neka se ONA ISPUCA, a oni koji ti prenose njene priče i vide tvoju reakciju...ha...mislim da uživaju! Ne slušaj ih...pa makar bili i tvoji najbliži. Nitko nije bio u tvojoj koži i ne može stvarno i bez predrasuda ZNATI vaš odnos u proteklom razdoblju, a i nije bitno da znaju ako si sve radila po svojoj volji i na svoj teret.

Zašto bi ti uopće bilo važno što tko misli o tebi? Živiš li ti od njih?

I odlijepi se više od "malog mista". To ti je savjet nekog tko je tu fazu odavno prošao, i koji ti, naravno, nećeš prihvatiti.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:52   #13
Quote:
girl00 kaže:
Pa znam..meni je evo odmah postalo toplo oko srca kad me najbolja prijateljica nazvala i rekla "Jel znas ti sta ona tvoja kuja prica okolo o tebi?"
Frendica te laze. Sve igraju protiv tebe. Udruzile su se. Ona s tobom prica lijepo na telefon, a iza ledja samo siri dalje glasine o tebi, te te prezire izuzetno. Te guske igraju opaku igru. Nemoj se smiriti dok i zadnja ne bude proglasena kurvom i dronfuljom. Ne vjeruj nikome. Vrijeme je za gerilu.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 14:56   #14
Shvacam te potpuno jer i ja zivom u slicnoj sredini (prigradsko naselje).
Na zalost, pametnog savjeta, kako sprijeciti da ti se prijateljica "crveni" zbog lazi, nema. Medutim, posto ona i sama zna da su to samo tracevi i lazi frustrirane osobe, onda vjerujem da ce dici glavu i pustiti da laju oni koji nemaju pametnijeg posla nego se baviti tudim zivotima.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 15:05   #15
Quote:
girl00 kaže:
Zanima me nesto..oprostite sto sam newcomer,vidim da je ovo prilicno zatvoreno drustvance.
ne nismo ovdje zatvoreno drustvo, dapace, dobro dosla
moderatorsko mahanje

dalje
slazem se u potpunosti sa viky, pogotovo sa ovim

Quote:
viky kaže:

Medutim, ako ti sada udaris po njoj ljudi ce vas staviti u isti kos. Najvjerojatnije cete obje ispasti negativke, a time ce njene lazi ostati kao nesto sto je sasvim moguce.
ak uzvratis istom mjerom samo ces dodati ulje na vatru, tj materijal vise da te se obiljezi
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 15:06   #16
Ma ja sam nju uzela u stan jer ide tu na faks,izgubila je dom,nema love,i ajde..nek bude kod mene, ja sam dosta financijski sredjena, znale smo se iz srednje, nista veliko.Vec sam prvi dan pozalila,ali jebi ga,bilo mi je je zao (ma cura je siromasna,nema prijatelja,faks joj ocajno ide),meni je zivot bio super,i mislila sam si,ajde tolerirat cu joj svasta,meni je ipak bolje,moram to razumjeti bla bla. Ma di mi je mozak bio ne znam, preosjecajna sam,treba gazit ljude sto ti smetaju, ne jos skupljat jadnike na cesti!
Sad mi se to vraca.Lijepo mi je bivsi decko govorio "Nitko ti nikad za nista nece biti zahvalan, zato ne pomazi nikome" a ja sam mislila da je on egocentrican
Ponavljam..znam da je nisko...ali ja nekakvu osvetu moram imati! Makar ako ce to doci maksimalno do toga da navecer upalim crnu svijecu i odrecitiram neku caroliju od koje ce joj lice opristaviti,guzica se prosiriti u nedogled i slicno
To sam citala u Cosmopolitanu Trebalo bi upaliti
girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 15:11   #17
Quote:
girl00 kaže:
To sam citala u Cosmopolitanu Trebalo bi upaliti
Citaj Cosmo. To je Biblija moderne zene.
Cosmo otkriva Tajne.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 15:16   #18
Quote:
Septembar kaže:
ne nismo ovdje zatvoreno drustvo, dapace, dobro dosla
moderatorsko mahanje

dalje
slazem se u potpunosti sa viky, pogotovo sa ovim


ak uzvratis istom mjerom samo ces dodati ulje na vatru, tj materijal vise da te se obiljezi
Hvala na dobrodoslici Ja tu vec dugo pratim forum, jos dok je bio na Monitoru, ali nikako da se registriram. Lijencina mala
Al cinilo mi se da uvijek jedni te isti ljudi pisu, pa se i nisam zurila. Ali bas mi sad treba neki pametni uvid u ovo, jer ja sam bijesna, moje zagrebacke prijateljice su bijesne jer su sve bile zgrozene nasim stambenim aranzmanom, i svi samo govore Ubij ju, ali meni nije bas do zatvora
Makar,mislim da bih se izvukla na neubrojivost Cura me sustavno izludjivala godinu dana u mojem vlastitom stanu i sad ovo!Tko bi me krivio!
Meni onaj pametni dio mene govori da se odmaknem,ali stvar je u tome sto je to uzasno tesko, jer ja prezirem ljude koji se ne znaju boriti one on one. Sta ako ima neki problem sa mnom nije dosla k meni pa da to rijesimo? Poslala sam joj nekoliko SMS-ova danas u onom prvom naletu bijesa, iskreno se nadam da sada place doma jer joj nitko nikad nije takve stvari izgovorio. Vjerojatno ce pricat jos vise,ali buduci da ne znam sto bi eventualno moglo biti gore od toga da spavam s prijateljicinim muzem, i nije me briga!
girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 15:50   #19
Čitaj Lebowskog...on ti je sve dobro kaže!

Sad samo da se ovdje pojavi i ona i ispriča svoju verziju...ili možda da mi "s iskustvom" to pokušamo?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 15:58   #20
Quote:
Simona kaže:
Čitaj Lebowskog...on ti je sve dobro kaže!

Sad samo da se ovdje pojavi i ona i ispriča svoju verziju...ili možda da mi "s iskustvom" to pokušamo?
Njezina verzija je da sam ja nju sirotu iskoristavala jer mi je trebala placat pola rezija, da joj nisam nista dozvoljavala (citaj odbila sam otici na vikend k roditeljima da bi njoj dosao decko!) i naravno sve ovo sto sada prica.
Cura je bolesna.
Ja se slazem s Lebowskim u onom prvom..sto sve trebam reci
Bas bih i mogla.
Ma..zasad cu se tjesiti time da je ona jedna najobicnija jadnica a i da sad vjerojatno doma tuli mami sto sam ju u sms poruci nazvala odurnom kujom i rekla da ako mi se opet pojavi na ocima da cu joj zube razbit. To je bilo ono odmah,u afektu,kad sam zavrsila razgovor s najboljom prijateljicom. Sad mi je zapravo zao sto mi nije na tu poruku odgovorila jer imam ja jos puno divnih stvari koje joj zelim reci.
girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.